PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 539
ocen
8,8 10 1 381539
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Dwudziesta ósma odsłona quizu. Przypomnę zasady:
http://www.iv.pl/images/35350995973121891878.png

Podsumowanie edycji I-XX :
http://hostuje.net/file.php?id=f84922ec8f09ea4fbc7bd5ed0ce1aa1e

Zbiór Pytań i Odpowiedzi z edycji I - X:
http://hostuje.net/file.php?id=034d548216e5714ecc5993d9615dcb6f

Ostatnia pytała Fune, czekamy (lub nie) na potwierdzenie :)

Miłej zabawy.

PieczykM

Toż to limo jak nic :D

ocenił(a) serial na 9
fune

Racja, skoro krwawi z kącika ust (których nie ma na rysunku,ale to nieistotne ;)

PieczykM

Proszę podać wszelkie oficjalne tytuły lorda Wymana (K)

fune

Wyman Manderly - lord Białego Fortu i strażnik Białego Noża,
Tarcza Wiary, Obrońca Wydziedziczonych, lord marszałek Manderu i rycerz Zakonu
Zielonej Ręki.

eey0re

Taki to właśnie dostojny gość z niego pełną tytularną gębą :) Twoja kolej,

PieczykM

Proszę podać 5 zestawów/par słów stanowiących nazwę własną lub zwyczajową, ale stosowaną w powszechnym użyciu,
jakiegoś przedmiotu, miejsca lub czegokolwiek innego występującego w PLiO,
przy czym jedno z tych słów to przymiotnik: złota, złoty, złote, złocisty, złocista, złociste.
Proszę również też podać do czego odnosi się dany zestaw.

ocenił(a) serial na 9
eey0re

1. Złote Smoki - waluta
2. Złote Płaszcze - straż miejska w stolicy
3. Złote Arborskie - wino
4. Złoty Ząb - siedziba rodu Lefford
5. Złota Kompania - kompania najemników

PieczykM

Świetnie. Jako, że nie padła para z przymiotnikiem "złocisty (-a, -e)", to jako bonus dodaję, że wino z Arbor nazywano niekiedy "złociste arborskie", a także okręt Aerona Greyjoya z czasów buntu Balona nosił nazwę "Złocisty Sztorm".
Zadajesz :)

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Gdzie stoi wanna ?
http://www.iv.pl/images/12597116350160215201.png

ocenił(a) serial na 10
PieczykM

W Winterfell

ocenił(a) serial na 9
martyna_osiek

Potwierdzam :)

ocenił(a) serial na 10
PieczykM

Co miała na twarzy wytatuowane w młodości "nierządnica (filmweb mi zablokował słowo na k)Vogarra" z Volantis w młodości?

ocenił(a) serial na 6
ocenił(a) serial na 9
acidghost

Potwierdzam po trzech dniach ;)

ocenił(a) serial na 6
PieczykM

Dobra. Za karę będzie trudne pytanie. Jakich trzech rzeczy zarzadał Mors

ocenił(a) serial na 6
PieczykM

Jakich trzech rzeczy zarządał Mors "Wronojad" Umber od Stannisa zanim się do niego przyłączył.
(Wcześniejszego posta wysłał mój pies zawadzając pyskiem o enter :)

acidghost

1. Czaszka Mance’a Raydera, żeby zrobić sobie z niej puchar.
2. Ułaskawienie dla swojego brata Hothera zwanego "K....strachem" walczącego po stronie Boltonów.
3. Tutaj nie mam pewności, ale przypuszczam, że domagał się zapewnienia, że nie będzie walczyć przeciwko innemu Umberowi dla żadnej sprawy.

ocenił(a) serial na 6
eey0re

Co do 3. Umber chciał wolności wyznanioweji zamiast przymusowej wiary w Rhlorra. Zaliczam. Pytanie Twoje.

PieczykM

Pozostając w temacie stawiania warunków w zamian za poparcie.
W czasie Królewskiego Wiecu na Żelaznych Wyspach Asha Greyjoy szumnie zapowiedziała, że pierwsza poprze pewnego kandydata, jeśli ów pretendent do Tronu z Morskiego Kamienia "coś" zrobi. Proszę podać kim był ten kandydat i jaki warunek postawiła mu do spełnienia Asha? (K)

ocenił(a) serial na 9
eey0re

Erik Ironmaker. Wyzwaniem było wstanie :)

AlienGBL

Zdajesz i zadajesz :)

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Przekazuje ;) Mózg mi dzisiaj nie działa za bardzo poprawnie :)

PieczykM

W takim razie przejmuję pytanie. Jak wiadomo Lord Walder Frey zyskał swój przydomek "Spóźnialski" ponieważ nie stawił się od razu na wezwanie swojego seniora Lorda Hostera Tully'ego, aby wesprzeć Roberta Baratheona w czasie rebelii (Freyowie przybyli na pole bitwy po zakończeniu walk). Proszę podać drugi przypadek opisany na kartach PLiO, w którym to Freyowie nie odpowiedzieli na wyraźne wezwanie potomka rodu Tully, aby go wesprzeć.

ocenił(a) serial na 6
eey0re

Na początku wojny 5 królów. Freyowie dołączyli się do wojny dopiero po pakcie z Królem Północy, a Tully i ich wasale bili się z Lannisterami już wcześniej.

acidghost

Hmm...nie mogę uznać. W swoim pytaniu napisałem, że potomek rodu Tullych wezwał wyraźnie Freyów (w ich obecności nawet) "na pomoc", ale Ci tej pomocy nie udzielili. Król Północy, swoją drogą miał krew Tullych w żyłach po matce, uzyskał (początkowo) po "negocjacjach" wsparcie Freyów. Szukajcie dalej.

Podpowiedź: W scenie tej był obecny Tyrion.

ocenił(a) serial na 9
eey0re

W gospodzie na rozdrożu. Kiedy Catelyn wezwała obecnych tam rycerzy i najemników aby pomogli jej uchwycić Tyriona. Wtedy właśnie Freyowie po chwili wahania nie stanęli po jej stronie.

PieczykM

O ten przypadek mi chodziło. Zadajesz :)

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Przepraszam za zastój. Miałem problemy z netem.

Proszę wymienić 5 "zawodów" wykonywanych jako przedstawiciel wiary w Siedmiu (K)

PieczykM

Kapłan, w sensie spec od obrzędów wszelakich
Guwernantka, poglądowo trochę uprzedzona, co oczywiście stanowi jej niezaprzeczalną dla pracodawców zaletę
Przygotowywaczka zwłok do pogrzebu, co tam trzeba tylko, bez wybrzydzania i plotkowania podczas
Wojownik, swej Wiary oczywiście
Włóczęga żebrzący za bóg zapłać, w sensie odpłacający swymi błogosławieństwami i głoszący swą dobrą nowinę

ocenił(a) serial na 9
fune

Łok, pytaj :)

PieczykM

Z cyklu "kwieciste porównania" - "Jego oczy miały taki wyraz, jakby przed chwilą przemówiła do niego kolacja".
Czyje oczy i jaka kolacja? (K)

fune

Były to oczy Roose'a Boltona. A kolacją był jęczmienny chleb, masło i pieczeń z dzika oraz dzban grzanego wina z korzeniami.

eey0re

Proszę jeszcze o dodanie kto wystąpił w roli tejże kolacji i pytaj :)

fune

W roli kolacji wystąpiła Arya posługująca się wtedy imieniem Nan i usługujaca Boltonowi jako podczaszy.

ocenił(a) serial na 9
eey0re

Potwierdzam :)

eey0re

Wiedziałam, że znasz odpowiedź i Funiasta będzie w pełni ukontentowana, więc już z góry potwierdziłam. Jak ktoś Ci pisze "i pytaj" to pytaj, a nie czekaj na potwierdzenie ;)

PieczykM

To ja na szybko, z braku lepszego pytania pod ręką, zapytam:
Jak naprawdę miał na imię Fetor - pierwszy tego imienia? (K)

eey0re

Heke

fune

Tak się przedstawił Theonowi. Zadajesz :)

PieczykM

Swego czasu u lorda Wymana pewna grupka ludzi debatowała sobie na temat Krwawych Godów, Freyów, Boltonów, i innych takich. Różne poglądy na ten temat ścierały się ze sobą, a sam lord, z pewnych przyczyn, musiał wtedy jeszcze trzymać język za zębami, jeżeli chodzi o swe prawdziwe myśli i poczciwie przytakiwać swym "przyjaciołom" Freyom. Jego córka natomiast nie była tak subtelna i nie wahała się walić prosto z mostu, cóż, poirytowana dość była wizją swego przyszłego zamążpójścia. Tyle tytułem wstępu. Pytanie brzmi - z jakiego rodu pochodził tajemniczy mężczyzna tak odważnie przemawiający niżej:
"– Dziewczyna mówi prawdę! – odezwał się tęgi mężczyzna w biało-fioletowym płaszczu, spiętym parą skrzyżowanych kluczy z brązu. – Roose Bolton jest zimny i podstępny, tak jest, ale można się z nim dogadać. Wszyscy widzieliśmy gorszych. Ale
ten jego bękart... powiadają, że to potwór, szalony i okrutny."

ocenił(a) serial na 8
fune

Tajemniczy mężczyzna pochodził z rodu Locke.

samwise_6965

A kogóż to widzą me piękne nad wyraz oczy?!? Oczywiście jak najbardziej prawidłowa odpowiedź, wielkie brawa, bo trochę zaszalałam z tym pytaniem :)

ocenił(a) serial na 8
fune

No faktycznie trochę mnie nie było :)

ocenił(a) serial na 8
PieczykM

Co w wyniku odmrożenia stracili Gared i jego brat pełniąc wartę w NS? (K)

samwise_6965

Gared stracił uszy, trzy palce u nóg i mały palec lewej dłoni. Jego brat stracił życie (ponoć z uśmiechem na ustach).

ocenił(a) serial na 8
eey0re

Jasne ;)

PieczykM

Tyrion porównał głos pewnej kobiety do bursztynu. Jak nazywała się owa niewiasta?

ocenił(a) serial na 9
eey0re

Chataya ? Tak myślę ;)

PieczykM

Dobrze myślisz :) Zadawaj.

PieczykM

Że nie powiem, kto tym razem zatrzymał nam quiz :P
Ostatnio pytałam o ród Locke'ów, tak w związku z serialem, bo nie każdy kojarzy, że ten ród również występuje w sadze i to pod Boltonami (oczywiście nie musi się to przekładać na serial, bo Locke może być równie dobrze imieniem czy ksywą, w każdym razie jakaś inspiracją PLiO z pewnością była).
Teraz chciałabym zapytać, również w ramach ciekawostki, jaki związek z Locke'ami miał Ned? (Ś)
/wybaczcie, że ze Świata, ale wydaje mi się, że warto o tym fakcie wspomnieć, zwłaszcza w kontekście serialowej sceny z Branem/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones