PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34050}

Gwiezdne wrota

Stargate SG-1
7,7 27 039
ocen
7,7 10 1 27039
Gwiezdne wrota
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota

Jestem Ekspertem

użytkownik usunięty

Witam, jestem ekspertem ds. StarGate. Można zadawać pytania.

Ile razy Teal'c nie miał emblematu na czole ? :)

użytkownik usunięty
Remington_Steele

2 razy
Następny proszę.

A ten filmik mówi że 3 razy http://www.youtube.com/watch?v=gncQUVeV0hE

Remington_Steele

A ekspert uczy się SG na pamięć czy co że wie wszystko ?? O to mam pytanie z jakim filmem serialem SG jest powiązane i nawet jest foto jak są poprzebierani.

użytkownik usunięty
Remington_Steele

Jeżeli poprawnie rozumiem pytanie jest to Indiana Jones. W sezonie 10, odcinku 6 są też nawiązania SG1 to Power Rangers, Farscape oraz m.in. Star Trek TOS.
Następny proszę.

Remington_Steele

W jakiej kolejności oglądać całość "Gwiezdne Wrota" ? Seriale i filmy ! Szukałem w sieci, ale co odpowiedź to inna kolejność. I jeszcze jedno. Niektórzy piszą żeby oglądać równolegle SG-1 i "Atlantis" od ósmej serii. Co to znaczy równolegle ? Przecież słowo równolegle oznacza coś dziejącego się w tym samym czasie. To kurna mać, jak mam to zrobić ? Na dwóch telewizorach równocześnie oglądać dwa seriale ? Ktoś pisząc równolegle chyba nie ma pojęcia o znaczeniu tego słowa ! Podaję definicję słowa równolegle: "odbywający się, dziejący się w tym samym czasie", a więc czekam na odpowiedź, "Ekspercie" :-) I dziękuję za uwagę.

ocenił(a) serial na 9
katana57

Akcja Atlantis dzieje się w tym samym czasie, co ostatnie sezony SG-1, tylko w innym miejscu. Są nawet odcinki, w których spotykają się bohaterowie obu seriali (na przykład Mitchel z Scheppardem, albo Elisabeth Weir z Danielem Jacksonem). Ale nie oznacza to, że trzeba oglądać równolegle. Nie mówiąc już, że takie czepianie się detali (oglądanie na dwóch telewizorach itp) jest przegięciem :)
Kolejność oglądania według mnie:

1. Stargate - kinowy film z 1994 roku
2. Stargate SG-1
3. Kinowy film Stargate: Arka prawdy
4. Kinowy film Stargate: Continuum (dwa ostatnie można też w odwrotnej kolejności - oba zamykają ważne wątki z serialu SG-1, ale nie są ze sobą powiązane).
5, Stargate Atlantis
5. Stargate Universe

To jest najlogiczniejsza kolejność.

ocenił(a) serial na 9
AJGOR_2

Aha. Żeby było jasne. To nie ja jestem tym ekspertem który założył wątek :) Po prostu akurat na to pytanie znam odpowiedź. I może na kilka innych :)

AJGOR_2

Nie wiem, czy akurat te oglądanie na dwóch telewizorach to jest czepianie się detali, nie mówiąc już o przegięciu. Ale odniosłem się tylko do definicji słowa równolegle. A tak to się powinno rozumieć. Mam też nadzieję że rozumiesz o co mi chodziło :-) Również słowo "Ekspert" wzięte w cudzysłowy w moim pytaniu nie było sarkazmem. A tak niektórzy mogliby to odebrać :-) Mam wszystkie części, więc postaram się ułożyć je w takiej kolejności, w jakiej mi je podałeś. I dzięki za odpowiedź. Aha, i pamiętaj o jednym. Życie i wszystko dookoła składa się się z detali. Jeżeli nie poskłada się je razem, to wyjdzie z tego niezły galimatias. I jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

ocenił(a) serial na 9
katana57

Nie ma za co. Cieszę się, że mogłem pomóc.

Ja skończyłem przygodę ze stargejtami chyba po 3 sezonie, ale jedna kwestia mnie nurtuje..Mam jedno pytanko... Czy Daniel odnalazł w końcu swoją żonę?

użytkownik usunięty
5th_child

Daniel odnajduje Sha're(Amaunet), która zaraz po tym ginie z ręki Teal'ca (Teal'c działał w obronie Daniela - Amaunet próbowała go zabić). Później Daniel odnajduje też Harcesis(syna) Apophisa i Sha're(Amaunet).

ocenił(a) serial na 10

To pewnie wiesz ile razy Teal'c powiedział indeed?

użytkownik usunięty
reese

ocenił(a) serial na 10

Ot i wymijająca odpowiedź. Przecież wiadomo od dawna że 166. Oj nie staramy się nie staramy ;)

użytkownik usunięty
reese

Chyba 1660, 166 na ponad 200 odcinków? ;)

ocenił(a) serial na 9

Indeed :D

ocenił(a) serial na 10

Chciałem się spytać czy wiesz może jakie było ulubione zajęcie Jacka O'neila, dawno oglądałem i nie pamiętam i dlaczego Amanda nie umiała rozwiązać zagadki alternatywnych wszechświatów?

użytkownik usunięty
luk2255

Łowienie ryb w stawie bez ryb, Astronomia(na emeryturze) i picie piwa ofc. I wyjaśnij o który odcinek z alternatywnymi rzeczywistościami chodzi, bo było przynajmniej kilka odcinków o przenoszeniu się do alternatywnej rzeczywistości - przynajmniej 4 - odcinki z lustrem(co najmniej 2), był też odcinek z Gwiezdnymi Wrotami wykorzystanymi jako przejście do alternatywnego świata(a w sumie innych grup SG1 do naszej rzeczywistości). Był też odcinek w którym Samanta przeniosła się do alternatywnej rzeczywistości w której istnienie Wrót zostało odtajnione. Tak samo w Atlantis, był Statek z napędem pozwalającym na przenoszenie się między rzeczywistościami, a także most do czerpania energii przez który na Atlantyde trafił "ten drugi" McKay. Główny problem w StarGate z alternatywnymi rzeczywistościami wynika z nieskończonej liczby tych rzeczywistości i braku odpowiednika nawigacji do podróży pomiędzy rzeczywistościami. Bo zakładam, że pisząc o Amandzie (Tapping) miałeś na myśli Samante.

Dlaczego tylko ziemskie wrota przy wybieraniu adresu się kręciły, a te na innych planetach nie. I napisanie ze mamy wlasny program do wybierania nie przejdzie, bo stwierdzono w ktoryms z odcinkow, w ktorym pojawil sie McKay, ze cud ze to dziala, wiec watpie aby pradawni budowali ficzer krecacego sie pierscienia pod amataroski program carter, ktora wtedy nawet jeszcze nie istnialala.
Co sadzisz o teori jakoby kazde przekroczenie Gwiezdnych Wrot konczylo sie nasza smiercia, a po drugiej stronie materializowala sie nasza perfekcyjna kopia. I powiedz Nam ekspercie co sie stanie jest wejdziemy w Gwiezdne Wrota od tylu ?

użytkownik usunięty
Zetnakatel

W odpowiedzi na pierwsze twoje pytanie http://www.youtube.com/watch?v=c9qo7LjPkaY&t=3m7s
Co do początku i końcu życia to podróż przez wrota ma się tak samo jak podróż pierścieniami,transportem Asgardu, czy nawet transporterem w Star Trekach. Już dziś w teorii rozważa się możliwość teleportacji z jednego miejsca na ziemi w drugie, wszystko opiera się na dokładnm zeskanowaniu ciała człowieka w jednym miejscu po czym wysłanie wszystkich informacji poprzez promień rentgenowski(X-Ray dlatego, że żaden inny sposób nie dawałby możliwości do przesyłu tak ogromnej ilości danych) po przesłaniu informacji z ziemi>do satelity> na ziemie miałoby następować budowanie nowego ciała. Ale to wszystko teoria, dziś zupełnie nieosiągalna dla ludzi, Pojawia się tutaj również pytanie co z ciałem po zeskanowaniu? Czy z jednej strony kończysz a z drugiej zaczynasz nowe życie, hm może i tak gdybyśmy patrzyli na ciało jako tylko opakowanie, zwykła materia, ale najważniejszy jest umysł człowieka, a to pozostaje niezmienne przy transporcie. Ogólnie jest to trudny temat i wybiegający już miejscami mocno poza Stargate. Nikt się jeszcze nie odważył przejść przez wrota od tyłu więc nie wiadomo co się dzieje, a też zawsze mnie to bardzo fascynowało, podejrzewam, że nic się nie dzieje, natrafia się na barierę bądź po prostu przechodzi się na drugą stronę, ale to tylko moje domysły.

ocenił(a) serial na 10

przechodząc wrota do tyłu następuje śmierć, po prostu się znika, było to w jednym odcinku w którym jack utknął po deszczu meteorów na planecie a wrota leżały pod ziemią, wysłali sondę która po kilku sekundach wpadła z powrotem w horyzont zdarzeń i nie wróciła.

ocenił(a) serial na 10
Szaikan

Niestety nie masz racji, w tym odcinku było powiedziane, że wrota leżały poziomo i gdy sonda przeszła przez nie to przeniknęła z powrotem przez horyzont i uszkodzona została tylko (upadek z pewnej wysokości). Materia nie może podróżować w obie strony, ale nigdy nie było powiedziane czy coś się w ogóle dzieje jak chcesz iść w drugą stronę.

ocenił(a) serial na 8
Szaikan

Lepiej było to ukazane w odcinku, w którym Teal'c utknął w pamięci wrót jako zapis do odtworzenia po drugiej stronie. Jest to jawny dowód na to, że po wejściu we wrota ciało przestaje istnieć, a przy wychodzeniu zostaje odtworzone.

ocenił(a) serial na 10

Siema!
To może podpowiesz w którym/których odcinkach była przedstawiona rasa Furlingów? I czy masz może jakieś dodatkowe info na ich temat? No i pewnie jako ekspert jesteś też fanem/fanatykiem i powiesz mi co sądzisz o SG-U ? Moim zdaniem nowy serial jest niezły i zaczynam się przyzwyczajać ale to jednak nie to.

użytkownik usunięty
snoopix

Furlingów narazie nie ukazano jeszcze w StarGate, jedyne co się pojawiło to swego rodzaju "wizja" furlingów w odcinku z Martym (jeden z późniejszych sezonów, jeśli dobrze pamiętam koło 8-9 sezonu), ale ten cały odcinek to była istna parodia :). Tak przy okazji jak przechodzę z tematu furlingów do SGU, tutaj proszę http://stargate.mgm.com/view/content/1457/ , nie wiem jak tam z twoim angielskim przynajmniej pada tutaj pytanie czy w SGU będzie cokolwiek odnośnie furlingów, odpowiedź jest niejednoznaczna, ale jakbym miał obstawiać to postawiłbym na NIE. Wszystko dlatego, że ta konferencja odbywa się przez premierą i poza pytaniem o furlingów pada pytanie o 9 szewron, odpowiedź na pytanie o szewron jaka pada to Tak. Co myślę o SGU? Powiem tylko, że na samym początku słabo to wyglądało, a to dlatego, że Universe wprowadza totalnie nowy klimat do świata StarGate. Ogólnie to jak ludzie trafnie zauważyli SGU to takie połączenie Battlestar Galactica(stary statek, motywy religijne, tajemnicza atmosfera) oraz Star Trek Voyager(statek w ogromnej odległości od Ziemi, napotykanie nowych ras) i też kilku innych mniej znanych produkcji. Po pierwszych odcinkach SGU zastanawiałem się kiedy to zakończą, bo nic tam się nie działo, obejrzałem całą pierwszą porcję 10 odcinków i na jakiś czas o SGU zapomniałem. Wrociłem do Universe kiedy druga częśc pierwszego sezonu była wyemitowana już w połowie, oglądałem kolejne odcinki i było coraz lepiej, wreszcie pojawili się jacyś obcy, bitwy, napięcie. Koniec 1 sezonu to była kulminacja, przypasowało mi naprawdę. Potem 2 sezon, końcówka 1 odcinka 2 sezonu z kawałkiem After the Storm by Mumford & Sons mnie zmiażdżyła, klimat cudowny. I do teraz to trzyma poziom, może z wyjątkiem odcinka 02x05 bo on był jakiś dupowaty, że się tak wyrażę :P 10 odcinek też był niezły. Co się diametralnie zmieniło w Universe w odniesieniu do SG1 i Atlantis to rola muzyki.

ocenił(a) serial na 9

Szanowny Panie "Ekspercie", który bułce zbyt mało uwagi poświęcił, jedyne co (po za Furlingami) Pan zapamiętał z tego odcinka, to pojawienie się postaci Marty-ego, natomiast pojęcia Pan nie ma bladego, w którym miejscu na osi czasu ów odcinek się znajduje. Sam siebie nie uważam, za "eksperta" kategorii, jaką jest saga Stargate (bliżej mi do fanatyka tegoż serialu) aczkolwiek jestem zdania, iż każdy, kto oglądał wszystkie odcinki z uwagą zamiast patrzeć tylko na obrazki, z marszu odpowie, że chodzi o odcinek 10x06 "200" (200 ponieważ istotnie jest to dwusetny epizod). Tak czy inaczej nie 9 ani tym bardziej 8 sezon. Przeglądając dalsze Pana wywody, szczególną uwagę zwróciłem na wątek z Vanirami, gdzie z góry Pan (jak i kilku innych) założył, iż części z nich udało się przeżyć. Niestety takie założenie jest równie błędne jak założenie, że wszyscy zginęli, gdyż nie posiadamy wystarczających danych na potwierdzenie obu tez - nie wiemy jaką liczbą statków dysponowali, natomiast widzieliśmy jedynie dwa z nich. Równie dobrze możemy założyć, iż statek, który skoczył w hiperprzestrzeń po zestrzeleniu pierwszego (tu słowa Shepparda: "one down, one to go") to ten sam, który zostaje zniszczony po przeskoku Dedala przez planetę, co mogłoby potwierdzać koniec egzystencji tej frakcji Asgard. Mogłoby, gdybyśmy znali dokładną liczbę ich statków a co za tym idzie, to w dalszym ciągu tylko domysł.
Słów kilka odnośnie charakteru powyższej wypowiedzi - Nie było moim zamiarem ubliżanie, poniżanie czy obrażanie kogokolwiek. Tekst został napisany na szybko, bez poprawek i przesadnej uwagi na szczegóły.
P.s. Jeśli ktoś dostrzeże w powyższym błędy (odnośnie Stargate) proszę o krytykę równie szczerą (nawet bardziej) jak moja własna.

użytkownik usunięty
zdlr666

Drogi krytyku, z uniżeniem i pokorą przyjmuję na klatę twą wypowiedź. Chciałbym natomiast prosić szanownego krytyka by zapoznał się ze znaczeniem słowa "koło" tudzież "około" jak również "jeśli dobrze pamiętam". Odnośnie wątku z Vanirami, jak szanowny krytyk mógł zauważyć(bądź też nie), Christof20 zadał pytanie "No dobra - tym razem pytanie nie o seriale, a o opinię. Jak, twoim zdaniem, powinni rozwiązać wątek Vanirów. Bo jakoś trudno uwierzyć, że tak po prostu sobie odlecieli, dając spokój Wraith i Atlantydzie. ". I tutaj ponownie występuje trudny termin "Jak twoim zdaniem, powinni rozwiązać...", nie wiem jak mogłem odpowiedzieć na to pytanie nie opierając się na różnych założeniach i domysłach.
Z wyrazami szacunku,
Ekspert

ocenił(a) serial na 9

Szanowny Panie Ekspercie, przyznam, iż spodziewałem się podobnej odpowiedzi a nawet po cichu na nią liczyłem, dlatego z dumą przyznaję Panu rację. Na pytanie użytkownika Christof20 trudno udzielić logicznej odpowiedzi, nie opierając jej wyłącznie o założenia bądź domysły. Prawdę mówiąc, twórcy serialu pozostawili wiele wątków bez zakończenia oraz z (powiedzmy) "furtką" na wypadek gdyby w przyszłości chcieli je rozwinąć. Niektóre z nich kontynuacji się doczekały a inne nie, jak choćby wątek obcych "gigantów" z odcinka 03x21 Crystal Skull.
Korzystając z okazji (nie rzucając przy tym wyzwania) chciałbym postawić pytanie - jak nazywa się postać tok'ra z odcinka 04x17 Absolute Power oraz aktor, który odtwarza tę rolę?
Z Pozdrowieniami
zdlr666

ocenił(a) serial na 9
zdlr666

Skoro przez rok nie padła odpowiedź to może ja odpiszę:
Tok'ra to Aldwin a gra go William deVry - http://www.filmweb.pl/person/William+deVry-223972

ocenił(a) serial na 10
snoopix

Od siebie tylko dodam, że w odcinku Paradise Lost jest wzmianka o Furlingach. Co prawda nie określono dokładnie czy chodziło o całą rasę czy jakieś plemię bądź odłam ale można zobaczyć zalążek ich technologii, jakie mieli plany [przynajmniej ci z księżyca] i jak to się skończyło. Odcinek jest w 6 sezonie nie pamiętam który konkretnie ale po tytule sobie znajdziesz.

ocenił(a) serial na 9

Witam. Mam pytanko. Oglądam ósmy sezon sg1 i po raz drugi wymieniona zostaje nazwa atlantis. Czy w między czasie powinienem obejrzeć jakiś film czy kawałek spinoffu by zrozumieć wątek?

użytkownik usunięty
1wojtas

Podczas trwania SG1 zaczęto emitować Atlantis i ogólnie to mógłbyś obejrzeć przynajmniej kilka pierwszych odcinków żeby lepiej zrozumieć czym jest Atlantyda, gdzie się znajduje i dlaczego ograniczą budżet SGC na rzecz ekspedycji na Atlantyde. Jak nie obejrzysz to nic się nie stanie, od siebie dodam, że ja zaczynałem przygodę ze Stargate od Atlantis(poza Stargate z 1994 roku które widziałem jeszcze jako dzieciak) i nie rozumiałem wielu rzeczy. Nie wiedziałem co to jest ten Dedal, Asgard, hiper drive, krzesło, albo naquadah, dopiero jak skończyłem Atlantyde zacząłem oglądać SG1 i wiele rzeczy się wyjaśniło. Po skończeniu 10 sezonu SG1 obejżyj sobie film Stargate : The Ark of Truth, jest jeszcze Stargate Continuum, ale możesz ten film obejrzeć kiedy chcesz w sumie(najlepiej też po 10 sezonie).

ocenił(a) serial na 9

dzięki za info

Jak na razie jestem w połowie 5 sezonu. Czy jest jakieś oficjalne wytłumaczenie tego że na wszystkich planetach można dogadać się po angielsku?:D
Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
kitekw

No to jest ciekawe pytanie i też zawsze mnie mocno to interesowało. Niektórzy mówią, że znajomość angielskiego u obcych bierze się od pochodzenia obcych - jak wiemy obcy na innych planetach to potomkowie naszych przodków zabranych z Ziemi wieki temu, ale to są pierdoły bo raz, że ten język na każdej planecie z osobna zmienił by się nie do poznania, a druga sprawa jest taka, że na Ziemi istnieje i istniało wiele języków, więc dlaczego akurat wszyscy mówią po angielsku a nie po grecku, rosyjsku czy po chińsku. Tak naprawdę to wszyscy mówią po angielsku bo takie wymagania musi spełnić program telewizyjny w innym razie w każdym odcinku przy napotkaniu nowych ludzi SG1 spędzało by 15 minut odcinka na zrozumienie podstaw języka obcych no i za każdym razem musiałbyś czytać napisy. W Star Treku jest to wytłumaczone poprzez uniwersalny translator, w Farscape poprzez mikroby translacyjne, a w Stargate narazie nie spotkałem się w z wytłumaczeniem, tak jest i już.

użytkownik usunięty

Taa,ale w SGU już mają problemy z porozumiewaniem się z obcymi... np.odcinek w drugiej serii, nazywał się chyba Przebudzenie...

użytkownik usunięty

Tak, ale ten temat jest o SG1 i porównaj sobie ile nowych ludów spotykało SG1(dziesiątki) a ile spotyka załoga SGU(2?), dali to dla urozmaicenia moim zdaniem. No i sprawa ma się tak, że SGU bardzo się różni od Atlantis(tu też były nieznanych ludów dziesiątki) i SG1. Z obcymi którzy chcieli przejąć Destiny też na początku nie było sposobu komunikacji, sposób znaleźli obcy po sondowaniu Rusha i Chloe

użytkownik usunięty

dobra, mam jeszcze pytanko bo dopiero wciągam się w ten serial, jaką kolejność polecasz oglądania, kiedy po jaki sezonie i jaka kinówka itp. tak żeby go dokładnie "skonsumować"

użytkownik usunięty

Najpierw film Stargate 1994 > SG1 > od 8 sezonu SG1 zacząć oglądać Atlantis(oglądać razem, chyba że ktoś nie chce to obejrzeć Atlantis po skończeniu 10 sezonu SG1) i po ukończeniu 10 sezonu SG1 można się zabrać za filmy The Ark of Truth i Continuum(tych filmów lepiej nie oglądać wcześniej niż po 10 sezonie :) )

a co z Stargate Universe?

ocenił(a) serial na 7
kitekw

@kitekw Np. w serialu Farscape kosmici w szczepili Johnowi translator (chyba do mózgu) , w serialu Doctor Who budka policyjna "tardis" (statek czasu i przestrzeni) robił też za translatora dzięki czemu Rose i inne towarzyszki Doctora były w stanie rozumieć co gadają kosmici i to jest wyjaśnione... ale tu tak obszerny serial z 10 sezonów SG1 a zapomnieli wyjaśnić w jaki sposób dogadywują się z obcymi. Ale tak jak i Tobie też mi do głowy przyszła ta niejasność, takie małe niedociągnięcie po prostu.

użytkownik usunięty
miclaz

Nie do końca translator co mikroby translacyjne które umożliwiają zrozumienie nieznanego języka. W "Autostopem przez Galaktykę" jest też motyw z babelfish(małe pijawkowe zwierzątko żywiące się falami mózgowymi i tłumaczące języki), nie wiem czy w filmie to jest, ale w książce na pewno. Co i tak nie zmienia faktu, że w SG1/SGAtlantis jako tako żadnego wytłumaczenia się jeszcze nie doszukałem.

ocenił(a) serial na 8

po pierwsze ekspercie czy można kupić wszystkie serie SG1 na dvd elegancko wydane, po drugie co to są za dwie serie "Gwiezdne Wrota: Wszechświat" to jest zrobione po serii "Gwiezdne Wrota: Atlantyda" i w ogóle czy serie są oki bo za Atlantydą nie przepadam? po trzecie piszesz, że "po ukończeniu 10 sezonu SG1 można się zabrać za filmy The Ark of Truth i Continuum" a co z "Gwiezdne Wrota: Dzieci Bogów" i "Gwiezdne Wrota: Nieskończoność" Pozdrawiam

użytkownik usunięty
limon_filmweb

Naturalnie można kupić wszystkie serie elegancko wydane np. tutaj http://allegro.pl/stargate-sg-1-complete-series-1-10-61-dvd-i1350697592.html
Gwiezdne Wrota: Wszechświat to nowa seria StarGate której premiera miała miejsce w roku 2009, klimatem bardzo się różni od SG1 i Atlantis, ciężko mi powiedzieć czy ci się spodoba, ale mogę powiedzieć, że warto sprawdzić. Nie zniechęcaj się po pierwszych 10 odcinkach bo moim zdaniem są takie sobie, za to druga część pierwszego sezonu pnie się w górę cały czas. Narazie wyemitowano tylko cały pierwszy sezon i połowę drugiego(10 odcinków), druga połowa drugiego sezonu ma zaplanowaną premierę na wiosnę. Wypowiadałem się także nt. SGU kilka postów wyżej. Gwiezdne Wrota:Dzieci Bogów to pierwszy odcinek serii SG1, w zasadzie film rozpoczynający całą serię, ale mimo wszystko jest to część serii SG1. Stargate Infinity(Nieskończoność) to osobna seria animowana, na jej temat wypowiadałem się temat kilka postów wyżej.

ocenił(a) serial na 8

Dzięki za info wyjaśniłeś mi kilka rzeczy. Zacząłem swoją przygodę SG-1 od drugiej serii na AXN. Wszytko obejrzałem i chciałem zacząć od nowa od pierwszej serii ale AXN ani AXN SciFi chyba już tego nie wypuszczą :-(

ocenił(a) serial na 10
limon_filmweb

To ja się znowu wtrącę. SG-1 jest co prawda elegancko wydane ale należy wspomnieć, że bez polskiej lokalizacji. A co do emisji na AXN to musisz pilnować bo mają tendencję do powtarzania serii w maratonach weekendowych. Póki co chyba mają w planie Star Treka ale podejrzewam, że będzie jeszcze okazja obejrzeć SG-1.

ocenił(a) serial na 8
reese

No właśnie szkoda, że niema polskiej wersji za długi maraton na czytanie ponad dwieście odcinków :-)

użytkownik usunięty
limon_filmweb

Nawet sobie nie wyobrażasz jakie korzyści płyną z braku lektora/dubbingu. Ja w ten sposób nauczyłem się angielskiego w takim stopniu, że dziś oglądam już filmy po angielsku bez napisów i nie robi mi to różnicy(zazwyczaj nawet nie zuważam, że nie ma napisów). Kolejna sprawa jest taka, że lektor tylko niszczy cały humor filmów i seriali.

Dokładnie tak. Polski lektor sux. Tylko i wyłącznie napisy. Mogą być nawet angielskie. Oczywiście mam na myśli - na początku, jeżeli nie smiga się jeszcze zbyt dobrze po angielsku.
Co do pytań: ostatnio pobrałem wszystkie sezony XFiles. Teraz pora na Stargate.
I pytanie: w ilu sezonach gra Richard Dean Anderson?? Czy wszystkie trzymają ten sam (wysoki) poziom??