Wikingowie (2013-2020)
Wikingowie: Sezon 3 Wikingowie Sezon 3, Odcinek 9
Odcinek Wikingowie (2013-2020)

Przełom

Breaking Point 45m
8,6 2 537
ocen
8,6 10 1 2537
Wikingowie
powrót do forum s3e9

s03e09

ocenił(a) serial na 9

Tak na szybko. Ragnar się ochrzcił!! Masakra https://pbs.twimg.com/tweet_video/CCwxvX3VIAAkzVu.mp4

ocenił(a) serial na 9
rafalniemiec712

Floki zaraz wybuchnie ze złości https://38.media.tumblr.com/32ce29f45a841782a9113f52d66aa4d8/tumblr_nmx4glyLds1t dy0nco1_500.gif

ocenił(a) serial na 8
rafalniemiec712

Oj tak, myślałem, że głowa mu eksploduje :)

rafalniemiec712

Ochrzcił się, bo wydaje mu się, że zaraz umrze - pytanie czy bez niego mogą kontynuować serial (są plany na 4 sezon a tu Ragnar dogorywa).

Ciekawe jak zakończą sezon, pewnie Ragnar będzie jedną nogą w grobie i karzą nam czekać do następnego sezonu, żeby się dowiedzieć jakie będą jego dalsze losy. Jestem zawiedziony, że wikingowie nie rozprawią się z Sasami, którzy zmietli w pył ich wioskę osadników.

ocenił(a) serial na 9
bonemachine

Myślę, że Ragnar jednak przeżyje. Król Ella byłby zawiedziony.
Ciekawe zestawienie, chrzest Ragnara a w Kattegat Auslaug rozkazuje zabić chrześcijańskiego misjonarza.

ocenił(a) serial na 9
rafalniemiec712

O ile dobrze usłyszałem ten misjonarz to Ansgar, więc ....bardzo wątpię czy zginie pomimo rozkazu Auslaug :-)
ma jeszcze przed sobą długie i pełne przygód życie ., a zostaniem przyszłym patronem Skandynawii.

ocenił(a) serial na 9
Gryzio_2

Ooo to ciekawe!

ocenił(a) serial na 10
Gryzio_2

a ktoś ma teorię o co chodziło z tą podwójną sceną niesienia rozżarzonego żelastwa? i która w sumie była prawdziwa?

ocenił(a) serial na 9
nomiko

Przypuszczam , że jednak ta druga. Młody Ansgar przekonał się, że cuda i owszem zdarzają się, ale nie wtedy kiedy się ich spodziewamy :)

ocenił(a) serial na 9
nomiko

dla mnie z całą pewnością scena druga. gdyby pierwsza była prawdziwa, inaczej by się z nim rozprawili, przestraszyli się. w trakcie trwania tej sceny myślałam, że mój szacunek do tego serialu zaraz zderzy się z podłogą (wizje i przepowiednie rozumiem, ale namacalne cuda to już dla mnie byłaby przesada :D), ale okazało się że to tylko wizja i na szczęście skończyło się tak, jak powinno :D

ocenił(a) serial na 9
bonemachine

poczytaj historię Ragnara (tak istnieje o nim legenda), to się dowiesz, że Ragnar jeszcze pożyje

ocenił(a) serial na 10
marpolek

przekazy historyczne i legendy sobie, a twórcy serialu sobie - nie raz i nie dwa udowodnili, że mają fantazję ;) niemniej sądzę, że Ragnar jeszcze nie zejdzie z tego łez padołu :)

ocenił(a) serial na 9
nomiko

Póki co trzymają się treści przekazu o Ragnarze bardzo wiernie...więc...

ocenił(a) serial na 10
marpolek

nie do końca, Ragnar miał mieć podobno 3 żony, między Lagerthą (miał z nią tylko syna, a z nią samą się rozwiódł bo się nie mogli dogadać czy ona za wiele zapędów do władzy miała, nie pamiętam) a Aslaug była jeszcze trzecia dama, Thora. w serialu po tej środkowej żonie śladu nie było a powodem rozwodu L i R była jego zdrada i nowa, brzemienna kobieta. swoją drogą w dawnych przekazach Aslaug, po spotkaniu z R, podobno nie sypiała z nim zanim jej nie poślubił - w serialu zaś dość skutecznie się poznali w alkowie ;)
może nie jest to jakieś mega wielkie przekłamanie, ale pokazuje, że wiernie historii się nie trzymają

źródło tutaj: http://wilczarodzina.blogspot.com/2014/03/kim-bya-aslaug.html#uds-search-results
to ktoś już w innym wątku kiedyś podrzucał

ocenił(a) serial na 9
nomiko

detale...Gdybym na takie coś zwracał uwagę. Głównym clue tematu była śmierć Ragnara i tej kwestii nie zmienią.

ocenił(a) serial na 10
marpolek

napisałeś że trzymają się "treści przekazu o Ragnarze bardzo wiernie" więc skomentowałam. moim zdaniem to nie są aż takie detale, ale to każdy sobie ocenia. natomiast co do śmierci i tego czy będą się trzymać wiernie historii czy nie (osobiście myślę, że będzie wiernie) to się dopiero dowiemy :)

ocenił(a) serial na 8
bonemachine

Umrzeć nie może, bo ma być 4 sezon a dół z wężami w którym zginął wedle zapisków historycznych też nie został pokazany w pierwszym sezonie bez powodu...

Stawiam na to że mu się polepszy co umocni jego wiarę w chrześcijaństwo.

ocenił(a) serial na 10
bonemachine

Zdobędą miasto na 100%

ocenił(a) serial na 9
3dluks

Zdobędą, splądrują a okup wezmą za to, że go nie zniszczą całkowicie.

bonemachine

Myślę, że Ragnar ochrzcił się aby wikingowie mogli wedrzeć się do Paryża. W promo 10 odcinka chyba otwiera bramę Bjornowi i jego wojownikom.

https://www.youtube.com/watch?v=K5mnu6bvMJ8

W 0:15 po prawej stronie stoi Ragnar. Przynajmniej łysa głowa może na to wskazywać.

użytkownik usunięty
rafalniemiec712

Ochrzcił się, aby go pochować w Paryżu :) . Wtedy ożyje i zdobędzie miasto :) .

ocenił(a) serial na 9

ktoś tu przytaczał taką legendę odnośnie, jego syna. Myslę, że Ragnar jednak przyjął chrzest z potrzeby serca.

użytkownik usunięty
korndddd

A czy jedno drugie wyklucza? Mało było w średniowieczu gorliwych chrześcijan, a jednocześnie krwawych zabijaków. Wtedy nawet biskupi często dowodzili oddziałami wojskowymi i walczyli w pierwszym szeregu :) .

ocenił(a) serial na 9

Jest jeszcze przepowiednia - martwi zdobędą Paryż.

ocenił(a) serial na 9
kaus

w trailerze widać, że odpływają, więc pewnie okup dostaną. A może jakaś grupa wikingów pod wodzą Bjorna, tego nie zaakceptuje i zaatakują.

ocenił(a) serial na 8
kaus

A z tymi martwymi to nie chodzi czasem o tą zarazę ? Do jej rozwoju mogły się przyczynić masy zwłok pozostałych po bitwie.

ocenił(a) serial na 10
korndddd

i może po to, by po śmierci jednak "bogowie" pozwolili mu spotkać się z Althestanem :)

ocenił(a) serial na 9

Bardzo możliwe, że to trick Ragnara.....coś a'la Achajowie pod Troją :p

ocenił(a) serial na 10
Gryzio_2

możliwe, możliwe... pytanie czego Ragnar pragnie bardziej: zdobycia Paryża (wtedy chrzest byłby podstępem) czy spotkania się jeszcze kiedyś z Althestanem (wtedy chrzest byłby po to). bo tych dwóch pobudek nie bardzo się da pogodzić, nawet ochrzoczny, po zdobyciu Paryża nie trafiłby raczej do nieba

ocenił(a) serial na 9
nomiko

oczywiście, że to podstęp jeszcze w poprzednim odcinku gdy Ragnar poszedł "porozmawiać" z Athlestanem to mówił, że Paryż jest dokładnie taki jakim go opisał i jest absolutnie zdeterminowany żeby go zdobyć. Mnie zastanawia co Ragnar zrobi z Flokim bo powiedział, że na miejscu Flokiego nie przejmowałby się tak Bogami lecz wściekłością cierpliwego człowieka ;)

ocenił(a) serial na 7

hehe :)

ocenił(a) serial na 9
rafalniemiec712

Ktoś narzekał, że trochę za mało krwi było w 8 odcinku. Po obejrzeniu 9 będzie usatysfakcjonowany. Walec z kolcami i ponadziewani wyjący z bólu wikingowie, Ragnar leżący w kałuży krwi. Brrr!!!
Wierzę, że przeżyje choć w rzeczywistości taki upadek kończy się obrażeniami wewnętrznymi. W tamtych czasach z pewnością śmiertelny.Skoro sika i pluje krwią pomóc mu mogłaby tylko współczesna medycyna i parę tygodni w szpitalu.

ocenił(a) serial na 9
rafalniemiec712

to ze sika i pluje krwia moze oznacza tylko tyle ze ma odbite płuca i nerki, silny organizm powinien sobie mimo wszytsko dac z tym rade.

ocenił(a) serial na 8
Leri1

Co to są obite płuca i nerki? Obrażenia wewnętrzne dające takie objawy wymagają interwencji medycznej, jakiej w tamtych czasach nie mogli udzielić.

ocenił(a) serial na 9
Cleaa

W tamtych czasach faktycznie była marna medycyna, nie tyle zastój co wręcz regres ale tracheotomię znano już podobno 3600 lat przed narodzinami Chrystusa. A odbicie płuc o ile jest niewielkie - może wyleczyć się nawet "samo" - przez głębokie oddychanie i odpluwanie krwi. Oczywiście o ile nie dojdzie do zapalenia płuc.

ocenił(a) serial na 10
kaus

no tylko zważ, że z tymi płucami i pluciem krwią to on już kawał czasu ma problem, jeszcze za wyprawy w Anglii dostał cios porządny (ten widowiskowy, w zwolnionym tempie - już wiemy dlaczego ;) ), a fakt że się z tego nie wygrzebuje nie świadczy zbyt dobrze o jego kondycji. z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, zeby uśmiercili Ragnara, jeszcze nie teraz - będzie ciągnął jeszcze w 4 sezonie

ocenił(a) serial na 9
nomiko

Obrażenia klatki piersiowej nawet dzisiaj są przyczyną bardzo wielu zgonów - ale nie chce mi się wierzyć że Ragnar umrze w serialu z powodu jakieś przewlekłej choroby. Dół z wężami Króla Aelli już przecież pokazano - myślę że nie bez powodu. Wątpię by scenarzyści zrezygnowali z tak widowiskowej śmierci. No i jest jeszcze Paryż do zdobycia - przez martwych. Sądzę że chodzi to jednak o podstęp. Choć przyznaje że fabuła serialu zaskoczyła mnie nie raz.

ocenił(a) serial na 10
kaus

no tak, ale wystarczy przypomnieć sobie podstępną akcję z końcówki 2 serii by wiedzieć, że Wikingom takie rzeczy niestraszne. choć tym razem to chyba Ragnar nikogo nie wtajemniczał w swoje plany

kaus

Jest juz na youtube s3o9 ?? Nie mogę znalesc :(:(:( kto poda jakies info?? Uciesze sie :)

ocenił(a) serial na 10
rafalniemiec712

Masakra Ragnar sie ochrzcił,czy powinnismy sie juz pomału z nim zegnac? -mam nadzieje ze nie ..:(..ciekawe co bedzie dalej szzokujacy odcinek..jezeli ktos trafi na promo nast odc prosze o wstawke..nastepny odcinek jest ostatni z serii tak?bo 10 odcinkow zlecialo jak biczem strzelil..mam nadzieje ze nie umrze w nast odcinku..chyba ze pozmieniaja fakty i ten krol go zabije nie pamietam jak sie nazywa ale ma nierowno pod sufitem..serial bez Ragnara masakra,chociaz jeszcze jeden sezon..

ocenił(a) serial na 9
mania604

https://www.youtube.com/watch?v=K5mnu6bvMJ8 ...a więc jednak to trick Ragnara :D

ocenił(a) serial na 9
Gryzio_2

Chyba jednak nie zrozumiałeś. To Rollo, Flokki i reszta przejmują sprawy w swoje ręce uznając Ragnara za zdrajcę. Pewnie na początku będą grać w grę żeby oszukać wszystkich (łącznie z Ragnarem) a potem mimo ugody zaatakują miasto. Z tego co można wywnioskować, będą chcieli zabić też samego Ragnara

ocenił(a) serial na 9
Equos

Chyba jednak zrozumiałem, mina Bjorna przy otwarciu bramy sugeruje, że jeden z Wikingów otwierający ją od środka (ten po lewej stronie) to Ragnar, ale .....przekonamy się niebawem, to jedynie moja hipoteza. Tekst Flokiego o zdradzeniu ich , przy jednoczesnym pokazaniu Lagerthy, Rolla itd to podpucha, nie wykluczam, że Floki będzie uważał, że Ragnar zdradził nordyckich bogów, ale .....cała ta otoczka (tytuł odcinka, sugerujący śmierć Ragnara, jego chrzest itd ) to zabawa scenarzystów> IMHO Ragnar zginie w Anglii , tak jak jest to przedstawione w sagach.

ocenił(a) serial na 9
Gryzio_2

Spoko przyjrzałem się temu momentowi i bardzo możliwe że masz rację ;) Wybacz mi Gryziu XD

mam jednak nadzieję że cały wątek Franków skończy się wraz z tym sezonem. Grzechy panów z Wessex muszą zostać pomszczone!

ocenił(a) serial na 9
Gryzio_2

Tak, ten po lewej to Ragnar

ocenił(a) serial na 8
Gryzio_2

Podobna łysina, ale głowy sobie nie dam uciąć. Ba! Nawet ręki nie dam ;)

MarcelKowal

W 0:20 stoi bokiem i można tam dostrzec brodę więc to jednak naprawdę Ragnar chociaż na 100% nie jestem pewny. Później niby Floki o ile dobrze pamiętam mówi, że "On nas zdradził. Zdradził naszą przyszłość" ale może to być kwestia ze sceny, która jest "przed" tą sceną w której Ragnar wyjawia swój plan. Taką mam teorię :P

ocenił(a) serial na 8
Edin181

Na bank specjalnie miksują te sceny niechronologicznie, żeby było ciekawiej i więcej domysłów. Widziałem tę brodę, ale na 100% dowiemy się w trakcie odcinka ;)

ocenił(a) serial na 7
rafalniemiec712

Pierwsze 15 min. odcinka lepsze niż cały 8smy.
Mięsny jeż najlepszy - aż dziwne że mieli taką zmyślną obronę w tamtych czasach.
Romans spojrzeń między Rollem a Polańską trwa w najlepsze, Król tchórz śmiesznowąsy irytuje coraz bardziej.
Świetna scena - end trip Ragnara, homo sen "chwyć mnie za rękę" Athelstan i Odyn w kapeluszu, czy był tam też Jezus?
Cieszy mnie że Floki już się ogarnął, i z nowym zapałem atakuje wraz z Rollem.
Piękna skrytobójcza akcja w wykonaniu Lagherty i jej wojowniczek.
Wessex ciut przynudzał, Chociaż zawsze dobrze ogląda się Egberta, to nie rozumiem po co z łapami się pcha akurat do Judyty.
Parsknąłem śmiechem gdy nadzieje na cud misjonarza rozwiały się wraz ze smrodem spalenizny.
Aslaug i jej decyzja o pozbyciu się go, w tym odcinku mądrzejsza od Ragnara :/
Mam nadzieje że Misjonarz umrze, bo jeszcze R. się znów zakocha.
Jeszce akcja warta wspomnienia to Jarla zygfryda<?> stary numer wspomniany w sagach.
I ten śmiech na koniec heh.

bonus: mamy polskiego Ragnara, jest księdzem
http://www.krakowcaritas.pl/skc.php/40/asystent

ocenił(a) serial na 7
Arayen

Mięsny jeż, co za idealna nazwa na to urządzenie.
Księżniczka zachwycająca się Rollem, gdy ten zabija ("walcząc jak niedźwiedź") tuziny jej obrońców.. ja rozumiem, że on taki dziki i niecywilizowany i to może ją kręcić, ale czy to nie przesada, kiedy on akurat walczy przeciw jej miastu?
Też mnie cieszy Floki w pełni sił.
Wystraszyli mnie, że naprawdę wpletli chrześcijański cud w fabułę.
Ragnar nie zakocha się powtórnie, bo nowy duchowny jest tylko marną namiastką Athelstana. Nie ma pięknych czarnych loczków i zbyt otwarcie obraża bogów wikingów. No Ragnar go sobie nie porwał z klasztoru, nie wybrał ze wszystkich skarbów przywiezionych zza morza. Sam przylazł do Kattegat.

ocenił(a) serial na 9
LadyLannister

Kurcze, generalnie nie lubię wypowiadać się na temat urody kobiecej, w końcu de gustibus non est disputandum, ale nie mogę się oprzeć...brzydal z tej księżniczki straszliwy, choć nie przeczę , że ma charyzmę.....biedny Rollo :-/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones