Drodzy Użytkownicy,

Ci z Was, którzy posiadają zainstalowanego AdBlocka, mogli zauważyć, że na niektórych podstronach serwisu pojawił się komunikat, w którym prosimy Was o wyłączenie blokady reklam – dotyczy to reklam tylko i wyłącznie na Filmwebie. Rozumiemy, że ta prośba może budzić wiele emocji, dlatego prosimy Was, abyście przeczytali, dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie.

W ciągu 19 lat istnienia Filmwebu udało nam się wspólnie stworzyć największy w Polsce serwis poświęcony kinu i telewizji oraz drugą największą bazę filmową na świecie. Każdego dnia setki tysięcy osób korzysta z zasobów Filmwebu, które udostępniamy całkowicie za darmo. Nad prawidłowym funkcjonowaniem serwisu czuwa ponad pięćdziesiąt osób, które dbają zarówno o część redakcyjną strony, jak i jej zaplecze techniczne. Utrzymanie i rozwój tak ambitnego przedsięwzięcia wymaga dużych nakładów finansowych. Reklamy są jedynym źródłem dochodu Filmwebu i bez nich serwis nie mógłby istnieć.

Stale rosnąca liczba użytkowników AdBlocka zmusza wiele serwisów internetowych do stosowania coraz bardziej inwazyjnych form reklamowych. My nie chcemy podążać tą drogą. Naszym celem od zawsze było tworzenie nowoczesnego, sprawnie funkcjonującego i przyjaznego Użytkownikom portalu. W ostatnich miesiącach pod presją rynku testowaliśmy nowe formy reklamowe, które nie wpłynęły pozytywnie na Wasz odbiór strony. Mając to na uwadze, bez względu na koszty, podjęliśmy decyzję o ich wycofaniu. Bardzo zależy nam na tym, aby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Chcielibyśmy, aby na Filmwebie pojawiało się jak najmniej reklam, które wpływają na komfort Użytkowników. Do osiągnięcia tego celu potrzebna jest jednak Wasza pomoc. Im więcej osób przychyli się do naszej prośby o wyłączenie blokady reklam na Filmwebie, tym łatwiejsze stanie się utrzymanie serwisu, a tym samym będziemy mogli skupić się na jego rozwoju. Mówiąc wprost: my będziemy mogli poświęcić więcej czasu i energii na rozwój oraz ulepszanie Filmwebu, a Wy otrzymacie w zamian jeszcze lepszą wersję Waszej ulubionej strony. Ponadto AdBlock powoduje problemy w działaniu niektórych elementów serwisu. Wyłączając go na Filmwebie, będziecie mogli bezproblemowo korzystać ze wszystkich dostępnych funkcji.

Zdajemy sobie sprawę, że Filmweb tworzą z nami zaangażowani Użytkownicy, którzy poświęcają swój czas, by powiększać bazę wiedzy o świecie filmu. Jest dla nas oczywiste, że wszystkie zaangażowane w budowę portalu osoby powinny mieć możliwość korzystania z Filmwebu w możliwie najbardziej komfortowy sposób. Dlatego też od dziś wszystkie osoby, które zdobyły przynajmniej 500 punktów za dodawanie materiałów, dostaną możliwość wyłączenia reklam wyświetlanych na stronie. Opcja ta jest już dostępna w ustawieniach Waszych kont. Jeśli nie wiecie, jak z niej skorzystać, w tym miejscu znajdziecie instrukcję: http://www.filmweb.pl/help#II.33

Dziękujemy za wyrozumiałość,

Zespół Filmweb.pl

Wingo

Na pierwszej i trzeciej stronie tego tematu wypowiadają się dwaj programiści (to te czerwone łby) z "dobrymi radami". Więc jak najbardziej możesz odpowiedzieć bezpośrednio im.

Marac

no w sumie tak, ale nie zależy mi aż tak żeby wojny tu prowadzić. tak ogólnie tylko mówię, że oni tak zawsze cicho siedzą, ludzie ich obrzucą pomyjami i życie toczy się dalej, aż do następnego ich "komunikatu dla ludu" :D

Wingo

Dlaczego ten temat nie spada, mimo iż w innych były późniejsze odpowiedzi?
Co by się stało, gdyby temat osiągnął 1000 postów? Dalej mimo wszystko by był na samej górze?

Twardawsky_3

tak se ustawili, tak samo jak te śmieszne lajki
a jak dojdzie do 1000 to pewnie temat zostanie z tym że już nikt się nie wypowie

Wingo

No właśnie, to żałosne, że FILMWEB sam sobie nabija te łapki.
Mało to już się ośmieszyli?

Twardawsky_3

Powtórzę, co napisałem na którejś z wcześniejszych stron, bo pewnie mało kto się przez to wszystko przedziera:

Zobaczcie - zapuścili sobie bota do łapkowania w górę. :-D
To się nazywa dysonans poznawczy, drogi Filmłebie...

Hehehe... Już 600 przekroczone.
Nikt nie potrafi się tak samemu zaorać jak ekipa Filmwebu. :-D

Aż im dorzucę jedną łapkę, bo to w sumie pocieszne jest. :)
Jak obserwowanie przedszkolaka, który tupie nóżką.

Tym postem osiągnęli dno, ale to im nie wystarcza, więc postanowili kopać w dnie przy pomocy bota. Są już na 1411 metrze. ;->

Marac

Witaj.
///
Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale właśnie podjąłeś dyskusję z tysiąckrotnie banowanym trollem, stalkerem i hejterem. :)
///
Gdybym był równie drobiazgowy jak Ty, wobec Oro, mógłbym to zgrabnie podciągnąć pod temat o moderacji.
PS
Patrz z kim piszesz.
///
Wiem, napiszę, ale mam dużo spraw na głowie, a chyba nie chcesz dostać półproduktu mojego umysłu. ;)

KRCK

Bardzo przepraszam KRCK, ale tu się nie zgodzę. Dobrze wiesz, że nie śledzę filmwebowych "Troll Wars". Nie widzę żadnego powodu, żeby przed odpowiedzią na czyjś normalny komentarz robić śledztwo, czy to aby nie jest alterkonto jakiegoś trolla. Nic mnie to szczerze mówiąc nie obchodzi.

Co więcej, gdyby teraz nagle Ulubiony Użytkownik Moderacji założył temat "Dobra, koniec żartów. Weźcie mi napiszcie jak obejść tego blokera blokerów, bo mnie już kurvica strzela." to też bym mu odpisał, jednocześnie ignorując 10 kolejnych żałosnych prowokacji w innych wątkach. (No dobra, może bym się nie oparł, żeby go przy okazji trochę nie pocisnąć, ale poradę bym dał.)

Marac

PS.
Miałem w znajomych My_Secret_Emkę. Poprosiła o dodanie, to dodałem (to było dawno i miałem raptem kilku znajomych), wobec mnie się zachowywała normalnie. Nie miałem pojęcia, że jest trollem.

Marac

Zacznę od końca.
///
Rozumiem aluzję i analogię, byłaby ona na miejscu, gdybyś spróbował zgłębiać tą prawdę z takim zapałem, jak tą o moderacji, czy blokowaniu reklam.
///
Nie znałem jej, więc ciężko mi się odnieść bezpośrednio. Znam za to dużo faktów nt. jej działalności i "końca" na portalu FilmWeb. Hmm... W jej przypadku można raczej mówić o hejtingu i stalkingu.

Marac

Ależ nie musisz mnie przepraszać... Owszem, wiem o tym doskonale, ale warto by było czasem zwrócić uwagę na ilość ocen i wypowiedzi, datę założenia konta, a może nawet wejść w profil. Może to zbytnia pedanteria z mojej strony w relacjach z użytkownikami FilmWebu. Powinno Cię to obchodzić, bo tacy "użytkownicy" powinni być otaczani przez cordon sanitaire, a następnie eliminowani ze społeczności portalu.
///
W takim jesteś niezwykle pomocny i uczynny. :)

KRCK

"tacy "użytkownicy" powinni być otaczani przez cordon sanitaire, a następnie eliminowani ze społeczności portalu"

OK, przyznaję, że to jest dobry argument. Swojego postępowania jednak nie zmienię. Z prostego powodu - nie zamierzam prowadzić śledztw przed podjęciem decyzji, czy ktoś zasługuje na moją odpowiedź (jak widać słaby ze mnie "szeryf forum").

" gdybyś spróbował zgłębiać tą prawdę z takim zapałem, jak tą o moderacji, czy blokowaniu reklam"

No właśnie nie będę zgłębiał, przykro mi. Każdy ma swoje koniki - ja moderację i ogólny brak profesjonalizmu Zepsołu FW, a Ty wyrywanie chwastów. Nic nie poradzę, że walka z trollami nie jest moim powołaniem. Stosuję się do zasady niekarmienia (tak, wiem, czasem daję się sprowokować), ale wtedy gdy widzę bezpośrednio, że ktoś trolluje.

"W takim jesteś niezwykle pomocny i uczynny"

No już taki ze mnie frajer. O ja biedny miś. (Ups, lecę zgłosić sam siebie do Oro.)

Marac

Hmm... Wobec faktu, że nie prowadzisz śledztw przed podjęciem decyzji, czy ktoś zasługuje na Twoją odpowiedź, może powinienem przejąć od Ciebie ów tytuł? xD
///
"Wyrywanie chwastów" :D Wiesz, to działa też w drugą stronę i chwasty chcą wyrwać mnie. ;)
///
Oj tam, oj tam, nie czepiaj się go. Robi co może i jak potrafi najlepiej.

KRCK

PS. 2
Równie dobrze ktoś by mógł mi napisać, że nie powinienem rozmawiać z Tobą, podając przykład z archive.org.

Marac

Hmm... A widziałeś coś więcej, niż jedno archive.org, zresztą podyktowane konkretnymi wydarzeniami, które Ci opiszę? Nie widziałeś, więc właśnie...
///
Ponadto obydwaj wiemy, że nie jesteś głupi i jesteś w stanie dostrzec istotę rzeczy, więc oszczędź mi czasu i się nie drocz. ;)

KRCK

" Nie widziałeś, więc właśnie"

No jasne, że nie widziałem! Przecież właśnie mówię, że nie śledzę "życia wewnętrznego" na portalu. Przypadkiem trafiłem na tamto akurat. No i nie powstrzymało mnie to od rozmawiania z Tobą. :)

Szczerze mówiąc najbliżej mentalnego bana jestem właśnie wobec Ulubionego Użytkownika Moderacji, bo uważam, że to wyjątkowo szkodliwe indywiduum. Np. wobec Czarnego Września nie miałbym żadnych oporów, żeby z nim rozmawiać, bo to chory człowiek i jakby mu ktoś ustawił proszki i zaczął się normalnie zachowywać, to czemu nie?

" i się nie drocz"

Oj tam oj tam. Kto się lubi ten się czubi. ;-P

Marac

Ponownie od końca. ;)
///
Hmm... To chyba dobrze, nie? Jednak uważam, że czasem warto przelecieć po forach, żeby wiedzieć co w trawie piszczy i pełza. :)
///
"Ulubiony Użytkownik Moderacji" :D
///
Co do szkodliwego indywiduum muszę się oczywiście zgodzić.
///
Oh, padam ostatnio ofiarą tej reguły przez pewną użytkowniczkę, mimo protestów i chęci uwolnienia się od niej. ;(

KRCK

"może powinienem przejąć od Ciebie ów tytuł? xD"

No wiesz, to Moderacja przydziela ów zaszczytny tytuł, więc to już musisz złożyć podanie do Oro. Ja się z chęcią zrzeknę, jakby co.

"chwasty chcą wyrwać mnie"

No nawet ja zauważyłem. :)

"To chyba dobrze, nie? "

Trochę męczące jest Twoje niecytowanie. Nie jestem pewny do czego nawiązujesz. Jeśli do "nie powstrzymało mnie to od rozmawiania z Tobą" no to się jeszcze okaże. Może jesteś 100 razy gorszym trollem od UUMa, tylko się lepiej maskujesz, a dyskutując z Tobą zacznę być z Tobą kojarzony? ;-)

"czasem warto przelecieć po forach, żeby wiedzieć co w trawie piszczy i pełza"

No innym nie bronię. Dzięki za ostrzeżenie w sprawie Twardowskiego - będę się miał na baczności, z tym że ja raczej mało komu na tym portalu ufam.

Marac

Masz te cytowania. :)
///
"No wiesz, to Moderacja przydziela ów zaszczytny tytuł, więc to już musisz złożyć podanie do Oro. Ja się z chęcią zrzeknę, jakby co."
Jest takie konto, co się tak tytułuje. Nie po drodze mi z nim.
///
"No nawet ja zauważyłem. :)"
Twardy jestem, dam radę. ;)
///
"Jeśli do "nie powstrzymało mnie to od rozmawiania z Tobą" no to się jeszcze okaże. Może jesteś 100 razy gorszym trollem od UUMa, tylko się lepiej maskujesz, a dyskutując z Tobą zacznę być z Tobą kojarzony? ;-)"
Raczej nie, ale jak już pisałem... Warto się czasami zagłębić w temat. :)
///
"ja raczej mało komu na tym portalu ufam"
Słusznie.

Twardawsky_3

Ja widze 2142 lajki. Nawet tyle osob tu nie wchodzi

Justyna_0288

Podzielam opinię, ale znalazła Pani chyba niezbyt dystyngowanego interlokutora. Wiem, że w jeszcze zamierzchłych czasach była Pani członkinią tego "zaszczytnego" forum, więc czuję się w obowiązku ostrzec.
///
https://web.archive.org/web/20171102160402/http://www.filmweb.pl/forum/inne/Nie+ bedzie+ta+kurva+pisać+z+nami+na+INNE,2945391
///
Byłe konto tego "usera":
http://www.filmweb.pl/user/bjolog

Twardawsky_3

"Dlaczego ten temat nie spada, mimo iż w innych były późniejsze odpowiedzi? "

Pewnie go "przypięli". W większości silników forumowych admin może zrobić coś takiego. Na FW oficjalnie tego nie ma, ale admin zawsze może wszystko.

Ale to dobrze - niech wszyscy widzą jak robią z siebie pośmiewisko.

Marac

Pewnie go "przypięli" - nawet na pewno.

Wingo

No ba... Widzę, że Ty nie dodajesz, więc wiedz, że dla nas - dodawaczy - od trzech dni cała wojna adblockowa zyskała dodatkową warstwę absurdu, bo na portalu padło wyszukiwanie osób, przez co nie da się poprawnie dodawać obsad. I oczywiście ani słowa na ten temat ze strony "Zepsołu FW" - ani że się stało ani co się stało, ani kiedy zostanie naprawione ani jak mamy się zachowywać do tego czasu. Czyli filmłebowy standard. A w tym czasie wojna z blockerami wrze na całego.

A propos, w tej chwili uBlock znowu działa. :)

Marac

U mnie dzialalo bez przerwy. Dopiero tu dowiedzialem sie, ze cos kombinowali ;) Ciekawe kiedy im sie znudzi?

CyboRKg

Hmmmm.... Wydaje mi się, że oni kombinują z listą filmów, pod które toto jest podpięte. Chyba drastycznie ograniczyli ich liczbę. Wejdź na stronę tego filmu:
http://www.filmweb.pl/film/Mother-2017-760272
Jest antybloker? Bo u mnie o 20:09 jest.

"kiedy im sie znudzi?"

Stawiam na pół roku. Nie cierpią na nadmiar bystrości, więc trochę potrwa zanim neurony przejdą drogę od ośrodka percepcji przez ośrodek decyzji aż do ośrodka reakcji.

Marac

Ich antyblokery na moj system nie dzialaja ;P

CyboRKg

O żesz Ty... Serio? To już nic nie rozumiem...

Marac

Jest juz rozwiazanie problemu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
filmweb

Witam,
Rozumiem dlaczego darmowe serwisy stosują metody blokowania rozszerzeń typu AdBlock, a ponieważ obecnie wyświetlanie wszelkiego rodzaju reklam, jakby to nie zabrzmiało, jest mi na rękę to nie wnoszę do tego zastrzeżeń.
Zgłaszam jednak problem techniczny.

Przeglądarka: FF 56.0.2

Rozszerzenie AdBlock (ABP) zostało całkowicie odinstalowane, system zrestartowany. filmweb.pl jednak nadal komunikuje konieczność wyłączenia AdBlock. Państwa skrypt weryfikujący aktywność AdBlock posiada błąd.

Żaden z 65 punktów w dziale "Pomoc" nie opisuje tego problemu. Lektura forum również nie przyniosła rezultatu, wśród 9 stron krytyki i podpowiedzi jak obejść blokowanie AdBlock nie znalazłem opisu powyższego przypadku i jego rozwiązania.

Sytuacja wygląda tak:
https://scr.hu/1jqy/c1l3g

Co zrobić kiedy AdBlock nie jest zainstalowany a filmweb.pl i tak blokuje treść strony komunikatem o konieczności jego wyłączenia?

Dodam, że zainstalowanie wtyczki "Disable Anti-Adblock" autorstwa Jaril (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/disable-anti-adblock/) rozwiązuje kłopot ale chyba nie o to w tym chodzi. Teraz bowiem mogę ponownie zainstalować AdBlock omijając politykę serwisu.

Pozdrawiam,
Adam

filmweb

Niestety to badziewie blokuje mi portal a nie wiem jak to coś wylączyć. Chyba będę musiał odejść z portalu. To przykre, ale to zbyt denerwujące.

Raedwald

Wyłącz adblocka.

Robert831231

A gdzie on jest ? Ja z tego nigdy nie korzystałem i nie umiem go wylączyć.

Robert831231

Do tego raz badziewie się włacza a raz nie. Na ogół nie krytykuję moderacji ale ten pomysł jest jakiś ekstremalnie zabójczy. Chyba ktoś chce obrzydzić użytkownikom portal.

Raedwald

Dodatki przeglądarki, i tam jest w rozszerzenia, pewnie gdzieś masz adblocka to go w nim wyłącz :D

Robert831231

Niestety nijak go nie mogę znaleść. Próbuję ale nijak go nie widzę. Będę musiał ograniczyć się od czasu do czasu do ocenienia jakiegoś filmu.

Robert831231

Do tego to coś raz u mnie jest a raz go nie ma. Do wczoraj go nie miałem a dziś mam ale nie za każdym wejściem na stronę. O co w tym biega ?

Raedwald

Potwierdzam, że u mnie blokowało bez adblocków w wyszukiwarce. Spróbuj wejść po prostu przez inną wyszukiwarkę.

Raedwald

Zrezygnuj ze strony do czas aż usuną to

Robert831231

Niestety nawet odinstalowanie adblocka nic nie daje. Pewnie ponowna instalacja przeglądarki dopiero rozwiąże problem, ale nie chce mi się tego robić. Masakra.

obleh

a może wyczyścić pliki coockies?

Robert831231

Pomogło puki co. Dzięki.

Raedwald

Zainstaluj AdBlocka (a jeszcze lepiej uBlocka Origin). Tu nawet nie chodzi o pozbycie się tej głupoty, ale bloker reklam (a jeszcze lepiej reklam + skryptów: uBo) chroni Cię przed infekcją szkodliwymi programami skuteczniej od antywirusa. uBo można zainstalować na FF lub Chromie. Chętnie pomogę w konfiguracji jakby co.
Tymczasowe rozwiązanie na FW: klawisz ESC przed załadowaniem strony (albo natychmiast po odświeżeniu).

Marac

Walka z system trwa widzę cały dzień, tak trzymać i powodzenia! :D :D

Robert831231

Jak system zawirusowany to trzeba z nim walczyć.

adamus0101

Hehe...

Robert831231

"Walka z system trwa widzę cały dzień"

No popatrz... To tyle co Twoja klaka.

Marac

Yhy :D

filmweb

Mozecie mi powiedziec jak odtworzyc film?jestem swiezy i otwiera mi się tylko zwiastun

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones