Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl

ZSGifMan

Nie. Proponowałem zaledwie 2 kliknięcia myszką, nad którymi myślałem niespełna 2 minuty, wykorzystując przy tym jedną z podstawowych funkcji blokera.
Jakbym znał się na skryptach i rozszerzeniach i lubił sobie utrudniać życie, to pewnie bawiłbym się w podobne rzeczy.

GarvinSitho

Dawno już po problemie, ale jakie było Twoje rozwiązanie?

ZSGifMan

Wyślij mi wiadomość na privie to napiszę, tutaj nie ma sensu cokolwiek pisać.

GarvinSitho

U mnie i tak nie dawało rady obejść.

Kate_Bennet

A u mnie i 2 innych osób działa.

GarvinSitho

Pewno inna przeglądarka.

Kate_Bennet

Albo inny bloker.

Kate_Bennet

Masz wiadomość.

Kate_Bennet

Nie żebym się chwalił, ale mam trzy!
Tak, trzy. Trzy blockery, bo co dwie głowy to nie jedna, a co trzy blockery to nie... a szkoda gadać, ale śmigają gładko i się pięknie uzupełniają: mysz się nie prześlizgnie ;D

ZSGifMan

Na razie obchodzę bez tego.

Kate_Bennet

Coś konkretniej...

GarvinSitho

Dlaczego znowu usunięto mój post? Jaki konkretnie punkt regulaminu naruszał? :)

GarvinSitho

O a teraz usunięto jeszcze mój temat, w którym napisałem rozwiązanie problemu. :(

GarvinSitho

Pewnie pisałeś "tą blokadę" i poleciał z powodu gramatyki. ;-)

Marac

To już nieistotne. Teraz dodałem notkę na blogu :)

GarvinSitho

Też pewnie usuną.

Marac

Nostradamus normalnie xD

GarvinSitho

szybcy są, nawet nie zdążyłem przeczytać
poza tym nie wiem jak u innych, ale u mnie wszystkie posty w tym temacie mają datę dodania "wczoraj" xD

Wingo

Tak czy owak teraz trochę bardziej boję się wychylać, bo następnym skasowanym elementem może być mój własny profil ;)

Marac

Psssyt musicie zaczekać aż się Wizard wyloguje.

Kate_Bennet

Skoro tak mi dobrze idzie przewidywanie przyszłości, to spróbuję jeszcze raz.

Widzę... widzę... bezsenną noc, morze kawy i palec spuchnięty od naciskania [F5].
;->

GarvinSitho

usuneli Ci ?? Bo nic nie widzę na Twoim blogu...... Wrzuć gdzieś poza FW i daj w blogu tylko linka ;)

dewille

Usunęli mu jakoś po minucie.

Marac

Usunęli mu bloga... świetne!
FW ma własne UB i SB od zamykania ludziom ust i usuwania "niewygodnych" treści.

ZSGifMan

Masakra :O Nie wiedziałam, że ta strona traktuje tak ludzi... teraz przestanę wierzyć w oceny na Filmwebie, bo pewnie też zmieniają pod siebie.

Melchan

Nieco wcześniej napisałem, że zapłaciłbym za konto premium, bo to i tamto, konkrety w kilku gorzkich, ale niezmiernie prawdziwych słowach, bez inwektyw i czegokolwiek niemiłego, wydawałoby się zwykły post, a tymczasem... skasowali!

GarvinSitho

dobra, nie ważne - już sobie poradziłem :) znaczy adblock ON i wszystko działa :)

filmweb

Nie używam adblocka bo z pewnych przyczyn nie mogę. Jakoś jednak mi nie przeszkadzają reklamy za bardzo. Przyzwyczaiłem się, jak do wielu elementów współczesnego świata.
Jednakże, jakby na INNE pojawiły się denerwujące i biegające za mną w każdym poście reklamy, to bym się wtedy wkurzył ;P

chemas

"Jednakże, jakby na INNE pojawiły się denerwujące i biegające za mną w każdym poście reklamy"

Kali chcieć pisać

filmweb

Chętnie porozmawiam z ciekawymi ludźmi. Zapraszam na priva, gdyby ktoś miał jakieś pytania. O ulubiony kolor, rozmiar buta, cokolwiek.

Marac

hehe

Marac

Ja jestem ciekawa hahaha

filmweb

czyli osoby które nie mają 500 punktów nie będą mogły pisać na forum pod filmami?

Bartosz_Wolny

Nie przerażaj mnie

Bartosz_Wolny

Chcesz o tym porozmawiać? ;-)

filmweb

W sumie na laptopie nawet nie zauwazylam, ze reklamy mi nie wyskakuja, ale to dobrze w koncu :)

mania19

Nie na każdej stronie to zrobili , tylko na niektórych , np.
http://www.filmweb.pl/film/Bunt-1967-31719

orx

O, już jest!

filmweb

Wy prosicie o wyłączenie AdBlocka? A ilu ludzi was prosiło o domyślne sortowanie tematów pod filmami, o zmiany w galerii i masę innych rzeczy? A wy macie to gdzieś. Tak więc ja mam gdzieś wasze prośby o wyłączenie AB.
Jeszcze piszecie że celem było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu.
Skoro tak, to dlaczego nigdy nie braliście pod uwagę opinii użytkowników, tylko robicie wszystko to co wam jest wygodniej?

filmweb

Jeśli cokolwiek to prędzej zrezygnuje z używania portalu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
filmweb

"Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne"

50 osób
50 OSÓB

A portal nadal dziurawy i z masą błędów. To tylko świadczy że na zapleczu technicznym macie leniów, którzy powinni stracić robotę.
Istna autoparodia, cyrk na kółkach.

No to wiadomo od dawna. Ktoś tu linkował kiedyś (oczywiście usunięto) do jakiejś bazy filmowej, tworzonej przez ***jednego*** gościa, której interfejs był dużo bardziej profesjonalny niż ta żenada.

użytkownik usunięty
Marac

Jedyne co przychodzi mi do głowy, to FDB.pl, no chyba że o czymś nie słyszałem.

nie, to było coś, czego wcześniej na oczy nie widziałem

I nie mówię, że to była realna alternatywa, tylko że było profesjonalnie napisane.

użytkownik usunięty
Marac

Ciekawych rzeczy się tu dowiaduję :P

Oj tam... To na pewno jakieś obrzydliwe plotki i pomówienia. ;-)

Marac

Nie pamiętasz, jak się nazywała ta baza?
może któraś z tych: film.org.pl albo filmfan.pl?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones