PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744108}
7,9 9 127
ocen
7,9 10 1 9127
Dragon Ball Super
powrót do forum serialu Dragon Ball Super

Goku, jako mistrz walki posiadałby dużą inteligencję (w tym inteligencję ruchową). Ponadto wysoką mądrość ( w końcu te wszystkie super sajaniny) i inteligencję taktyczną (przewidywanie ciosów itp.) A ma mentalność i inteligencję na poziomie 6 latka.
Postacie typu pilaf, bogowie z innych wymiarów (słoniki jakieś, klauny itp), (zon chan? -3 latek), walczący miś itp - nawet chyba dla 12 latków to po prostu głupie.

Logika (nazwy postaci mogą się nie zgadzać w pisowni :)
dużo by pisać, ale po co te w ogóle przemiany, jak Krilan bez treningu (słownie nic nie trenował) równa się prawie Goku? Goku walczył z Berrusem jak równy z równym. Wniosek - Krilan, 17, 18, Gohan, ogólnie byle kto wystarczy że potrenuje z parę dni, tygodni równa się poziomem z Berrusem. Dla przypomnienia na początku Berus Goku pokonał pstryknięciem, a Vegeta nie mógł do niego podejść.

Cofanie czasu - to generalnie mogą nawet przed turniejem się cofnąć w czasie, w przód - tył itp.

Postacie z innego wszechświata - było powiedziane że pomiędzy wszechświatami da się podróżować tylko w sześcianie. A tu nagle "najemnicy napadają na Frezera i Goku, a dostali się chyba tam szybowcem. Tak samo jak Hit wykonując zlecenie zabicia Goku.

Na cholerę te kasowanie wszechświatów jak można bez problemu przenieść się do innego wszechświata?

Wynika, że każdego przeciwnika mogli pokonać używając smoczych kul - wystarczyło wypowiedzieć życzenie - np. żeby go zabić, albo siebie wzmocnić. Czemu tych kul nie magazynowali koło siebie i w kryzysie używać.
Czemu żaden z bohaterów nie zażyczył sobie nieśmiertelności, większej mocy itp. jak Black/Zmatsu?

Po walce Vegety z Frezerem w której zniszczył ziemię wynika, że w ten prosty sposób każdy wojownik mógłby pokonać każdego wojownika z ziemi. To po co się tłukli? Black mógł również zniszczyć ziemie. Czemu tego nie zrobił?

Wynika, że każdego przeciwnika wystarczyło pokonać środkiem usypiającym i igłą (walka z odpowiednikiem Frezera).

Są oczywiście też jakieś plusy:
-super śmieszne gagi, chyba tylko dla Japończyków? (no 1/20 im wychodzi :)
-przyrost i nagle strata mięśni w ciągu jednego odcinka.
-wieczne żarcie. Chyba głodni to robili. Oglądając miałem wrażenie że to program kulinarny.
-okulary Gohana (jak naukowiec to w okularach?)

Ogólnie chyba ktoś pisał ten scenariusz po dużej ilości sake. I wyszło jak wyszło.

Gokussb

Hej, imbecyl, żyjesz jeszcze, trollu niemyty? Bo chcę się z czegoś pośmiać, a twoje wysrywy są do tego idealne.

ocenił(a) serial na 5
Goku_from_DBZ

"A Jiren pozbawia ją przytomności w sekundę... (...) ale logiki tu przecież nie ma."

Jak to nie ma, Jiren rzadko się myje stąd ten efekt, dlatego wszyscy się do niego boją podejść :)

ocenił(a) serial na 3
Sir_Romano

W sumie po jego wyglądzie można się tego spodziewać :D
Taki odór, że aż pociski Ki odpycha.

ocenił(a) serial na 8
Sir_Romano

Ty masz nie tylko luki w wiedzy na temat Super. Ty masz też potężne luki w wiedzy na temat ogólnie całego DB lol.

ocenił(a) serial na 8
Sir_Romano

A w sumie to mam dobry humor to wyjaśnię:
Mentalność Goku: Goku miałby dużą inteligencję? Lol. Już w Z nie przejawiał za dużej inteligencji. Tutaj czasem za mocno eksponują jego głupotę, ale to nie znaczy, że zrobili z niego głupiego. Goku jest głupkowaty i naiwny od swojego pierwszego ukazania. Nic się w Super nie zmieniło.

Logika: Słyszałeś może o czymś takim jak kontrola Ki? Wiesz, takie coś, żeby wojownicy nie niszczyli niechący planety jak kichną i potrafili regulować siłę ataków? Wielokrotnie używano tego w DBZ, a pojawiało się też w GT i DB. SSJ Blue zapewnia bardzo dobrą kontrolę energii. Naprawdę nie wpadłeś na pomysł, że mógł zredukować energię na tyle, by Krilan mógł z nim walczyć? Zgodnie z Twoją pokrętną logiką, Goku podczas treningu z Gohanem w komnacie przez walką z Cellem powinien go bić do nieprzytomności czy wogóle miażdżyć atakami Ki, w końcu był od niego dużo silniejszy. A jednak walczyli równo i żadnemu się krzywda nie stała. Jak myślisz, dlaczego?

Cofanie czasu: Nie mogą, bo aniołowie są w stanie cofnąć czas tylko o kilka minut. A podróże w czasie są zabronione wśród bogów. Dlatego żaden bóg nie będzie tego robił, bo zaraz by został wymazany. Ponownie - logika.

Najemnicy: Najemnicy dostali rozkaz od samego boga zniszczenia. Nie pomyślałeś, że mógł ich przenieść do 7 wszechświata? Kaioshinowie mogą się swobodnie pomiędzy wszechświatami teleportować. Hit też stwierdził na turnieju, że nie potrzebuje kostki, co oznacza, że też ma swój sposób na taką podróż. Znowu - logika.

Kasowanie wszechświatów: Jakie przenoszenie? Turniej jest po to, by pozbyć się wszechświatów z niskim poziomem. Więc czemu chciałbyś przenosić śmiertelników z niskim poziomem do innego wszechświata i zaniżać jego poziom? Logika.

Smocze kule: Nie mogli, oglądaj dokładnie DBZ, gdzie było to wyjaśnione. Smocze kule nie spełnią życzenia, które wykracza poza moc stwórcy. Przykładowo ziemskie nie mogły spełnić życzenia, by lecący na Ziemie Nappa i Vegeta umarli (był taki pomysł o ile dobrze pamiętam). Czemu nikt nie zażyczył sobie nieśmiertelności? Pytaj Akiry, czemu nikomu jej nie dał. Pozatym dwóch sobie tego zażyczyło - Piccolo Daimao zażyczył sobie wiecznej młodości, a Garlic Junior zażyczył sobie nieśmiertelności. Z tego powodu co pisałem wyżej kule nie mogły też spełnić życzenia, by ktoś był silniejszy. A super smocze kule są rozsiane po dwóch wszechświatach i są wielkości planety, więc to nie takie proste je sobie tak zebrać. Ponownie logika.

Niszczenie Ziemi: Może dlatego tego nie zrobił, bo nie byłby w stanie przeżyć w próżni? Black był Sayianinem zwykłym, więc zniszczenie Ziemi byłoby i zgubne dla niego. No i znowu wychodzi nieznajomość serii - Black czy Zamasu nie mieli na celu zniszczyć Ziemię. Oni chcieli wytępić śmiertelników, bez niszczenia światów. Sam Black miał monolog w stylu: "Piękna planeta, szkoda, że skażona śmiertelnym robactwem". Znowu wychodzi nieznajomość serii.

Igła: Nie wychodzi. Frieza czy inny wróg nie dałby się od tak dziabnąć igłą. Goku się tego poprostu nie spodziewał po Froście, który dodatkowo uśpił wszystkich czujność tym gadaniem o ratowaniu światów. Pozatym to walka turniejowa. Nie walczysz tutaj na śmierć i życie tylko o wygraną i znokautowanie przeciwnika. Logika.

"Plusy" (naprawdę słaba ta ironia):
-Co kto lubi. Nie jesteś żadnym wyznacznikiem śmieszności
-To jest zależne od kreski i nie ma nic wspólnego z fizycznymi mięśniami
-Napewno oglądałeś poprzednie serie? Scen żarcia było sporo więcej w DBZ
-Gohan był w okularach na końcu DBZ i w GT. Znowu nieznajomość.

Naprawdę nie ma to jak ktoś wydaje opinię o fabule czy logice jakiejś serii, a sam nie myśli logicznie i nie zna porządnie wszystkich serii.

ocenił(a) serial na 3
fanfilmow231

Cóż, przynajmniej to uzasadniłeś, nie jak inni obrońcy Super.
I tak, twoje argumenty są poparte logiką, ale lekko mogę się spierać na temat Goku Blue vs Krillin.
Być może zredukował swoją moc, ale po kiego grzyba przemieniał się w Blue? Bezproblemowo mógł sobie zredukować moc na bazowej formie i już. A podczas przemiany jeszcze przecież traci trochę energii.
No i walczył z Gohanem w Sali na równi z równym, bo była pomiędzy nimi mała różnica ( wtedy Goku był jeszcze silniejszy, Gohan nie osiągnął tej mocy, którą miał na Cell Game) i tutaj faktycznie zredukował swoją moc, ale minimalnie.
A gdy jest taka różnica jak między Blue a Krillanem, to zredukowanie byłoby trudne, więc cała przemiana była idiotyczna i bezsensownie wprowadzona.

użytkownik usunięty
Goku_from_DBZ

Jakbyś nie zauważył fanfilnow231 to jeden z obrońców dbs ,gdyż jego ocena to 7 ,a nie 1 jak u ciebie . Zakodowałeś sobie w głowie zetkę jako wspaniałość i to jest twój problem .

Jeżeli cie nie przekonują argumenty obrońców dbs i uważasz je za głupoty ,to oznaka że nie umiesz myśleć .

ocenił(a) serial na 3

Człowieku ogarnij się i naucz ponownie czytać.
Wyraźnie napisałem, że fanfilmów jest obrońcą DBS.

I nie, nie zakodowałem sobie Z jako ideał, lecz jako świetne anime, które zasługuje na ocenę nieco powyżej 9, ale poniżej 10.
To ty sobie myślisz, że Super jest perfekcyjne...

użytkownik usunięty
Goku_from_DBZ

Bo super jest perfekcyjne i od gt jest lepiej zrobiona

ocenił(a) serial na 3

I to niby ja mam uważać Z za idealną...

Jak ty nie widzisz wad Super, to musisz być zapewne ślepy i głuchy jednocześnie.

Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Goku_from_DBZ

Człowieku tak trudno ci jest zrozumieć że ; Ja jestem jednym z obrońców dbs ?? . I wypraszam sobie ja nie jestem zapewne zaślepiony i głuchy jednocześnie . Chciałeś bym podał ci argumenty ,według których dbs mi sie podoba . Dostałeś je ale z twego wpisu wynika że cie nie przekonały . Zetka też posiada logiczne błędy ,tylko ty no tym nie wiesz .

Pozdrawiam

super sprawia że gt sie chowa . Uważane przez ciebie wady w dbs to czyste i niepowtarzalne,totalne bzdury .

ocenił(a) serial na 3

Jezus Maria...

Wyjdź.

ocenił(a) serial na 1
Goku_from_DBZ

jak obroncy krzyza:D

ocenił(a) serial na 10
Grompel

jest dla ciebie kolega na tym forum
http://www.filmweb.pl/user/DeIcarde .

powinniście sie dogadać

Gokussb

No widzisz. A z tobą się dogadać nie da rady. Ciekawe czemu.

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

cytat z innego forum na twoje wypowiedzi

''Ten user co Cię atakuje to uprawia typowe gadki internetowe. Pierwszy lepszy cytat "Podaj chociaż jakiś sensowny argument, jak już coś do mnie piszesz. Widziałem, jak się udzielasz, wszędzie prawie identycznie. W dodatku, tak samo w tematach ogólnych ludzie mają ubaw z tego, co piszesz. Niedziwne, bo twoje zachowanie zmierza w tym kierunku, by je zwyczajnie wyśmiać lub zgnoić". Powtarzalne to i takie zwykłe ;) Nie daj się Goku...zresztą co ja Ci będę radzić. Padają przy Twojej argumentacji jak pospolite muchy ''

Gokussb

Tak, faktycznie padamy przy twojej argumentacji, ale chyba jedynie ze śmiechu, bo nawet ze świecą sensu w niej nie da rady znaleźć ;) A wypowiedź tego użytkownika brzmi, jakby sobie zwyczajnie zażartował, bo w żadnym stopniu nie brzmi wiarygodnie. Tym bardziej, że ty nawet nie potrafisz podać żadnych sensownych argumentów, tylko, jak już pisałem, pokazujesz swój "poziom" poprzez atakowanie innych.

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

Skoro nie potraficie dostrzec w mych postach NIC sensownego to wasz problem nie mój .

I kończę z tobą dyskusje .

Was sie leczyć powinno i to w psychiatryku .

Gokussb

Aha, to super. Kolejna świetna odpowiedź.

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Ten, kto ci to napisał posłużył się wiarygodnym sarkazmem i po prostu namówił cię do dalszej kłótni, byś się pogrążał. Bo inaczej to ta wypowiedź nie brzmi konkretnie.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

mylisz sie ten kto mi to napisał to ,owile sympatyczniejsza osóbka niż ty i delcarde

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Bo chciał cię nabrać? Nie wierzę, że tego nie zauważyłeś.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Jak taki geniusz jesteś wejdź na forum inne ,i tam spróbuj dowieść że twe poglądy mają słuszność i logikę oraz że umiesz swe argumenty obronić .

Tamtejsi użytkownicy cie zjedzą na kolacje

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Ale zdajesz sobie sprawę, że takie tematy należy omawiać na forum poświęconym DB Super, na którym właśnie się znajdujemy? Bo na Filmwebie to jedyne miejsce o DBS. Inaczej mógłbym iść co najwyżej na DB Nao czy też nawet YT, ale na pierwszym nie chcę zakładać konta, bo za często tam nie bywam, a na YouTube prowadziłem kilka takich dyskusji, dodawałem komentarze przeciw DBS i zgadnij co? Dostawałem co najmniej 30 łapek w górę.

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Twoje niby słuszne argumenty są już sprawdzane przez jednego z najbardziej doświadczonych użytkowników tego portalu .

I on mi powie czy gadasz słusznie czy nie . YouTube to nie Filmweb

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

A czemu uważasz że moje argumenty nie są słuszne? Podaj jakiś logiczny powód i dobrą odpowiedź, a nie coś w stylu "pomyśl nad nimi".

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

jakby twój znajomek delcarde nie nawpisywał by mi, dziś swych komentarzy ,to pogadałbym z tobą .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

Wciąż czekam na odpowiedź. Czyżbyś nie potrafił jej podać?

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Dziś nie mam ochoty na dyskusje

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

To czekam dzisiaj, skoro wczoraj nie chciałeś odpowiedzieć :)

ocenił(a) serial na 10
Goku_from_DBZ

Wracając do twego pytania ; Twoje niby słuszne argumenty to tak na serio ,wyssane z palca głupoty i pomyśl nad nimi .

Gokussb

:D Spodziewałem się, że nic sensownego z siebie nie wykrztusisz nawet tym razem. To dalej nie jest wyjaśnienie, dlaczego uważasz te argumenty za bezsensowne. Po prostu napisz, o co ci chodzi, co ci nie pasuje w tych argumentach.

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

z tobą już nie gadam tylko z Goku from DBZ rozumiesz to czy nie ?? I twój odzew na jego post NIC nie znaczy .

Gokussb

Co nie znaczy, że nie mogę się włączyć do dyskusji. Ciągle powtarzasz to samo, tak jakbyś zupełnie nie wiedział, co ci nie pasuje.

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

Nie jesteś mym ojcem abyś mi prawił tego typu morały , przez anonimowe rozmowy w necie . Miałbyś większe szanse jakbyś był mym ojcem ale nim NIE jesteś .

Gokussb

Nie o to pytałem ;) To co z tymi argumentami jest nie tak w końcu?

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

jeżeli CIE NIE PRZEKONUJĄ TO po co ZABIERASZ GŁOS ???

Gokussb

Nie zrozumiałeś w ogóle o co chodzi. Mnie właśnie jak najbardziej przekonują, tylko ciebie nie. Piszesz, że są wyssane z palca, dlatego odpowiedz - czemu tak sądzisz?

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

nie MAM ZAMIARU PRZED TOBĄ SIE TŁUMACZYĆ ROZUMIESZ TO ??!!!! Nikt prócz ciebie i Goku From DBZ nie ma tak zacofanego myślenia .

Miałbyś większe szanse by coś wskórać jakbyś był mym ojcem , a nim nie jesteś .

Gokussb

Dlaczego nie? Przecież to normalna dyskusja, w dodatku na temat, a czy odpiszesz mi, czy komuś innemu, i tak każdy to przeczyta. I lepiej zdecydowanie jest się odnieść do tematu niż ciągle pisać o czymś innym.

To teraz mamy zacofane myślenie, ponieważ nie potrafisz z sensem odpowiedzieć na proste pytanie? To raczej nie jest nasz problem, tylko twój ;)

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

Żadna normalna dyskusja to nie jest , ty za to doszukujesz sie problemów tam gdzie ich nie ma i nigdy nie było .

I twój wysiłek spełzł na marne byś nie będąc mym ojcem , mógłbyś mnie zmienić na tyle bym w swej logice znalazł błędy .

A powiem ci że mój tato także tego próbował i poniósł klęskę sromotną .

Tkwijcie w swej genialności dalej trolle

Gokussb

Jak najbardziej jest, ponieważ zadaliśmy ci normalne pytanie -odnieśliśmy się do tematu DBS, a ty zamiast odpowiedzieć, ciągle piszesz o czymś zupełnie innym. To ty widzisz coś niewłaściwego w tych argumentach, nie ja.

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

To już jest wasz problem nie mój .

Gokussb

"trolle"

Akurat to ty wychodzisz bardziej na trolla niż my wszyscy razem wzięci. Czemu tak szerokim łukiem omijasz pytanie na temat twojej ulubionej serii? Przytoczyłeś takie słowa, że niby te argumenty są wyssane z palca, to chociaż teraz miej odwagę się wybronić.

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

Jak już uważasz mnie z tą garstką za trolla ,udowodnij to szefostwu portalu .

Ale minera jest szansa by szefostwo portalu by tobie i garstce ludków uwierzyli .

Regulaminu portalu wogóle nie naruszam

Gokussb

A dlaczego miałbym to robić? Wystarczy, że każdy poczyta to, co piszesz - to temat publiczny, spokojnie. Używasz najpierw jakiegoś stwierdzenia, by potem udowodnić, że nawet nie wiesz o co ci kompletnie chodzi. Tak wygląda normalna dyskusja? Ty nawet pojęcia nie masz, dlaczego uważasz te argumenty za bezsensowne, bo nie wyjaśniłeś tego w żadnym stopniu racjonalnie.

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

Marny jest twój wysiłek że mnie zmienisz .

Gokussb

Trzeba było się nie odzywać wcale, na dobre by ci to wyszło, skoro tak podchodzisz do sprawy ;)

ocenił(a) serial na 10
DeIcarde

Nie będziesz mi nakazywał co mam robić , to TYLKO INTERNET .

Jeżeli mieszkasz wawie zadbam o to by ci prąd odcięto w twym domu .

W internecie NIGDY nie było realnych rozmów , a jak ktoś tak myśli to oznaka UZALEŻNIENIA .

ocenił(a) serial na 3
Gokussb

"w internecie nigdy nie było realnych rozmów"
A Skype to niby co?

No dobra, ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie... Zapytałem, CZEMU uważasz moje argumenty za bzdury, nie co sądzisz o nich. Odpowiedziałeś, że to bzdury wyssane z palca, ale nie dopowiedziałeś czemu tak myślisz. Wciąż czekam na prawdziwą odpowiedź.
Czemu uważasz je za bzdury?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones