PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 539
ocen
8,8 10 1 381539
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Dwudziesta ósma odsłona quizu. Przypomnę zasady:
http://www.iv.pl/images/35350995973121891878.png

Podsumowanie edycji I-XX :
http://hostuje.net/file.php?id=f84922ec8f09ea4fbc7bd5ed0ce1aa1e

Zbiór Pytań i Odpowiedzi z edycji I - X:
http://hostuje.net/file.php?id=034d548216e5714ecc5993d9615dcb6f

Ostatnia pytała Fune, czekamy (lub nie) na potwierdzenie :)

Miłej zabawy.

fune

Może straci dziecko i wtedy wszystko pozostanie po staremu. Albo ona umrze, ale dziecko przeżyje? To miałoby sens. Ale w sumie to nie rozumiem, za co miałby ją lubić. Tzn. ok to jego twór, ale jej się nie da ani lubić, ani nie lubić, jej było po prostu zbyt mało.

sts111

A nie, to było coś innego. W sensie w mojej pamięci, właśnie otworzyła mi się odpowiednia szufladka :D O Jeyne Martin mówił w kontekście Talisy i zamordowania jej w serialu, był z lekka (na ile mógł sobie oficjalnie pozwolić) poirytowany zabijaniem postaci, które u niego wciąż żyją, że wcale nie wiadomy, czy powiedziały już ostatnie słowo i że na przykład wobec Jeyne miał jeszcze plany z jej rolą w fabule.
Zapewne chodzi o ten prolog. Może być, że tam zginie i przemawiało przez niego wkurzenie na serialowy spoiler, Ale tak czy owak nie pojawi się chyba dla samego pojawienia się, na coś tam powinna rzucić światło. Jak dla mnie fajnie by było, gdyby powiła jednak dziecię, ale może to zbyt banalne i będzie chodziło o coś innego. Może jakaś geneza KG?

fune

Tak to mogłoby być ciekawe, w sensie dowiedzieć się czegoś o kulisach KG. Może powie coś na ten temat i potem zejdzie? Albo M. wykona twist i laska przeżyje? I będzie wielkie suprise, bo postać z prologu przeżyła. Tak czy inaczej, potencjał jest :)

sts111

No raczej by się ludziska zdziwili jakby przeżyła swój prolog, toż to większy twist niż ścięcie Neda Starka, no z pewnością większy niż ścięcie Seana Beana ;)
Jak dla mnie najbardziej wyczekiwany prolog w każdym razie i przede wszystkim fajnie że nie prowadzony przez jakiegoś nieznanego wcześniej randoma.
Ale jestem też ciekawa co u Roslin i Edmure'a.

fune

No jest trochę postaci drugo i trzecioplanowych , których losy mnie ciekawią. I z których dałby się zrobić fajny prolog bądź epilog. Taki co wyjaśnia różne niewyjaśnione/niedoprecyzowane kwestie. Przy okazji Jeyne można też coś napomknąć o takich właśnie postaciach. A epilog np. z Edmure`em i Roslin. A co, jak szaleć to szaleć :)

ocenił(a) serial na 9
sts111

Tak jak to zostało funiastycznie wyjaśnione, fakt, że Martin lubi Jeyne wywnioskowałem na podstawie wywiadów, w których (widać, że nie za szczęśliwy) wypominał B&W jej uśmiercenie. Innych postaci też.

PieczykM

:) Ciekawa jestem Twojej miny na mój funiastyczny post o Nedzie S. :D Ale zaczynam rozumieć, skąd Twoja niechęć do dyskursów na temat postaci.

ocenił(a) serial na 9
fune

Moja mina ? No cóż, aż tak dosadna jak książkowa reakcja Tyriona na śmierć Oberyna nie była ;P
Ale już obiecuję sobie i Tobie, że te dyskusje to ostatni raz ;)

PieczykM

Mam ten komfort, że dokładnie mogę sobie tę minę wyobrazić :P

ocenił(a) serial na 9
fune

Niezbyt przyjemny widok ;) Wiesz co ? nie wiem o co chodzi w Twoim pytaniu, mamy wypisać po prostu najpotężniejszy ród na każdej wyspie tak ? ;)

PieczykM

O hierarchię, która tak się zwłaszcza tam liczy. Te, chociażby umownie, najważniejsze, co nierzadko wynika chociażby z ich nazwiska ;)

PieczykM

Dobra, jakie dwa zamki rywalizowały o miano najpiękniejszego? Rzecz jasna w Westeros.

ocenił(a) serial na 9
sts111

Zdaje się, że to z nowej książki ? ;)

PieczykM

Mniemasz słusznie, ale powiem Ci jedno. To się da wydedukować. Piękny niekoniecznie znaczy wielki. W grę może też wchodzić położenie i inne walory.

ocenił(a) serial na 9
sts111

Gdybym to ja miał wybierać, to wahałbym się między Orlim Gniazdem a Wysogrodem. W kategorii "najbardziej baśniowy" to może i najpiękniejszy :)

PieczykM

No i bingo. Dobrze pan kombinujesz i bez czytania :)

sts111

O Rulorze, w tym temacie ten nowy layout jeszcze bardziej boli :(

fune

Wiem, cierpię, zaciskam zęby ... Chyba założę okulary przeciwsłoneczne, może będzie łatwiej :(

ocenił(a) serial na 9
sts111

Ma się ten gust ;)

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Proszę wymienić pięć postaci, które wystąpiły tylko w serialu. (5)

PieczykM

Locke
Talisa
Jak jej tam było.... -em -em -em aaa Myranda
Olyvar
Ros
edit. jakbyś się uczepił kogoś to na wszelki wypadek dodaję jeszcze Olly'ego

ocenił(a) serial na 9
fune

Łokej :)

PieczykM

Proszę wymienić wszystkie Żelazne Wyspy w kolejności od największej do najmniejszej wraz z rodem sprawującym pieczę. (K)

ocenił(a) serial na 9
fune

Wielka Wyk - Ród Goodbrother z Hammerhorn
Harlaw - Ród Harlaw
Orkmont - Ród Tawney
Pyke - Ród Greyjoy
Saltcliffe - Ród Sunderly
Blacktyde - Ród Blacktyde
Stara Wyk - Ród Drumm

PieczykM

Edit. Oj nie, brakuje jednej :P

ocenił(a) serial na 9
fune

Edit. Samotne światło - Ród Farwynd ;)

PieczykM

Nawiasem mówiąc, faktycznie dość niefortunnie sformułowane pytanie, lepiej by było - z największymi wpływami.
Byłam ciekawa, jak potraktujesz Orkmont i Pyke, bo ja nie jestem w stanie stwierdzić, które większe :D
edit. (a propos wersji oryginalnej posta) ale na to i tak narzekać nie możesz ;)

ocenił(a) serial na 9
fune

Orkmont, ale czasem to zależy od map, w książce nie jest napisane, która jest większa. Gdybyśmy mieli ŚLiO nie byłoby problemu :)

PieczykM

No to niech się Stska wykaże :D

ocenił(a) serial na 9
fune

Dobry pomysł :)

fune

No pewnie, niech się wykazuje skoro inni quizowicze czekają na ofnastą poprawioną wersję ;). Ale ja zawsze dla ludzi, więc sprawdziłam i nie ma żadnej wzmianki na ten temat. A w każdym razie ja nie znalazłam. Ale patrząc na dołączoną mapę zaryzykowałabym twierdzenie, że Orkmont jest ciut większa.

ocenił(a) serial na 9
sts111

Czyli moje mapy nie kłamały ;)

PieczykM

Najwidoczniej :). A kiedy zamierza Szanowny Pan zakupić stosowny egzemplarz? Czy tylko ja go mam? Takie rzeczy to się nawet dzieciom lasu nie śniły :(

ocenił(a) serial na 9
sts111

W nadchodzącym tygodniu kupię na pewno :)

PieczykM

Mam nadzieje i proszę poinformować o zakupie ;)

ocenił(a) serial na 9
sts111

Informuję o zakupie :) Planuję przeczytać za jednym posiedzeniem, więc musi poczekać do niedzieli... jak tu wytrzymać ;)

PieczykM

Za jednym zamachem? To się umęczysz. W takim razie, czekam na info, kiedy przeczytasz :)

ocenił(a) serial na 9
sts111

Za jednym, to będzie przyjemność :)

ocenił(a) serial na 9
PieczykM

Kto na murze pachniał letnim dniem ? (K)

PieczykM

Sam wracający ze spotkania z Branem (i Latem)? Tylko to chyba nie było w dzień :D
Ale to brzmi jak jonowy romantyzm pełną gębą, a że raczej Goździk bym o to nie podejrzewała, Selyse tym bardziej, samych braci też chyba nie, no może poza Atłasem, ale postawimy na Melisandre.

ocenił(a) serial na 9
fune

No jasne, wbudowane centralne to nie byle co :) Pytaj.

PieczykM

Ciekawe, kiedy się przyzwyczaję, że "odpowiedz" jest po lewej stronie....
Pytanie ponownie geograficzno-żelaznowyspowe. Czym wyróżniali się ci wymienieni wyżej Goodbrotherowie z Hammerhorn? (K)

ocenił(a) serial na 9
fune

Wow, 11 dni... :(
Wyróżniali się tym, że poziom ich majętności nie zależał od pirackiego stylu życia, a licznych kopalń, znajdujących się na Hammerhorn.

PieczykM

Wiesz, ja wyróżniam się tym, że nie odpowiadam na własne pytania ;) A co do niego to było ono z dziedziny geografii, a to co napisałeś - "poziom ich majętności nie zależał od pirackiego stylu życia, a licznych kopalń" - to skutek tego, o co mi chodzi. Innymi słowy nie mieli za bardzo innego (tzn. mogliby na siłę, ale po co, skoro te kopalnie mieli) wyboru, gdyż mieszkali.......?

ocenił(a) serial na 9
fune

Zgadnij o co autorce chodzi ;P Ich ziemie nie graniczyły z morzem ?

PieczykM

No o położenie chodzi, zaliczone Waszmość :) A "nie graniczyły" to mało powiedziane, co było zdecydowanym ewenementem jak na Żelaznych ;)

ocenił(a) serial na 9
fune

Dziękować. Przy okazji, w quizie zostało troje graczy, więc może opuśćmy z poziomem trudności. Zobaczmy, czy ktoś nowy się pojawi, ale na swoje pytania odpowiadajmy i tak :)

PieczykM

A to moje pytanie było z tych trudnych? Myślałam, że wystarczy spojrzeć na mapę, akcentowałam przecież jego geograficzny charakter, heh

ocenił(a) serial na 9
fune

My już mam zaburzony osąd łatwe-trudne ;) Wystarczy przejrzeć początkowe edycje, tam pytania były w większości o wiele prostsze niż późniejszych odsłonach.

PieczykM

Możliwe, że mamy. Zapewne powinnam była dopisać przy pytaniu "proszę spojrzeć na mapę", tym brakiem za bardzo podniosłam jego poziom... aczkolwiek chciałabym zauważyć, że byłam tak miła, że za pomocą poprzedniego pytania przekazałam dokładną informację, na którą wyspę patrzeć, żeby z pozostałymi porównywać, a nie jeszcze umęczać się jej szukaniem...
Ale spoko, będę jeszcze bardziej wyrozumiała ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones