PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 104
oceny
8,8 10 1 381104
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Dwudziesta ósma odsłona quizu. Przypomnę zasady:
http://www.iv.pl/images/35350995973121891878.png

Podsumowanie edycji I-XX :
http://hostuje.net/file.php?id=f84922ec8f09ea4fbc7bd5ed0ce1aa1e

Zbiór Pytań i Odpowiedzi z edycji I - X:
http://hostuje.net/file.php?id=034d548216e5714ecc5993d9615dcb6f

Ostatnia pytała Fune, czekamy (lub nie) na potwierdzenie :)

Miłej zabawy.

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Oddaję.

PieczykM

Nie pamiętam już czy była wersja simpsonowa, w każdym razie pytanie z cyklu łancuszkowego http://www.iv.pl/images/95380460207543985305.jpg
Proszę pomiędzy postaci na obrazku wstawić inne tak, aby wyszedł łańcuszek...... ale ---> co najmniej pomiędzy siedmioma parami osób można wstawić jedynie jedną łączącą postać, w pozostałych przypadkach ilość dowolna, z tym, że żadna z postaci w łańcuszku nie może się oczywiście powtarzać.
(K/S - ale proszę o konsekwencję, czyli albo wszystkie relacje tak jak w (K), albo wszystkie tak jak w (S)

ocenił(a) serial na 9
fune

(K)

Samwell Tarly -> Jeor Mormont -> Jon Snow -> Eddard Stark -> Catelyn Stark -> Jaime Lannister -> Cersei Lannister -> Kevan Lannister -> Tyrion Lannister -> Tommen Baratheon -> Joffrey Baratheon -> Sansa Stark -> Hodor -> Arya Stark -> Bran Stark -> Wyman Manderly -> Davos Seaworth -> Melisandre -> Stannis Baratheon -> Sandor Clegane -> Barristan Selmy -> Daenerys Targaryen -> Illyrio Mopatis -> Drogo -> Jorah Mormont -> Tywin Lannister

PieczykM

Dla ułatwienia pozwoliłam sobie dopisane osoby zapisać z wielkich liter

Samwell Tarly -> JEOR MORMONT -> Jon Snow -> EDDARD STARK -> Catelyn Stark -> JAIME LANNISTER -> Cersei Lannister -> (...)
i tu się niestety zatrzymam, gdyż postać na obrazku pomiędzy Cat i Tyrionem to nie Cersei

ocenił(a) serial na 9
fune

...Catelyn Stark -> Robb Stark -> Sansa Stark -> Podrick Payne -> Tyrion Lannister...

PieczykM

teraz tutaj ok, tylko jeszcze musisz wywalić Sansę z dalszej części swego łańcuszka, gdyż nie może być powtorzeń ;)

ocenił(a) serial na 9
fune

Kurde ;)

Samwell Tarly -> Jeor Mormont -> Jon Snow -> Eddard Stark -> Catelyn Stark -> Robb Stark -> Bronn -> Podrick Payne -> Tyrion Lannister -> Tommen Baratheon -> Joffrey Baratheon -> Sansa Stark -> Hodor -> Arya Stark -> Bran Stark -> Wyman Manderly -> Davos Seaworth -> Melisandre -> Stannis Baratheon -> Sandor Clegane -> Barristan Selmy -> Daenerys Targaryen -> Illyrio Mopatis -> Drogo -> Jorah Mormont -> Tywin Lannister

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Nosz ku@wa mać, edytować nie mogę, coś mi się Bronn z Yorenem pomieszał ;) Przepraszam :)

Wersja ostateczna :
Samwell Tarly -> Jeor Mormont -> Jon Snow -> Eddard Stark -> Catelyn Stark -> Robb Stark -> Sansa Stark -> Podrick Payne -> Tyrion Lannister -> Myrcella Baratheon -> Joffrey Baratheon -> Tommen Lannister -> Rickon Stark -> Hodor -> Arya Stark -> Bran Stark -> Wyman Manderly -> Davos Seaworth -> Melisandre -> Stannis Baratheon -> Sandor Clegane -> Barristan Selmy -> Daenerys Targaryen -> Illyrio Mopatis -> Drogo -> Jorah Mormont -> Tywin Lannister

PieczykM

Co prawda poprawiłabym jedno z nazwisk (bo raczej nie masz na myśli jednego ze starożytnych królów), ale niech będzie, przynajmniej zamieniłeś jedno z imion, zanim zdążyłam się doczepić :P
Pytaj, jestem ukontentowana :)

fune

*znów doczepić ;)

ocenił(a) serial na 9
fune

Uff, wypadłem z obiegu ostatnio ;)

PieczykM

A nawet chciałam Ci to napisać pod Twoim postem na dole, że tak właśnie bywa jak się wypadnie z obiegu :)

ocenił(a) serial na 9
fune

Widzę, że nie tylko ja. Coś quiz stoi. Sporo osób zrobiło sobie wakacje. No nic, ja wróciłem ;)

PieczykM

edit. ok, sprawdzam :P

ocenił(a) serial na 9
fune

Dzisiaj ewidentnie nie jest mój dzień ;)

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Jak nazywa się prawdziwy zamek, który w serialu zastępuje Winterfell ? (S)

PieczykM

Ciekawe pytanie, to ten kurnik jest faktycznie zamkiem (taka mała prywata :D)
A nawet dwoma: jeden jest ze Szkocji - Doune Castle, a drugi z Irlandii Północnej - Castle Ward.

ocenił(a) serial na 9
fune

Nie jest taki mały (zależy od perspektywy ;) i tak, odpowiedź się zgadza :)

PieczykM

Nie do mnie reklamacje co do nazewnictwa, być może autorka się sama odezwie :D

fune

Uderz w kurnik Sts się odezwie :D

sts111

Byłabym niewymownie rozczarowana, gdyby się nie odezwała ;) :D

PieczykM

No to ja a propos - http://www.filmweb.pl/serial/Gra+o+tron-2011-476848/discussion/Quiz+wiedzy+z+uni wersum+%22Pie%C5%9Bni+Lodu+i+Ognia%22.+Cz%C4%99%C5%9B%C4%87+XXVIII.,2528159?page =5#post_12771551
W odpowiedzi tej pojawiła się jedna postać nie z naszych (sagowych) czasów, delikatnie mówiąc ;) Jakiż to valyriański miecz (i proszę tu o nazewnictwo po polskiemu) lata temu ze swego rodu wyniosła? (K)

ocenił(a) serial na 9
fune

Raz już odpowiedziałem, najwyraźniej nie wskoczyło. To powtórzę ;)

Jeor Mormont - Długi Pazur ? Ze znakiem zapytania, ponieważ trochę nie rozumiem zadania. Wszystkie postacie są przecież z "naszych" czasów, występują osobiście w sadze.

PieczykM

Na pewno wszystkie? Podpowiem, że chodzi o osobę, do której nawiązałam w odpowiedzi na post cytowany w pytaniu.

ocenił(a) serial na 9
fune

Aaa o to nazwisko chodziło...
Król Tommen Lannister posiał Jasny Ryk ;)

PieczykM

Postać z zasady składa się z imienia i nazwiska :P Tzn. jak z rodu jakiegoś pochodzi :) Tak że widzisz mój drogi, pytanie było zasadniczo proste, więc musiałam je trochę samą formą skomplikować ;)
Ale to Twoja wina, sam mnie sprowokowałeś tym "bykiem" :D

ocenił(a) serial na 9
fune

"...musiałam je trochę samą formą skomplikować ;) " - zauważyłem, ale podzielam takie zagrywki ;)

PieczykM

Komplikatorzy :((

ocenił(a) serial na 9
sts111

Czasem trzeba, zwłaszcza, że zabawa przyhamowała i trzeba jakoś urozmaicać zadania. Więc niekiedy większym wysiłkiem będzie zrozumienie samego pytania, niż znalezienie odpowiedzi ;)

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Proszę wymienić 4 postacie, które wieszczyły w sadze. (K)

PieczykM

Maggy Żaba
Quaithe
Moqorro
Plama

ocenił(a) serial na 9
sts111

Jasne, zadajesz :)

PieczykM

Dobra, będzie muzycznie. Podam pięć tytułów piosenek Lenny`ego Kravitza, a Wy jak zwykle dopasowujecie do osób/sytuacji.
1.Always on the Run
2.Spirit of the Forest
3. Lady
4.The Resurrection
5.What The Fu..ck Are We Saying

sts111

1. Dany - nie ze swojej winy, ale nie może swego tyłka na dłużej zatrzymać (mimo prób wszelakich)
2. Chciałam napisać Jojen, ale nagle przed oczami pojawiła mi się wyłaniająca się spośród zarośli Lady StoneHeart i łupnęła okiem
3. Dostojna mościwa pani Olenna
4. Ożesz kurde, no skoro pani twarda została wykorzystana no to polecę klasykiem - Beric D.
5. a tutaj Twój ulubiony fragment z Hodorem hodorującym mi się nasunął

fune

Bardzo mi się podoba punkt piąty ;D. Zadajesz.

sts111

Znalazłam :D
Ad. 5.
– Na łosiu? – zapytał oszołomiony Bran.
– Na łosiu? – powtórzyła zdumiona Meera.
– Kruki? – zdziwił się Jojen.
– Hodor? – rzekł Hodor.
– Czy był zielony? – zainteresował się Bran. – Czy miał poroże?
– Łoś? – zapytał zbity z tropu grubas.
– Zimnoręki – wyjaśnił zniecierpliwiony Bran.

fune

Ten dialog nigdy mi się nie znudzi :D

PieczykM

Dopasowywanka vs. rodzima kinematografia:
1. Pieniądze to nie wszystko
2. Baby sa jakies inne
3. Sztuka spadania
4. Fuks
5. Ja wam pokażę

fune

1. Shae i jej udział w procesie
2. Stannis i jego hmm stosunek do kobiet
3. Bran (bo przeżył)
4. Cat spotyka przypadkiem Tyriona
5. Dany do panów z Meereen

sts111

Nad wyraz ładniusio :)

PieczykM

To ja jak zdarta płyta - muzyczna dopasowywanka - tym razem songi Nelly Furtado.
1 Bucket List.
2. Party.
3.I`m Like a Bird
4. Childhood Dreams
5. Promiscuous

sts111

Ja nie odpowiadać bo nie wiem.. ale podbijam temat (zobaczyłem na głównej, że spadł prawie na drugą stronę - tak nie może być, przyzwyczaiłem się widzieć temat w top5 xd)

matiiii

Ty się nie przyzwyczajaj, Ty graj.

sts111

xP

matiiii

I jeszcze język wystawia... Przypomnij sobie co spotkało Ilyna P.

sts111

Buu, czemu mnie straszysz : (

matiiii

Ja nie straszę, ja tylko życzliwie informuję :)

sts111

xP

matiiii

xPP

sts111

Sts wystawia komuś język, WRESZCIE! xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones