Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu
niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Montago

Zagadka:

Zupełnie zbłądziłam. Myślałam, że to już mój koniec. Aż nagle pojawiła się ONA z tym swoim podarunkiem, który potrafi wyciągnąć ludzi z największych tarapatów. Szybko zniknęła. Uradowana spojrzałam na ręce. Niestety, ta rzecz okazała się złudzeniem.

arma

Rację mają ci, którzy mówią: Nie wierz w mity.

arma

"Pomocna dłoń" ? ale chyba raczej nie

chemas

Nie.

Pomocna dłoń nie kojarzy się tylko z jedną z charakterystycznych postaci. ONA jest jedyna w swoim rodzaju.

arma

Ulotna nadzieja ?

chemas

Nie.

Musi to być rzecz skojarzona z postacią. W jednej z podpowiedzi pojawia się miejsce, gdzie należy jej szukać.

arma

Magiczna kula ?

chemas

Nie.

Jesteś dalekoooo....

arma

Oczywiście chodzi o mity

chemas

Tak.

arma


" Nić widmo" ?

Montago

Brawo Monti!

arma

ech no, myślałem o nici, ale nić tylko z Ariadną kojarzyłem, myślałem, że chodzi o konkretną postać z mitów

chemas

No właśnie, bardzo dobrze kojarzyłeś, bo ta nić Ariadny, która miała mnie wyprowadzić z opresji, okazała się złudzeniem, czyli widmem.

arma

No teraz już wiem, ale cały czas pisałaś o postaci i jakoś tyak pomyślałem, że musi być jakaś konkretna, nie ważne, fajna zagadka :)

chemas

Ta postać miała tylko naprowadzić na rzecz.

arma

No widzisz, a mie jakoś zmyliło

arma

Dziękuję :)

Najpierw pomyślałem, że to "nić Ariadny", ale tytułu nie ma, a "Nić widmo świetnie pasowała.

Ciekawa zagadka :)

Oddaje...

Montago

Nie mam pomysłu na razie, moża Arma ma coś

Montago

Gdyby to była nić Ariadny sensu stricto, wyciągnęłaby mnie z beznadziejnego położenia.

Montago

Zagadka:

Jest niejednaki i nieuchwytny. Nieustannie się zmienia. Przybiera kształt naczynia, w którym się znajduje.

arma

Niestety spaliłam. Przepraszam. Zagadka anulowana.

arma

Hmmm, a czemuż ??
Już się zacząłem zastanawiać czy to nie o jakiś gaz chodzi ;)

chemas

Nie, nie o gaz. Anulowałam, ponieważ w opisie niepostrzeżenie zapisałam słowo z tytułu.

arma

O "Kształt wody" pewnie chodziło ? ;)

Montago

Dlatego zamiast "kształt" powinnam napisać, że "przybiera POSTAĆ naczynia"....

arma

Albo •formę• ;)
Cóż, zdarza się.
A z tym błędem to właśnie jako rozwiązanie najbardziej jakiś "gaz" się kojarzył.

Ja też kiedyś tak pomyłkowo coś wpisałem , ale nie zauważyłem, i zagadka dziwnie bo dziwnie , ale się rozwiązała.

Montago

Albo "formę" - ładnie.

Montago

Ciecz również może bnyć

chemas

Zależy jaka ciecz, jeśli jakaś z % to szybko zmieni swój kształt wraz z miejscem jej przebywania :P :D

Montago

Jest taka możliwość ;)

arma

:)

Montago

Zagadka (sklejka):

Dzięki temu niezwykłemu zjawisku/dzieło/powstaje.

arma

A koniecznie w tej kolejności ?

chemas

Tak.

chemas

Bardziej precyzyjnie:

Fenomen/efekt/kreuje.

arma

Cudotwórczyni !

Dobre :)

chemas

Znakomicie! :-)

Dzięks.;-)

arma

:)

chemas

Dajesz coś ?
Bo mam "wyrób drewnopodobny" ;)

Montago

dawaj, na razie jestem w trakcie opracowywania :)

Montago

Zagadka. Sklejka (opisowa).

Gdy zgadzasz się ze zadaniem swojego kumpla, Lincolna.

Montago

zdaniem, czy zadaniem ?

chemas

Zdaniem. Literówka :/

Montago

No właśnie nie byłem pewien :)

chemas

Domyślnie pierwsze pojawia mi się jako proponowane słowo "zadaniem", i jak nie zwrócę na to uwagi, to tak leci, bez skorygowania na właściwe "zdaniem".

Montago

Czy to ma wyjść jeden wyraz ?

Nie mam pojęcia jak to ugryźć

chemas

Tak, jeden wyraz z dwóch.


Montago

W poprzedniej czesc tematu wrzuciles rosyjska babuszke i z jakim filmem kojarzy Ci sie ta scena:) Pamietam ta zagadke.
W zyciu bym nie wpadl ze o Arnolda Ci chodzilo :) Van mial chyba skojarzenia z Obelixem, sluszne w sumie, a ja raczej ze Shrekiem:)

Aretus

stary film, ja go nawet nie oceniłem widze, trzeba by obejrzeć jeszcze raz by ocenić jakoś sprawiedliwie... kojarzę go pozytywnie, może kiedyś... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones