PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827794}

Nieplanowane

Unplanned
5,8 9 633
oceny
5,8 10 1 9633
2,5 4
oceny krytyków
Nieplanowane
powrót do forum filmu Nieplanowane

"Film pokazujący prawdę o aborcji!", "Kierowała kliniką aborcyjną i nawróciła się", "Mocny głos w obronie prawa do życia". Ten film już niedługo do polskich kin. Na rynku dostępna jest też książka o tym samym tytule. Johnson jest byłą pracownicą Planned Parenthood, organizacji działającej na rzecz praw reprodukcyjnych, która zajmuje się również wykonywaniem zabiegów przerywania niechcianej ciąży. To, co rzekomo tam zobaczyła, miało być tak brutalne, że zmotywowało ją do gruntownej zmiany poglądów i przystąpienia do walki o życie dzieci nienarodzonych. Ten film ukształtuje poglądy wielu osób. Działacze konserwatywni już wstawiają co bardziej emocjonalne fragmenty, przekonując o rzekomym okrucieństwie i tragicznych skutkach tego zabiegu. Problem w tym, że wiele rzeczy, o których mówi Johnson, nigdy nie miało miejsca, a jej niemal magiczne nawrócenie było spowodowane raczej chęcią odegrania się na byłym pracodawcy. Nie radziła sobie zbyt dobrze, jej kompetencje i wydajność oceniono na niskie i skierowano na dodatkowy program przyuczający. Krótko po tym złożyła wypowiedzenie i napisała pełen goryczy post na swoim Facebooku. Nie było w nim nic o aborcji, wylała w nim po prostu całą złość na to, jak ją potraktowano i że nie została doceniona. Co więcej, sama miała dwie aborcje, co oczywiście sprytnie wykorzystuje do kreowania łzawej narracji o zmanipulowanej, niczego nieświadomej kobiety, która zbłądziła w życiu. Jennifer Villavicencio, zajmująca się zawodowo przerywaniem ciąży, zaskarżyła twórców o przedstawianie zabiegów w sposób nieprawdziwy i przesadzony, sam film charakteryzując jako propagandowy i polityczny. W jednej ze scen mechanicznego przerywania 13 tygodniowej aborcji Johnson relacjonuje na przykład widok płodu dosłownie wijącego się i walczącego o życie. Nie tylko jest to niemożliwe. Taka aborcja powyżej 10 tygodnia nigdy nie miała miejsca w tamtym czasie. Źle przedstawiony jest także model biznesowy Planned Parenthood. Aborcja to ostatni temat, który powinien zostać przemielony na hollywódzką, emocjonalną papkę. To najbardziej szkodliwy społecznie film ostatnich lat. Przekłamana propaganda. Polecam zapoznać się z faktami.

ocenił(a) film na 1
Rastlin_fw

I ty jesteś pro-life, ta?

ocenił(a) film na 10
Dewrder

Nie, po prostu przeciw mordowaniu nienarodzonych dzieci, jestem za karą śmierci dla najgorszych przestępców. Więc nie chronił bym każdego życia a zwłaszcza tych co na nie nie zasługują. Może nie ja powinienem to oceniać ale każdy może robić ze sobą co chce, każdy jest wolnym człowiekiem, ale wolność każdego kończy się tam gdzie się zaczyna wolność drugiej osoby.

ocenił(a) film na 1
Rastlin_fw

Masz rację. Jesteś ostatnią osobą, która będzie decydowała o tym kto zasługuje na życie, a kto nie.

Hitlerowcy też myśleli, że działają w słusznej sprawie i pozbywają się złych ludzi ;)

ocenił(a) film na 10
Dewrder

Ehh ciągnie swój do swego, ale to wiadomo nie od dziś że Hitler i lewica z jednego cycka pili mleko.

ocenił(a) film na 1
Rastlin_fw

Nie jestem socjalistką, więc. Trochę źle trafiłeś.

ocenił(a) film na 10
Dewrder

Co wyskrobałaś się i teraz wyrzuty sumienia? To dopiero początek! Nie ma nic co wybieli twój czyn zamordowania człowieka.

ocenił(a) film na 1
rafal_info

Dzięki, w otoczeniu takich sadystycznych psychopatów traktujących seks jak narzędzie prokreacji i przykre folgowanie swoim zwierzęcym instynktom, a kobiety - jako źródło brudu i zła, bardzo łatwo jest wybrać szklankę wody zamiast.

Dewrder

Sam nie wiem, warto wspomnieć że aborcja towarzyszy naszej cywilizacji już od bardzo dawna (już w starożytności ale kto wie może i wcześniej miało to miejsce). Dawniej faktycznie odbywało się to wszystko w bardzo brutalny i mało humanitarny sposób. Obecnie jednak przestrzega się wielu standardów i procedur, więc nawet jeśli ktoś uważa że aborcja równa się zabijaniu to niech chociaż przestanie demonizować i robić ze wszystkich klinik aborcyjnych instytucje typu obozy koncentracyjne. Światopoglądowo można się opowiedzieć chyba tylko za i przeciw, z tego co widzę w komentarzach nie ma stanowiska, które byłoby jakoś pomiędzy tymi skrajnymi podejściami, a szkoda. Poza tym czy to ważne kiedy zarodek/płód zaczyna odczuwać ból będąc w łonie matki, jeśli po urodzeniu cała jego egzystencja może okazać się bólem, bo będzie np. kolejnym niechcianym dzieckiem, któremu zrujnuje się życie już we wczesnym dzieciństwie. Patrząc z tej perspektywy rodzi się pytanie, czy nie lepiej nie dopuścić do narodzin takiego człowieka zanim tak naprawdę stanie się człowiekiem, czy może lepiej rodzić każde poczęte dziecko nie zważając na okoliczności i potem wydawać miliardy dolarów na domy dziecka, programy i terapie, które i tak nie zawsze pozwalają takim ludziom przystosować się do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Trudna sprawa, nie jestem zwolennikiem aborcji ale jak obserwuję obecne społeczeństwo i sytuacje do jakich dochodzi to nie wiem czy to 'zabicie' płodu nie jest czasem mniejszym złem.

mk34

A może po prostu zabezpieczyć się podczas stosunku czy najlepiej w ogóle nie uprawiać seksu jeżeli dzieci nie planujesz?

Odrobina odpowiedzialności oto co jest ludziom potrzebne a nie aborcja.

Mordowanie człowieka bez względu na to w jakim jest stanie pozostaje morderstwem.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
H33L

Nawet katoliccy zamordyści wiedzą że ludzie mają słabości xD Ale tak, ty powiesz słowo i ludzie przestaną uprawiać seks. Logiczne jak feministki myślące, że nawoływaniem zatrzymają gwałty.

Dewrder

No to nie rozumiem w czym problem. Konsekwencją seksu może być dziecko. Albo jesteś na to gotowy/gotowa albo nie. Jeżeli nie jesteś na to gotowy/gotowa po prostu go nie uprawiasz. Proste? Proste!

Wszystko rozbija się o bycie ODPOWIEDZIALNYM człowiekiem. Dziecko w Twoim wieku najwyraźniej tego jeszcze nie rozumie.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
H33L

Aborcja jest formą ponoszenia konsekwencji, tylko nie taką jaka ci się podoba. Przykro mi że tego nie rozumiesz.

Dewrder

Tak, tak. Taką samą jak 60 dni prac społecznych dla muzułmańskich najeźdźców za brutalny zbiorowy gwałt na 13-letniej dziewczynie.

Aborcja to ucieczka przed konsekwencjami.

Przykro mi, że tego nie rozumiesz.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
H33L

Brak ponoszenia konsekwencji oznacza bezczynność. Aborcja jest rozwiązaniem. To że nie odpowiada twojej moralności nie zmienia tego faktu.

Ale ja wiem o co chodzi - ciąża ma być karą za seks dla tych kobiet których tak nienawidzisz. Im bardziej niechciana, tym lepiej. Puszczalskie wywłoki, niech płacą za rozkładanie nog, co? Już czujesz te motylki w brzuchu. I to poczucie wyższości.

Dewrder

Hahahaha, bezczynność = brak ponoszenia konsekwencji?

Aborcja to unikanie konsekwencji kosztem morderstwa niewinnej istoty. Unikasz odpowiedzialności za własne decyzje zwalając ją na kogoś kto nie miał absolutnie nic do powiedzenia w tej sprawie.

To tak jak w tej Twojej hipotetycznej, prowokacyjnej historyjce. Zostawiłaś otworzone na oścież drzwi a gdy ktoś nieproszony przez nie wszedł, wyskakujesz z siekierą i go mordujesz. I oczywiście zamiast mieć pretensje do samej siebie, że stworzyłaś dla siebie zagrożenie, masz pretensje do wszystkich dookoła, że ktoś skorzystał z okazji.

Jesteś hipokrytką i w dodatku tak moralnie skarłowaciałą, że naprawdę mi Ciebie żal.


Co do samych kobiet, nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że ich nienawidzę. Nienawidzę postawy którą reprezentujesz i nie ma znaczenia czy przedstawia ją kobieta czy mężczyzna (bo tych idiotów z przepranymi mózgami marksistowską ideologią też nie brakuje). Także nie rób już z siebie takiej ofiary. Zacznij myśleć po ludzku a nie po nazistowsku i będzie ok.


Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
H33L

Naucz się może używać słowa "marksizm" w poprawnym znaczeniu. Bo prawdopodobnie nie wiesz nawet, co to znaczy, ale rzucasz na prawo i lewo, bo dużo razy widziałeś na różnych pejach. Nota bene, nie jestem komunistką ani socjalistką - stoję w opozycji. Ale ty już wiesz, tylko się szklana kula zepsuła. Za dużo myślenia o tych rozchylonych kobiecych udach puszczalskich... Ile razy już sobie je wyobraziłeś w trakcie dyskusji? Sporo, co? Nie dziwię się, że nie możesz się skupić.

Bo oczywiście, że nienawidzisz kobiet. W przeciwnym razie atakowałbyś argumenty, a nie sapał o rozkładaniu nóg i puszczalstwie 30 razy w jednym wątku, jak frustrat, który nie wychodził z piwnicy od 1996.

"I oczywiście zamiast mieć pretensje do samej siebie, że stworzyłaś dla siebie zagrożenie, masz pretensje do wszystkich dookoła, że ktoś skorzystał z okazji"

No jasne, bo jak ktoś okradnie ci dom, albo potrąci cię na ulicy, to zamiast dzwonić na policję czy na pogotowie, będziesz leżał plackiem na ziemi i przyjmował na klatę konsekwencje swoich czynów. A co tam - ktoś włamie ci się do domu? Weźmiesz to na klatę i pozwolisz mu tam zamieszkać na zawsze. Za free. Abstrahując już od aborcji, co za idiotyczny postulat.

A teraz idź i poczytaj, czym różni się marksizm kulturowy od postmodernizmu. W ogóle weź się dowiedz, co to znaczy.

Dewrder

Najwyraźniej sama nie wiesz co marksizm kulturowy oznacza skoro wrzucasz do tego komunizm i socjalizm :)

Piszę o rozkładaniu nóg ponieważ TO JEST TWOJE PRAWO I TWÓJ WYBÓR. Mordowanie dziecka nim nie jest i nigdy nie będzie.

Nie pisałem o włamaniu a o wejściu przez szeroko otwarte drzwi. Wszak tym jest zajście w ciążę.

Zamiast pisać bzdury i wciskać mi rzeczy których nie napisałem, sugeruję zacząć czytać ze zrozumieniem bo tak jesteś zaślepiona nienawiścią do ludzi którzy cenią życie, że aż nie pozwala Ci to logicznie myśleć.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
H33L

Nie bełkocz już.

Będzie będzie - pojadę sobie na Słowację. Buzi.

Dewrder

Najlepiej jedź od razu do amsterdamu i strzel sobie eutanazję. Będziesz miała dwa w jednym :)

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 1
H33L

Nie martw się, i tak nie pobiję rekordu twarzy ruchu pro-life w Polsce - Chazana. Ile tam było, pół miliona skrobanek? Starczyło na dwa domy, co?

Dewrder

Twarzą ruchu pro-life w Polsce od dawna już jest Kaja Godek.

Co do reszty, sarkazm, sarkazm i jeszcze raz sarkazm. Jak już napisałem, brakuje argumentów trzeba używać innych środków :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
H33L

Potem odmówię paciorek, powiem że sie nawróciłam i wyślesz mi datki.

Dewrder

https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/03/03/tak-wyglada-dziecko-w-12 -tygodniu-piekne-zdjecie-matki-ktora-zegna-swoje-dziecko/amp/. naprawde potrafilabyś rozerwać na strzępy?

ocenił(a) film na 1
aleksandra_olek

Ja nie - lekarz. Zapytaj o wrażenia profesora Chazana, waszego bohatera. Po dwustu to już chyba się znieczulił na brzydkie widoki, jak myślisz?

Dewrder

Nie znam człowieka, jednak jesli byś mu nie przerwała w zabijaniu to ty masz krew na rękach, a on odsiadke za wspóludzial...

ocenił(a) film na 1
aleksandra_olek

Możesz jeszcze udać pokutę jak Abby Johnson i zostać trzepiącą konkretną kasiorę twarzą ruchów chrześcijańskich. A potem zrobią o tobie film.

Życie jest okrutne.

Dewrder

"Po dwustu to już chyba się znieczulił na brzydkie widoki, jak myślisz?"

Tak jak Twój bohater Adolf Hitler?

ocenił(a) film na 1
H33L

Ile razy dziennie o nim myślisz? Widujesz go w snach? Chcesz o tym porozmawiać? Obsesja to poważny problem.

Dewrder

Myśleć o nim nie myślę. Widzę go niestety bardzo często. Ilekroć wchodzę na to forum i patrzę na Twoje oraz innych aborcjonistów komentarze, kiedy przeglądam YT i widzę całe to lewicowe b*dło itd. itd. itd.

Wasz największy idol jest w Was bardzo, bardzo widoczny.

Pozdrawiam

H33L

Nie no jasne, że warto się zabezpieczać i nie dopuszczać do takich sytuacji, co nie zmienia faktu że niestety czasem i tak do nich dochodzi, bo antykoncepcja nie zawsze działa, a i ludzie choćby najbardziej prawi i moralnie zdrowo ukształtowani, potrafią popełnić błąd czy jakieś zaniechanie. Wydaje mi się, że rozwiązanie jakie jest wprowadzone w Zjednoczonym Królestwie jest najbardziej sensowne, czyli prawnie aborcja legalna jest tak jak i w naszym kraju w przypadku gwałtów i zagrożenia życia dziecka i matki, ale dodatkowo jeszcze w przypadku gdy sytuacja socjoekonomiczna rodzica/ów dziecka jest trudna i nie byliby oni w stanie zagwarantować mu dobrych warunków do życia. Poza tym nie popadajmy w jakiś ekstremizm, to nie jest zero jedynkowe. Każdy zdrowy dorosły człowiek ma potrzebę by uprawiać seks, wiadomo że z punktu widzenia kościoła i religijnych osób ślepo słuchających tych 'mądrości' to i masturbacja jest grzechem, no ale pls lepiej chyba zgrzeszyć niż umrzeć na raka prostaty xD

mk34

Do reszty głupot się nie odniosę bo nie będę powtarzał po raz setny tego samego w jednym wątku natomiast bardzo chętnie odniosę się do tych bredni:
"pls lepiej chyba zgrzeszyć niż umrzeć na raka prostaty xD"

Ilu księży umiera na raka prostaty? Ilu mnichów buddyjskich? No chyba, że sugerujesz iż oni wszyscy systematycznie się masturbują...

Te brednie o raku prostaty nie mają absolutnie żadnego uzasadnienia w faktach. Jakiś idiota rozpowszechnił jakąś bajeczkę dla dzieci żeby mieć uzasadnienie dla niemożności znalezienia sobie partnerki a reszta dzieci tą głupotę powieliła.

Pozdrawiam

H33L

No nie wydaje mi się, jest dużo badań i fachowych opinii lekarzy specjalistów, którzy potwierdzają że zupełny brak lub niewystarczająca aktywność seksualna jest po prostu dla ludzkiego organizmu niekorzystna a czasem wręcz szkodliwa.
"Ilu księży umiera na raka prostaty? Ilu mnichów buddyjskich? No chyba, że sugerujesz iż oni wszyscy systematycznie się masturbują..." - nie wiem jak z buddyjskimi mnichami ale jestem pewien że większość księży to robi, to w końcu też ludzie, samce, którzy mają swoje potrzeby. Zresztą niejedną już słyszałem/czytałem historię o tym że niektórzy księża korzystają i z usług prostytutek. Myślę, że nie musieli by się z tym kryć gdyby po prostu zniesiono w kościele rzymskokatolickim celibat i oby tak się jak najszybciej stało. :)

H33L

tak, bo jak wiadomo gwałty też są planowane. i ciężki choroby dzieci. absolutnie zakaż aborcji. niech się męczą, mogły przecież sobie macice pousuwać. albo seksu nie uprawiać. habity czekają!

ocenił(a) film na 1
manowce

Dostałby do rąk takie dziecko z połową mózgu na wierzchu albo inną skrajnie drastyczną anomalią i by się skończyło moralizowanie. Oni myślą że najtrudniejsze co może się zdarzyć, to dziecko z Downem.

Dewrder

bo najłatwiej to się decyduje o cudzym życiu, za które nie trzeba brać odpowiedzialności. łatwo mówić "nie możesz usunąć", bo samemu się nie ponosi konsekwencji takiego przymusu.

ocenił(a) film na 1
manowce

Ale jak konserwatywne kobiety, jak Johnson, robią aborcję to jest to wyjątkowy przypadek i Bóg im wybaczy.

użytkownik usunięty
manowce

No właśnie. Najłatwiej się decyduje o cudzym życiu. Trzeba nie zachodzić w ciąże, to wtedy nie będzie dylematu o cudzym życiu.

ocenił(a) film na 1

Idąc twoją logiką, nie będzie można podejmować nawet decyzji o własnym dziecku. Nakarmić czy nie nakarmić? Taki z ciebie filozof.

użytkownik usunięty
Dewrder

Człowiek jest chroniony prawem. Dziecko należy do rodzica. Rodzic ma wobec dziecka obowiązki, wynikające z prawa. Nie odwracaj kota ogonem. Matka ma chronić swoje dziecko, a nie zabijać bo jej "przeszkadza". To jest absurd że ludziom trzeba tłumaczyć takie rzeczy.

ocenił(a) film na 1

Jesteś pewien że prawo definiuje dziecko jako własność rodzica? Nie wiedziałam, że Konstytucja przewiduje niewolnictwo.

A wiesz, że dziecko - oprócz praw - ma też obowiązki wynikające z prawa? Wiesz, jakie?

ocenił(a) film na 1

Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby"

Jak widać, płód zwany osobą nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i ogranicza wolność a często i bezpieczeństwo matki. Pamiętaj, prawa wiążą się z obowiązkami. Jeśli nadajesz płodowi status osoby, to nakładasz na niego obowiązek przestrzegania praw innych osób.


Konwencja o Prawach Dziecka stwierdza, że "dziecko oznacza każdą istotę ludzką w wieku poniżej 18 lat"

Czemu nie liczymy wieku od poczęcia?

użytkownik usunięty
Dewrder

Mylisz się całkowicie. Dziecko jest chronione od poczęcia. Nie ma natomiast pełnych praw obywatelskich, które to właśnie są przez ciebie mylone. Dziecko nie ma prawa to wielu rzeczy. No bo jak by miało mieć? Matce z tego tytułu przysługują liczne przywileje. Ojcu z resztą niektóre też. Jak to napisałaś? Płód zwany osobą? Jesteś całkowicie nieświadoma tego co piszesz. Jak twoja koleżanka, przyjaciółksioatra, lub kuzynka zajdzie w ciąże, to powiedz jej że w brzuchu nie ma dziecka tylko płód. Dostaniesz z liścia.

ocenił(a) film na 1

Mylisz się, Konstytucja nie stosuje takiego rozróżnienia.

Płód to profesjonalne określenie a nie obraza. Oddałabym.

ocenił(a) film na 1

I fajnie że masz okazję się wygadac ale to wszystko nie ma większego znaczenia w kwestii aborcji. Inne pytanie, czy prawo jest bezpośrednio zwiazane z moralnością? Nie jest, bo wiele rzeczy niemoralnych jest dopuszczalnych prawnie (palenie papierosów, wojna, picie alkoholu) i vice versa. Rozważania o tym czy aborcja jest moralna (nie jest) nie są tym samym co dyskusja, czy prawo powinno ją zalegalizować.

użytkownik usunięty
Dewrder

Aborcja to morderstwo. Żadne próby usprawiedliwienia tego nie zmienią. A z konstytucją to sobie nie żartuj. Prawnicy, politycy i sędziowie codziennie sobie nią tyłek podcierają. Nikt jej od samego początku nie szanował i szanować nie będzie. Jest bublem prawnym. Spróbuj kiedyś przed sądem się na nią powołać. Wyśmieją cię.

ocenił(a) film na 1

Tylko że ja nigdy nie zaprzeczałam że to morderstwo. Niemniej jednak, to że coś jest niemoralne nie znaczy, że zawsze powinno być zakazane. Pozbawienie kogoś życia nie zawsze jest niedopuszczalne.

Dewrder

"Nie jest, bo wiele rzeczy niemoralnych jest dopuszczalnych prawnie (palenie papierosów, wojna, picie alkoholu) i vice versa."
Co xD?
Prawo jest ściśle związane z moralność, moralność wyznacza prawo. Moralność mówi co jest dobre, a co jest złe, natomiast prawo mówi co jest dozwolone, a co nie. Rzeczy niedozwolone kształtują się przez moralność, która mówi, że kradzież jest zła, więc prawo wyznacza, że kradzież jest przestępstwem, które powinno zostać osadzone. Dasz artykuł, paragraf czy coś w tym stylu mówiący o prawie do wojny?

ocenił(a) film na 1
benVrzeka

Prawo wcale nie idzie łeb w łeb z moralnością i napisano o tym wiele prac, które są dostępne w internecie. Może na początek rozróżnijmy:

"- Na straży norm prawnych stoi aparat państwowy ze swoimi środkami przymusu. Natomiast do przestrzegania norm moralnych skłania ludzi przede wszystkim presja wywierana przez opinię publiczną, a także wpojone w trakcie wychowania nawyki, sumienie i inne bodźce.

– Normy prawne mają charakter dwustronny, moralne jednostronny. Z normy prawnej wynika więc dla jednej osoby obowiązek, dla drugiej zaś prawo, będące korelatem tego obowiązku. Natomiast normy moralne nakładają tylko obowiązki, nie dając innym osobom prawa żądania wypełnienia tych obowiązków.

– Normy prawne odnoszą się tylko do czynów i słów człowieka, czyli działań dostrzegalnych zmysłami przez innych ludzi, nie zajmują się natomiast sferą psychiki. Moralność ingeruje także w dziedzinę myśli i uczuć. Stąd np. nienawiść nie jest przestępstwem, może jednak stanowić przekroczenie normy moralnej.

– Normy prawne regulują bardzo dokładnie postępowanie człowieka. Moralność jest nader nieprecyzyjna, często wskazuje jedynie ogólny kierunek postępowania."

Jeśli chodzi o wojnę, to nie tyle zezwalające na, ale regulujące kwestie wojenne.

manowce

Według danych prosto z Planned Parenthood mniej jak 0,1% dokonywanych przez nich aborcji to konsekwencja gwałtu lub choroby dziecka. Jeżeli więc zgodzisz się, że reszta powinna zostać zabroniona, możemy porozmawiać o tych 0,1% przypadków.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
H33L

Nie, dlaczego miałabym dyskryminować dzieci z gwałtu, a czego one są winne?

Popieram aborcję w każdym przypadku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones