Brigitte Bardot

Brigitte Anne Marie Bardot

8,2
1 624 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Brigitte Bardot

Czy ktos z Was wie, w jaki sposob otrzymac autograf Bardotki? Wiem, ze to mozliwe, ale nie mam pojecia - jak? :)
pozdrawiam

dzieckorosemary

Tak, ja wiem! Sam mam już 13 autografów Boskiej Bardotki :D

Musisz napisać list z prośbą o zdjęcie z dedykacją na adres domowy B.B.:

Brigitte Bardot
La Madrague
83990 Saint-Tropez
France

Polecam!

Brigitte Bardot jest wspaniałą osobą, obrończynią praw zwierząt, mającą swoje zdanie na każdy z tematów, świetną tancerką, śliczną jak laleczką modelką, oraz niezłą aktorką i piosenkarką!

Nigdy nie zawodzi swoich fanów i zawsze osobiście podpisuje swe zdjęcia!

bardotek69

zgadzam się ^^ jakieś 2 miesiące temu wysłałam do niej list ze zdjęciem i chyba po 3 tyg. dostałam odp :)) (skan autografu na moim profilu)
Pozdrawiam fanów BB!

bardotek69

Witam,
dane adresowe które podałeś są do sekretarza aktorki nie do niej samej i to Ona podpisuje autografy a nie BB. Bardot od 7 lat /od 2001/ mieszka w Szwajcarii a nie w Saint Tropez-wystarczy przeczytać na stronie jej fundacji ,że ona już listownie nie odsyła autografów z Francji.

g_monka

Co za brednie gadasz, byłem w Paryżu i spotkałem Bardotkę w dniu Jej 75 urodzin i zaraz potem wracała do Swego domu La Madrague w Saint-Tropez, a więc tego, który ma nieprzerwanie od ponad 51 lat!

dzieckorosemary

ja właśnie wczoraj wysłałam list na ten adres i czekam teraz na odpowiedź ;)

Catalina

jestem taka szczęśliwa:
http://img177.imageshack.us/my.php?image=p1010331zw6.jpg
http://img529.imageshack.us/img529/5278/p1010329hx5.jpg

dzisiaj włąsnie przyszły zdjęcia które jej wysłałam podpisane z dedykacja ;) serdecznie dziękuje za adres xD

Catalina

Nie ma za co :)

Gratuluję! I zazdroszczę! Ja już dosyć długo nic od Brigitte nie dostałem! Pewnie ma mnie już dość :D

Catalina

Witam,
dane adresowe które podałeś są do sekretarza aktorki nie do niej samej i to Ona podpisuje autografy a nie BB. Bardot od 7 lat /od 2001/ mieszka w Szwajcarii a nie w Saint Tropez-wystarczy przeczytać na stronie jej fundacji ,że ona już listownie nie odsyła autografów z Francji.

g_monka

Brigitte Bardot mieszka w Saint-Tropez od maja 1958 i jak przyznaje w każdej swej książce i wywiadzie jest to Jej ukochany dom, w którym będzie mieszkała do końca życia. Nie mieszka tam jedynie latem, kiedy Saint-Tropez przypomina przepełniony tłuściochami jarmark.
Nigdy nie mieszkała w Szwajcarii, więc nie wiem skąd ten pomysł.
I to Ona, a nie sekretarz/rka podpisuje zdjęcia - wystarczy spojrzeć na charakterystyczny charakter pisma B.B....
Nawet pisząc na adres Fundacji również dostaję zdjęcia z dedykacjami :)

bardotek69

Zgadzam się z jednym.
Wszystkie listy do Saint Tropez są kierowane także na jej fundację i mają swoj stempel niezaleznie skąd przychodzi list ,
ponieważ sekretarka jest jedna ,DLATEGO ZAWSZE NADAWCA JEST JEDEN-FUNDACJA,o tym pisze w książce,nie ma się o co kłocić.
Wystarczy przeczytać ostatnią książkę i wejść na jej stronę + znac francuski lub niemiecki.
Nie chodzi o kłotnię.Pozdrawiam.

P.S.
Porównaj jej autograf z 1956 roku, 1980,2000,2008-9:)

g_monka

Skonfrontowałem twoje informacje z fanami Bardotki na największym francuskim forum poświęconym B.B. i powiem ci, że stałaś się przyczyną wielkiej wrzawy! Wszyscy się oburzyli na to co tutaj napisałaś, począwszy od tego, że Brigitte nie mieszka w Saint-Tropez, poprzez to, że nie podpisuje swoich zdjęć, skończywszy na tym, że stronie Fundacji jest informacja, że B.B. nie odpisuje na listy od wielbicieli... Książkę też czytali.
Większość członków owego forum jest Francuzami, więc może lepiej rozumieją swój język niż ty...

ŻAL

dzieckorosemary

a w jakim języku trzeba napisac taki list? francuskim?
i jeśli mozecie to powiedzcie co powinno sie w nim znaleźć.
nigdy nie pisałam do sław z prosbą o autograf, ale Ona to co innego:)
prosze o pomoc.

rudalama

Ja pisałem po francusku oraz angielsku.
Bardotka także zna nieco języki włoski, hiszpański i portugalski, więc jeżeli Ty też możesz spróbować w tych. Jeśli nie, to polecam tłumacz internetowy - http://translate.google.pl/ - tłumaczy niby z jednego języka na drugi, ale z polskiego na francuski czy angielski niezbyt dobrze mu idzie. Najlepiej tam pisać po angielsku i tłumaczyć na francuski.
Jeśli lubisz B.B., to po prostu o tym napisz, no i poproś o zdjęcie z autografem.

Bardotka zawsze odpisuje, a świadomość, że dostajesz coś od Największego Symbolu Seksu Wszechczasów jest niesamowita!

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

bardotek69

TŁUMACZ. XDDDD

Rejko

No? Translator = tlumacz. Wtf?

bardotek69

Bo jeszcze zrozumie ten bełot z translatora.

Rejko

WTF2???

bardotek69

Chodzi mi o to, że tłumacz tłumaczy zupełnie inaczej niż powinien.

Rejko

Chyba napisalem tam o tym?

bardotek69

Z każdego języka na każdy tłumaczy źle. ;)

Rejko

Whatever.

Rejko

Napisz po polsku. Na bank latwiej bedzie zrozumiec niz translatora.

dzieckorosemary

Czy trzeba w liście zamieścić swoją kopertę bądź zdjęcie BB bądź znaczek zwrotny??? łaaał!! fajnie by było mieć taki autograf!

ko_alka

ja zawsze dawałam zdjęcia i zaadresowana kopertę zwrotną :)

ko_alka

Najlepiej jak załączysz do listu kopertę ze swym adresem, znaczkiem zwrotnym i by był na niej napis: 'Uwaga zdjęcia! Proszę nie zgniatać!', bo nasi listonosze potrafią złożyć 'w cztery' najpiękniejsze zdjęcie w formacie A4!
A zdjęcia nigdy nie wysyłałem, wolałem liczyć na wspaniałomyślność Boskiej Bardotki i nigdy się nie rozczarowałem, przeciwnie :)
Oto moja kolekcja:

http://fan-de-bb.forumpro.fr/les-photos-divers-f8/autographes-ou-dedicasses-t218 -30.htm

bardotek69

dzięki za odpowiedzi:))) jutro wysyłam list!;)

bardotek69

wooow piękna kolekcja, gratuluję :*



bardotek69

Napiszę po angielsku, ale jeszcze mam kilka technicznych wątpliwosci:

-do kiedy BB może być w Saint-Tropez? Czy zdąże jeszcze wysyłać przed wakacjami, żeby Ona podpisała ? czy może na jesień?
-jak długi powinien być list? Ma być krótki, żeby jej nie zamęczać czy mam się perliście rozpisać?
-mogę ja poprosić żeby to Ona mi przesłała zdjęcie z dedykacją i autografem, czy mam jej sama wysłać zdjęcie?
-jak duże mają być koperty? ta pierwsza do Francji i druga-zwrotna?
-jakie to mają być znaczki? takie same nakleić na kopertę do niej, i tą w środku?
- ten napis, żeby nie zginać koperty to w jakim języku?
będę wdzięczna za odp.

rudalama

Odpowiedzi:
* Bardotka mieszka w Saint-Tropez cały rok Z WYŁACZENIEM lata, gdyż ma dość tłumów turystów. Zdążysz, jeżeli się pospieszysz. Odpowiedź zawsze nadchodzi z Paryża.
* długość listu zależy tylko i wyłącznie od Twojej własnej potrzeby i weny. Ja wysyłałem zarówno kilku- jak i jednostronicowe wyznania :)
* w moim przypadku wybór zdjęcia pozostawiałem zawsze samej Boskiej Bardotce i jak wcześniej pisałem nigdy się nie zawiodłem na Jej wyborach :D
* za pierwszym razem wysłałem list w mojej A4, a zwrotną nieco mniejszą, tak by weszła w tę dużą
* list wysłałem priorytetem, a zamiast znaczka zwrotnego wsadziłem kupon międzynarodowy - kosztuje 4.50 złotych i ma go w sprzedaży większość urzędów pocztowych - osoba do której piszesz może ten kupon wymienić na odpowiedni znaczek
* ten napis może być po angielsku - 'DO NOT BEND' oraz po polsku 'NIE ZGNIATAĆ'

Mam nadzieję, że to pomoże, życzę powodzenia!

:D

bardotek69

bardzo dziękuję ;*
no to zaczynam pisać. jak dostanę kiedys odpowiedź od BB to dam znać .

rudalama

dzisiaj dostałam kolejne dwa autografy od bardotki :D baaaardzo się cieszę :)

dzieckorosemary

Dostałam autograf!! Dziękuję wszystkim za pomoc;) Bardotka jest niesamowita!;)

ko_alka

Extra! Masz zdjęcie? Pokaż! PROSZĘ!!!!!




O mnie Bardotka już dawno zapomniała ;-/

dzieckorosemary

Mój śliczny autografik:

http://img98.imageshack.us/my.php?image=82457440.jpg

troszkę spikselowany ale na skanie tego nie widać;P

Bardzo się ucieszyłam, że dotarł tak szybko, Bardotka jest fantastyczną kobietą!!! Co prawda nie odpisała na mój piękny list, ale samo w sobie zdjęcie z autografem to nie lada gratka! Poza tym nie dodałam kuponu międzynarodowego, czyli wyłożyła ze swojej kieszeni pieniądze. (A i właśnie kiedyś pytałam o te znaczki międzynarodowe na poczcie i Pani nie wiedziała o co mi chodzi, czy one są dostepne na wszystkich placówkach poczty???)

ko_alka

większy obraz:

http://img98.imageshack.us/img98/4200/82457440.jpg

teraz widać pikselki;D

ko_alka

Ale śliczna! Jak laleczka! Gratuluję!

Jak długo musiałaś czekać na odpowiedź?

bardotek69

wysłałam 17 kwietnia a dostałam 4 maja;)))

ko_alka

ja wysłałam jej znaczek "przyjaciel zwierząt" od naszego towarzystwa opieki nad zwierzętami, w podzięce za tyle autografów.
Co o tym myślicie? Nie było to głupie? xD

Lady_Whiskas

Extra! Szkoda, że sam takiego nie mam, i sam na to nie wpadłem! Na pewno się ucieszy! Bardotkę cieszy wszelki przejaw sympatii do Niej!

Naprawdę fajny pomysł!

Spodziewaj się kolejnej odpowiedzi :-D

bardotek69

serio? a nic nie napisałam o autografie, tylko wytłumaczyłam co na tym znaczku pisze, w sumie dzięki Brigitte bardziej się przyłożyłam do pomocy zwierzętom i mimo, że taki znaczek kosztował 6 zł to zapłaciłam 15 :D no + jeszcze inne darowizny. Och mam nadzieję, że jej się spodoba :)

ko_alka

Te znaczki międzynarodowe są dostępne raczej w większych placówkach pocztowych, ale często jest tak, że panie nie mają pojęcia, że coś takiego sprzedają, należy je wtedy poprosić, aby spytały jakiejś innej koleżanki i często w takiej sytuacji się okazuje, że jednak te znaczki mają...

Pytaj o "międzynarodowy kupon na odpowiedź". I wytłumacz o co w nich chodzi, że osoba z innego kraju udaje się z czymś takim do swojej poczty i dostaje za to znaczek do obcego kraju.

Powodzenia na przyszłość!

bardotek69

angielski to mój drugi język ojczysty, uczyłam sie francuskiego, ale krótko i znam tylko podstawy.
zrozumie, jak napiszę do niej po angielsku, czy mam ślęczeć nad słownikiem i ryzykować duże błędy gramatyczne i skladniowe, ale napisać po francusku?
bardzo proszę o szybką odpowiedź kogoś, kto już do niej pisał...

catherinemusic

Ja zawsze pisałam po angielsku,a le z tego co wiem to BB umie angielski.

Lady_Whiskas

Tak, masz rację, B.B. zna angielski i zrozumie co do Niej napisałaś, ale zawsze możesz użyć tłumacza internetowego np. tego:

http://translate.google.pl/#

który, gdy tłumaczysz z angielskiego na francuski robi to często bezbłędnie. Nie polecam jednak tłumaczyć z polskiego na jakikolwiek inny język i na odwrót.

bardotek69

Ja też bardzo chciałabym dostać autograf od Bardotki...ale nie wiem co mam zrobić. Nad listem nie chcę się rozpisywać, bo nie wiem co napisać. Czy trzeba wysłać swoje zdjęcie, czy po prostu można w zwykłej kopercie na liście poprosić ? I czy trzeba mieć ten kupon czy po prostu normalny znaczek ? Wszystkim, którym udało się zdobyć autograf od BB GRATULUJĘ !!!

Claude_Claude

Napisz kilka zdań do B.B., typu, dlaczego do Niej piszesz, co o Niej uważasz, dlaczego Ją lubisz i na koniec poproś o zdjęcie z dedykacją.
Na pewno wybierze Ci jakieś śliczne :) Najlepiej byłoby gdybyś dodała ten znaczek międzynarodowy, ale jest on raczej ogólnie dostępny, po prostu zapytaj w swojej poczcie.

Dziękuję za gratulację! Mam także autografy od m.in. Elizabeth Taylor, Julie Andrews, Jane Fondy, Doris Day, Shirley MacLaine, Sophii Loren, Catherine Deneuve, Jane Birkin, Shirley Eaton, i... Claudii Cardinale! To coś dla Ciebie :-D

bardotek69

Bardotek dziękuję Ci bardzo za odpowiedź ! Ale masz dużą kolekcję, fajnie ! Ale autografu od Claudii to Ci zazdroszczę ! Sama bardzo chciałam zdobyć od niej autograf, albo napisać do niej list, ale nie mam adresu. Byłam na jej stronie, ale tam taka cisza. Trochę dziwnie, bo Cardinalka odpisuje tylko po francusku, a po włoku czy angielsku nic nie odpisuje ! Mam jeszcze do Ciebie pytanie, czy czytałeś biografię Claudii ? I wszystkiego dobrego w nowym roku ;)

Claude_Claude

Bo Claudia Cardinale pochodzi z takiej części Tunezji, gdzie się używa języka francuskiego i do wieku pełnoletności, kiedy to wygrała konkurs piękności, nie znała nawet słowa po włosku. Tak więc włoskiego nauczyła się, był to dla niej tak samo język obcy jak dla nas. Chociaż jak przysłała mi te zdjęcia (bo ona wysyła zazwyczaj 2) to jedno było z dedykacją po włosku :)
Co do adresu, to proszę - oto link do podstrony C.C. w portalu FanMail.biz, gdzie znajduje się chyba największa w necie baza adresów do gwiazd. Wystarczy wpisać sobie w Google np. "Brigitte Bardot on FanMailbiz" i powinna się wyświetlić Jej podstrona owej bazy.
Tam niżej masz feedback, czyli opinie ludzi, którzy do Claudii pisali i informacje, jak długo się czeka na autograf itd. Niestety, Claudia każe na siebie długo czekać, ja czekałem chyba z rok (ponad?), więc to kawał czasu... Ale warto. Bardotka zaś odpisuje zaraz po otrzymaniu, góra dwa tygodnie i powinnaś dostać odpowiedź!
Niestety, biografię Claudii czytałem jedynie jej strony oficjalnej -

http://official-claudiacardinale.com/english/biography.php?PHPSESSID=beb59729ccb 6eaa417f14c5838c100a0

oraz z Wikipedii -

http://it.wikipedia.org/wiki/Claudia_Cardinale

, ale tej gdzie jest najwięcej informacji - włoskiej, tam sobie ten tekst przetłumaczyłem na angielski i wydrukowałem i trochę na jej temat wiem. Mam tylko nadzieję, że to raczej rzetelne informacje, bo np. ta Wikipedia francuska Bardotki jest bardzo dobrze napisana i wszystko się zgadza z tym co Bardotka napisała w swojej autobiografii i kolejnych książkach, oraz co mówiła w wywiadach. Żadnych plot tam nie ma. Więc mam nadzieję, że to samo jest z Claudią.
Niestety, żadnej innej biografii Claudii nie czytałem, a mam jej drugą część autobiografii pt. "Mes etoiles" ("Moje gwiazdy"), gdzie C.C wspomina gwiazdy, z którymi miała do czynienia, w tym jest cały rozdział o B.B., ale niestety, jest to książka po francusku i nie rozumiem ;-/ (JESZCZE).
Piszę cały czas do wydawców, by wydali biografię, a najlepiej autobiografię C.C., ale mają na to wy*ebane...

bardotek69

jeszczed dla potwierdzenia :) czy wystarczy zwykły znaczek jaki mają na poczcie aktualnie, żeby list doszedł?:)

panpstryk

?? No tak. Po prostu dajesz list pani w okienku i prosisz o wysłanie priorytetem do Francji. To będzie 3 złote.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones