Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1. Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat, unikniemy dzięki temu
niepotrzebnego bałaganu.
4. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5. Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6. Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

chemas

tam chodziło o wklejkę wyrazu "goni" w typ baterii AA

chemas

Oki, czyli samo slowo Agonia, w ktorym sa zawarte dwa inne, nie jest wziete pod uwage w zagadce? Wazne sa tylko te dwa? Bo w sumie mamy trzy slowa - Agonia, Aa i goni.

Aretus

Agonia jest rozwiązaniem. To taka sklejka z wcześniejszym rozklejeniem jednego ze słów z zagadki

chemas

Rozumiem ze Agonia jest rozwiazaniem, ale wychodzi na to ze nie jest to slowo uwzglednione w zagadce, sa tylko te dwa pozostale sowa zawarte w Agonia - AA i goni. Czy W twoje rowniez tak jest?

Aretus

Tak, dokładnie :)

chemas

Wy i te Wasze sklejki :DDDD

mania19

Ogólnie to one są proste, przynajmnie te moje ;P

chemas

Jasne :P

chemas

w sumie ja też się lekko już gubię co jest sklejką rozklejką i przymróżką hehe i chyba tym razem inaczej potraktowałem wklejkę... ;)
moglibyśmy to jakoś sformalizować w opisie u góry :)

VanKert

No ja w przypadku twojej agonii, na początku inaczej zrozumiałem wklejkę, ale teraz już wiem jak to traktować.
Wklejka to sklejka, tylko tyle, że jeden z wyrazów o których jest mowa w zagadce zawarta jest w tym drugim wyrazie, tyle, że rozdzielonym

chemas

Ale w sumie sam glowny wyraz - czyli tytul ktorego szukamy , jest pominiety w zagadce, a o niego pownnno chodzic . Jeden wyraz w drugim, ten drugi to ten glowny -- czyli szukany tytul, ja tak widze wklejke.

Aretus

Dokładnie, ale w klasycznej sklejce też był pominięty.

chemas

Taa.. wlasnie widac :D

chemas

obierka, skórka, łuska, skorupka, powłoka, skorupa, floem, kora, łub, łyko, obierek, plewa/y - jedno z tych to łupina? ;D

VanKert

Tak :) i najlepiej, żeby był to wyraz jak najprostszy. W ogóle odgadywany tytuł ma 6 liter tylko

chemas

Komora?

VanKert

Dokładnie, brawo :)

chemas

Kurcze, wychodzi mi cos taklego - Obizandarmerka - OBIzandarmERKA -OBIERKA ( lupina) i zandarm (dawniej stroz prawa) --- Ale takiego filmu nie ma.....

Cza dobrze zrozumialem Twoja wklejke? Albo cos ze skorupa,ale tutaj rowniez jakies chinskie slowa wychodza...

Aretus

ten stróż może być bardzo stary... jakiś cieć, kat, człowiek z halabardą ;)

VanKert

faktem jest, że to zazwyczaj są bardzo krótkie wyrazy... bo słowo w słowie znaleźć ciężko ale jak wklejamy jakiś symbol chemiczny czy coś 1-2 litery to już dłuższe mogą być...

Aretus

Chodziło oczywiście o korę, a stróż to milicja obywatelska tylko w skrócie, miałem z tą korą problem, bo nie wiedziałem jak określić, żeby nie było jednoznaczne.

chemas

Komora?

Aretus

:D drugi jesteś :D i masz ten sam pomysł :)
pewnie to to...

VanKert

No widze wlasnie...;)

Ale, jak to to, to zglaszam protest:D
MO to nazwa formacji, nie stroza prawa. stroz prawa to MILICJANT :)

Aretus

Już dobrze, formacja stała na straży prawa, więc można nazwać stróżem.

Aretus

jak odgadliśmy to ja oddaję, jak nie to i tak nie mam czasu by zgadywać dalej więc powodzenia...

VanKert

Mam parę już przygotowanych wklejek ;P

VanKert

Chyba jesteśmy prekursorami wklejek :)

Aretus

No tak :)
Brawo
Nie wiem kto pierwszy Ty czy Van ?

chemas

Van pierwszy.

Aretus

No ale i tak oddał zagadkę

chemas

ja biore:)

Aretus

Jeszcze wrócę do tej wklejki, ja wcześniejszą wkljkę Vana zrozumiałem na początku właśnie na takiej zasadzie, jak ty teraz zapodałeś niżej.

chemas

To rozwiazuj moja , to baaaardzo znany tytul ;D

Aretus

I gdzie jest Montago? On powinien tez znac rozwianie ;)

Aretus

Kręcił się tutaj jakiś czas temu

chemas

:) On caly czas gdzies sie kreci;) a jak potrzeba to go nie ma .)

Aretus

:)

Aretus

Już myślę

Montago

Zagadka:
Wklejka na MOICH zasadach :) ( czyli dwa wyrazy -- jeden glowny to tytul szukany, a drugi jest w nim zawarty)


Jak GO spotakasz to jestes martwy, jak na NIA trafisz to rowniez marne szanse abys przezyl

Aretus

Podpowiedz - objasnienie.

Caly tytul to ON, a w nim zawarta jest ta Ona

Aretus

Właśnie miałem się pytać, jaka jest kolejność :)

chemas

:)

chemas

Chemas, ten tytul jest legendarny ! :)

Aretus

Terminator :P


Muszę zakręcić moimi trybikami, może coś wymyślę ;)

Montago

JEST! Oczywiscie! Wiedzialem ze mozna na Ciebie liczyc :)

Aretus

no tak, faktycznie :)

Aretus


Wow ! Ja go dla żartu wpisałem, wtedy nie miałem pojęcia co ma wspólnego z zagadką ... Teraz już widzę tę "minę" ;)
Jednak Vana zasady są bardziej przystępne - proste i klarowne :P

Montago

Nie no strzeliłeś i trafiłeś, a to proste w sumie, ON zabójca to Terminator, a ONA mina ;)

chemas

Zabójca - Terminator też mi przyszedł na myśl ale tej 'miny' nie zauważyłem :P Wiec strzeliłem... I prosto w nią trafiłem ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones