PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=734}

Łowca androidów

Blade Runner
7,7 210 733
oceny
7,7 10 1 210733
8,7 47
ocen krytyków
Łowca androidów
powrót do forum filmu Łowca androidów

Jako gość dość starej (jak na filmweb) daty 1972 mogę jednym tchem wymienić tylko kilka
arcydzieł kina sf: Łowcę androidów, Alien, (troszkę gorszy) Aliens, Odyseję kosmiczną, starą
trylogię Star Wars (dziś już niestety trochę trąci kiczem - ale jak byłem młodszy to była
prawdziwa magia kina) oraz (z bardziej familijnych) ET i TO BY BYŁO NA TYLE.
Czy ktoś potrafi wymienić choćby jeden film sf, ktgóry im dorównuje ???
PS. z nowszych rzeczy cenię Starship troopers (jako błyskotliwą satyrę na system totalitarny)
oraz Avatara

ocenił(a) film na 10
piotrbimbasik

DOM DUSZ , zobaczyles ten film wreszcie ?

ocenił(a) film na 10
riko62

Jak się ma "Dom Dusz" z Jeremy Ironsem i Winnoną Ryder do gatunku sci-fi ? Chyba, że mówisz o innym filmie pod tym samym tytułem?

ocenił(a) film na 10
riko62

bolek i lolek, zobaczyles ten film wreszcie ?

ocenił(a) film na 10
piotrbimbasik

Nic nie powstało. Obejrzałem wczoraj blade runnera po raz prawie 40ty i chyba dziś znowu sobie obejrzę.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

juz znasz kazde slowo na pamiec?

ocenił(a) film na 10
schiz

Ja nie chce, bo to musi być oglądane za każdym razem jak za pierwszym

ocenił(a) film na 7
piotrbimbasik

Powrót do przyszłości, Predator, Nieśmiertelny, RoboCop, Star Trek, Pamięć absolutna, Otchłań, może Kokon. Z baśni to z pewnością Legenda, Willow itp. Narka.

ocenił(a) film na 10
Rahabiel

Narki nie znam.

ocenił(a) film na 7
schiz

Nie znasz mnie, czy tych tytułów, he, he, he. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Rahabiel

filmu Narka

piotrbimbasik

Na podobnym poziomie z ciezkim klimatem cyberpunkowym - niestety nie. Natomiast sa inne produkcje, moze nie tak dobre ale calkiem ciekawe : "Moon", "Solaris", Odyseja Kosmiczna... jezeli lubisz klimaty korporacyjne to Equilibrum. Jeszcze ciekawe w klimatach post apocaliptic jest Book of Eli. A tak to niestety bieda sf przestalo byc modne, jak dla mnie najlepsze produkcje tego typu to lata 80 - 90.

ocenił(a) film na 9
piotrbimbasik

Zabawne, ale wymienilbym na wstepie dokladnie te same tytuly co Ty.

E.T. jako sf familijne jest pozycja genialna.
Alien oraz
The Thing jako thrillery sf (tudziez horrory sf) to pozycje kultowe.
Gwiezdne Wojny swego czasu mialy magie, ze hoho. Podobno podpadaja pod fantasy, ale mnie takie szufladkowanie nie przekonuje.
Odyseja Kosmiczna Kubricka plus Mechaniczna Pomarancza Kubricka to pozycje obowiazkowe dla kazdego milosnika sf.

Do tego mozna dodac Bliskie Spotkania Trzeciego Stopnia. Bylo tez sporo filmow sf osadzonych w realiach wspolczesnych, odnoszacych sie do naukowych eksperymentow, podrozy w czasie, telepatii, telekinezy etc.

