Brigitte Bardot

Brigitte Anne Marie Bardot

8,2
1 636 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Brigitte Bardot

Przepiękna Brigitte

użytkownik usunięty

Nie ma i nie było piękniejszej kobiety na Ziemi. Oprócz urody, zagrała we wspaniałych filmach, gdzie pokazał swój talent aktorski.Podajcie mi chociaż jedną współczesną aktorka z takimi walorami.

użytkownik usunięty
bardotek69

W tym przypadku ma bardzo dużo. Gdyby się nie podobała, nikt by jej nie obsadził.
Co mnie zachwyca?
Piękna twarz- szczególnie u Deneuve, oraz całokształt.
Twarz Bardot mi się nie podoba. Wręcz ma coś odstręczającego w sobie. Jest to moja prywatna, odwieczna opinia, niepodyktowana żadnym uprzedzeniem- prawie nic o niej nie wiedziałam przed naszą rozmową. Miałam jakieś mgliste pojęcie, ze była ikoną lat 60 i działa w obronie fok. Myślałam, ze była bezdzietna.
Trochę sie zdziwiłam, że tylko ja mam takie wrażenie, albo tylko ja tu weszłam.

Łał, dobrze ze masz swoje zdanie i jestes w nim odosobniona... Gusta gustami i sie o nich nie dyskutuje ale jak ci sie moze nie podobac perfekcja?!:

http://leosartsplace.files.wordpress.com/2009/07/sfmoma_avedon_08_bardot.jpg

http://imstars.aufeminin.com/imworld104d/stars/fan/brigitte-bardot/brigitte-bard ot-20090527-511688.jpg

Przeciez chyba bardziej idealnych proporcji nie bylo w historii ludzkosci - te oczy, ten nosek, te kosci policzkowe, te usta! Ta kobieta zachwycala pod kazdym wzgledem! Uroda moze zbyt idealna ale jak mozesz ja uwazac za odstreczajaca??? I co ci sie zatem podoba w Fondzie, bo na pewno nie twarz?

użytkownik usunięty
bardotek69

Wybrałeś bardzo korzystne ujęcia, gdzie jest maksymalnie zrobiona.
http://www.theplace2.ru/archive/brigitte_bardot/img/gallery_brigitte_bardot(10). jpg

Podoba mi się twarz Fondy.

Jak maksymalnie zrobiona? To sa zdjecia do ktorych Brigitte "robila sie" sama, zadnych fryzjerek czy makijazystow bo takowi dbali o nia na planie filmowym. I nie zapominaj, ze sa z czasow bez fotoszopa. Jakkolwiek pierwsze zdjecie to kwestia dobrego swiatla, filtra i najlepszego fotografa swiata, tak drugie to czysta natura. Ale na pierwszym nawet makijaz oka jest minimalny.

Nie dziala mi link:/

użytkownik usunięty
bardotek69

Naprawdę w to wierzysz?;)
Zresztą, to bez znaczenia. I tak nie podoba mi się. Chyba najbardziej zęby i nos, ale ogolnie twarz. Włosy, figura, styl- piekne, ale twarz jest ważniejsza.

Oczywiscie. Polecam lekture autobiografii Bardotki zeby sie dowiedziec jaki stosunek do dbania o urode miala. Aby nieco rozswietlic, pozwolisz ze zacytuje w.w.:
"Nie ma chyba większego wysiłku, niż usiłować ładnie wyglądać od rana do północy."
Oraz drugi cytat, ze cieszy sie, ze teraz jest stara i brzydka bo juz nie musi sie przejmowac presja wygladania pieknie non stop.

Jak moga ci sie nie podobac te zeby i nos?!? Duze, zdrowe, proste, NATURALNE (w przeciwienstwie do sztucznych szczek Fondy czy Loren), naprawde biale. Nos - maly, zgrabny, bez garba czy zadarcia a'la swinka (Fonda znowu). Mowimy o tej samej osobie?

użytkownik usunięty
bardotek69

Nie mam nic lepszego do roboty, niż czytanie wypocin kobiety, której w żaden sposób nie podziwiam. :)) Przy czym im więcej się o niej dowiaduję, tym bardziej nie lubię i nie szanuję. Niestety, dalsze czytanie grozi wystąpieniem alergii, uniemożliwiającej obejrzenie''Prawdy''... a szkodo by było, bo wygląda na całkiem niezły film. ;) Za to przynajmniej udało ci się mnie ta propozycją rozbawić.:))

No nie podoba mi się. Zwyczajnie mi się nie podoba. hahaha Przepraszam, ale to takie zabawne, ze można czegoś takiego nie rozumieć.:))
Nie mam tez obsesji na punkcie naturalności. Nie widzę nic złego w sztucznym poprawianiu urody. Każda zadbana kobieta w jakimś stopniu to robi. Ponieważ ani depilacja, ani makijaż/farbowanie włosów, czy nawet umyte zęby, nie są dziełem natury.
Z cytatów Bardot, najbardziej podoba mi się ten.
,,Najlepsze są prezenty pożyteczne. Na przykład ja jemu chusteczki, on mnie futro.''
Tak cudownie zaprzecza jej późniejszej działalności.;)
Nie ma się czym zachwycać.;)

Tak, powiedziala to gdy byla mloda i nie myslala o tym skad sie bierze futro. Takie to dziwne?
Nie rozumiem jak mkze ci sie nie podobac ktos piekny a podobac ktos brzydki. To o czym wspominasz to najbardziej niezbedne z opcji dbania o urode, mam nadzirje, ze takowych przestrzegasz:P

użytkownik usunięty
bardotek69

Nawet dzieci wiedzą skad bierze się futro.
,,Nie rozumiem jak...''
Z tego co widzę wielu rzeczy nie rozumiesz, co nie najlepiej o twoim rozumowaniu świadczy.
Pozdrawiam serdecznie:)

I kto tu kogo probuje obrazic? Niestety, musze cie zmartwic, nie udalo ci sie;)

Dziekuje, rowniez pozdrawiam;)

użytkownik usunięty
bardotek69

Nie chciałam Cię obrazić, tylko, żeby coś do Ciebie dotarło.:P
Forsujesz ,,twojszą'' rację, a ,,prawda jest taka, że nikt nie ma racji''. Każdy ma za to opinię, a ta jest... wiadomo jak co.;)

http://2.bp.blogspot.com/-8GSuoNEuaRs/TueNT_KvpnI/AAAAAAAABuk/dUAq96HVDZc/s1600/ Screen+shot+2011-12-13+at+9.23.03+AM.png

Juz rozumialbym, ze nie podobaja sie komus te wlosy - zniszczone farbowaniem na blond siano. Ale nie te zeby! I ten nos!?

użytkownik usunięty
bardotek69

Patrzę na to zdjęcie i nie mogę się nadziwić, że taka brzydka z twarzy kobieta została ikoną.

Brzydka?! Masz cos ze wzrokiem i glowa definitywnie, polecam wizyte u okulisty i neurologa:D

Brzydka to moze byc Bohnam-Carter czy Swilton, ale nie Bardot!

użytkownik usunięty
bardotek69

Ja bym prędzej podejrzewała problemy z głową u osoby, która nie potrafi zrozumieć, że każdemu podoba się co innego. Takiej, która z uporem maniaka próbuje wmusić innym swoje zdanie, a gdy jej się to nie udaje obraza rozmówce.;)

Czy ja cie obrazilem? Przeciez napisalem to w formie zartobliwej? Jesli cie urazilem to przepraszam.

użytkownik usunięty
bardotek69

Faktycznie przesadziłam z tym określeniem(pewnie dlatego, ze mnie zdenerwowałeś;)). Prawda, że na tym zdjęciu bardzo mi się nie podoba, ale kobieta, której urodą zachwycał się cały świat, brzydka być nie mogła. Mogla co najwyżej komuś się nie podobać.
Bardot obiektywnie byla piekna kobieta, choc mnie jej twarz się niespecjalnie podoba. Przyznam jednak, że po ,,vadimowskiej obróbce'' wygladala bardzo korzystnie. Na niektórych z póżniejszych zdjęć nawet mnie przekonuje.

A tak w ogole Bardotka ikona nie zostala ikona tylko dzieki swej urodzie! Jest ikona piekna i symbolem seksu, ale takze stylu - jako chyba jedynej z aktorek dawnego kina styl malowania i uczesania, jak i ubierania sie jest wciaz kopiowany i adaptowany do wspolczesnych trendow. Jest takze ta, ktora wylansowala Saint-Tropez i Buzios, do dzis slynne nadmorskie kurorty. Jest wreszcie symbolem walki o prawa zwierzat oraz tego, ze mozna zyc tak jak sie chce, nie zwazajac na konwenanse i na to co ludzie powiedza! To wlasnie najbardziej wyroznia ja sposrod wielu i wlasnie temu zawdziecza swa legende!

użytkownik usunięty
bardotek69

O ile się nie mylę ikoną została na długo przed walką o prawa zwierząt. Żyła tak jak chciała Marlena Dietrich i wiele innych gwiazd kina. Bardot nie jest tu żadna pionierką i na dodatek czasy jej sprzyjały- np. wynalezienie pigułki antykoncepcyjnej, itd.
Styl, włosy, figura, podobaja się mnie samej, co juz wczesniej przyznałam, ale prawda jest taka, że to Vadim ja podrasował i zapewne projektanci mody. Sama ubrań przeciez sobie nie szyła.;)

Oczywiscie, ze nie, ale i projektanci nie szyli specjalnie dla niej - po prostu ma Bardotka dobry gust i wie co dobre;)

użytkownik usunięty
bardotek69

Jak to nie? A słynny stanik- ''bardotka'';P

Stanik ten nie powstal dla Bardotki, istnial juz wczesniej a BB go po prostu spopularyzowala.

Co zatem uwazasz za glowny czynnik tego, ze Bardotka zostala ikona?

użytkownik usunięty
bardotek69

Głównie Vadim. Bez niego nie zaistniałaby w świecie. Choć przyznać trzeba, że była świetnym ,,tworzywem''.
Światem rządzą dwie siły- seks i pieniądze, a ona wzbudzała ogromne pożądanie i nie bała się tego wykorzystać.
Była tez buntowniczką posiadającą własne zdanie, co intrygowało- szczególnie w czasach, gdy taka postawa była zarezerwowana dla mężczyzn, a przy tym sporo kobiet miało już dość męskiej dominacji w niemal każdej sferze życia. Stopniowo narastał w nich bunt przeciw porządkowi rzeczy, w którym mężczyzna był konsumentem, a kobieta wyłącznie towarem, mającym spełniać takie czy inne potrzeby. Bardot buntowała się przeciwko temu otwarcie. W tamtych czasach udowadniała, że również kobieta ma prawo do hedonizmu i życia podług własnych zasad. Oczywiście były przed nią inne takie kobiety, ale raczej bawiły się w grę pozorów i budowanie wizerunku.Ona władzę jaką dawała jej powszechnie podziwiana uroda, wykorzystała, by zrezygnować z tej fasady. Dlatego słusznie uważa się ją za jeden z symboli tamtego pokolenia przemian obyczajowych.

użytkownik usunięty
bardotek69

Pisałam o tej Bardott innym osobom, że dla mnie była atrakcyjna, ale z twarzy taka sobie. Ma zeza na wielu zdjęciach.
Bardzo się tapetowała i to widać.
Poza tym jest taką blond lalą, nic specjalnego.
Ja jestem brunetką i wolę brunetki, ale dam przykład, który bije na głowę BB. Christie Brinkley, która jest 19 lat młodsza, ale BB wygląda jak jej babcia.
Pozamiatane. :)

użytkownik usunięty

Jestem obiektywna, a wiele pań nie jest lub mają całkiem inny gust od panów itd. Ja akurat mam świetny gust i znam się na pięknie, jego kanonie, proporcjach, symetrii. Ogólnie na sztuce.

Hahahahahahahhahahahahahahahahhahaha.
Jestes bardzo obiektywna, o tak!
Tak bardzo ze szykanujesz kogoś na jego forum, pisząc jakies kocopoły:D
Ogólnie to odpisywałem bi miałem nadzieje na jakaś w miarę ciekawą dyskusję ale widze, ze tym jednym zdaniem o twojej znajomosci sztuki określiłaś sie dosadnie i widze ze ty jednak poziom ala matka kisio sobą reprezentujesz, czyli mniej niz zerowy:)
Pozdrawiam, to sobie popisałem...

użytkownik usunięty
bardotek69

Nikogo nie szykanuję. Wy macie prawo się zachwycać blond przeciętną lalą, a ja mam prawo do własnej opinii. Dla mnie ona jest taka sobie. Ma duże dłonie i inne widoczne mankamenty. Dla was jest naj, spoko, choć tego nie pojmuję.

Nazywanie kogoś kto od ponad 60 lat jest znany z piękna i urody "przeciętną lalą" jest szykaną, czy tego chcesz czy nie. Musisz byc strasznie zakompleksiona skoro szukasz takich bzdurnych mankamentów jak duże dłonie.
Duże dłonie miala np. Audrey Hepburn, Catherine Deneuve, Sophia Loren i Romy Schneider. Bardot miała piękne proporcje. Porównywano ją do bogini piękna, do Venus z Milo:
https://m.youtube.com/watch?v=a8xuXiBmHT0
Ty miałaś tak wiele wiedzieć o pięknie, proporcji, sztuce a brednie pleciesz:D

użytkownik usunięty
bardotek69

A ja jestem Mona Lisa. Jestem przerażona twoim zapatrzeniem w jedną babkę. Szok :D Co się nie powie, to zaraz brednie. Zero szacunku do rozmówcy z odmiennym zdaniem. To się powinno leczyć, masz klapki na oczach.

Nie jestem zapatrzonym w jedna, mam wiele ulubienic, ktore juz ci wymieniłem:)

Jak ci sie nie podoba to po co wchodzisz i piszesz bzdety na jej temat na JEJ forum? Jak ja kogos nie lubię to nie robię tego pod tematem o nim. Mama cię nie nauczyła, ze lepiej nie mowić o kimś wcale niż źle?

użytkownik usunięty
bardotek69

Gdzie ja napisałam coś, co jest obraźliwe? No gdzie? Według ciebie tylko, bo jesteś tak zacięty, że nikt nie może napisać nic o BB, poza pochwałami na jej temat. :) Wyrażam swoją opinię, bo mam takie prawo i ty mi niczego nie zabronisz, człowieku.
Ta babcia jest mi obojętna, więc z tyłka wnioski, że jej nie lubię. Napisałam nawet, że była atrakcyjna, mogła się podobać ludziom, ale dla mnie jest zwyczajna, więc robienie z niej naj, to pomyłka. MOIM ZDANIEM. Wbij sobie to do głowy.

użytkownik usunięty
bardotek69

Nie cierpię się powtarzać, ale pisałam o tym, że jest więcej tak zgrabnych i zgrabniejszych, piękniejszych itd. A taka stokrotka wypisuje herezje, że ona jest jedyna. Na takie coś reaguję czasem, bo to kłamstwa w żywe oczy dla czytelnika. Moje poczucie estetyki wtedy krwawi. Tyle.

Stokrotka napisala, ze dla niej BB jest najpiękniejsza. Ty dajesz Przybylskiej punkty jakby to była jakas ogólnie przyjęta prawda/reguła, ze ma ona 8.8 i koniec kropka. Nie rozumiesz, ze ktos wyraził swoje zdanie a uważasz, ze wszyscy powinni podążać za twoim widzimisię.
A do tego dosadzasz jaka to jesteś obiektywna i jak wielce się znasz na sztuce i pięknie. Pffff.

Po pierwsze nie tej Bardott tylko Bardot-i tak wszyscy wiedza o kogo chodzi (jedno t, którego w ogóle nie wymawiasz. Trochę szacunku do jednej z najwiekszych ikon seksu w historii:D).
Bardotce uciekało oko dlatego, ze dostała migawką aparatu 5cm od oka, jedynego sprawnego, jako ze w drugim miala bardzo ograniczoną widoczność, co uczyniło ją niemal niewidomą na wlasnie to oko. Było to w '65 podczas promocji 'Viva Maria!', gdy pojechała pierwszy raz do Stanów i Amerykanie oszaleli.
O Christie juz ci odpisałem.

Jeśli lubisz brunetki to sobie zobacz Claudię Cardinale, Elizabeth Taylor, Vivien Leigh, Natalie Wood, Ave Gardner, Jacqueline Bissett czy Katherine Ross - jedne z najpiękniejszych kobiet świata, ikony urody, seksu i kina. Warto znać prawidziwe gwiazdy a nie tylko blogery jakieś o których tylko gimba wie:D

użytkownik usunięty
bardotek69

Znam te kobiety. CC mi się nie podoba z twarzy. Leigh jest z tych podanych tutaj najładniejsza. Super rola w przeminęło z wiatrem.

PS: jak mozesz pisac o makijazu Bardot skoro twoja idolką jest jakaś szafiara z ciastem naleśnikowym zamiast podkładu na twarzy:D

Proszę BB w makijażu oczu i ust i z piegami tylko:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/600x315/88/76/83/8876831aa33237e2a7800baef0 449896.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/dd/9e/46/dd9e46490c61819c937569457f71e 020.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/31/1a/cd/311acd83a6e617f6ce4f171ef8cfa 2f2.jpg
http://40.media.tumblr.com/tumblr_mc43llxYMI1r2bruto1_500.jpg
Mam pytanie: Gdzie ta wielka tapeta?!?

użytkownik usunięty
bardotek69

Ona nie jest moją idolką, bo nie mam żadnych idolek, ale ma mega ciało, piękne oczy i nawet bez makijażu widać urodę.

Ale żal. Widziałeś wszytskie kobiety na ziemi? To tak jakbym powiedziała. Ach! Jude Law jest najprzystojniejszym mezczyzna na swicie! Zastanow sie dobrze zanim cokolwiek powiesz. Żal mi takich ludzi.

_TURQUOISE_

A mnie żal ciebie!

Idą Święta, czas miłości i przebaczenia i czynienia dobra, a ty taka jaka wstrętna, zazdrosna, przebrzydła i zgorzkniała byłaś, taka zostałaś1 Nic nie trafiło do tego pustego łba! Bardzo mi przykro, ale dla ciebie talerzyka w Wigilię nie będzie!

Pustaki OUT!

bardotek69

Ależ nam się dyskusja rozkręciła ;)
Brigitte kocha zwierzęta, i za to doceniam ją bardziej niż za tysiące okładek czasopism, na których się pojawiała. Bardotka jest jedną z niewielu osób, które tak kochają zwierzęta ! To one są przez cały czas krzywdzone przez ludzi, a czy są od nich gorsze ? Dlaczego ludzie mają nad nimi władzę ? Twoja wypowiedź świadczy o Twoim bezmyślnym myśleniem "zwierzę to tylko zwierzę" a Ty jesteś zwykłym prostakiem, którego nie interesuje los innych istot ! ŻAL
Bardot pomimo swych 75 lat wciąż działa na rzecz zwierząt, inne kobiety w Jej wieku mają to głęboko !

Claude_Claude

Nie masz co się unosić, do owego zakutego łba już nic nie dotrze, niestety...
To jest bardzo dobrze mi znana zakompleksiona i ograniczona nieszczęśnica, która swoje żale i frustracje wylewa na Bogu ducha winne Brigitte i Marilyn! I to się raczej nie zmieni, skoro na kilka miesięcy ucichła i powróciła by znowu dać upust swej głupoty... ŻAL. i PATOLOGIA.

bardotek69

A ja uwielbiam Bardotkę ;) szczerze mówiąc sama gdy ją pierwszy raz zobaczyłam pomyslalam sobie "ale zezowata baba" krótko mówiąc nie przypadła mi do gustu. Ale potem zaczęłam się nią interesować, obejrzałam kilka filmów z jej udziałęm i jestem nią oczarowana do dziś ! I nie rozumiem dlazego ktoś kto uwarza ją za szpetną (a nazywają ją tak tylko ludzie którzy tak jak ja wtedy ledwo ją widzieli)zamiast obejrzeć jakiś film z nią czy wywiad od razu wypisują swoje nic nie warte i mało interesujące uwagi na forum.

Jeśli chodzi o gre aktorską moim zdaniem Bardotka grała tak sobie. Za bardzo skupiała się na sowich wystudiowanych ruchach niż grze, ale z drugiej strony to nie miała za wiele ról głębokich. Jedyny film w którym że tak powiem "wyjęła kija z tyłka" był La Verita (prawda).

BigMaMa

A jeśli chodzi o zwierzęta..
BB tak Jak MM udawały kogoś innego, z grzecznych dziewczynek przeobraiły się w przesławne seksbomby. Tak smao rozpaczliwie poszukiwały miłości i prawdziwego uczucia, nie mieli zbyt wielu bliskich i szczerze mówiąc, nie ciągneło ich do nich. Bardziej od ludzi zaczęło ich ciągnąć do.. Zwierząt ! Marilyn wielokrotnie opowiadała w wywiadach jak bardzo kocha zwierzeta, gdyż tylko one potrafią słuchać i kochać bezinteresownie, jak pomaga bezpańskim psom na ulicy. Że o Bardotce nie wspomnę. Ciekawe czy gdyby MM przeżyła to też by tak lekko "sfiksowała" na punkcie zwierząt.

BigMaMa

"BB tak Jak MM udawały kogoś innego"

Nie zgodzę się z tym. Brigitte Bardot zawsze była sobą i nikim innym, już od najmłodszych lat miała swoje zdanie i nigdy nikogo nie udawała. Miało to tak wielki zasięg, że nawet podczas kręcenia filmów Bardotka nie grała, a była. Pierwsze scenariusze pisał dla Niej Vadim, który znał Ją najlepiej i dlatego tak dobrze się Jej "grało" - bo po prostu była. Tak było m.in. z 'Przyszłymi gwiazdami', 'Nieznośną dziewczyną', 'Stokrotką' i najsłynniejszy filmem B.B. 'I Bóg... stworzył kobietę'.

Bardotka Swoją osobowością obdarzała bohaterki Swoich filmów, a Marilyn wymyśliła sobie rolę słodkiej blondynki, którą "grała" również w życiu prywatnym...

bardotek69

Bardotek, wiem, ze nie widzisz w samej B.B. wad, ani tez w jej grze. Ale wtrace pewna dygresje.

Zaczne od tego, kazdy aktor wybiera dla siebie najlepsza metode gry. Inaczej do aktorstwa podchodzil moj ulubiony aktor Marlon Brando, a jeszcze ineczej druga moja wielka milosc - Gajos. Podczas, gdy pierwszy probowal byc/myslec/czuc to co grana przez niego postac, wykorzystujac wrazliwosc i pewnie otwarty na doswiadczenia umysl (co odkupil problemami psychicznymi), drugi powiedzial, ze korzysta tylko z wyobrazni, nie wczuwajac sie w postac. Gajos powiedzial tez cos niesamowitego - otoz, ze nigdy, w zadnym jego filmie nie wiadac go samego. Jego bohaterowie nie niosa jego osobowosci. Powiedzial, ze nikt na podstawie jego kreacji nie okresli, jaki on jest. Ze on jest kims calkiem innym na scenie, przed kamera. Tworzy chyba dugi byt, gubiac siebie samego. I to jest jego metoda na granie. Dla mnie to mistrzostwo, trudne do osiagniecia, zreszta to bardzo inspirujacy czlowiek.
I tak mysle, ze jesli Bardot byla (i dobrze, grala swietnie), to genialni aktorzy albo sa podwojnie, albo wlasnie ich nie ma.

Adilka1

No niezbyt. Nikt nie jest idealny. Nawet Bardotka.
W zyciu prywatnym nie akceptowala faktu, ze zostala matka i nie chciala wychowywac swojego dziecka, z co do Jej aktorstwa to wiele z Jej filmow jest beznadziejnych i Jej aktorstwo rowniez mozna okreslic tym mianem. Ale przynajmniej Sama B.B. byla sliczna jak laleczka :D

PS: Przepraszam, ale nie mam polskich znakow. ZAL. :P

BigMaMa

Czemu "zezowata"? Bo od drugiej połowy lat 60 lekko uciekało Jej oko?
Mało kogo jednak obchodzi to, że to przez papparazzich ma takie oko, bo wystrzelili Jej fleszem aparatu 3 cm od tego jedynego, sprawnego oka (bo drugie było wtey w bodajże jedynie 30 procentach sprawne).

Nie zgodzę się, że Bardotka miała jakiekolwiek "wystudiowane ruchy w grze". Zawsze była naturalna i prosta, tak samo zachowywała się przed kamerą.

A w 'Prawdzie' jest wręcz BOSKA!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones