PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724861}

Wersal. Prawo krwi

Versailles
7,9 5 492
oceny
7,9 10 1 5492
Wersal. Prawo krwi
powrót do forum serialu Wersal. Prawo krwi

Duet

ocenił(a) serial na 7

Pozytywne zaskoczenie, jaki wspaniały duet aktorski stworzyły te dwa jasnolice chłopaczki. G. Bladgen- ma fantastycznie odpychający grymas na twarzy, A. Vlahos super oddaje dysonans natury Filipa Orleańskiego. Oglądanie ich wspólnych scen sprawia mi prawdziwą radość.

AngelicaMaria

Tak się wydaje, że wszystko było. Wiele rzeczy w kinie, to powroty lub inspiracje, czasem wręcz kopie. Jednak wciąż czymś nas można jeszcze zaskoczyć. Ja wierzę w twórców, bo generalnie jestem z tych wariatów, co to wierzą w ludzi, w ich możliwości i talenty. Ja w kinie szukam siebie, wydaje mi się, że coś tam łyknę i to w czymś mi pomoże, ulży, sprawi, że z czymś innym się pogodzę, albo o coś jeszcze zawalczę. Lubię obserwować ludzi. To obserwacja życzliwa. Tak też postrzegam film, okazję do zobaczenia człowieka innego ode mnie, albo też bardzo łudząco podobnego. Ale to prawda, zaskoczeń w kinie jest niewiele, fajnie że wciąż są. Dotyczy to również muzyki.

spondylodeza

Ja miałam też poniekąd na myśli modę bądź książki, ogólnie sztukę, powielamy, niestety bądź stety. Dla twórców to nie jest łatwa sytuacja. Poza tym, my lubimy wszystko do czegoś przypisywać, więc nawet jeśli komuś się wydaje, że wymyślił coś innowacyjnego, to zaraz okazuje się, że nie. Nie wydaje mi się to czymś złym, zresztą poszukiwania przynoszą owoce a inspiracje są nieuniknione, ale rozczarowuje sam obraz, jakość tego, na co patrzymy. Przerost formy nad treścią. A minimalizm, przecież jest wspaniały.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Właśnie. Rozczarowanie tym, co widzimy i co słyszymy w kinie. Wszystko bardzo powierzchownie zrobione.

violin_j

Pozostaje żywić nadzieje, że to się kiedyś zmieni.

violin_j

To prawda, recenzje to zawsze subiektywna ocena.

violin_j

Ludzie lubią być snobami, podszyją się pobublikę, a nawet krytyków, którzy dają wysokie noty ( niekoniecznie słusznie, ale nazwisko robi swoje) i czują się na właściwym bezpiecznym miejscu.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Tak, często się tak dzieje. Dam dużą notę, bo piszą (znawcy), że to ambitny film. Nieważne, że prawie zasnęłam na seansie... To głupota. Oceniam z własnego punktu widzenia.
Wg mnie Oskary przyznawane w ostatnich latach to żenada. Np. tegoroczna Zjawa - porażka. Poziom leci w dół.

violin_j

Oskary rozczarowują z roku na rok bardziej. Zjawa - zjawiskowa klapa.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Straszna szmira. I ten Leo - to miała być oskarowa gra? litości.

violin_j

Czy ktoś wierzy w to, że Oscar jest wyznacznikiem filmowej zajebistości?Chyba tylko sami amerykanie ( bo oni łykają każdy szajs ) i ci, którzy lecą po te statuetki na scenę:D
Najlepszy przykład? Tytanik.
Gówno ładnie opakowane, ale zabierz efekty specjalne, to zostaje historia gościa, który tonie przez połowę filmu w cienkiej jak dupa węża historii miłosnej.
A właśnie, zapomniałam ocenić:D

violin_j

Leo dostał bardziej Oscara za całokształt, bo lata temu już na niego zasłużył.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Jak za całokształt to ok, ale za Zjawe w życiu bym nie dała.

violin_j

Ja jeszcze nie miałam okazji obejrzeć tego filmu, więc nie będę oceniać, aczkolwiek słyszałam opinie, że za tę rolę nie zasłużył. Za cały dorobek jednak jak najbardziej, więc zasłużona nagroda wg mnie.

AngelicaMaria

Oj Leo, nie ma go na liście moich ulubionych aktorów. I tak już zostanie.

spondylodeza

Haha na mojej też go nie ma, aczkolwiek jak obejrzałam Wilka to naprawdę doceniłam jego kunszt. Myślę, że to jeden z tych aktorów, którzy byli bardzo niedocenieni przez lata. Taki cień chłopaczka - laleczki z Titanica się za nim snuł, ładna buźka i na tym koniec, dużo krytyki i półuśmiechy na dźwięk jego nazwiska. Ten Oscar może coś zmienił bądź zmieni w tej kwestii.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Oj, w Wilk był fantastyczny. Zresztą sam Wilk bardzo przypadł mi do gustu. Co ja się na tym filmie uśmiałam.

violin_j

Do tego filmu na poważnie nie dało się chyba podejść. Też mnie ubawił :D

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Wieczór z tym filmem był naprawdę bardzo przyjemny.

violin_j

Swój też mile wspominam, aczkolwiek ponownie chyba już bym po niego nie sięgnęła (chociaż lubię oglądać dany film co najmniej dwa razy).

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

W Wilk był świetny. Moim ulubieńcem jednak też nie zostanie. Taki gbutowaty jest.

violin_j

Hilfe, hilfe!!! Leo na mnie działa jak płachta na byka. To straszne, ale budzi we mnie agresję. A jestem raczej łagodną kobietą.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Na mnie tak negatywnie nie działa. Lubiłam go w Wilku i w Wyspie tajemnic, ale nic poza tym. Mimo wszystko potrafię zrozumieć Twoją niechęć. Leo jest takim pucułowatym gburem. Niezły z niego cwaniak.

violin_j

Mnie się właśnie wydaje, że w taki sposób go wykreowano. On wzbudza bardzo dużo różnorakich odczuć, często negatywnych, od początku kariery mu te skrajności towarzyszą. W showbizie niekiedy się do tego dąży, bo wartość danego "artysty" wzrasta, kiedy o nim jest głośno.

violin_j

Leo starzeje się nieładnie, obawiam się, że skończy jak sam Marlon Brando. Nie lubię być niemiła, ale nic nie poradzę, coś mnie odpycha od tego aktora.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Myślę, że prywatnie nie jest sympatyczny. Przywodzi mi na myśl typ osoby pod tytułem: "co to nie ja", ale to tylko domysły.

spondylodeza

Żeby załagodzić sytuację, muszę z czystym sumieniem przyznać - cudowny avek :D

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Wiem, że to akurat nie do tematu, ale już od jakiegoś czasu mam to napisać. Pewna osoba przesłała mi link dotyczący Wersalu. Mniejsza o większość, bo artykuł miał kilka wątków, interesujący był jednak urywek mówiący o tym, iż Filip bardzo lubił wojsko, klimat wojny, ale i ćwiczenia wojskowe, które wykonywał, by zachować smukła sylwetkę - i uwaga - bezskutecznie:-(. Wyobrażacie sobie grubego Filipa??? Mimo, że ćwiczył, z wiekiem jednak tył, bo na dworze często ucztowano i dużo jedzono. hehe, ot taka ciekawostka:-).

violin_j

https://www.youtube.com/watch?v=t2mU6USTBRE

:P

ocenił(a) serial na 8
Kasss1711

Mam nadzieję, że aż tak się nie spasł :-)

violin_j

Oby, oby;)

Kasss1711

No wiesz Ty co... Weszłam w link i od razu stanął mi przed oczami Filip w takiej wersji :-P

violin_j

Nie wyobrażam sobie, nie jestem w stanie (oczywiście serialowego Filipa). Może i dobrze, że rygorystycznie nie trzyma się faktów w filmach czy serialach

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

W serialu jest młody. Tyć zaczął nieco później. Biedak, pewnie nie mógł patrzeć na siebie w lustrze.

violin_j

Nigdy nie wiadomo, czym nas zaskoczą w 2 serii, albo w ewentualnych dalszych. W końcu czas upływa i Filip nie ma 20 lat.

AngelicaMaria

Nie wiadomo, czy będą kolejne serie, ale jeśli tak, to trudno im będzie z Vlahosa, który chyba z wiekiem gubi kilogramy, zrobić pulchnego Filipa. Ale jeśli to prawda, że Filip miał zbędne kilogramy, to już wiadomo, że prawdopodobnie one przyczyniły się do wylewu, który go zabił. Może też nie był tak bardzo nabuzowany jak przedstawia to serial i nerwy nie czyniły z niego chudzielca? Zmarł jednak po awanturze z Ludwikiem.... Najwyraźniej był emocjonalny, ale za dużo wcinał. Mówił wszak do Kawalera - Nie pamiętam, kiedy ostatnio byłem głodny.

spondylodeza

Czytałam też, że wyjątkowym łakomczuchem był Ludwik. Sekcja zwłok wykazała, że miał dwa razy większy żołądek niż przeciętny człowiek.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Wow. Nieźle. Ucztowanie nic dobrego nie przynosi.

spondylodeza

Daliby radę go "utuczyć", ale to byłby zbędny zabieg, przynajmniej w moich oczach. W zasadzie masz rację, że pokazali go jako lubiącego jeść, więc tutaj trzymają się faktów i to wystarczy.
A jest, gdzieś podana informacja, co było dokładną przyczyną jego zgonu? Ja się tego nie doszukałam.

AngelicaMaria

O tak, wiele źródeł również wikipedia podaje, że przyczyną śmierci Filipa, również Kawalera, była apopleksja, czyli udar lub wylew krwi do mózgu. Mnie bardzo zafascynowała biografia syna Filipa, po tacie odziedziczył ekstrawagancję, poczucie wolności, zamiłowanie do piękna, niezwykle kolorowy ptak. Nowy Orlean, który zakładali osiadający się tam Francuzi nosi nazwę właśnie na jego cześć. Skandalista znacznie wiekszy od ojca, mimo że kochał kobiety.

spondylodeza

Chyba słabo szukałam hahaha Cała ja. Znajduję zawsze to, czego nie powinnam.
Widzę, że naprawdę jesteś w temacie. Ja nieco czytałam ciekawostek w trakcie oglądania Wersalu, ale pamięć krótka i niewiele już z tego pamiętam.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

To jest o czym, o kim kręcić dalsze serię

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Ciekawe co się fizycznie zmieniło u kawalera? Czy też zrobił się pulchny.

violin_j

Nie wiem, dlaczego, ale obstawiam, że nie.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Odnoszę takie samo wrażenie. On chyba nie stał się ciężki. Może tak mi się wydaje, bo jest taki fircykowaty.? I chyba nie miał aż tak ogromnego apetytu jak bracia... może więcej spala w sypialni...

violin_j

W ostatnim zdaniu poruszyłaś ważną kwestię. Być może właśnie tak było, ale tego niestety nie da się już zweryfikować.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

A szkoda. Takie pikantne szczegóły na temat Kawalera byłyby bardzo ciekawe...

violin_j

Zgadzam się. Ale dorzuciłabym jeszcze więcej szczegółów na temat Filipa.

ocenił(a) serial na 8
AngelicaMaria

Pewnie, pewnie. Faktycznie, mogliby troszeczkę więcej faktów historycznych umieścić w 2 serii. Choćby jakieś ciekawostki.

violin_j

Masz rację, im więcej grzebię, tym bardziej jestem rozczarowana zapleczem historycznym serialu. Tyle działań wojennych, koligacji rodowych, faktów z życia bohaterów, albo pominiętych, albo spłyconych, albo wręcz zafałszowanych. Szkoda.

ocenił(a) serial na 8
spondylodeza

Możliwe, że chciano, by serial przyciągnął większą rzeszę widzów. Dlatego zamiast faktów historycznych, skupiono się na intrygach, knowaniach i relacjach wewnątrz dworu. Taka trochę taktyka telenoweli brazylijskiej hehe. Ambitniejszemu widzowi będzie brakować historycznego tła :-(.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones