Temat dla wszystkich poszukujących zapomnianych tytułów, oraz wszystkich dobrych ludzi
służących swą wiedzą. :)

Napiszcie parę słów o poszukiwanej pozycji (fabuła, bohaterowie, charakterystyczne sceny,
lata produkcji lub obejrzenia filmu). Im więcej szczegółów, tym lepiej.

Kristof

Siewka, szukam filmu, w którym dwóch typów robiło przekręty m.in. rabowali banki. Po którymś z chyba nieudanych skoków ukradli ciągnik albo traktor i uciekli nim przed policją. W dalszej części filmu przyłączyła się do nich kobieta, która z tego co pamiętam była gospodynią domową, miała męża i dzieci ale ich zostawiła (to nie jest pewne), najprawdopodobniej była ruda. Pamiętam dobrze ostatni przekręt, w którym ci dwoje mężczyźni zainicjowali scenkę na oczach policji w jakimś banku i udali, że się zastrzelili. Wyniesiono ich natychmiast z banku do karteki, której kierowcą była wspomniana wcześniej ruda gospodyni i odjechali z kasą. Ktoś coś kojarzy?

deenes_filmweb

http://www.filmweb.pl/film/Włamanie+na+śniadanie-2001-8473

Kristof

Mam skromny problem bo od wielu lat zastanawiam się nad tytułem jednego filmu a niestety pamiętam tylko niektóre fragmenty, może inaczej przebłyski pewnych scen.
Z czego pamiętam to był horror coś lata 80-90, sam chyba miałem ledwo co 10 lat albo i mniej ;)
Teraz to co pamiętam:
- w wykopany dół wrzucano(?) ludzi, zalewano betonem powyżej łokci i zjadały ich mrówki;
- jakaś kobieta została oskalpowana przez suszarkę;
- jakaś parka wchodzi do lochów(?) i na środku takiego długiego korytarza stał duch(albo ktoś z prześcieradłem na głowie) mówiąc 'chodźcie zaprowadzę was do waszych cel' (nie pamiętam dokładnie).
Wszystkie te mordercze sceny odbywały się w jakiejś piwnicy, pamiętam, że ściany były szare, kolorystyka ciemna itp.
Domyślam się, że to wszystko dosyć komicznie brzmi, ale taki film był i zapadł mi w pamięci na długie lata:) Mam nadzieję, że ktoś pamięta, chociaż kawałem tytułu.
Pozdrawiam :)

Kristof

dobra to może i ja spróbuje , poszukuje filmu ... wiec nie oglądałem go tylko koleżanka mi poleciła , film jest o czarownicy ?? i Owa czarownica używa swojej mocy by się zemścić na kimś , ona chyba było nastolatką ?? wiem jeszcze ze film ten zaczynał się na literę ,,T'' .Powodzenia , liczę na Was . o i jeszcze coś , ona chyba była martwa i zmartwychwstała , chyba ... C:

użytkownik usunięty
idealny

http://www.filmweb.pl/film/Tamara-2005-119090

DZIĘKUJE !!! ,niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi , ; ]

Kristof

Witam.Bedzie ciezko z opisem,bo nie ogladalem tego filmu.Ogladal go tylko ojciec w latach 90 albo w okolicach 2000 r na VHS z wypozyczalni (wiec film byl u nas oficjalnie w dystrybucji ,a nie jakas przegrywka z amatorskim lektorem z gieldy).Jedyne co pamieta to to ze chodzi o jakis western na faktach dziejacy sie podczas wojny secesyjnej.I ze lazil tam jakis gosc ktory przyjechal chyba z Afryki z jakims zombie.Taaa ...wiem ze ciezko uwierzyc ze to film na faktach przez tego zombie.Kojarzy moze ktos cos takiego?
ps. bardzo mozliwe ze w tytule mial cos ze slowem River .W bazie filmwebu i googlach nic nie udalo mi sie znalezc podobnego.

Logan303

Szukam tych filmów
1. Czarno-biały, akcja rozgrywa się w czasie II Wojny Światowej. Mała Czeszka szuka matki, ale chyba została porwana, bo wylądowała w sierocińcu. Adoptował ją jakiś niemiecki oficer, co miał żonę na wózku i ta żona zmieniła jej imię i zakazala mówić po czesku.
Poszla do szkoły, gdzie była jedyną dziewczyną i chłopcy jej dokuczali.

2. Kobieta ma romans z lekarzem. Lekarz zabija swoją żonę. Ludzie są mili dla lekarza, a kobietę przesladują. W jednej scenie ktoś puka do drzwi i kobieta idzie otworzyć, a za drzwiami nie ma nikogo, a w drzwi jest wbity noż.

użytkownik usunięty
Marlena_6_2

1. http://www.filmweb.pl/film/Kuku%C5%82ka+w+ciemnym+lesie-1985-35947

Kristof

Ja natomiast szukam filmu, który podzielony był bodajże na dwie części. Opowiadał on historię pewnego niemieckiego żołnierza, który uciekał z obozu (gułagu?) i wraca do domu, a przez całą drogę ściga go jakiś inny żołnierz (rusek?). Facet pod koniec przechodzi jakimś mostem na teren swojego państwa i mija się z tym, który go ściga, na środku tegoż mostu. Leciał ten film już co najmniej 2 razy w telewizji, jeśli nie więcej, więc mam nadzieję, że ktoś pomoże i podpowie tytuł!

HiHola

nie widzialam ale moze "Jeniec: Tak daleko jak nogi poniasa"?

czarna404

Tak to ten! Serdecznie dziękuję!

Kristof

Witam,
Poszukuję filmu który widziałem parę lat temu. Gatunek horror (chyba niezbyt ambitny)...
Fabuła: 12 osób zostało zamkniętych w "domu" (coś ala Big Brother). Po jakimś czasie okazuje się że muszą się zabijać nawzajem aby dostać jedzenie. osoba która przeżyje miała otrzymać nagrodę pienieżną. Finał: osoba która wychodzi z domu BB, wchodzi do następnego pomieszczenia.

wmatyskiewicz

http://www.filmweb.pl/film/Ultimatum-2005-120148

Maryna9

Witajcie. Szukam filmu, który kilka razy widziałam w TVP1 lub TVP2. Produkcja USA, film kręcony był w latach 80ych albo 90ych... Dokładnie niestety nie pamiętam. Film opowiadał o kobiecie, która była sędzią/prokuratorem. Mieszkała w apartamencie z nastoletnią córką. Pewnego dnia podczas ich nieobecność ktoś zakradł się do mieszkania i zamontował kamery oraz mikrofony. Okazało się, że to ich sąsiadka, która chciała się zemścić na tej sędzinie za zabranie dziecka... Pamiętam jeszcze, że babka porwała tę nastolatkę i zamknęła w swoim mieszkaniu. Był też jakiś chłopak w recepcji budynku, który pomagał matce i córce. Pomóżcie.

Kristof

Szukam filmu który widziałem 10-15 lat temu na czeskiej telewizji NOVA.
Filmu nie widziałem od początku, dialogi po czesku....
Młoda kobieta - chyba autostopowiczka, raczej z problemami, przybywa (włamuje się?) do pozornie opuszczonego domu stojącego przy morzu. Dom z basenem. W domu mieszka starszy mężczyzna, były członek zespołu (rockowego z lat 70-80? - zespół się rozpadł). Gość zaniedbany, zlewający wszystko, żyjący bez celu w swoim własnym świecie. Żyje przeszłością. Na początku ignoruje tą kobietę, ale z czasem rodzi się między nimi pewnego rodzaju wieź. W piwnicy domu znajdowało się studio nagraniowe gdzie grał muzykę swojego zespołu. W basen był zaniedbany, pływały w nim liście. Jest (chyba - tyle lat minęło) scena jak ta kobieta pływa w tym basenie. Film z niezłą muzyką....
Więcej nie pamiętam, poza tym że film wywarł na mnie pozytywne wrażenie.

tomasiek

To może dodam że film oczywiście nie był czeskiej produkcji tylko USA ew. GB

Kristof

Witam
Szukam bezskutecznie filmu, ktory wydaje mi sie, ze jest jakos z drugiej polowy lat '90. Nie pamietam z jakiego kraju ale cos w stylu Holandii lub Danii. Ale i tak nie moge go znalezc.
Historia o malzenstwie z synem (syn jakies 13 lat). Mieszkaja gdzies na uboczu. Nie pamietam skad wzielo sie dwoch typkow, ktorzy zaczeli ich gnebic psychicznie. Zabili im syna (chyba zastrzelili). Jeden z tych typow to byl taki grubasek, ktory robi to co mu rozkazal jego kolega.
Byla taka scena, ze kobieta zastrzelila tego grubaska i i jego kolega wzial pilot od telewizora i przewinal ta scene.
Sam film zaczynal sie tak, ze ta rodzinka jechala samochodem i sluchali radia. Grala na przemian muzyka z radia i jakies takie metale hardcorowe.
Bylbym wielce wdzieczny za pomoc.

the101ny

http://www.filmweb.pl/film/Funny+Games-1997-53

Adahn

Nie dosc, ze to ten film to jeszcze odpowiedz po kilku minutach. Dzieki Adahn!

Kristof

Witam jestem tu nowy miło mi Marcin, chciał bym uzyskać pomocy od was:)

szukam filmu który oglądałem paręnaście lat temu na tvn z cyku prawdziwe historie mogło to być nawet z 8 -10 lat temu, w skrócie film opowiada o rodzinie, o dwóch młodych braciach, jeden ulega wypadkowi samochodowemu, pożyczonym od brata autem (chyba garbusem?)
dostaje paraliżu, brat pomaga mu wrócić do normalności... tyle pamiętam z filmu
( bohaterem, który gra sparaliżowanego brata był aktor chyba podobny trochę do toma crusa)
pomóżcie :)
pozdrawiam

marcin_krk_filmweb

Trochę mi to pasuje do tego filmu Cena życia / A Mother's Fight for Justice, ale nie jest to film o braciach...

Kristof

Proszę o pomoc, szukam dwóch filmów:
1. Film o tematyce terroryzmu/stosunków arabsko-amerykańskich czy jakoś tak. Pamiętam, że chronologia wydarzeń była odwrócona i wszystkie sceny w końcu prowadziły do sceny wybuchu na jakimś placu, a celem był chyba egipski ambasador. Wcześniej poznajemy bliżej rodzinę tego Egipcjanina, a także tego zamachowca. Film chyba z ostatnich pięciu-siedmiu lat.
2. Film skandynawski o muzyku, który przyjeżdża do jakiegoś małego miasteczka i organizuje chór z mieszkańców. Potem się sprawy komplikują, wdaje się chyba w romans z jedną z chórzystek. Na końcu jest chyba scena jakiegoś wielkiego koncertu albo konkursu chórów.

guanaco

Szukam filmu napad na bank . Akcja sie dzieje w usa ten film jest oparty na faktach . W którym dochodzi do strzelaniny z dwoma przestępcami przeciwko policjy . prosze jak ktos go zna niech poda nazwe plis

wd1600

Jeżeli film jest oparty na faktach to ja tylko ten kojarzę - Śmierć w FBI - In the line of duty The FBI Murders.

wd1600

http://www.filmweb.pl/film/44+minuty+Strzelanina+w+p%C3%B3%C5%82nocnym+Hollywood -2003-104424

guanaco

Nie jestem pewien, ale niektóre sceny 1. pasują mi do "8 części prawdy"...

Polon92

To nie ten. 8 części też widziałam.

guanaco

Połowa zdarzeń mi właśnie się nie zgadzała, no ale ten wybuch mnie na ten film nakierował. No to trudno... ;)

guanaco

A numer 1. to może "Transfer"?

Pulawsky

1) Grali w tym filmie młody aktor i młoda aktorka. On kogoś zabił i razem z nią planowali jakąś intrygę. Ona wcześniej do niego strzelała w jakimś garażu, a pod koniec była taka gonitwa, że ona goniła za nim przez jakiś las i nad jakimś urwiskiem chciała go zabić, ale ktoś ją zastrzelił (jakiś policjant prawdopodobnie). Skończyło się na tym, że oni oboje uciekli, odjechali samochodem. Był morał "Mówi się, że nasze pokolenie jest zepsute, ale z kogoś musieliśmy brać przecież przykład". Ten aktor przypominał mi trochę Richarda Gere, ale to chyba nie był on. Film dość nowy, leciał ze dwa lata temu w telewizji (chyba TVP). Był jeszcze wątek romansu syna z młodą żoną ojca (miała płomiennie rude włosy). I ten gościu dał jakieś pieniądze takiemu żebrakowi, co pojawiał się bodajże także na początku filmu. Wydaje mi się, że ojca grał Jack Nicholson. Szukałem w internecie, ale nie znalazłem.

2) Film, w którym jakiś koleś uczył drugiego czytać, bo tamten był analfabetą. Akcja jakaś lekko westernowa. Byli to dwaj kowboje - tak mi się wydaje. Pamiętam też dialog:
- Co to jest "fetor"?
- To odór, brzydki zapach. Fetor wydzielają twoje skarpety.
Był to pewnie jakiś niszowy tytuł, ale chciałbym dowiedzieć się, co to za film.

Pulawsky

@Pulawsky - To będzie to (Transfer), chociaż byłam pewna, że to inny film, ale szczegółowy opis w angielskiej Wikipedii rozwiał moje wątpliwości. Dzięki!

Kristof

Mam kolejne pytanko, Film oglądał mój brat i pamięta tylko jedną scenę.
W ramach egzekucji rozpłatano człowieka toporem z góry na dół i była dyskusja. że mieczem lepiej by to było zrobić, ale miecza nie było..
Wiem, wcale nie łatwo :)

Kristof

Heyah

Poszukuje tytulu pewnego dosc znanego amerykanskiego filmu o 2 wspollokatorkach z gatunku thillera

Fabula - pomieszkuja sobie dwie wspollokatorki. Jedna z nich jest chora psychicznie i probuje upodobnic sie do tej drugiej. Zmienia kolor wlosow itp, pozniej morduje chlopaka tej drugiej i na koncu filmu probuje zabic ja nozem

Thx] za pomoc tym, ktorzy ja udziela hehe

użytkownik usunięty
Instynkt

http://www.filmweb.pl/film/Sublokatorka-1992-9853

Meczylem sie ze wszystkimi mozliwymi wersjami slowa 'lokatorka' ale o tej jakze oczywistej wogole zapomnialem xD

Dzieki jeszcze raz =]

użytkownik usunięty
Instynkt

Nie ma za co:)

Kristof

delete

Kristof

hej... a wiec, film był raczej thrillerem albo horrorem, był o jakimś stowarzyszeniu dziewczyn, one miały swój dom, i przestrzegały jakiś praw, kilka dziewczyn chciała dołączyć do tych, ale musiały przejść próby ?? i coś tam było, ze cały czas ich ktoś nawiedzał i zabijał , aż się okazało ze kila z dziewczyn zabiło jedna z nich , wsadziły ja do jakieś trumny i ona tam się udusiła , dalej nie pamiętam ...

idealny

Wydaje mi się, że to Śmiertelna przysięga http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Amiertelna+przysi%C4%99ga-2007-489929

deansam

dzięki, tak to to , jak zwykle ja to mam pamieć
A mi jeszcze jeden film świta, pewna dziewczyna była chyba w poprawczaku i musiała odpracować chyba, i ona sprzątała w jakimś akademiku ?? ale pewna dziewczyna zaginęła dawno temu , a ona prowadziła wlane śledztwo w tej sprawie , i jeszcze ,wszyscy myśleli ze to ona jest ta dziewczyna bo była do niej podobna , no i tam bla bla, znaleźli w końcu ciało dziewczyny ,a ja zabili grupa jej przyjaciółek
Wiem mało szczegółów , ale mam nadzieje ze pomożecie : ]

użytkownik usunięty
idealny

http://www.filmweb.pl/film/Kr%C4%85g+wtajemniczonych-2000-1442

Dziękuje ^^, *

użytkownik usunięty
idealny

Nie ma za co:)

użytkownik usunięty
Kristof

Poszukuję filmu
- wojenny, dramat wojenny ( II wojna światowa )
- akcja dzieje się zimą, żołnierze( USA ) jadą jeepem przez las, pojawia się jakiś dom, potem widać karabin wbity w ziemię a na nim hełm
Niestety nic więcej nie pamiętam, kiedyś widziałem ten film chyba w TVP1, TVP2 albo TVN.
Widziałem tylko początek filmu, ale wiem, że zapowiadał się na niezłe kino. Film podobny do Kiedy ucichną działa, chyba z tego samego okresu

Kristof

Poszukuję filmu, lecz nie pamiętam zbyt wiele - to będzie trudne zadanie. Ogółem chyba chodziło tam o jakieś porachunki. Wiem, że był gościu w domu i ciągle ktoś do niego przychodził i chciał zabić lub jakąś kasę. Na pewno przyszła do niego wysoka kobieta, czarne włosy, czerwony błyszczący strój jakby lateks. Miała srebrny pistolet i coś od tego gościa chciała. Przywiązała go do krzesła, pyknęła (wiecie o co chodzi), a potem wszedł kolejny gość i ja zabił, a następnie męczył tego gościa. Takie trochę pokręcone. Na koniec jak już ten gość się uwolnił, to odjechał bodajże fioletowym Lamborghini. Kojarzy ktoś coś? Proszę o pomoc :)

Rossi1846

Proszę: http://www.filmweb.pl/film/Czwartek-1998-30928

Adahn

Dziękuję bardzo , zgadza się :)

Kristof

Czesc poszukuje filmu:
2 staruszków, poznaje się w szpitalu i dowiadują się że niedługo umrą. Postanawiają ustalają listę zadań którą chcą zrobić przed śmiercią. W filmie gra 2 znanych aktorów jeżeli się nie mylę jednym z nich jest Morgan Freeman

wmatyskiewicz

http://www.filmweb.pl/Choc.Goni.Nas.Czas
to chyba to :]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones