PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=498675}
7,0 91 196
ocen
7,0 10 1 91196
6,4 25
ocen krytyków
Wszystko, co kocham
powrót do forum filmu Wszystko, co kocham

Krótka lekcja historii

ocenił(a) film na 4

Jak długo jeszcze trzeba czekać na to aż Polska pogodzi się z przeszłości i przestanie bez przerwy się w niej babrać? Przez to powstają mroczne filmy przesiąknięte Polskim slumsem i beznadzieją. Zdawało się, że ten film przyniesie potężną dawkę młodzieńczej energii, a okazało się, że obrazowanie beztroski młodości jest tylko pretekstem do krótkiej lekcji historii. Czy to rodzaj jakieś polskiego ugrzecznienia, że każdy film musi mówić coś o narodzie? Jestem zawiedziony po raz kolejny. Jak nie religia to patriotyzm, mdli mnie. A zdjęcia były fajne i aktorzy tacy prawdziwi…

ocenił(a) film na 8
lysak

A ja z przyjemnością przypomniałam sobie, od jakiego dna się odbiliśmy. Jak zobaczyłam te tarcze szkolne... brrr... nigdy tego dziadostwa nie chciałam nosić i ciągle miałam z tego powodu nieprzyjemności.

Ten film niesie potężną dawkę młodzieńczej energii, pokazuje, ze mimo beznadziei młodzież zawsze jest taka sama i umie sobie znaleźć jakąś przestrzeń wolności i powody (i sposoby) cieszenia się życiem. Nigdzie tam nie widzę patriotyzmu, jedynie bunt przeciwko ograniczeniom narzucanym przez władze.

ocenił(a) film na 4
Esseillt

Mówiłem o patriotyzmie w ogóle, w kinie polskim, albo o jakimś rodzaju.... W tym filmie go nie ma, ale jest obrazowanie polskiej przeszłości, czego mam po prostu już dosyć w polskim kinie.
A jeśli chodzi o młodzieńczą energię i temat młodzieńczego buntu, to film bardzo delikatnie i nieśmiało o tym mówi, polska wydaje mi się być daleko w tyle w tych tematach, jesteśmy ciągle głęboko osadzeni w tradycji, zarówno narodowej jak i religijnej.
Czekam niecierpliwie na porządną "młodzieńczą rewolucję", ten film dał mi na to jedynie zalążek nadziei- ale to już coś :)

Esseillt

Co to są (były) tarcze szkolne : D?

ocenił(a) film na 4
barney_w_spodnicy

No chyba te małe herby szkół przyczepiane do ubrań

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones