Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu
niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

VanKert

tamte filmy, tamtych lat ,mialy swoj urok, czy to z Arnoldem czy ze Sly, takich juz nie robia, Nie ma tak wyrazistych postaci, takich twardzieli . Oczywiscie bylo to kino czysto czysto rozrywkowe ale jednak specyficzne z perspektywy lat, ja tam nie widze obecnie zadnych filmow tego typu ktore moglyby sie rownac z tamtymi

Aretus

No widzisz, a mnie od razu z Arnim w "Commando" ;)
Jeden z pierwszych filmów jakie w kinie oglądałem, i ta scena - najpierw buty, potem już cały idący Arni - na zawsze mi w pamięć zapadła ;)

Montago

pod filmem nawet jest te zdjęcie, podobne... i jak go nie kochać?
http://www.filmweb.pl/film/Komando-1985-4648/photos/370531

Montago

coś nie bardzo cokolwiek pasuje, o Abrahama chodzi i zdrobnienie jego imienia?

VanKert

Już tak kombinowałem

VanKert

Bardzo dobrze myślisz.
Możesz praktycznie namierzyć 1 słowo ;)

Montago

Abram, Abramek, Abuś, Abek, Abus, Abrek, Abrahuś, Abri, Abrami, Brahuś, Bramek, Bri, Bramuś, Brami, Bruś, Brusio, Brumi, Hamek, Hami, Hamuś ?

VanKert

z tym Hamusiem przesadziłeś ;)

chemas

;)

ale nie dość, że nie wiadomo które to to jeszcze się trza zgodzić...

tak, zgoda, maszrację, ano, dobrze, ok ?

VanKert

No i prawie masz już sklejkę, tylko jeszcze podmień tam coś na zdrobnienie.

VanKert

Nic Ci to nie da, dziecko Googla... :P

Tam tego nie ma, choć "moje" zdrobnienie chyba zawsze było z nim kojarzone. Choć on sam go nie znosił ;)

Montago

Aberacja?

Aretus

o widzisz, masz coś :)
mam nadzieję, że to to :)

VanKert

Podobno nadzieja jest matką głupich... Ale ja się z tym nie zgadzam, bo to jak najbardziej poprawna odpowiedź :D

Aretus

Brawo !

To właśnie to :D

Montago

Dzieki , oddaje.

Montago

hmm
Aba, Abi, Ham?
nie znam... nie kojarzę...

VanKert

a jest ale nie na polskich stronach.... Abraham Lincoln, byname Honest Abe, the Rail-Splitter, or the Great Emancipator
dobrze, że Aretus jest i skojarzył... ciężkie to było

VanKert

E tam, zwrot "Abe" często się gdzieś przewijał, i od razu z Lincolnem się kojarzy :P

Montago

a tam, może, już zapomniałem... :P

VanKert

No cóż, tak to już z wiekiem bywa...
Radzę zacząć używać jakieś suplementy diety w celu poprawy, lub choć podtrzymania działania Twojej pamięci :P

Montago

kupiłem ale... zapomniałem wziąć ;D

Montago

...

Montago

...

Montago

ZAGADKA (sklejka):

warto zawołać w dwóch językach gdy jesteś pod wpływem alkoholu ;)

VanKert

macie skleić 1 słowo ale w dwóch językach (pierwszy to j. polski) :)
okoliczności są ważne :)

VanKert

"pod wpływem" stałeś się na imprezie u znajomych ;)

VanKert

przyjechałeś autem, sam... ;)

VanKert

ze wszystkimi się zgadzasz a jednak oni dobrze rozumieją czego tak naprawdę sam chcesz... ;)

VanKert

No ja wiem że opowiadasz swoje ostatnie przeżycia z odwiedzin u znajomych, ale sklejki to ja tu nie widzę... Może tylko (klejony) parkiet, na którym ostatecznie wylądowałeś :-P

Montago

lepiej byś pomógł...
zgódź się...
OK?

VanKert

jednak nikt cię już nie rozumie, sytuacja staje się gęsta... potrzebujesz pomocy i snu...
może warto wykrzyczeć to słowo w dwóch językach do jakiegoś przedmiotu?

VanKert

Matko, na jakie imprezy ty chodzisz :p

FankaKinomanka

Lepiej nie wiedzieć :P

Montago

Wiemy tyle, że jak jest pijany to jest dwujęzyczny ;)

FankaKinomanka

:D

możecie powiedzieć jakie słowo bełkocę w dwóch językach? :P
naprawdę chciałbym już opuścić tę imprezę...

FankaKinomanka

ehehe :)

chemas

pamiętam już tylko jedno proste słowo, ktoś o coś pyta... walę w ciemno odpowiedź po polsku i dokładam w innym języku... uśmiecha się, rozumie, uff... może wyląduję w domu...

VanKert

Ale w sumie co warto zawolac :D ? Oki, wiem ze to wlasnie rozwiazanie i tytul, jednak daj wskazowke jakos czego ma dotyczyc to zawolanie :) To ze jest ktos pijany i ma oznajmic wszystkim ze jest pijany? Jakos brak w tym sensu, wszyscy widzia przeciez:) Zawolac ze nie chce wiecej pic, ze nie moze jechac bo pil, ze bedzie ... wymiotowal, ... O co tak naprade chodzi? ;)

Aretus

chcieć wrócić do domu :(
yep

VanKert

Tyle to się domyśliłem

chemas

lepiej ja zadam pytanie... pomożesz? ;)
mam nadzieję, że odpowiesz w dwóch językach...

VanKert

Ale chcę czy nie chcę wyjść ?

Aretus

odpowiedz na pytanie czy wy też chcecie... yep...
w dwóch językach ;P

VanKert

aaaaa Taksi :)))))

chemas

:D yes, please... :)
wołaj, życie mi ratujesz... yep, oby szybko ;D

VanKert

To ten tytul???

Aretus

Tak/si ! :D

VanKert

Kuźwa, dobre :)
Zmyliło mnie to obcojęzyczne, nie wiem czemu cały czas myślałem o angielskim słowie ;P

chemas

Heh, myślałem o tym, tylko że o "taxi", ni i oczywiście to nie pasowało :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones