PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624892}
7,4 154 776
ocen
7,4 10 1 154776
6,6 37
ocen krytyków
Pokłosie
powrót do forum filmu Pokłosie

...że jego akcja przeniosła się na fora i portale internetowe, i dzieje się w rzeczywistości.
Zwolennicy filmu gotowi są odszukać i z szacunkiem pochować ofiary wojennych mordów, a przeciwnicy najchętniej powiesili by tychże na drzwiach od stodoły.
Ta cała kłótnia w internecie świadczy tylko o tym, że Pasikowski trafił w dziesiątkę, pokazał prawdę o nas Polakach, a prawda jak widać wielu w oczy kole...

tentego

Pewnie "sypniesz" teraz setką przykładów na poparcie swoich słów. Słuchamy.

trolbet

Serio słuchasz tego, co on pisze? No mocarz z ciebie, szacunek.

zweistein

Chciałem się tylko dowiedzieć gdzie ci antypolacy "z widłami i kosami, którzy objawili się realnie tu i teraz". Dlaczego "tentego" twierdzi, że antypolacy "są wśród nas, zwarci, gotowi, z pianą na ustach, z siekierami i sztachetami w rękach..."?

trolbet

Rozglądnij się wokół kolegów-antysemitów, w ich stronę skieruj swoje pytające spojrzenie.

ocenił(a) film na 5
per333

Antysemici forumowi myślą, że swoim ujadaniem przekonają normalnych ludzi, że warto nienawidzić, że warto szczuć do wojny, że warto pielęgnować sredniowieczny antysemityzm, ale kogo chcą tym przekonać?

ocenił(a) film na 5
xtomix

ale mi ciebie zal ruski trolu z nkwd , strasznie musisz cierpiec ze posty sa datowane bo w twoim umysle powinny najstarsze byc na pierwszym miejscu a najnowsze na koncu ... to takie strasznie przykre ze trzeba odpisywac na tematy ktore autor juz dawno zapomnial ale porzadny NKWDzista to nawet z banana wystruga jakis watek wiec co takie tam tylko durne pisanie tematow ... co nie ?

ocenił(a) film na 5
reoms2

a zaśmiecać forum nowymi antysemickimi wątkami warto? pomyśl przez chwilę co robisz, jeżeli nie boisz się prawa ludzkiego, to zadrżyj przed Boskim!

xtomix

Żyd nawet na bezludnej wyspie znajdzie antysemitę.

trolbet

A kogo znajdzie na bezludnej wyspie antysemita? ;) Nie za trudna ta zagadka?

zweistein

Nawet żydzi są już zmęczeni żydowską, antyspołeczną chorobą "antysemityzmu". Poszukaj "Yoav Shamir Znieslawienie" na youtube.

siklawa

Zła odpowiedź. Piotrusiu, rozcieńczasz się na licznych kontach i w rezultacie twoje możliwości intelektualne (tak napisałem, żeby ci było milo, bo wiemy przecież, ze troszkę na wyrost sformułowanie) podzielone na kilkanaście (lekko licząc) nicków dają tak niepokojące rezultaty. A pytanie przecież nie było trudne.

ocenił(a) film na 1
siklawa

Dla wszystkich którzy teraz grzmią, iż premier MM jest łgarzem, łajdakiem, kłamcą, oszczercą i powinien być powieszony, rozstrzelany za to, iż kłamał, a robił to tylko po to, aby celowo rozpętać wojnę z Izraelem mam jeden przypadek. Oto i on:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Lejkin
Powiedzcie mi wy, znawcy ,,prawdy" (trojdeny, choszemy, wielkie bumy, celebsy, bartki, skalpele, ony995, bażanty, pelusy, kreciki, darie, bellaty, abadony, browitty, jaki, admianyp95a, dagi, kiszonki, vopsy, mareckie, mejbirdusy, alpinosy, sloniarbusy, emigranty007, shanksy, widziejawady. lechy_qv, mey1211, tentego, siklawy), dlaczego skoro premier kłamał, to nie usuwa się ,,kłamstw" o jakubie lejkinie z polskiej wikipedii. Dlaczego pozwala się pisać ,,brednie" o tym ,,wspaniałym człowieku". Dlaczego izrael nas jeszcze nie potępił za ,,oczernianie" tego ,,żydowskiego bochatera"???? DLACZEGO, POWIEDZCIE MI???

zweistein

To oczywiste: antysemitę.

trolbet

Zła odpowiedź, spróbuj jeszcze raz. Uruchom tym razem tę druga szara komórkę, co będzie tak stał samotnie w kącie.

zweistein

Jak nie wiesz to nie mów. Dla wszystkich to oczywiste: antysemitę.

trolbet

Dla jakich "wszystkich", misiu? "Wszystkich": Polaków, facetów, Żydów, ludzi, gimbusów... Możesz dookreślić?
Ale wiesz, poza wszystkim, zagadka moja, więc jej wyjaśnienie również. Nie za szybko?

zweistein

Widzę, że masz jakieś teorie spiskowe. Rozwiń je.

trolbet

Przecież pytanie proste: jakich "wszystkich" masz na myśli? Twoi "wszyscy", to i spisek pewnikiem twój.

ocenił(a) film na 1
xtomix

Dla wszystkich którzy teraz grzmią, iż premier MM jest łgarzem, łajdakiem, kłamcą, oszczercą i powinien być powieszony, rozstrzelany za to, iż kłamał, a robił to tylko po to, aby celowo rozpętać wojnę z Izraelem mam jeden przypadek. Oto i on:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Lejkin
Powiedzcie mi wy, znawcy ,,prawdy" (trojdeny, choszemy, wielkie bumy, celebsy, bartki, skalpele, ony995, bażanty, pelusy, kreciki, darie, bellaty, abadony, browitty, jaki, admianyp95a, dagi, kiszonki, vopsy, mareckie, mejbirdusy, alpinosy, sloniarbusy, emigranty007, shanksy, widziejawady. lechy_qv, mey1211, tentego, siklawy, xtemisy), dlaczego skoro premier kłamał, to nie usuwa się ,,kłamstw" o jakubie lejkinie z polskiej wikipedii. Dlaczego pozwala się pisać ,,brednie" o tym ,,wspaniałym człowieku". Dlaczego izrael nas jeszcze nie potępił za ,,oczernianie" tego ,,żydowskiego bochatera"???? DLACZEGO, POWIEDZCIE MI???

per333

To dobrze. Nie można zapomnieć o tym paszkwilu. Ten paszkwil pozostanie już na zawsze pomnikiem antypolskiego szowinizmu.

tentego

Jak to powiedział kiedyś Pasikowski ustami jednego ze swoich bohaterów w filmie "Psy":

"To taka sama prawda jak to, ze Franz miał strzelać do papieża"

ocenił(a) film na 7
orion_2

Czy ja tu gdzieś napisałem, że to prawda, albo nieprawda?

tentego

Nie, ale napisałeś:

"Ta cała kłótnia w internecie świadczy tylko o tym, że Pasikowski trafił w dziesiątkę, pokazał prawdę o nas Polakach, a prawda jak widać wielu w oczy kole..."

I właśnie do tego fragmentu się odniosłem.

Zresztą nie ośmieliłbym się generalizować. Skoro jednak twierdzisz, że jest to prawda o Polakach, to niewątpliwie coś na ten temat wiesz. Uderz się więc w pierś i nie grzesz więcej.

ocenił(a) film na 7
orion_2

OK, biję się w piersi, pomyliłem wątki.
Mimo wszystko jednak, wrzawa która trwa w dyskusji odnosnie tego filmu, utwierdza mnie tylko w tym przekonaniu.
I w oczy kole jak cholera.

tentego

Nie pomyliles watkow tylko nie myslisz co piszesz.Albo masz bardzo krotkotrwala pamiec ... mierzona w sekundach ... zabieraj karteczke z adresem jak gdzies wychodzisz bo mozesz zapomniec... jakis alzheimer czy cos w tym stylu.Nigdy nic nie pamieta.

ocenił(a) film na 7
gemini300

uważaj żebyś się w Afrodytę nie zamienił

tentego

grozisz mi?

tentego

Szanowny kolego, coś Ci powiem. Miałem dziadków, niestety już nie żyją, ponieważ jestem już chyba tzw wapniakiem, czy jak to się tam teraz mówi. Dziadkowie mieszkali w takiej małej wiosce. Właściwie to nawet dość podobnej, do tej z filmu (tylko lokalizacja dużo bardziej na zachód), ponieważ bywałem tam na wakacjach na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Zapewniam Cię solennie, że nigdy nie słyszałem, aby ktokolwiek tam mówił o Żydach. Powiem więcej, nie słyszałem nigdy, żeby ktoś tam używał wulgaryzmów. Wiem, że w dzisiejszych czasach brzmi to wręcz niewiarygodnie, ale tak właśnie było. Ja niestety tak wstrzemięźliwy, jeśli chodzi o wulgaryzmy nie jestem, czyli się jakby wyrodziłem:) Dziadkowie byli, jak to się teraz mówi: moherami. Chodzili do kościoła i przestrzegali przykazań (tu się niestety też wyrodziłem). Nie na pokaz, jak to się czasem zdarza, ale na co dzień. Raz, jako mały brzdąc poleciałem narąbać drewna. Chciałem zrobić dobry uczynek. Pech chciał, że to była niedziela, czyli dzień, w którym pracować nie należy. Popatrzyli z troską i potem musiałem z godzinę na tapczanie "odpoczywać". To nie była kara, tylko autentyczna troska, że wnuczek wziął się zapomniał i palnął karygodną głupotę. Innymi słowy, wszelkie kryteria smarowane przez Pasikowskiego spełniali. Tylko że żadne z moich dziadków nie latało z pianą na ustach i nie wrzeszczało obłąkańczo: "Żydy Jezusa zabiły". Nigdy. I jest dla mnie całkowicie nie do pomyślenia, żeby w ogóle latali i wrzeszczeli na kogokolwiek.
A teraz popatrzyłem na wieś Pasikowskiego... Popatrzyłem na sposób opowiadania historii i mam pytanie: załóżmy, że chcesz dowalić Polakom, to co byś jeszcze w filmie umieścił? Ten film ma komiksowych bohaterów: jak już zły, to duszę ma jak sam szatan wcielony, a jak dobry, to mało mu aureola nad czołem nie wyskoczy. Czysto fikcyjne postaci. Pełna groteska. I to mi się nie podoba.

Nie podoba mi się również, że film był po części opłacany z kapitału rosyjskiego, bo jego wiarygodność w moich oczach zaraz maleje. Nie podoba mi się, że film pretenduje w opinii wielu do miana historycznego, choć skoro że jest thrillerem, to musi być obładowany elementami szokującymi, tudzież sensacyjnymi, co nie jest podyktowane dbałością o szczegóły historyczne, tylko dbałością o zwiększenie oglądalności, bo dziś rzeczy bez posmaku sensacji nie mają szansy przebić się na pierwsze strony gazet. Nie podoba mi się, że Pasikowski kręci po prostu koniunkturalnie. Przed kilku laty czytałem, jak Pasikowski ubolewał, że scenariusze ma, ale nikt nie chce sfinansować filmu. No to zrobił taki scenariusz, który sfinansowanie gwarantował.

Nie podoba mi się jeszcze jedno. Rosyjski pisarz: Wiktor Suworow, były radziecki szpieg, który uciekł na Zachód, w jednej ze swoich książek napisał:
"W bibliotece British Museum można znaleźć wszystko, czego dusza zapragnie. Szukałem szkolnych podręczników do historii. W każdym kraju uczy się dzieci historii w sposób absolutnie unikatowy. Te same wydarzenia w dwóch sąsiednich krajach opisywane są w sposób diametralnie różny. Ale wszystkie podręczniki napisane są według tej samej metody naukowej i pod tym samym hasłem: "Nasza mama jest najlepsza!".

Otóż nie w każdym kraju. Jest taki kraj na ziemi, gdzie hasło brzmi: "Nasza mama się puszcza"


Na plus "Pokłosia" mógłbym policzyć muzykę (choć ta we wcześniejszych filmach była o kilka klas lepsza), oraz nastrój, jak to ktoś określił - nokturnowy. Myślałem, że Pasikowski utracił tę zdolność, ale się myliłem. I to właściwie koniec zachwytów. Aktorstwo jest przeciętne. Natomiast sam scenariusz, abstrahując od kontrowersyjnej tematyki, to zwykły banialuk. Być może odrobinę mniej by mi to przeszkadzało, gdyby Pasikowski wziął na warsztat inny temat. Być może... ale chyba jednak nie ma to aż takiego znaczenia.

użytkownik usunięty
orion_2

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 9
orion_2

Mądrze mówisz, a co najważniejsze nikogo nie wyzywasz, ani nie obrażasz. Ale ja odebrałem ten film z nieco innej strony. Nie wydaje mi się, by najistotniejsze było samo przypisanie zbrodni (tej, czy innej) konkretnym wydarzeniom, czy nawet narodom. Dla mnie najważniejsze było tu odmalowanie dwóch stron ludzkiej natury. Jestem skłonny wierzyć, że mieszkańcy miasteczka byli na co dzień normalnymi, nawet przyjaznymi ludźmi, ale myślę też, że najlepszym zapalnikiem do wzbudzenia w ludziach skłonności do okrucieństwa jest zapewnienie bezkarności, w połączeniu z dużymi korzyściami. W czasie wojny prawdopodobnie było o to nietrudno, lecz czy to umniejsza winę? Gdy ktoś chce odkopać prawdę sprzed lat, a więc zburzyć przeświadczenie o owej bezkarności, ta sama ciemna strona zaczyna przejmować kontrolę. I o tym moim daniem jest ten film. O strachu przed konsekwencją dawnej chwili obłędu. Mam nadzieję, że cię tym nie urażę, nie chcę też generalizować, ale uważam, że taka skłonność do gwałtownego czynienia zła jest jednak bardziej prawdopodobna u ludzi religijnych. Święte pisma dwóch największych religii świata czytane w niewłaściwy sposób, co dawniej (a także teraz) zdarzało się zwłaszcza we wsiach i niewielkich miejscowościach (choć też nie tylko), nakłaniają do zbrodni. I mieszkańcy tego miasteczka (dla mnie to mogła być równie dobrze wieś w Rumunii, jak mówiłem to nie ma znaczenia) dostawszy "przyzwolenie" od przejeżdżających hitlerowców, oraz zapewnienie o przejęciu ziemi Żydów, i opanowani niewłaściwą interpretacją Biblii, dokonali mordu. Dlatego Pokłosie, moim zdaniem, nie celuje konkretnie w Polaków, lecz w ludzi, ogólnie rzecz biorąc i ich ciemną stronę natury, którą tak łatwo jest obudzić.

Robert_Sawyer

"Mam nadzieję, że cię tym nie urażę, nie chcę też generalizować, ale uważam, że taka skłonność do gwałtownego czynienia zła jest jednak bardziej prawdopodobna u ludzi religijnych."

Nie uraziłeś. Widziałem walące się wieżowce w Ameryce. I nie mam złudzeń, że fanatyzm jest domeną czysto muzułmańską. Nie mam też złudzeń, że wszyscy muzułmanie chcieli tego co się stało. Denerwuje mnie właśnie generalizowanie. Film jest ultrajednostronny. Oczywiście wiem, że to w założeniu nie miał być obraz w sposób panoramiczny przedstawiający całość zagadnień związanych z tematyką polsko-żydowską, ale żeby zaraz robić ordynarny skrót, uproszczony do maksimum? W tej wsi praktycznie wszyscy są źli. Pasikowski nie wskazuje na konkretnego mordercę Józka Kaliny. On jasno sugeruje, że to mógł być każdy. Nawet Józek jest krótko mówiąc dziwny. Spróbuj żonie/dziewczynie w ramach eksperymentu zasugerować, że przeznaczysz kilka tysięcy złotych na płyty nagrobne i zaobserwuj reakcję.
Nawet osoby takie jak szef kombajnistów, strażak, policjant, czyli ludzie, którzy z mordem nie mają nic wspólnego Józka nienawidzą. Dlaczego? Bo zbiera żydowskie płyty nagrobne.
Jeśli Niemcy wpadli na pogawędkę do sołtysa i więcej się nie mieszali, to kto zagnał 100 osób do domu. Bez broni palnej 100 osób nie tak łatwo zaprowadzić gdzieś bez ich woli. Nawet jeśli nie chcą się bronić, to przecież mogą uciekać. Dlatego trzeba wielu ludzi, żeby ich pilnować. A potem zagarniać dzieci widłami... To znaczy, że cała wieś, jak jeden mąż (oprócz zielarki) brała czynny udział w pogromie. Tako rzecze Pasikowski. Reżyser nie przedstawia żadnych wątpliwości, żadnych dylematów, ot, bestie zostały spuszczone ze smyczy przez Niemców i zagryzły wszystko co się nawinęło. Natomiast o samych Żydach nie dowiadujemy się kompletnie nic. Jakby to były nagrobki, a nie ludzie. Nie warto im choć trochę miejsca poświęcić? Powiedzieć cokolwiek? Nie. Głucha cisza. Przez tą zamierzoną jednostronność film do mnie nie trafia.

Żeby była jasność - nie wszyscy Polacy byli aniołkami. Skoro teraz w telewizji co i rusz głośno o przekrętach, to w czasie wojny, kiedy sytuacja życiowa była dużo trudniejsza, tym bardziej musiały się zdarzać nadużycia. Skoro teraz niebezpiecznie chodzić wieczorami w pewnych rejonach (i to nie za sprawą Niemców, Rosjan, czy Ukraińców) to i wtedy mogły zdarzyć się rzeczy haniebne. Ale nie wszyscy przecież byli tacy. Śmiem twierdzić, że to marginalny element. A u Pasikowskiego cała rzesza.
I jeszcze jedno - żyjemy w czasach tolerancji. Wyjdzie bandzior na ulicę, zabije za parę złotych i pochyla się nad nim grono "dobrych ludzi" wskazując, że on taki biedny, a może miał trudne dzieciństwo, a może co innego mu się przydarzyło. Ci sami "dobrzy ludzie" mają w głębokim poważaniu, jakie pobudki kierowały ludźmi w czasach wojny. Tak po prostu - pijana hołota wyroiła się, żeby kraść i mordować. A Niemcy? Jacy tam Niemcy. Przyjechali na chwilę, pogadali z sołtysem, a następnego dnia się zaczęło...

orion_2

Mylisz się. Ten antypolski paszkwil z założenia "miał być obrazem w sposób" paranoiczny "przedstawiający całość zagadnień związanych z tematyką polsko-żydowską".

Konspekty do niszczenia psychiki i patriotyzmu naszych dzieci przygotowała HGW:

http://wpolityce.pl/polityka/144845-twoje-dziecko-tez-obejrzy-poklosie-warszawsk i-ratusz-nakazal-spedzanie-uczniow-na-film-pasikowskiego


MSW propaguje nienawiść do Polaków na całym świecie:

http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/102097,wciskaja-ludziom-poklosie-gdzie-sie -da


ocenił(a) film na 7
orion_2

Mamy zupełnie inne poglądy na film (choć parę twoich argumentów jest bardzo trafnych) i na resztę spraw też, ale to jedna z mądrzejszych wypowiedzi pod tym filmem. Tylko tak wracając do tych dziadków, to ja może aż takim wapnem nie jestem, ale dziadków pamietajacyh dobrze wojne mam, i też jakoś z ich ust nigdy złych rzeczy o Żydach nie slyszałem, dlatego dziwi mnie strasznie to, dlaczego ludzie którzy Żydów w Polsce pamietają, traktowali ich w większości (bo przypadki jak w filmie, choć marginalne, też miały miejsce) jak normalnych sąsiadów, a dziś ludzie mający jeszcze "mleko pod nosem" i niewiele więdzący o życiu, piszą jak to Żydów nienawidzą itp. itd. to jest przerażające i zastanawia mnie tylko w jaką stronę ten kraj zmierza, bo nie jest teraz dobrze, ale jeśli władze miałyby przejąć osoby pokroju gemini300, to już wolę żeby było tak jak teraz.

bdk1985

Możesz podać przykłady jak to "dziś ludzie mający jeszcze "mleko pod nosem" i niewiele więdzący o życiu, piszą jak to Żydów nienawidzą itp. itd."?

Dlaczego uważasz, że "gemini300" to "czarny charakter"? Dlaczego on a nie ty?

ocenił(a) film na 7
trolbet

A mało masz takich przykładów w internecie, jesli tak to rozejrzyj się dookoła, poczytaj posłuchaj. Jak dla Ciebie to ja mogę być czarnym charakterem, a gemini tym pozytywnym nie zmienia to jednak mojego podejscia do takich ludzi. I wybacz nie będę więcej odpisywał, już dość dużo napisałem w temacie tego filmu, a w odkopywanie tematów sprzed 1,5 roku nie lubię się bawić.

bdk1985

Nie ma "takich przykładów w internecie". Chyba masz jakąś obsesję. Podaj przykłady albo idź do lekarza. Nie wydaje mi się by twoje zachowanie było normalne.

Co masz na myśli pisząc "takich ludzi"? Jesteś rasistą? Nienawidzisz jakichś grup społecznych?

Dlaczego nie chcesz się wytłumaczyć? Ja uważam twoje słowa za zwykłe oszczerstwo.

ocenił(a) film na 7
trolbet

A ja uważam Ciebie za trolla. Wybacz nie chce mi się na polecenie jakiegos anonima szukać przykładów, mam ważniejsze i ciekawsze rzeczy do zrobienia. Jeśli nie spotkałeś się z takimi wpisami to tylko pozazdrościć, ale wydaje mi się, że tylko udajesz głupiego. No chyba, że nie udajesz. Co mam na mysli mowiac "takich ludzi", ludzi zakompleksionych, ograniczonych i uprzedzonych.

Czy jestem rasistą? A gdzie tu widzisz rasizm? Jeśli nie wiesz co to rasizm to się lepiej wyedukuj.
Jeśli ludzie głupi są grupą społeczną to tak nienawidzę pewnych grup społecznych.

Mi nie wydaje się by twoje zachowanie było normalne, ale to twoja sprawa. Prosze nie odpisuj już bo nie będę z Tobą "dyskutował". Dlaczego nie chce się wytłumaczyć? Bo nie muszę, bo uważam, że jesteś nastawiony na wprowadzanie zamętu na forum, niestety nie masz nic ciekawego ani mądrego do powiedzenia więc proszę wybacz ale nie będę się przed kimś takim "tłumaczył".

bdk1985

Dlaczego napisałeś, że "uważasz mnie za trolla"? Każdemu tak odpowiadasz jeśli wytknie ci bezpodstawne antypolskie oszczerstwa? Jeżeli ty nie możesz znaleźć przykładów na potwierdzenie swoich słów to jak ja mam to uczynić. Próbowałem i stwierdzam, że nie ma "takich przykładów w internecie". Podtrzymuję to co powiedziałem wcześniej. Masz obsesję na punkcie Polaków. Nie wydaje mi się by twoje zachowanie było normalne. Jesteś antypolskim rasistą.

Co masz na myśli mówiąc: "takich ludzi, ludzi zakompleksionych, ograniczonych i uprzedzonych". Chodzi ci o Polaków? Inaczej chyba nie można tego zinterpretować w tym kontekście.

Widzę rasizm w twoim uprzedzeniu i szkalowaniu Polaków.Jeżeli szkalujesz Polaków za oburzenie wywołane przez antypolski paszkwil Pokłosie, to w tym kontekście" głupcami" nazywasz właśnie Polaków? Uważasz, że Polacy to opisana przez ciebie grupa społeczna głupców?

Nie sprawia mi przyjemności dyskusja z antypolskim rasistą. Niemniej nie pozostawię nigdy bez odpowiedzi kalumnii wymierzonych w Polskę i Polaków. To jest normalne zachowanie członka polskiej społeczności.

Dlaczego uważasz, że "jestem nastawiony na wprowadzanie zamętu na forum"? Potrafisz to jakoś umotywować, czy to kolejne oszczerstwa z twojej strony? Uważasz, że tylko ty masz, a inni nie mają "nic ciekawego ani mądrego do powiedzenia"? Nie chcesz, ale wydaje mi się, że jeżeli ktoś wylewa kubeł pomyj na Polaków, to powinien chociaż w paru słowach skomentować swoje uprzedzenia i chore skłonności do ubliżania.

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 7
trolbet

Zajmij się czymś pożytecznym, nie wiem, może idź przekop ogródek, może pozbieraj śmieci, posprzątaj liście z chodnika, bo twoja próba bycia błyskotliwym i inteligentnym nie przynosi pożądanych przez Ciebie efektów.

bdk1985

Mam chwilę przerwy. Wysłałem właśnie kolejnego niemieckiego weterana do Oświęcimia, do domu starców. Może nawet już nie pamięta po co przyjechał do Polski w 1939, ale nie będę mu przecież wypominać kolii czy pierścionka babuni. Może jakiś sklep wybudował za to po wojnie. Może taki, który nie płaci dzisiaj podatków w Polsce. Co tam. Kulturalny złodziej różni się w końcu od kryminalisty, który bułki kradnie z głodu.

Wracając do tematu: czekam (pożytecznie oczywiści) na odpowiedzi na moje pytania. Chyba nie chcesz kandydować do miana największego oszczercy na Filmwebie?

ocenił(a) film na 7
trolbet

Mocna riposta.

bdk1985

Wracając do tematu: czekam (pożytecznie oczywiści) na odpowiedzi na moje pytania. Chyba nie chcesz kandydować do miana największego oszczercy na Filmwebie?

ocenił(a) film na 7
trolbet

Kolego trolbet, musze ci przyznac ze jestes mistrzem w przekrecaniu wszystkiego na swoja korzyść, niestety to twoja jedyna umiejętność.

PS. Jesli miano największego oszczercy na Filmwebie zostanie mi przyznane przez Ciebie to przyjmę je z przyjemnością. Możesz do tego dodać to że jestem komuchem i NKWD-zistą. Poprawiasz mi humor, nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak bardzo.

bdk1985

Twoja oświecona przenikliwość jest nie do przecenienia. Cieszę się, że sprawiłem tyle przyjemności, jaśnie oświeconemu oszczerczemu komuniście. Wyjaw mi jeszcze oświecony komunisto dlaczego wasze czerwone sądy, zabijanie nienarodzonych dzieci nazywają pieszczotliwie, terminowaniem ciąży. Osoby w podeszłym wieku także będziecie terminować? A bezrobotnych?

ocenił(a) film na 7
trolbet

Z twych ust (a raczej twych rąk) brzmi to jak największy komplement. Dziękuję.
Nic więcej nie wyjawię. Powinieneś też dodać jakieś proszę zamiast wysuwać mało kulturalne żądania.

bdk1985

Twoja oświecona przenikliwość nie wyjawi swoich antypolskich, komunistycznych oszczerstw? Co za przykrość dla polskiego narodu. Polacy nadal zostaną w nieświadomości o czerwonych zbrodniach.

ocenił(a) film na 7
trolbet

Na początku myślałem, że masz jakieś umiejętności, że potrafisz w chwytliwy sposób formułować swoje wypowiedzi, teraz wychodzi niestety ich miałkość i to, że to po prostu kilka wyuczonych na pamięć formułek zestawianych ze sobą w różnych konfiguracjach, i nawet bawić mnie to już powoli przestaje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones