PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741981}

Szybcy i wściekli 8

The Fate of the Furious
6,9 99 223
oceny
6,9 10 1 99223
6,3 11
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 8
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli 8

Moja ocena

ocenił(a) film na 7

Szybcy i Wściekli 8. Można by rzec, że po ośmiu rozegranych meczach mamy remis 4:4. Pierwsze cztery części licząc kolejność wychodzenia, były fenomenalne. Niestety części numer 5,6,7 oraz 8 to już szpiegowskie kino akcji napakowane scenami walki, wybuchami, gadżetami, bronią nuklearną i innymi tego typu rzeczami. Seria nie ma już nic wspólnego z nielegalnymi wyścigami ulicznymi, a samochody stały się już tylko sztucznym tłem całej serii. Kiedyś mieliśmy 5/6 modeli aut, które były kluczowe w danej części i charakterystyczne dla danej postaci. Obecnie pojazdów przebija się około 12 na film, ale nie mają one żadnego znaczenia. Niestety 8 podtrzymuję szpiegowską konwencję zapoczątkowaną od 5 część, więc jeśli ktoś liczył na powrót do klasyki, to śmiało, można powiedzieć, że się nie doczeka. Z plusów można powiedzieć, że doczekaliśmy się chyba najgorszego oraz bezwzględnego czarnego charakteru całej serii. Dziewczyna o pseudonimie Szyfr nie zawahała się porwać byłej dziewczyny Toretto oraz jego syna. Była gotowa ich zabić, jeśli tylko Toretto nie wykonałby jej poleceń. Do tego plan oraz rozmach, z jakim zamierzała go uczynić, zdecydowanie przewyższał poprzednie złe wcielenia. Film oczywiście bardzo dobrze zmontowany. Mnóstwo pięknych oraz efektownych scen, widoczków, wybuchów oraz scen akcji. Fani tego typu wrażeń nie będą narzekali na nudę, a sceneria na dużym ekranie mogła zrobić jeszcze większe show. Jest to pierwsza część, w której z wiadomych przyczyn nie było już w filmie Briana. Jego brak dało się odczuć. Nie wiem, czy kontynuowanie tej serii ma jeszcze sens, ale wiadomo, zawsze znajdą się chętni na obejrzenie kolejnej odsłony za jakiś czas. Tym razem furtka zostaje mocno otwarta, ponieważ głównej złej udało się przeżyć i jak dowiedzieliśmy się z końcówki filmu, obecnie przebywa w Atenach. Nie trzeba być geniuszem, aby domyślić się, iż prędzej czy później będzie się chciała zemścić.


Tradycyjnie czas na najważniejsze auta w filmie:

- Dodge'em Ice Charger (auto Toretto)

- Local Motors Rally Fighter (auto Letty)

- Ice Ram (potężną, masywną ciężarówkę na gąsienicach, czyli pojazd Hobbsa)

- Ripsaw (auto przypominające mały czołg z działem na dachu, które prowadził Taj Parker)

- Lamborghini Murcielago (pomarańczowa bestia Romana świetnie spisująca się na lodzie)

- 1950 Chevrolet Fleetline (auto kuzyna Toretto z początku filmu. To nim Dominic musi się ścigać z Kubańskim Bossem).

- 1961 Chevrolet Impala Sport Coupe (auto z pierwszej sceny filmy. To nim Letty oraz Dominic podróżują przez ulice Kuby podczas podróży poślubnej).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones