Sara

(1997)
0 0 FILM 699
Sara (1997)
http://www.filmweb.pl/film/Sara-1997-699/userRecommends
1 godz. 47 min.
ocena społeczności: dobry
6,6/10
70.016 głosów
 • 2947. w rankingu światowym
 • 2.853 osoby chcą zobaczyć ten film

Sara, córka miejscowego gangstera, wdaje się w romans ze swoim ochroniarzem.

Sara (1997)

obsada

(53) +
zobacz pełną obsadę
TODO javascript'em pokazac dla uprawnienia user.management

Leon, komandos służący w jednostce specjalnej, powraca do Warszawy z kolejnej nisji ONZ-towskiej, w której wykazał się bezprzykładnym męstwem. W domu, pochłonięty czułym powitaniem z żoną, nie zauważa, że jedna z jego córek, bawiąc się niezabezpieczonym pistoletem, mierzy do drugiej. Pada strzał. Mija rok. Leon nie może przyjść do siebie po tym, co się stało. Mieszka samotnie w zagraconym mieszkaniu. Pije na umór. Ale jego fachowe umiejętności komuś się jeszcze przydadzą. Józef, gangster grubego kalibru, ma zatargi z innymi "ojcami chrzestnymi" rodzimej mafii i obawia się, że skrzywdzą oni jego szesnastoletnią córkę, Sarę, chcąc go w ten sposób "rozmiękczyć". Sarze przydałaby się zatem ochrona. Józef nie ufa przybocznym bandytom, nawet tak lojalnym, jak Cezary. Kandydata na ochroniarza córki szuka poza środowiskiem. Ktoś poleca mu Leona. Na pierwsze spotkanie z nowym pracodawcą Leon przychodzi "zapijaczony" i odziany w łachmany. Józef rozkazuje swoim gorylom wyrzucić go za drzwi, ale widząc nauczkę, jaką daje im były komandos, zmienia zdanie. Józef nie chce nawet słyszeć o tym, by Sara - w trosce o własne życie - uczyła się w domu, pod okiem przywatnego nauczyciela. Pragnąc zaimponować innym mafiosom, posyła ją do elitarnej szkoły. Leon ma jej zapewnić bezpieczeństwo na trasie: dom - szkoła, szkoła - dom. Sara jest dziewczyną niezależną, ciekawą świata. Do swego "anioła-stróża" odnosi się grubiańsko i nie słucha jego poleceń. Lecz gdy pewnego razu Leon osłoni ją własnym ciałem przed kulami napastników, zmieni swoje nastawienie. Błaga rannego Leona, który nosi się z zamiarem porzucenia służby u Józefa, o pozostanie. Przyrzeka ochroniarzowi posłuszeństwo i ... po raz pierwszy mówi mu, że go kocha. Leon, mając za sobą wstrząsające przeżycia rodzinne, nie chce się angażować uczuciowo. Uważa, że ratując życie Sary, wykonał tylko swój obowiązek. Dziewczyna jednak nie daje za wygraną. Coraz bardziej zakochana w Leonie - jedynym mężczyźnie, który się o nią naprawdę troszczy - krok po kroku na nowo roznieca jego uczucia. Nie jeden raz daje przy tej okazji "kosza" zazdrosnemu o nią Cezaremu. Sarę i Leona zbliża do siebie wstrząs po niepotrzebnej śmierci bliskiego przyjaciela Sary, który zginął z rąk ludzi Józefa. Sara trzymała się dotąd z dala od spraw ojca - nie wiedziała o nich lub nie chciała wiedzieć. Teraz otwierają jej się oczy. Tymczasem Józef zaczyna nabierać podejrzeń, co do charakteru stosunków łączących jego nieletnią córkę z ochroniarzem. Leon musi wybierać między miłosną przygodą z Sarą a lojalnością wobec chlebodawcy. Intymną zażyłość Leona i Sary wykorzystują również, do swych niecnych celów, wrogowie Leona. Wokół zakochanych zaczyna robić się gorąco.

pozostałe informacje

muzyka:
Marek Stefankiewicz
zdjęcia:
Andrzej Ramlau
dystrybucja:
Vision Film Distribution
studio:
 • Agencja Produkcji Filmowej (
  • koprodukcja
  )
 • Canal+ Polska (
  • koprodukcja
  )
 • Héritage Films
więcej
inne tytuły:
(więcej...)
 • Gdy Leon zostaje postrzelony przez jednego z policjantów, na jego płaszczu pojawia się krew. Natomiast, gdy odsłania płaszcz, by wyciągnąć broń, krew na koszulce znika.
 • Policyjny kogut "wędruje" po dachu - w zależności od ujęcia.
 • Zabójczyni strzela z pistoletu maszynowego, który ma dodatkowy uchwyt pod lufą. Gdy odwraca się w stronę goniącego ją Cezarego, uchwyt jest na swoim miejscu. Jednak gdy Cezar do niej strzela, uchwyt przy jej broni nagle znika. Żeby było śmiesznie - gdy dziewczyna wypada przez szklane drzwi, widać ponownie uchwyt.

O miłości idealnej raz jeszcze

29%
autor: aigreta

"Sara" to sensacyjne kino akcji o mafijnych porachunkach okraszone dość niekonwencjonalnym wątkiem romansowym. ... czytaj dalej

dyskusja

(255 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

Podobne filmy

z tym motywem. Znacie jakieś? Niekoniecznie polskie
Astrid_ Astrid_
ocena: 10
9

Pedofilia

Nie sadzi nikt, że żaden szanujący się dorosły facet nie powinien wystąpić w tym filmie? Przecież Włodarczyk ma tam 15-16 lat, a jest to weik ... czytaj dalej
duderinio duderinio
ocena: 5
23

ten film jest tak kiepski ...

... że aż szkoda klawiatury na komentowanie go na filmwebie 1/10
6

Podobne filmy

Oczywiście oprócz "Leon zawodowiec" i "Wasabi". Chodzi mi o motyw miłości nastolatki do dorosłego.
5

Bardzo Dobry

Jak dla mnie bardzo dobry film akcji zrobiony przez Polaków. Polecam. 8/10.
BDZ64 BDZ64
ocena: 8
0
 
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true