Niektore filmy sf, ktore ja ocenilem na 7 i wyzej:

Moje ja (ocena 7) - rok produkcji 2002
Fahrenheit 451 (7) - 1966
Gry wojenne (7) - 1983
Nagi lunch (7) - 1991
Krotkie spiecie (7) - 1986
Gwiezdny przybysz (7) - 1984
Odmienne stany swiadomosci (7) - 1980
Nazajutrz (8) - 1983
Kontakt (7) - 1997
Cube (7) - 1997
Pitch Black (7) - 2000
Kokon (7) - 1985
Powrot do przyszlosci (9) - 1985
Piaty element (7) - 1997
Robocop (7) - 1987
Tajemnica Syriusza (7) - 1995
Galaktyczny wojownik (7) - 1998
Dziwne dni (7) - 1995
Matrix (8) - 1999
Czestotliwosc (7) - 2000
Glebia (8) - 1989
Terminator (8) - 1984
12 malp (8) - 1995
Mad Max (8) - 1979
Cherry (7) - 1987
Mroczne miasto (7) - 1998
Gwiezdne wrota (7) - 1994
Raport mniejszosci (7) - 2002
Moj wlasny wrog (8) - 1985
Mucha (7) - 1986
Predator (8) - 1987
Interkosmos (7) - 1987
Trzynaste pietro (8) - 1999
Znaki (7) - 2002
Sygnal ostrzegawczy (7) - 1985
Zapowiedz (7) - 2009
Ludzkie dzieci (8) - 2006
Jestem legenda (7) - 2007
Dystrykt 9 (7) - 2009
Moon (8) - 2009
Jestem Bogiem (7) - 2011

użytkownik usunięty
per333

Zgadzam się, "E.T." oraz 3x "Powrót do przyszłości" wymiatają jako kino familijne, natomiast nie wiem czemu "Cube" zaliczono do SF. Jakaż to nieistniejąca technologoia jest przedstawiona w tym filmie?

ocenił(a) film na 9

Cube jest filmem SF w zalozeniu. Niejako potwierdzaja to kontynuacje, gdzie mamy do czynienia ze zjawiskami nieistniejacymi w naszej rzeczywistosci. SF oczywiscie jest tylko pretekstem do opisania zachowan ludzi zagubionych "w labiryncie". Motyw ten przewija sie w literaturze swiatowej od dawien dawna.

użytkownik usunięty
piotrbimbasik

Hmm... wielbicielem Sci- Fi nie jestem (Łowcy androidów nie oglądałem, lecz zamierzam), ale filmy które zapadły mi w pamięci to:

Incepcja
Piąty element
12 małp
V jak vendetta

ocenił(a) film na 9
piotrbimbasik

"Coś'" Carpentera, wspaniały klasyk SF a widze że nie wymieniany

ocenił(a) film na 10
dansol20

4 posty wyżej kolega per333 zdążył już wymienić :) Zresztą chyba w tej dyskusji był już wiele razy wymieniany.
Tutaj spis filmów, które różni użytkownicy zdążyli podać w tej dyskusji. https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AkwqXBY3923edGgzMUE0V01WSUo4QS0yY2F 0eHFoLXc&authkey=CNH60NkJ&hl=en&authkey=CNH60NkJ#gid=0

Podejrzewam, że lista wymaga uzupełnień, ale to taka poglądowa lista :>

ocenił(a) film na 10
pendrago

na 128 filmow moze 10 ma sens, reszta to zbieranina nie wiadomo czego.

ocenił(a) film na 10
schiz

ten wątek już dawno stracił sens. poza kilkoma wyjątkami użytkownicy filmwebu nie potrafią czytać, a więc i zrozumieć tematu. o trudzie przejrzenia całej dyskusji nawet nie wspomnę.

ocenił(a) film na 10
schiz

W sumie może racja, ale ludzie dorzucają tutaj tytuły, które były, a przeglądnąć cały wątek to tak z 1 h z głowy. Szybciej można zobaczyć jakie filmy były już wymieniane, a jakie nie.
BTW! Widzieliście może ten film --> http://www.filmweb.pl/film/Mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-2011-557117 "Love". Zabieram się do oglądnięcia, ale tak patrząc na komentarze to raczej są mało zachęcające, a męczyć się przez 2 h :) Ostatnio widziałem tyle filmów, na których się "naciąłem", że szczerze mówiąc nie wiem czy nie zrobić sobie jakiejś przerwy, a filmy tak z lat 2010-2012 zostawić w spokoju.

Jeszcze jedno - może też widzieliście. Koreański "Doomsday Book" --> http://www.youtube.com/watch?v=9GGfa0EybCI
Podzielony na 3 takie nowelki. Szczerze mówiąc podobał mi się tylko rozdział 2, w który zahacza o kwestię robotów i ich duchowego jak i fizycznego podobieństwa do człowieka. Jak ktoś się nudzi...

ocenił(a) film na 9
pendrago

o sorry, spojrzałem na tą kolumne a nie na to co pisał wcześniej :).

Ogólnie myśle że w tak bardzo rozwiniętej dyskusji wypisane zostały już wszystkie najlepsze lub godne polecenia filmy sf. Może teraz zacznijcie dyskutować na temat jakiegoś konkretnego filmu (jak to już było to sorry, nie przejrzałem całego wątku) albo... może wybierać jakiś film który później byście oglądali i dyskutowali o nim, wiem że głupi pomysł ale lepszy rydz niż nic ;).

Noi może wypisujcie też anime, bajki ( też pewnie było). Kiedy byłem mały to pamiętam ze oglądałem taką bajke "Ulisses", opowiadała o facecie co podróżował statkiem kosmicznym do domu, w czasie podróży odwiedzał różne planety. Oczywiście wzorowane na "Odysei" Homera, mimo ze to tylko bajka to było kilka fajnych motywów...

ocenił(a) film na 10
dansol20

Prawdę mówiąc to nawet podoba mi się ten pomysł, żeby dyskutować o filmach. Co jakiś czas wybierałoby się jakąś "perełkę". Podejrzewam jednak, że musiałoby to być w formie nowego postu - nowy film = nowy post. Później człowiek się gubi jak ma przeczytać tysiące komentarzy. Druga sprawa to taka, że wiele z tych filmów było już omawianych, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby omówić je hmmm... dokładniej :)
Trzecia sprawa to taka, gdzie taka dyskusja miałaby mieć miejsce. Ten temat już się powoli wypala. Chodzi mi o to, że wniosek jest jeden.
Jak do tej pory nie ma lepszego filmu sci-fi niż "Blade Runner". Co do anime i bajek to były ;P Wspomniano Akirę, Ghost in The Shell i Final Fantasy. To może jakaś analiza Dragon Ball ;P Osobiście to by mi się podobało, ale wiem, że nie Dragon Ball nie jest najwyższych lotów (nie mówię tutaj o filmie pełnometrażowym, bo to straszna sieka!).
Co myślicie?

ocenił(a) film na 9
pendrago

heh też jestem fanem Dragon Balla :P. No a co do pomysłu to chyba nie znalazł poparcia ;)

ocenił(a) film na 10
piotrbimbasik

O Jezus Powrót do Przyszłości to już nie jest dobry film SF? litości..

ocenił(a) film na 10
McFlyPL

to komedia

ocenił(a) film na 10
schiz

Oh naprawdę? widzę że nie wiesz na jaki temat jest ten film....

użytkownik usunięty
McFlyPL

Dzięki za przypomnienie. "Seksmisja" zdecydowanie jednym z najlepszych filmow SF ever.

ocenił(a) film na 10
McFlyPL

dobry s-f film z przygodą i humorem :)

ocenił(a) film na 10
piotrbimbasik

tak, powstało: Star Trek: The Motion Picture

ocenił(a) film na 10
piotrbimbasik

Czy powsta

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

stargate najlepszy serial we wszechświecie , batman Nolana 2 miejsce, 3 trylogia bourne a

ocenił(a) film na 10
warden12

gimbus, lat 12.

ocenił(a) film na 8
schiz

13 co nie znaczy ,że nie znam dobrego sf ,a stargate jest naprawdę godny uwagi

ocenił(a) film na 10
warden12

godny uwagi gimbusa, lat 13.

ocenił(a) film na 10
schiz

buahahaha!

ocenił(a) film na 8
assami

Cóż trudno wychodzi na to że wiek znaczy dla was więcej niż sens wypowiedzi .Po prostu odpowiedziałem na pytani ,ponieważ dyskusja wydała mi się ciekawa , a każdemu co innego wydaje się najlepsze ,ja na przykład nie lubię opery ani anime ,ale nie idę i nie mówię ze coś jest beznadziejne ,jeżeli tego nie obejrzałem.Filmy które wymieniłem wyżej są według mnie genialne i nie wiem co można było by zrobić ,by były lepsze,co nie znaczy,że zmuszam was do ich oglądania,po prostu je wam poleciłem.Wasza sprawa czy je obejrzycie.Mam nadzieje,że jesteście mądrzejsi niż ten "głupi" trzynastolatek i zaczniecie pisać z sensem ,a przede wszystkim zostawicie tych młodszych ,co "się nie znają"bo to świadczy nie o nich tylko o was.Filmy polecam w dalszym ciągu,a jeśli ktoś zgadza się z tym co teraz napisałem niech pisze,może odzyskam wiare w ludzi ,a raczej w to ,że ludzie potrafią sensownie dyskutować.

ocenił(a) film na 10
warden12

wypracowanie poprawne.
Liczne powtórzenia, fatalna interpunkcja, brak spacji.
Treściowo ubogie, wtórne; brak ciekawej argumentacji i różnych ujęć tematu.
Brak paragrafów. Trója naciągana.
Zalecane liczne lektury.

ocenił(a) film na 8
warden12

Tak dobrze się składa Ze moja domowa biblioteczka liczy sobie około 300 ksiażek (jak ostatnio liczyłem)

ocenił(a) film na 8
warden12

Tytuły : " Wiedzmin", "Hyperversum",cykl " Miecz prawdy", "Achaja "seria " Felix , Net i Nika" , " Gra o tron " i tak dalej . wymieniłem ulubione.

ocenił(a) film na 10
warden12

zapomniałeś o 'Tytus Romek i A'tomek'?
http://p.alejka.pl/i2/p_new/24/30/tytus-romek-i-a-tomek-ksiega-xviii_0_b.jpg

ocenił(a) film na 10
warden12

a tę masz? dołącz do reszty bryków.
http://ecsmedia.pl/c/streszczenia-lektur-liceum-z-mini-sciaga-b-iext6322720.jpg
i to?
http://www.gimnazjum-sosnowka.pl/wp-content/themes/oto_ten/images/gimbus.jpg

ocenił(a) film na 8
schiz

Nie wszyscy , czytają to co ty. Niektórzy poświęcają czas czemuś lepszemu, rozumiem lubisz " Tytusa" , jak mówiłem o gustach się nie dyskutuje , ale zostanę przy Grze o tron.Ty poświęcaj swój czas na co chcesz .

ocenił(a) film na 10
warden12

http://cdn.memegenerator.net/instances/250x250/25655757.jpg

ocenił(a) film na 10
schiz

schiz, proszę daruj! wstyd mi, że to czytam :]

ocenił(a) film na 8
assami

Dzięki assami.

ocenił(a) film na 10
warden12

obawiam się, że nie zrozumiałeś.

ocenił(a) film na 7
assami

mając takiego znajomego jak schiz to trzeba się wstydzić

ocenił(a) film na 10
max_38

ok.

ocenił(a) film na 10
piotrbimbasik

Nie nie powstało i chyba nie powstanie biorąc pod uwagę kondycję Pana Scotta - patrz potworek/hybryda/dno pt Prometeusz....

ocenił(a) film na 10
piotrbimbasik

W dzisiejszych czasach Incepcja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones