PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 104
oceny
8,8 10 1 381104
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Dwudziesta ósma odsłona quizu. Przypomnę zasady:
http://www.iv.pl/images/35350995973121891878.png

Podsumowanie edycji I-XX :
http://hostuje.net/file.php?id=f84922ec8f09ea4fbc7bd5ed0ce1aa1e

Zbiór Pytań i Odpowiedzi z edycji I - X:
http://hostuje.net/file.php?id=034d548216e5714ecc5993d9615dcb6f

Ostatnia pytała Fune, czekamy (lub nie) na potwierdzenie :)

Miłej zabawy.

ocenił(a) serial na 9
sts111

Życie było zbyt oczywiste ;) W zasadzie musiałbym uznać, bo nie sprecyzowałem ;)

PieczykM

Ech, mogłam napisać. Ale tak sobie myślałam, nie to zbyt oczywiste :)

ocenił(a) serial na 9
sts111

To może coś zadasz ? ;)

PieczykM

Ok :)

PieczykM

Dobra, rozkminiałem, rozkminiałem, i oprócz tej oczywistości o której niżej pisaliście TO z pewnością nie skojarzyłbym, haha xd

PieczykM

Biorąc to ciężkie brzemię na swe ramiona zapytuje:
Jak wiemy ser Barristan kochał się w Asharze Dayne. Był przekonany, że gdyby ....... to Ashara mogłaby spojrzeć na niego przyjaznym okiem. No właśnie, co miałby zrobić ser B.?

ocenił(a) serial na 6
sts111

Gdyby był młodszy?

acidghost

Nie, to raczej chodzi o to, co miałby zrobić. "Gdybym to zrobił, to może by mnie pokochała" - coś w tym stylu.

ocenił(a) serial na 9
sts111

Gdyby podczas Turnieju w Harrenhal wysadził z siodła Rhaegara i ukoronował Asharę na królową miłości i piękna ?

PieczykM

Ofkors, że tak :)

sts111

To te koronacje aż tak działały na damy? :D

fune

To nader prawdopodobne. Królowa miłości i piękna? Każda wymięknie, po prostu każda :)

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Proszę podać przykład ironicznie działającej karmy ;) Chodzi mi o dowolnych bohaterów i zdarzenie, np. Ned Stark ściął niejedną głowę, no i wiadomo jak skończył ;) (K)

PieczykM

Najbardziej ironiczną karmę to miał chyba Theon. Ale może postawię na fruwającą Lysę (łącznie z całą przemową Petyra)

ocenił(a) serial na 9
fune

Lysę zaliczam. W losie Theona też było sporo ironii, ale konkretnie chodziło mi o Ygritte i Jona. Wiesz, postrzeliła go i zginęła od zabłąkanej strzały ;)

PieczykM

No to Lysa dokładnie pod to podchodzi, tyle się biedna napoświęcała dla swego ukochanego, nawet małżonka się pozbyła, a potem sama podzieliła ten los, gdy to jej małżonek pozbył się jej i to do tego poprzez jej własne drzwi, których sama przecież używała do tego celu nie raz ;)

PieczykM

Mam nadzieję, że zostanie uznane. Co łączyło Brana Starka i Roberta Arryna (oprócz pokrewieństwa, płci czy wysokiego pochodzenia ofc.) (K)

ocenił(a) serial na 8
fune

To, że oboje nie mieli predyspozycji do opuszczania rodowej siedziby?

samwise_6965

Chodzi o wspólne hmm zamiłowanie, o coś, co oboje lubili robić.

ocenił(a) serial na 8
fune

Lubili słuchać opowieści?

samwise_6965

Bingo! Znaleźliby chłopcy wspólny język, chociaż może Robinek nie wybrałby do tego Starej Niani ;)

fune

(edit. wiedziałam, że taka to będzie uprzejmość ze strony łebu)

ocenił(a) serial na 8
PieczykM

Co/kto skrada się ciszej niż Will? (K)

samwise_6965

Z ktosiów to nie ma sobie równych, ale z cosiów znacznie przegrywa z chłodem.

ocenił(a) serial na 8
fune

Tak jest, Pani :)

PieczykM

Dlaczego lady Barbrey (to chyba od Barbie) nie wspomina zbyt ciepło lorda Eddarda? (K)

ocenił(a) serial na 8
fune

Ponieważ jej mąż wyruszył z Nedem na południe podczas Rebelii, ten drugi wrócił, ten pierwszy nie.

samwise_6965

No nie do końca, to że lord Willam poległ pod Wieżą Radości to było wliczone w ryzyko zawodowe, żal wdowy po nim dotyczył czegoś więcej.

ocenił(a) serial na 8
fune

Nie przywiózł jego kości, żeby mogły spocząć na Północy.

samwise_6965

Teraz piękna odpowiedź :)

ocenił(a) serial na 8
fune

Dziękuję :D

ocenił(a) serial na 8
PieczykM

Jak wiemy wraz z Robertem do Winterfell zawitało troje Białych Płaszczy (to się tak odmienia? :P), jednak Bran wspominając o nich wymienił tylko dwóch. Dlaczego? (K)

samwise_6965

Serowie Jaime Lannister, Boros Blount i Meryn Trant. Bran, wzorem starkowej hipokryzji, ignoruje tego pierwszego, który "śmiał" nie dopełnić swojej białej przysięgi zabijając szalonego króla, co tam, że ten chciał spalić całe miasto, a Ned ze swoim przyjacielem tak czy owak by go zabili, normalnie zero wdzięczności ;)

ocenił(a) serial na 8
fune

Dokładnie, dobijająca jest ta hipokryzja :)

samwise_6965

A tak przynajmniej mieli stolicę z głowy, z czego bezzwłocznie skorzystali, to trochę było tak, jakby zjeść ciasto, ale mieć pretensje do kucharza, że je upiekł.

ocenił(a) serial na 8
fune

Też mnie wkurzała ta cała nagonka na Jaimego. Imo w pewnym sensie spełnij swój obowiązek, obronił króla przed jego własnym szaleństwem.

samwise_6965

(ja bym napisała "trzech Białych Płaszczy")

ocenił(a) serial na 8
fune

Też tak chciałem napisać, ale nie byłem pewny, która forma jest bardziej poprawna :p

samwise_6965

Specjalnie nie dodałam, że tak jest bardziej poprawnie, po prostu ja bym tak napisała ;)

PieczykM

Lady Barbrey miała kawał drogi do tego Dorne, więc siłą rzeczy nie mogła opłakiwać kości swego drogiego męża, już nie wspominając o tym, że szczątki człowieka Północy powinny spoczywać na Północy. Jakie skutki polityczne przyniósł ten afront? (K)

ocenił(a) serial na 8
fune

Chodzi o to, że jako jedna z pierwszych przyłączyła się do Boltonów?

samwise_6965

Dokładnie o to chodzi :)

ocenił(a) serial na 8
PieczykM

Co dostają dziewczyny, a co daje się bękartom, według jednego z nich? (K)

samwise_6965

Niekoniecznie wg jednego z nich, wszak podkreślił, że "nie ja wymyśliłem te zasady" ;)
Herby dla dziewcząt, miecze dla bękartów, nie odwrotnie, tak że najwyraźniej nie znał Brienne :D

ocenił(a) serial na 8
fune

Ani Ramsaya :) Rzeczywiście powiedział, że nie on wymyślił :D

PieczykM

Lady Barbrey oprócz postawienia oficjalnie Starkom faka, wierna była starej dobrej zasadzie "oko za oko, ząb za ząb". W jaki konkretnie sposób? (K)

fune

*pokazania

ocenił(a) serial na 6
fune

Może chodzi o to, że chciała zostawić szczątki Neda bez pochówku ponieważ jej mąż poszedł chyba kiedyś na wojnę z Nedem i zginął.

acidghost

Nie dlatego, że "poszedł kiedyś na wojnę z Nedem i zginął", ale nie o powód chodzi, który to zresztą ustaliliśmy wyżej, natomiast rozwiń proszę "bez pochówku" w wykonaniu lady B.

acidghost

(tzn. o powód chodzi w sensie oko za oko, czyli skoro lady chce coś tam zrobić ze szczątkami Neda to siłą rzeczy spowodowane jest to jakimś wcześniejszym działaniem wobec innych szczątek) - tak że dobry trop, że chodzi o szczątki Neda, ale jakie konkretnie plany ma wobec nich lady?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones