PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 730
ocen
8,8 10 1 381730
7,4 27
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Temat zbiorczy o njusach ze świata dotyczących serialu GoT.. tak, serialu, więc prosiłbym bez spoilerów <można byłoby komentować wszelakie informacje jak wywiady, ciekawostki, o produkcji, itp.itd. w jednym temacie - nie wiem, może to tylko ja, ale czasami nawet i o takich nic-nie-znaczących rzeczach chciałoby się porozmawiać z innymi fanami, zamiast napisać tylko komentarz pod njusem na FuWU, w dodatku zazwyczaj opóźnionym niż zapodany na forum przez fana xP>. Co do trailerów/filmików zza kulis to raczej temat nie od tego, tutaj można byłoby porozmawiać o 'duperelach' ; ]
Np. można zapodać linka do strony, na której poczytamy o danym 'njusie' co by później móc go skomentować tutaj, podzielić się refleksjami, może pogadać, itp.itd.. a jeśli już ktoś przeczytał np. wywiad, mógłby napisać, czy wart czytania lub przytoczyć najważniejszą jego zdaniem informację, itp. itd.

---

Kopiuje z poprzedniego tematu:
Odnośnie odcinka nr5 <albo takie, w których wspomina się sceny z tego odcinka>:
- Pedro Pascal dla GQ:
http://www.gq.com/blogs/the-feed/2014/05/game-of-thrones-pri...
Fajny wywiad, ale warte odnotowania jest to, co mówi o 'walce' widocznej już w trailerach, jak i to:
"David and Dan, in their adaptation, still refuse to completely betray the books, but they keep surprises hidden."
Ciekawe.

- Liam Cunnigham dla Access Hollywood:
http://www.accesshollywood.com/game-of-thrones-liam-cunningh...
Fajnie mówi o pracy z Markiem Gatissem:
“He’s a fantastic actor. … So to be in a scene with him was an absolute joy, an absolutely a privilege.”
xD

- Alik Sakharov o odcinku nr 6:
http://winteriscoming.net/2014/05/12/director-alik-sakharov-...
WARTO przeczytać choćby tylko to, co przytoczyli na WiCnet.
W skrócie najlepsze fragmenty pokazujące, ze znają się <albo Sakharov zna się> na kręceniu odcinków:
"Speaking with Peter, we talk about nuance and controlling his emotions. If he were to show right off the bat that he’s bothered by this trial, then it would diminish the ending, which the scene has set up."
Doprawdy miał racje, nie wyobrażam sobie tego inaczej : )
Trochę SPOILEROWO:
"Varys says “Sadly my lord, I never forget a thing.” There is a setup there that perhaps Varys could help his friend in the future."
Aaaaha!

O Ramsay'u:
"He is the master of manipulation."

O scenie z Fetorem w wannie:
"Theon and he knows which buttons to push. Here for the first time, he’s being kind to him. Viewers will go “what is this guy thinking? Is he going to hurt him?” The actor who plays Ramsay is a very strong actor and Alfie is an equal match. They are wonderful together. They have such chemistry in the frame you really feel it. When they look at one another – or if they don’t – you go “oof!” You feel it. It goes right into the core."
Biorąc pod uwagę parę komentarzy w temacie o odcinku - rzeczywiście tak było! xD

- oglądalność z odcinkiem nr 6 troszkę spadła, ale dalej wysoka:
http://tvbythenumbers.zap2it.com/2014/05/13/sunday-cable-rat...
Pewnie przy finalnych odcinkach, a z pewnością przy 9-tym <bo statystyczny widz uznaje to za 'muszę zobaczyć'> padnie nowy rekord : >

- Nikolaj Coster Walday w Making GoT:
http://winteriscoming.net/2014/05/13/nikolaj-coster-waldau-j...
Zajebiście rozumie swoja postać, bez wątpienia, najlepsze wg mnie:
"I think that meeting Brienne has made him reconnect to that core of himself."
O czym dużo książkowców zapomina ; )

"Jaime’s whole life has been planned out so he could be close to Cersei. Now he’s coming to the realization that the love he thought they had didn’t exist."
hehe xd

- Sybil Kekilli o Shae, odcinek nr 6:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/sibel-kekilli-shae-taki...
Eh te uzasadnienia aktorski.. w sumie co się dziwić, D&D zrobili co zrobili, choć podoba mi się to, że powiedziała, że Lannisterowie ją złapali i jaki miała wybór: albo zeznawać przeciwko Tyrionowi albo umrzeć. Wybrała więc ‘zemstę’.... szkoda, że w serialu póki co ani widu ani słychu tego tłumaczenia, ale jest jeszcze nadzieja : )


Odnośnie nadchodzących odcinków/sezonu nr5:
- wygląda na to, ze już rozpoczęły się powoli praca nad s5, a głownie chodzi o poszukiwanie lokalizacji:
http://winteriscoming.net/2014/05/11/location-scouting-game-...
Mam nadzieje, ze to jeszcze nie jest Dorne, chociaż czytając komentarze tam doszedłem do wniosku, ze wszystkiego można się spodziewać, nawet Wodnych Ogrodów.. xd

- info o czerwcowych odcinkach GoT:
http://winteriscoming.net/2014/05/13/hbo-releases-details-ju...

Episode #38: “The Mountain and the Viper”
SUNDAY, JUNE 1 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Unexpected visitors arrive in Mole’s Town; Littlefinger’s motives are questioned; Ramsay tries to prove himself to his father; Tyrion’s fate is decided.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Alex Graves.

Episode #39: “The Watchers on the Wall”
SUNDAY, JUNE 8 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Jon Snow and the Night’s Watch face a big challenge.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Neil Marshall.

Episode #40: “The Children”
SUNDAY, JUNE 15 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Circumstances change after an unexpected arrival from north of the Wall; Dany must face harsh realities; Bran learns more about his destiny; Tyrion sees the truth about his situation.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Alex Graves.

Przyznam, ze można wyciągnąć tutaj parę rzeczy, zwłaszcza jeśli czytało się PLiO <SPOILERY KSIĄŻKOWE>:
- zdanie "Tyrion’s fate is decided." na końcu sugeruje, ze tak się skończy odcinek nr 8, czyli tak, jak niektórzy sadzili, tj. przy czytaniu książek tez czytelnik miał wrażenie, ze los Tyriona przesądzony;
- od odcinka nr 8 wątek Sansy rusza na całego z UdW;
- odcinek nr 9 potwierdzony, że tylko o bitwie o Mur <jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości>, tym samym widzowie będą musieli dalej być trzymani w niepewności o losie Tyriona, genialne;


Inne:
- Ponoć okładka „The World of Ice & Fire” Martina:
http://ic.pics.livejournal.com/grrm/7059164/203837/203837_or...

- Kolejne piwo:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/brewery-ommegang-announ...

- Martin u Conana:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/george-r-r-martin-talks...
W sumie jak tam podsumowali: pisze w DOS? WoW

- warto posłuchać, Cogmana, odpowiada na m.in. pytania fanów z WiCnet:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/game-owns-bryan-cogman-...
Co ciekawe:
- scena w Twierdzy Crastera z odcinka 4-tego była najtrudniejsza do napisania i BARDZO ocenzurowana <czyli jak kiedyś ktoś z ekipy wspominał, że ocenzurowano bardzo pewną scenę, to najpewniej chodziło o tą>;
- odcinek 6 był o rodzinie Lannister, ze sceną procesu uwypuklającą relacje między bohaterami;
- akcja w Dreadfort miała być dłuższa, zwłaszcza z atakiem Żelaznych Ludzi, ale edytowano i jest krótka <np. wydaje mi się, że mogła być akcja, gdzie Żelaźni-randomy wpadają do komnaty, gdzie Ramsay uprawia barabara z Myranda, i stąd był topless i we krwi itp.>. CO CIEKAWE, Yara MIAŁA UCIEC kiedy UCIEKŁA! Jak mówi, będzie musiała „z tym żyć”, tj. że uciekła, czyli wychodzi to tak: może to być wykorzystane w scenie, bez spoilerów, z wieca jako kontrargument pewnego pana, albo jeśli Żelaźni zostaną wycięci to i tak pojawi się wiadomo przy kim <widz dowiaduje się, że jeśli troskliwą siostrą w tych scenach tak czy siak>; aha, fajnie ktoś podsumował scenę z psami, z czym się zgadzam:
„Everybody makes a deal about Yara and her three Ironmen taking off because of the dogs,… when I look at the way the scene is filmed, it looks as if the Iron Islanders were ready to kill all the dogs and Ramsay too, from the last look on her face , she left in disgust not for fear of dogs.”
- Martin NALEGAŁ, aby w serialu pokazano i wyjaśniono Ibank dokładniej;
- oryginalnie pierwszą scenę odcinka nr 6 miała być scena ze smokiem;
- aktor od Barristana jest WIELKIM fanem książek : )
- Syrio Forel JEST MARTWY! POTWIERDZENIE!?
- scena z Hizdahrem wzorowana była <albo pisana pod wpływem inspiracji, coś w ten deseń> „Antygoną”-interesujące;
- Cersei dobierała świadków, nie Tywin;
- każdy sezon jest kręcony jako 10-godzinny film <co było wiadome od dawna>. Reszta sezonu to „roller-coaster”;
- nie może mówić o postaciach, które zostały wycięte bo ciągle jest szansa, że mogą się jeszcze pojawić;

Cogman w moich oczach plusuje, potrafi docenić fandom i brać udział w czymś takim. To się chwali! : )

fune

Gdy sprawdzałem stronę "strażników na murze" była wtedy mowa o "ujawnionych" tytułach trzech pierwszych odcinków. Później zaktualizowano "newsa" o czwarty tytuł. To tak in memoriam. Można wiedzieć na jakich stronach sprawdzałaś tytuły odcinków?

eey0re

Wiem, bo weszłam właśnie, wczoraj odpowiadają na Twój post, w link z niego.
Jest parę stron, które na bieżąco podają tytuły i daty premier danych odcinków. Ja od dawna korzystam z tv.com (z racji tego, że prosty do zapamiętania adres i krótki :D).
Teraz w przypadku GoT dla pewności posłużyłam się jeszcze angielską wikipedią, bo oni też są dosyć szybcy, przynajmniej pod tym względem, i mają tylko reżysera i datę premiery. Można było jeszcze wejść po prostu na stronę HBO, ale już sobie darowałam, tv.com mnie jeszcze nigdy nie zawiodło.

fune

HBO na swojej stronie też nic nie podaje (nie lubię ich strony, tak btw.). Niby H#tak też podaje te tytuły i to jako oficjalne, ale właśnie nigdzie nie widzę oficjalnego źródła. Jest tylko "Thanks to The Spoiler Fairy for sending these to us"... taa
Możliwe, że to przeciek i inne serwisy czekają na potwierdzenie. Albo to i przeciek, i sondowanie reakcji.

fune

Zakładając na chwilę, że te tytuły się potwierdzą, to jak sądzicie, do czego odnosi się tytuł pierwszego odcinka? O ile dobrze pamiętam, to początek piątego sezonu (pierwsze dwa tudzież trzy odcinki) według niektórych doniesień ma w szczególności pokazywać retrospekcje związane z postacią Cersei (wątek "Valonqara"). Ale jakoś nijak mi to pasuje do tytułu pierwszego odcinka.

eey0re

Moje wrażenia: najprawdopodobniej odnosi się do 'wojen' poszczególnych postaci, ich dalszych losów i problemów, z którymi się zetkną. Dorne też wkracza do akcji więc może i z tym to powiązane.

matiiii

Liczba mnoga sugerowałaby, że chcą w pierwszym odcinku nawiązać jakoś zbiorczo do wszystkich konfliktów, które będą przedstawiać w serialu. Chociażw sumie mamy też i thrones w samym tytule, a jakby skupiali się tylko na jednym, wiec... ;)

eey0re

W trailerze Varys mówi do Tyriona: "I believe men of talent have a part to play in the war to come".
Może do tejże sceny nawiązywałby tytuł? O ile rzecz jasna potwierdzi się tytuł jak i owa scena pojawi się w pierwszym odcinku. Tak czy siak, przekonamy się o tym już za niewiele ponad miesiąc.

fune

Ja się nawet z tym zgodzę - pierwsza moja myśl to zwykłe i zwyczajne 'wtf?!' po PL.. Niestety, jeśli okażą się prawdziwe to będę tymi tytułami rozczarowany (może jedynie tytuł pilota wydaje się fajny, ten z domem bieli i czerni niby pasuje, ale 'high sparrow' nie kupuje - wprowadzenie postaci wprowadzeniem ale żeby oddzielny tytuł? :/ Ale to tylko ja).

matiiii

A myślałam, że to tylko moje wrażenie, tak że nie tylko Ty :)

fune

Ale czemuż to wróbelek wam tak przeszkadza?

sts111

Bo jest tak trochę na poziomie przedszkola, imo.

fune

Aaa, w sensie kawa na ławę, zero finezji. W sumie fakt.

sts111

+2

fune

xD

ocenił(a) serial na 10
matiiii

SRAM NA TO

matiiii

Kolejny news serialowy. Na youtubowym kanale "GameofThrones" ukazały się dwie krótkie sceny (a właściwie "The raven brings The Sight" jak napisano w opisie) z piątego sezonu:
1. Brienne i Pod: /watch?v=sHOuAw8Sd-k
2. Jon i Mance: /watch?v=eNVYaBfb3RA

matiiii

Przy okazji poszukiwań jakiś oficjalnych informacji na temat tytułów trafiłam na takie cuś:

“The Wars to Come”: Cersei and Jaime adjust to a world without Tywin. Varys reveals a conspiracy to Tyrion. Dany faces a new threat to her rule. Jon is caught between two kings.
(Written by David Benioff &amp; D. B. Weiss; directed by Michael Slovis)

“The House of Black and White”: Arya arrives in Braavos. Pod and Brienne run into trouble on the road. Cersei fears for her daughter’s safety in Dorne as Ellaria Sand seeks revenge for Oberyn’s death. Stannis tempts Jon. An adviser tempts Dany.
(Written by David Benioff &amp; D. B. Weiss; directed by Michael Slovis)

“High Sparrow”: In Braavos, Arya sees the Many-Faced God. In King’s Landing, Queen Margaery enjoys her new husband. Tyrion and Varys walk the Long Bridge of Volantis.
(Written by David Benioff &amp; D. B. Weiss; directed by Mark Mylod)

(źródło: Thanks to The Spoiler Fairy for sending these to us)

fune

Kurcze, to brzmi wręcz tak 'oficjalnie' jak w zeszłych latach te krótkie opisy odcinków..

matiiii

Ciekawe co w praktyce oznacza, że "Margaery enjoys her new husband" ;D. Tyrion i Varys w Volantis? To się Pająk wypuścił. Ale skoro jest w Volantis, to Pycelle i Kevan są chyba bezpieczni. Co oznacza jeszcze większy rozdźwięk z książką. No chyba, że chłop zdąży obrócić przed końcem sezonu.

sts111

Myślę sobie, że jest w stanie obróć tam i z powrotem, ale zadaję sobie pytanie: Pycelle i Kevan w jednym sezonie?!

matiiii

No a czemu nie?

sts111

Tak znów sobie myślę (:D), że Pycelle nadawał by się na finał albo po prostu koniec s5, a Kevan na początek s6.

matiiii

Może tak być. Czyli albo hurtem, albo detalicznie. Ale ponieważ serial staje się fanfikiem to wszystko jest możliwe.
I jakie znowu niebezpieczeństwo czyha na Brienne? Przecież nie Bractwo? Nie LS, to nie ma powodu by czyhali na Ślicznotkę. Aha, no i Jaime będzie w Dorne.

sts111

Biorąc pod uwagę, że nie ma LS to pewnie odpada też niebezpieczeństwo z błotniakami.. w sumie, podobnie jak z Sansą, będzie to 'jeden z tych' wątków, które na całego polecą fanfikiem wzdłuż i wszerz.. o Dorne nie wspomnę :x (ejj, wątek Dorne to będzie taki misz-masz xD)

matiiii

Mogą też próbować ubić Brienne, bo w sumie to nie wiem do czego jest ona w tym momencie potrzebna.

sts111

Kurcze, no racja :D Fakt, kibicuję jej ale jak ma być fanfik to równie dobrze D&D mogą ją ubić (Bronn to już taki pewniak, że.. xD)

matiiii

Co, myślisz, że ubiją Bronna? Why? To nader malownicza postać i dobrze zagrana. Czemu mieliby się go pozbyć, skoro w sadze nie tylko żyje, ale jeszcze ma się wyjątkowo dobrze?

sts111

Biorąc pod uwagę kogo rolę przejmuje, powinien deadnąć.

sts111

Dokładnie to, co napisała fune + fakt, że w przeciwieństwie do jakiegoś serialowego nołnejma Bronn jest rozpoznawalny i ubicie go jednak będzie przykre dla widzów :) Myślę, że tutaj sprawdzi się to, co Martin mówi o tym, że D&D są brutalniejsi od niego.

matiiii

Nikt nie jest bardziej brutalny. Przypomnij sobie Neda :(. A potem, coraz gorzej i gorzej :((

sts111

Szkoda będzie Bronna, tak w ogóle, bo zawsze były fajne gagi z nim (nie wiem, czy nie miał tego więcej niż w książkach?) :(

matiiii

Bardzo proszę mi nie ubijać Brienne przed reunion z Jaimem!

fune

Możesz być pewna, że jej nie ubiję, natomiast za dedeków ręczyć nie mogę.
Czyją rolę przejmuje Bronn?

sts111

Oahhearta czy jak on tam miał, a przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

fune

Teraz reunion z Jaime'im nabiera nowych rumieńców wraz z wysłaniem go do Dorne.. hmm, może Brienne zawita do Dorne? xD

matiiii

To jest chyba NJUS DNIA: Tom Wlaschiha potwierdzony przez HBO w pilocie s5:
http://winteriscoming.net/2015/03/08/hbo-confirms-tom-wlaschiha-in-game-of-thron es-season-5-episode-1/
Powiem tak: nieważne, że pewnie różni aktorzy będą grac tę postać sam fakt, że Tom wystąpi - no, komentarz własny: JUPIIIII xD (swoja droga plotka, że przejmie rolę staruszka chyba się właśnie sprawdza a co za tym idzie następuje chyba też inna zmiana dotycząca pewnego pana na Murze). Jaqen POWRACA! (o twarzy Toma chociaż na 1 odcinek.. no chyba, że chodzi o.. głos xP) :D:D

Z innych wieści:
- sprzedaż GoT s4 na dvd/br bije dalej rekordy sprzedaży:
http://winteriscoming.net/2015/03/09/season-4-dvd-moves-more-than-half-a-million -units/
W porównaniu do sprzedaży s3, które też odnotowywało rekordy sprzedaży to.. niesamowite :)

- Waldau PO RAZ KOLEJNY odnosi się do 'słynnej' już sceny z s4:
http://winteriscoming.net/2015/03/09/nikolaj-coster-waldau-talks-about-that-seas on-4-scene/
Najważniejsze cytaty (w zasadzie cytaty z WiCnet):
“I was sure there was going to be a lot of talk about it,”

ocenił(a) serial na 9
matiiii

Dziś wyszedł nowy trailer Got. Nie ma go jeszcze na yt ale widziałem już na fb.

Smroadgi

Jeśli rzeczywiście wyszedł nowy trailer to śmiało zakładaj nowy temat - praktycznie każdy nowy trailer zazwyczaj jest omawiany w osobnym temacie :)

Smroadgi

Wybacz za wprowadzenie w błąd - nie odświeżałem i już ktoś założył temat gdy pisałem poprzedni post.

matiiii

Chyba raczej ktosie. Swoją drogą trailery również mogłyby mieć zbiorczy temat, i dobrze że link został dodany tutaj, przynajmniej nie muszę skakać :)

fune

W momencie pisania tego wyżej powstał dopiero 1 temat :D Cóż.. xP

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Ja, ale wszyscy mnie olali i założyli sobie własne tematy :(

matiiii

Margaery udziela się w teledysku :)
http://muzyka.onet.pl/pop/teledysk-hozier-someone-new/4twy6

sts111

Nie znam piosenkarza ale zaskoczył mnie fakt, że w 'debiutanckiej' płycie zagra u niego ktoś znany (no chyba, że wcześniej był znany ale ja się nie znam xd)

matiiii

Też nie znam, ale jako, że Marg się tam pojawiła to dałam linka. Może się znają prywatnie, albo to kumpel jej kumpla, brata, siostry czy innego pociotka ;)

sts111

Czytasz mi w myślach - pewnie rozeszło się po znajomościach, haha :D

matiiii

:D znana jestem na tym forum z czytania w myślach. Cóż, Rulor obdarza swoich wyznawców różnymi talentami.

sts111

Hmm, jesteś jak Melisandre albo Thoros i masz swój własny talent? Zazdroszczę xP

matiiii

Tak, w rzeczy samej. Poświęć Rulorowi trochę świeczek, zanieś trochę modłów, może sypnie jakimś talencikiem.

sts111

Czytanie w myślach jest świetne xP Też to chcę :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones