PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271498}

Piła III

Saw III
6,2 81 728
ocen
6,2 10 1 81728
4,8 12
ocen krytyków
Piła III
powrót do forum filmu Piła III

no więc. Po powrocie z kina zaczęłam się zastanawiać nad tym że coś mi umknęło. A mianowicie: dlaczego Jigsaw powiedział, że to on zabił syna Jeffa? umknęło mi to. wszystko się tak szybko działo że gdzies mi wsysło ten wątek. Byłabym bardzo wdzieczna za pomoc

adunwad

absolutnie zgadzam się z opinią adunwad'a co do ciąży (jej brak), zabójstwa dziecka przez murzyna.

nie zrozumiałem jednak części w której amanda dusi adama workiem, nie pamiętam dokładnie tego co stało się w pierwszej częśći piły, ale z tego co wiem, to adam zginął wcześniej... to jak mógłbyś drugi raz zabity przez uduszenie?

Agniecha

Gdy było pokazane jak Amanda tnie sie nożem to nie była to czasem czwarta rana na nodze?Może ma to związek z tą czwórką osób o których mówił John pod koniec filmu.

dj20

Według mnie to było piąte nacięcie i oznaczało liczbę osób które Amanda zabiła - piątą osobą była pani Doktor i robiąc to naciecie Amanda wiedziała juz że ją zabije (prędzej odczytała zawartość koperty którą dał jej Jigsaw)

ocenił(a) film na 1
posse_boy

Chciałem tylko wyrazić moje gigantyczne zażenowanie z powodu osób, które stawiają takiemu filmowi jak Piła 3 ocenę 9/10. Ja nie oglądałem 3 części, oglądałem pierwszą i drugą. Ale mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że film na pewno nie zasługuje na więcej niż na 5/10. Druga część była już słabsza od pierwszej i dałem jej 5/10 a z tego co słyszałem o części trzeciej to jest po prostu jednym wielkim chłamem. Skąd się biorą takie bezguścia wśród filmwebowców? Czy jest sens takiej zażartej dyskusji na temat tak gównianego filmu?

ocenił(a) film na 9
_Pablos_

pablos, a Ty nie umiesz szanować czyjegoś zdania? Mnie np. nie podoba się film "Obcy 3", dla mnie to jest dopiero żenada. Ale to jest moja opinia i oczywiście nie będę Cię wyzywać za to, że ten film Ci się podoba. a o gustach i guścikach się nie dyskutuje, pamiętaj. pozdr

ocenił(a) film na 1
cameron88

Ja szanuję zdanie innych ale w pewnych granicach. Jak ktoś baardzo przeciętnemu filmowi a wprzypadku Piły 3 bardzo słabemu daje 9/10 to jak mogę uszanować takie zdanie? Często powtarzałem na filmwebie jak skrajnie ludzie oceniają filmy. Komuś się spodobała operacja na mózgu w Pile 3 i od razu daje 9/10 - żenada. Twoje zdanie uszanowałbym gdybyś powiedziała, że Obcy 3 nie podoba się tobie i nie przypadł ci do gustu ale nie gdy mówisz na to żenada. Jeśli uważasz, że Piła 3 jest lepsza od Obcego 3 to masz nie równo pod sufitem. Przepraszam za tą obrazę ale taka jest prawda.

ocenił(a) film na 1
_Pablos_

Jeszcze jedno. Napisałaś na swoim blogu, ze lubisz horrory oddziaływujące na psychikę. Ciekawe jak na ciebie oddziaływuje Piła 3. Poczułaś dreszyk emocji? Napięcie? Oblizałaś wargi na widok hektolitrów krwi? Bo z tego co wiem horror ma straszyć a Piła 3 raczej śmieszy.

_Pablos_

kolego jak możesz oceniać opinie ludzi jak nie widziałeś tego filmu? ja daję Pile 3 mocną 7. I dużo większe wrażenie zrobiła na mnie od części drugiej. Na moją psychikę też ten film zadziałał i kierując się opiniami niektórych ludzi, że było tam tylko zażynanie sam się ośmieszasz.

absolutnie zgadzam się z opinią adunwad'a co do ciąży (jej brak), zabójstwa dziecka przez murzyna.

nie zrozumiałem jednak części w której amanda dusi adama workiem, nie pamiętam dokładnie tego co stało się w pierwszej częśći piły, ale z tego co wiem, to adam zginął wcześniej... to jak mógłbyś drugi raz zabity przez uduszenie?

co do riddicka, tak z pewnością wymyśliłbyś ciekawy scenariusz na piłę IV nie rozumiejąc ani w połowie trójki... brawo

red09

"co do riddicka, tak z pewnością wymyśliłbyś ciekawy scenariusz na piłę IV nie rozumiejąc ani w połowie trójki... brawo" - nie wiem jak to amm rozumieć ... ale jeśli ktoś tu ma jakieś braki w "wiedzy" o Piłach to nie jestem to ja. Tak się składa że kilka razy oglądałem wszystkie części i dokładnie analizowalem pewne zachowania, sytuacje i zdania. Jeśłi moje teorie budzą "poruszenie" to poczytaj sobie innych. Śmieszy mnie fakt, że ktoś obejrzał pierwszy raz Piłe i już jest wielkim guru, poskramiającym tych, którzy myślą inaczej niż on/ona. Czytam cały czas ten wątek i na niektóre wypowiedzi nie ma słów. Każdy ma własne zdanie ... jednak troche kultury osobistej niektózy mogliby wykazać i zamiast "krytykować" , powinni się przymknać.

"nie zrozumiałem jednak części w której amanda dusi adama workiem, nie pamiętam dokładnie tego co stało się w pierwszej częśći piły, ale z tego co wiem, to adam zginął wcześniej... to jak mógłbyś drugi raz zabity przez uduszenie?" - no nie oglądałeś rzeczywiscie dokładnie ... adam został postrzelony przez "doktorka" i zamknięty w tym "pomieszczeniu". Tak wieć żył, aczkolwiek był na skraju wycieńczenia ... w tym momencie przyszłą jednak Amanda z "odsieczą".

I teraz sobie pozwolę na odrobinę rozrywki - jeśli się sprawdzą moje "najbardziej kontrowersyjne" teorie to zobaczymy kto będzie się śmiał ostatni niedowiarki :p

ocenił(a) film na 7
Riddick007

No własnie Adam przezył nie zginał Jigsaw go tam zamknał i przyszła Amanda niby go uwolinic i go udusiła:P proste jak budowa cepa:P hehe

ocenił(a) film na 7
grucha85

aaa zapomniałem dodac udusiła go bo miała zryty beret i nierówno pod sufitem:P

ocenił(a) film na 1
red09

Spokojnie, na pewno obejrze niebawem to "dzieło" i na 100% nie zmienię zdania. Wcale się nie ośmieszam. Moim zdaniem dawanie 9/10 takiemu czemuś jest ośmieszaniem się. Oczywiście, że nie ma tam samego zażynania, ostatnie 10% filmu musi zająć pewnie jakiś scenariusz...

Zastanawia mnie w jaki sposób Piła 3 odziaływała na twoją psychikę?

Piła powinna zakończyć się na części pierwszej, która była nawet niezła. Niestety jednak pogoń za zyskiem pociąga za sobą konsekwencję w postaci powstawania kolejnych bubli.

ocenił(a) film na 7
_Pablos_

Pozatym jak możesz wypowiadać sie o filmie którego nie oglądałes????? ty nie widząc filmu już wiesz ze nie zmienisz zdania smieszne poprostu jestes tak nastawiony na ten film i tyle. Nie ma az tyle Krwi w tym filmie a operacja na mozgu Jigsawa wcale nie jest taka ciezka do oglądania. obejrzyj film i wrazenia zostaw dla siebie bo bez sensu jest krytyowanie na tym forum my tutaj porusdzamy zupełnie inne tematy załóz sobie swoj nowy temat ze film do dupy i czekaj az ktos odpisze;)

ocenił(a) film na 7
_Pablos_

Pablos nie obrazaj ludzi, nie podoba Ci sie trudno no kazdy szuka czegos dla siebie nie mozesz mówic ze to żenada jest bo zenada to wg Ciebie a według innych to Ciekawy fil naprawde ma perwne wartosci np dla mnie. nie ma mnostwa krwi i jest ciekawa fabuła ja ogladajac 1 czesc naprawde zasczałem zastanawiac sie nad zyciem nad tym ze naprawdeczłowiek jest w stanie zrobic wszystko zeby przezyc jak zwierze. Ale to nie wazne no nie podoba Ci sie to lec na forum Obcego i tyle a nie krytykuj mi sie np Obcy nie podoba i nie straszy mnie ten film w zaden sposób, lubisz go spoko szanuje ale ty uszanuj ludzi którzy sie tutaj wypoowiadaja bo może nie mówisz tego w prost ale sugerujesz ze my wszyscy jestesmy głupi i bezguscia tylko ty jestes super ziomek bo Obcego ogladasz i tylko ty masz swietny gust. Niektórzy słuchaja disco polo a niektórzy Rapu jeszcze inni Techno rozgranicz to sobie i lec na forum filmu który Ci sie podoba jak nie masz tu nic do powiedzenia na temat...

ocenił(a) film na 7
grucha85

... a wracajac do tematu:P to mysle ze nie ma sensu rozmyslac czy była w ciąży czy nie była komu to potrzebne do czego?? wyjasni sie w 4 czesci jesli to ma miec jakis wpływ na dalsze losy filmu i tyle. Pozatym nie wydaje mi sie zeby Gordon współpracował wydaje mi sie ze to Jigsaw kulał on zawsze tak dziwnie chodził utykał pozatym postrzelili go w noge napewno nie Gordon. nie jestem najmądrzejszy ale wielu ludzi bładzi:P4 osoby to napewno nie chodziło o tych wczesniejszych co zabiła Amanda bo on powiedział cos w stylu (jak sie myle to mnie poprawcie) kiedy strzeliła do doktorki to Jigsaw powiedział ze "właśnie doprowadziłas do smierci 4 osób" cos w tymstylu wiec wyraznie zasugerował ze przez zabicie doktorki zabiła 4 osoby czyli

Doktorka, jej mąż, Jigsaw, i chyba cówka tak mi sie wydaje, alboooooo sama Amanda jest 4 osoba bo tez ginieczyli przez zabicie doktorki zgineły 4 osoby Jigsaw to przewidział dlatego tak powiedział i własnie to mi sie podoba w tym filmie:) napewno nie chodziło o wczesniejsze ofiary Amandy jak to ktos tam napisał ze policjantka, Adam itd Jigsawowi chodziło o dana chwile moment w którym ona strzeliła do doktorki on w tym momencie wiedział jak sie akcja potoczy dalej... i jakos chyba wtedy wylał ten wosk

ocenił(a) film na 7
grucha85

kurde cos popieprzyłem przeciez mąż doktorkinie zginał:P ale wydaje mi sie ze zginie w 4 czesci, ale napewno chodziło o osoby w dannym momencie 4 osoby wiec doktorka, Amanda, Jigsaw i mozliwe że córka bo jak powiedział tylko on wqie gdzie jest zamknieta wiec jak maja ja uwolnic , jest skazana na smierc po smierci Jigsawa

grucha85

w ciągu 2-3 dni będę miał okazje obejrzeć jeszcze raz wszystkie 3 części. Jak już pisałem, wystarczające argumenty co do tego, że jigsaw nie zabił bezpośrednio syna jeffa podał ADUNWAD. zgadzam się też z jego opinią, że lynn nie była w ciąży, bo nie było w filmie żadnej mowy na ten temat, a to, że ktoś zobaczył brzuch, mnie w ogóle nie przekonuje, no ale może w IV to wyniknie, jednak mówię, w III nie było o tym mowy.

co do 4 osób to moje zdanie jest takie: amanda strzela do lynn, jeff zabija amandę, zabija jigsawa i przez to ginie lynn, to już 3 osoby, a czwarta osoba to będzie jedna z dwójki jeff albo jego córka zamknięta, i będzie miał wybór zginąć sam czy uratować córke. W każdym razie giną 4 osoby i tyle ;).

Chętnie obejrzę trylogię jeszcze raz.

ocenił(a) film na 1
grucha85

Buehehe, rozbawiła mnie trochę twoja wypowiedź: "Film przedstawia pewne wartości" "Po obejrzeniu zacząłem zastanawiać się nad życiem" Naprawdę, litości, hehe. Pierwsza część naprawdę jest spoko i może skłania do myślenia ale bez przesady. Naprawdę nie masz innych filmów do oglądania, które skłaniają do przemyśleń tylko Piła III??, hahaha, dobre sobie.

"Operacja na móźgu nie jest taka ciężka do oglądania"

Są dwie teorie, które mogłyby potwierdzić to co napisałeś. Jedna to taka, że w dzisiajszych czasach bezsensownie krwawych filmów naprawdę mało co może ruszyć człowieka. Operacja na mózgu? A co tam. Druga to taka, że ten film ma bardzo kiepskie efekty specjalne, bo nie potrafili pokazać sceny operacji na mózgu, więc nie rusza bo jest zbyt sztuczna.

Ja jestem spoko ziomek nie dlatego, że lubię Obcego, tylko dlatego, że nie podniecam się takimi filmami jak Piła 2 czy Piła 3 :-) Mi nie chodzi o to, że jesteście bezguścia (chociaż tak myślę) tylko żebyście oceniali filmy obiektywnie i rzetelnie. Ktoś walnął 9-kę Pile 3 - żenada.
Co to tematu muzyki, który poruszyłeś czasami lubię sobie posłuchać techno, choć uważam, że jest to taki gorszy rodzaj muzyki od np. rocku, który jest bardziej twórczy niż muzyka elektroniczna. Tak samo czasami lubię popatrzyć sobie na krwawą łaźnię jak Piła 2 ale nie zasługuje ona na więcej niż na 5/10, bo jest w niej tyle twórczości co śniegu w lipcu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
mylf

Ty mi się nie podobasz a "spierdalaj" możesz powiedzieć do swojej matki, nie do mnie. Widocznie często tak mówisz do ludzi. Co za wsiowy głupek...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
_Pablos_

ludzie pisałam to już 100 razy. Wkurzę się w końcu i zgłoszę tego posta do usunięcia. Pytałam o jedną rzecz a wy się tutaj wyzywacie i próbujecie pokazywać to jacy to nie jesteście mądrzy. Uspokójcie się w końcu! Mnie się film podobał, bo był zaskakujący. Co z tego, że krwawy?! rzecz gustu. Jednym podoba się to drugim tamto. Więc zamknąć się w końcu i przestańcie klnąć na forum!

ocenił(a) film na 7
Agniecha

A nie rusza Cie ze koleś myśli o nas bezguscia nawet to potwierdził... ja nie uwazam sie za bezguscie mimo iz podoba mi sie piła 1,2,3

ocenił(a) film na 10
grucha85

rusza mnie to, ale bardziej rusza mnie to, że ludzie tutaj paplają wciąż o tym samym i nie wiadomo po co. Jedyne co potrafią robić to wyzwać Cię od bezguścia. Drażni mnie to ale już mnie to nudzi ciągłe te kłótnie.

ocenił(a) film na 7
_Pablos_

Stary a ty dajesz 9/10 takim filmom jak Matrix, Obcy, titanic, dzień świstaka, Miasteczko south park(co cie nauczył film south park i jakie ma wartosci) bo z tego co pamietam to tak biega 4 typków i proboja sie dowiedziec co to jest łechtaczka... bardzo wartosciowy film 10 razy lepszy niz piła:) załosne

ocenił(a) film na 7
grucha85

post wyzej to do Pablosa:P i jeszcze dodam ze "Pierwsza część naprawdę jest spoko i może skłania do myślenia ale bez przesady. Naprawdę nie masz innych filmów do oglądania, które skłaniają do przemyśleń tylko Piła III??, hahaha, dobre sobie." ja nie napisałem ze piła III skłoniła mnie do myslenia tylko piła I wiec czytaj uwaznie a później sie wypowiadaj okus??

ocenił(a) film na 10
grucha85

Wg. mnie najlepsza cześć to piła 2, ponieważ dużo akcji było w niej zawarte a i treść fabularna była bardzo dobrze rozwinięta!

ocenił(a) film na 1
grucha85

To jak ktoś jest bezguściem to już nie można powiedzieć, że nim jest? Przecież to żadne wyzwisko :-) Jeśli grucho85 naprawdę uważasz, ze takie filmy jak Titanic czy kultowy Dzień świstaka nie zasługują na wysoką notę tylko mnie utwierdziłeś w przekonaniu, że jesteś bezguście. Co do South Parku to chyba go nie oglądałeś bo mimo, że jest to głupkowaty filmik ze śmiesznymi dialogami często na koniec odcinka jest jakiś morał (chodzi mi teraz o serial). Ogólnie South park nie ma nauczać tylko kpić sobie ze współczesnego amerykańskiego społeczeństwa, z religii, z przekonań, dosłownie ze wszystkiego. Ukazuje najgorsze cechy ludzi, oczywiście w żartobliwej i głupkowatej formie. Jeśli pytasz czy South park jest lepszy od Piły III to pewnie, że jest.

"ja nie napisałem ze piła III skłoniła mnie do myslenia tylko piła I wiec czytaj uwaznie a później sie wypowiadaj okus??"

To znaczy, że Piła III już cię nie rusza i nie skłania do przemyśleń? Przecież zażarcie bronisz tego filmu :-)

ocenił(a) film na 10
_Pablos_

rany julek! Zamknij się w końcu! nie potrafisz pojać że każdy ma swoje zdanie? to zmień forum do cholery i nie wkurzaj mnie. Zresztą ten post i tak zostanie za niedługo skasowany. Mam taką nadzieję :/

ocenił(a) film na 1
Agniecha

Waszemu prawu do własnego zdania odpowiada moje prawo do własnego zdania, które ty naruszasz mówiąc, żebym się zamknął :-). Ja nikomu nie każę się zamknąć, no może poza tym jełopem mylf czy jak mu tam, który cierpi na niedobór słów.

ocenił(a) film na 10
_Pablos_

na niedobór słów to może ty cierpisz nie ja... po prostu dosadnie napisałem ci zebys sie nie wypowiadał...

ocenił(a) film na 10
_Pablos_

tu niestety (albo stety) muszę ci przyznać rację: south park jest świetny... ale nie porownujmy piły do south parku, to trochę inne filmy...

ocenił(a) film na 7
_Pablos_

Słuchaj widziałem south park i film i prawie wszystkie odcinki serialu, jest on momentami zabawny ale nie przesadzajmy ze zasługuje na 10 moze według Ciebie tak ok bo to jest własnie kwestja gustu skoro ja jestem dla Ciebie bezgusciem to ok ale nie raz ktos mówi ze o gustach nie powinno sie rozmawiac a ty tutaj wszystkich z tegoi forum nazywasz bezgusciami no sorrrry... Nie potrafie Ci tego wytłumaczyc ale jedziesz po filmie i ludzich którzy dali tam 9/10 a sam naprawde dajesz 10 southparkowi czyli plasujesz ten film na równi z "waleczne serce"? jest równie dobry tak? Nie podoba Ci sie Piła no spoko ale sa ludzie którym sie podoba i wcale nie musza byc płytcy i nie wiem jacy tam kazdego rusza cos innego znam naprawde strasznei inteligentnych ludzi których wkreciła seria filmu piła. Moze dla Ciebie to tylko krwawa rzez ale ktos inny potrafi sie czegos tam doszukac. Uważasz ze wszyscy powinni miec taki gust jak ty?

Piła 3 dla mnie jest słabsza od wczesniejszych, a ja nie bronie samego Filmu jak tego ze komus sie podoba cos innego i nie mozesz go nazwac bezgusciem rozumiesz? to nie istotne czy to piła czy inna seria filmów istotne jest to ze kazdy ma swoj gust i ze wg ciebie film zasługije na 5 to ok ktos inny mu da 9 bo sie nim zajarał i tyle. Ja nie uwazam ze titanic zasluguje na 10 bo mnie nie rusza ten film i co to znaczy ze nie moge mu dac mniej niz 10??

ocenił(a) film na 1
grucha85

South park jakby nie było jest filmem rysunkowym i nie przykładam do oceniania takich filmów dużej wagi więc dałem 10 bo jest zabawny, powiedzmy "tak dla jaj". Oczywiście, że nie plasuje tego na równi z "Walecznym sercem", który obok "Cienkiej czerwonej lini" jest moim ulubionym filmem :-).
Masz rację, że nie musisz dawać Titanicowi 10 bo tobie się film nie podoba. Jednak mi chodzi o te bardzo skrajne oceny na filmwebie. Uszanowałbym czyjeś zdanie jakby ktoś dał Titanicowi 8/10 albo nawet 6/10 ale jak daje np. 3/10 lub 2/10 dodając przy tym komentarz, że jest "do dupy" to już jest gruba przesada i uważam, że taki ktoś nie zna się za bardzo na dobrym filmie i powinien zająć się raczej oglądaniem filmów a ocenę pozostawić innym.
Z drugiej strony, naprawdę nie rusza cię śmierć tylu ludzi pokazana w tak realistyczny i wstrząsający sposób? Już nie mówię o technicznych walorach filmu, scenografia, scenariusz...

ocenił(a) film na 7
_Pablos_

hehe stary ale to jest horror ups wrrrrrruć dla mnie bardziej thriller w takich filmach zawsze sa ofiary hehe to tak jak bys zapytał czy nie rusza minie smierc tylu wojowników w "walecznym sercu" no to jest film nie przywiazuje wagi do tego ile osob ginie co innego w filmie np "piątek 13" gdzie tam to film nie polega na niczym innym jak zabijaniu ludzi lata typek z maczeta i morduje i tak 10 czy wiecej czesci:P jest pokazana smierc dosc dyrastycznie ale mnie to nie intererere ja nie patrze i nie jaram sie kolejna jakas tam maska smierci czy maszyna do wykrecania tez wkurzaja mnie te momenty i takie polapki czy przypinanie kogos łancuchami do rak nog i szczeki spoko to jest chore dla mnie tez ale po przez piłe 1,2 wkrecilem sie w te filmy i zobaczylem 3 i zobacze i 4 i 5 pewnie jesli wyjdzie popdoba mi sie postac Johna wg mnie bardzo fajnie grana i ciekawi mnie jak sie zakonczy jego historia a jak wiesz pewnie zakonczenia kazdej czesci piły sa bardzo ciekawe i zaskakujace:)

ocenił(a) film na 1
grucha85

Właśnie to nie jest to samo. Przecież wojownik to wojownik. Wie, że może zginąć w tej bitwie. Co innego kobiety z dziećmi topiące się w lodowatej wodzie, po katastrofie. W Pile II i III też chodzi przede wszystkim o zabijanie ludzi w coraz to bardziej wyrafinowany sposób by pod koniec widz usłyszał wciskane na siłę moralizowanie o życiu, jak to człowiek nie docenia tego, że żyje. Zakończenia rzeczywiście są mocną stroną Piły ale to jedyny plus. Z Piłą może być podobnie jak z Piątkiem 13 nakręcą 4 część potem siódmą, dziesiatą, w końcu zabraknie pomysłu na ciekawe zakończenie i zostanie tylko kino tortur.

ocenił(a) film na 7
_Pablos_

Wierz mi ze nie luybie filmów gdzie torturuja ludzi zabijaja i pokazuja krwawe sceny ale nie dla tego ogladam piłe nie przywiazuj takiej wagi do tego bo to nie chodzi o to kto ginie i jak tylko dlaczego...

Agniecha

http://img01.picoodle.com/img/img01/7/2/9/f_snapshot1m_73ce600.png

Ten obrazek udalo mi sie wylapac z szybko zmieniajacych sie scen na samym koncu filmu. Czy wie ktos co to jest? Czy bylo to pokazane wczesniej w filmie lub we wczesniejszych czesciach. A co do Lawrence'a to jestem prawie pewien ze to on umiescil klucz pod okiem Michael'a. Przed chwila ogladalem ta scene i postac ktora operowala poruszala sie tak jakby miala prawa noge krotsza a ta wlasnie odcial sobie Lawrence. Chcialem jeszcze sprawdzic w ktora noge Jigsaw zostal postrzelony zeby sie upewnic ale niestety nie mam mozliwosci obejrzenia pierwszej czesci.

ocenił(a) film na 7
bakumastah

kurde nie mam pojecia co to jest i co to moze byc:P ale ciekawe:P co do doktorka to nie jestem przekonany ale zobaczymy w nastepnej czesci jak sie nie wyjasni to napewno nie bedzie on bo gryby to był on to napewno bedzie to wyjasnione w jakiejs czesci:) w 3 czesci pokazali cale wyjasnienie pierwszej czesci jak przygotowywał sie ze byla juz amanda:) moze w nastepnej pokarza przygotowania do zamkniecia ekipy w tym domu w 2 czesci i pokarza ze doktorek cos operował zobaczymy ale poki co to nie jestem przekonany:P Jigsaw tez tak smiesznie chodził w tym plaszczu tak jakby kulejac:P moze zabardzo sie doszukujemy??

ocenił(a) film na 8
grucha85

sorki że post pod postem ale to jest oko tego faceta co sobie miał kluczyk wyciac :D

Agniecha

wydaje mi sie, ze nastepca po Jigsawie w Saw IV ten...no...Jeff, bo mial juz tak zryta psyche, ze innego kandydata nie widze:P mysle ze w jakis sposob sie wydostanie z tego pomieszczenia...

ocenił(a) film na 8
rebeliantka555

Mi się wydaje ze w czówrce bedzie kontynuował jego dzieło chirurg z pierwszej częsci, który odpiłował sobię nogę!!:) TAK, pamietacie w dwójce jak podchodził jakis facet KULECJĄCY do goscią i w oku umieścił mu klucz, chirurg chyba tak potrafi:).

ocenił(a) film na 8
Tysma

a mi się wydaje, że nie będzie żadnego następcy tylko jakieś retrospekcje ;)

Agniecha

No i wreszcie obejzalem Saw 3. O wrazeniach nt filmu potem, najpierw rozwazanie na temat wątków:

1. Pani doktor w ciąży - uważam ze to bez sensu. Czemu? Pierwsza sprawa to leki, druga sprawa to to ze w filmach typu Piła dość jasno i prosto są rysowane sylwetki ludzi przystępujących do gry. Tacy typowi ludzie. Biorąc pod to pod uwagę było by widać lub było by to jakkolwiek wspomniane. To że miała troszke wiekszy brzuszek moglo szokowac w filmie z Hollywood w którym typowo są same laski ;P A to że o ile pamietem Jeff położył rękę na jej brzuchu... no cóż, tam dostała kulke.

2. Jigsaw odpowiedzialny za śmierć dziecka Jeffa. Tak, zgadzam się. Córki. Tylko Jigsaw (no i moze Amanda, ale ona juz zdarzyla ostygnać ;P ) wiedział gdzie jest córka Jeffa. Jigsaw ja tam zamkną i ograniczył dostęp tlenu... Czyli przyczynił się do jej śmierci. Spekulacje że to niby Jigsaw stal za Studentem i Sędzią są jak dla mnie bezpodstawne. Najprawdopodobniej Jigsaw znalazł gdzieś informacje na temat takiego procesu i zainteresowało go to. Amerykańskie tabloidpress (gazety gorsze jakościowo od FAKTu) utrzymują sie z takich właśnie informacji, a w ichnich bibliotekach są przechowywane gazety przez dłuuuugi czas. To tylko jedna z wielu możliwych dróg z których się dowiedział. Skąd wiedział że był taki a taki świadek? Być może Jeff podal w trakcie procesu że był świadek i najprawdopodobniej mógł podać jej numer rejestracyjny. Ona oczywiście mogła się wyprzeć tego że niby tam była i coś widziała... Wgląd do akt sprawy mógł uzyskać na wieeele sposobów, jak juz widzielismy w poprzednich czesiach - Jigsaw to potrafi. No i teraz sędzia. Czemu taki mały wyrok? Nawet w naszym Polskim prawie (które jest rodem z średniowiecza i zalatuje świętą inkwizycją) mamy klauzulę że niekoniecznie kierowca przy potrąceniu jest zawsze winny. A w tym wypadku nie było światka żeby potwierdził że to Student jest winny i Sędzia mógł uznać to za nieszcześliwy wypadek, stąd taki mały wyrok.

3. Cztery osoby zabite przez Amande. No to mamy jej wcześniejsze ofiary (Troy, policjantka, ten detektyw i fotograf). Są Cztery osoby, są 4 blizny na udzie Amandy. W trakcie filmu Amanda sobie dorabia następną szrame ponieważ zdecydowala że zabije Doktorke. Jednakże - w sumie to nie Amanda zabiła Doktorke! Po strzale Amandy doktorka żyła i pożyła by jeszcze troche gdyby nie to że Jeff zabijając Jigsawa zrobił jej z głowy Jesień średniowiecza. Jigsaw przewidywał 2 rozwiązania - albo Jeff wybaczy i nic nie zrobi - doktorka przezyje (nawet po strzale Amandy), albo jeff zabije go - doktorka zginie. No stało się jak się stało.

No to wrażenia z filmu - duuzo krwi, duzo przemocy, duzo brutalności. Więcej niż w jedynce, więcej niz w dwójce... A jednak troche juz taśmowo. Znów to samo, znów banda ludzi siedziała i myslała nad tym zeby smierci wygladaly jak najbrutalniej i najkrwiawiej ku uciesze gawiedzi rodem z czasów Cesarstwia Rzymskiego tęskniącej za igrzyskami i gladiatorami mordującymi się (na zywo!) na arenie... Film po części ratuje fabuła w kolejnych częściach układająca sie w interesujący logiczny ciąg. Muzyka, kamera, montarz - majstersztyk. Naprawde przyjemnie się patrzyło na sceny inne niż kolejna masakryczna śmierć. Chociaż muszę przyznać że fajnie wybrneli z tego ze w 2 i 3 coraz brutalniejsze byly te śmierci - wszystkiemu winna Amanda! :D W jedynce tylko Jigsaw robil pułapki - byly interesujące i niezbyt krwawe, ale jednak w środku skręcało z bólu i naprawde chciało się przerwać na chwile gdy Lawrence docinał sobie noge. W dwójce to już Amanda i Jigsaw robiła pułapki - pułapki bardziej brutalne, ale jeszcze znośne i przemyślne. W trójce - Amanda robi pułapki polegające tylko na brutalności i rwaniu mięsa, jako kontrast mamy tor przeszkód stworzony przez Jigsawa - w pewien sposób ciekawy, ale napewno lepszy od bezmyślnych i krwawych pułapek Amandy. Reasumując:
Jedynka - na koniec spadłem z fotela.
Dwójka - kiiiiicha i dużo czerwonej farby, fajne nawiązania do jedynki i całkiem całkiem zakończenie, choć nie na miarę jedynki.
Trójka - Ilość krwi w normie, ale duuuzo brutalniej, ciekawa fabuła, generalnie miedzy 1 a 2.

ocenił(a) film na 1
Agniecha

wg mnie to film po prostu się d(k)upy nie trzyma :)

Agniecha

na zdjęciu ukazane jest oko, całe czarne, dokładnie widac brew, nos;) wystarczy sie przyjżeć. mi się wydawało albo kochanek powiedział do dotorki kiedy wychodziła z łóżka, że "powinna TERAZ o siebie dbać" ;>

Agniecha

a 4 osoby zabite przez amande to wg mnie: z pewnością ona sama;>, tatek, doktorka i jej nienarodzone dziecko(strzał w brzuch nie mógł być przypadkowy). Mąż jakby nie było przeżył a śmierć córy część z was sobie dopisuje.

wiki_kluseczka

@wiki.kluseczka - cieszę się, że w końcu ktoś mówi tak jak ja co do tej ciązy. i tu musze cię ostrzec - uważaj, bo będą cie ludzie wielce "gnębić" i jakieś gówna opowiadać wplatając w to wszystko swoje własne, oczywiście "zawsze prawdziwe" teorie. Jako pierwszy powiedziałem o ciąży Lynn i co prawda odezwało się kilka osób, że też tak uważają, ale większość uznawała, że jestem delikatnie mówiąc "debilem". Więc dzieki ci wielkie, że choć ty jedna uważnie ogladasz film, bo już straciłęm nadzieję.

Riddick007

nawet jakby była w ciąży, to nijak ma to się do akcji filmu ?. To nieistotny szczegół

Agniecha


mała uwaga odnośnie kwestii często poruszanej - rozwodu, przeciez wystarczy z uwaga ogladnac film.
W scenie u kochanka, chris (czyli kochanek) chce z lynn porozmiawiac, ta nie ma czasu i stojąc w drzwiach - do chrisa :
-czego chcesz ode mnie chris ?
-rozwodu

Wiec chyba wszystko jasne


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones