PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 104
oceny
8,8 10 1 381104
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Temat zbiorczy o njusach ze świata dotyczących serialu GoT.. tak, serialu, więc prosiłbym bez spoilerów <można byłoby komentować wszelakie informacje jak wywiady, ciekawostki, o produkcji, itp.itd. w jednym temacie - nie wiem, może to tylko ja, ale czasami nawet i o takich nic-nie-znaczących rzeczach chciałoby się porozmawiać z innymi fanami, zamiast napisać tylko komentarz pod njusem na FuWU, w dodatku zazwyczaj opóźnionym niż zapodany na forum przez fana xP>. Co do trailerów/filmików zza kulis to raczej temat nie od tego, tutaj można byłoby porozmawiać o 'duperelach' ; ]
Np. można zapodać linka do strony, na której poczytamy o danym 'njusie' co by później móc go skomentować tutaj, podzielić się refleksjami, może pogadać, itp.itd.. a jeśli już ktoś przeczytał np. wywiad, mógłby napisać, czy wart czytania lub przytoczyć najważniejszą jego zdaniem informację, itp. itd.

---

Kopiuje z poprzedniego tematu:
Odnośnie odcinka nr5 <albo takie, w których wspomina się sceny z tego odcinka>:
- Pedro Pascal dla GQ:
http://www.gq.com/blogs/the-feed/2014/05/game-of-thrones-pri...
Fajny wywiad, ale warte odnotowania jest to, co mówi o 'walce' widocznej już w trailerach, jak i to:
"David and Dan, in their adaptation, still refuse to completely betray the books, but they keep surprises hidden."
Ciekawe.

- Liam Cunnigham dla Access Hollywood:
http://www.accesshollywood.com/game-of-thrones-liam-cunningh...
Fajnie mówi o pracy z Markiem Gatissem:
“He’s a fantastic actor. … So to be in a scene with him was an absolute joy, an absolutely a privilege.”
xD

- Alik Sakharov o odcinku nr 6:
http://winteriscoming.net/2014/05/12/director-alik-sakharov-...
WARTO przeczytać choćby tylko to, co przytoczyli na WiCnet.
W skrócie najlepsze fragmenty pokazujące, ze znają się <albo Sakharov zna się> na kręceniu odcinków:
"Speaking with Peter, we talk about nuance and controlling his emotions. If he were to show right off the bat that he’s bothered by this trial, then it would diminish the ending, which the scene has set up."
Doprawdy miał racje, nie wyobrażam sobie tego inaczej : )
Trochę SPOILEROWO:
"Varys says “Sadly my lord, I never forget a thing.” There is a setup there that perhaps Varys could help his friend in the future."
Aaaaha!

O Ramsay'u:
"He is the master of manipulation."

O scenie z Fetorem w wannie:
"Theon and he knows which buttons to push. Here for the first time, he’s being kind to him. Viewers will go “what is this guy thinking? Is he going to hurt him?” The actor who plays Ramsay is a very strong actor and Alfie is an equal match. They are wonderful together. They have such chemistry in the frame you really feel it. When they look at one another – or if they don’t – you go “oof!” You feel it. It goes right into the core."
Biorąc pod uwagę parę komentarzy w temacie o odcinku - rzeczywiście tak było! xD

- oglądalność z odcinkiem nr 6 troszkę spadła, ale dalej wysoka:
http://tvbythenumbers.zap2it.com/2014/05/13/sunday-cable-rat...
Pewnie przy finalnych odcinkach, a z pewnością przy 9-tym <bo statystyczny widz uznaje to za 'muszę zobaczyć'> padnie nowy rekord : >

- Nikolaj Coster Walday w Making GoT:
http://winteriscoming.net/2014/05/13/nikolaj-coster-waldau-j...
Zajebiście rozumie swoja postać, bez wątpienia, najlepsze wg mnie:
"I think that meeting Brienne has made him reconnect to that core of himself."
O czym dużo książkowców zapomina ; )

"Jaime’s whole life has been planned out so he could be close to Cersei. Now he’s coming to the realization that the love he thought they had didn’t exist."
hehe xd

- Sybil Kekilli o Shae, odcinek nr 6:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/sibel-kekilli-shae-taki...
Eh te uzasadnienia aktorski.. w sumie co się dziwić, D&D zrobili co zrobili, choć podoba mi się to, że powiedziała, że Lannisterowie ją złapali i jaki miała wybór: albo zeznawać przeciwko Tyrionowi albo umrzeć. Wybrała więc ‘zemstę’.... szkoda, że w serialu póki co ani widu ani słychu tego tłumaczenia, ale jest jeszcze nadzieja : )


Odnośnie nadchodzących odcinków/sezonu nr5:
- wygląda na to, ze już rozpoczęły się powoli praca nad s5, a głownie chodzi o poszukiwanie lokalizacji:
http://winteriscoming.net/2014/05/11/location-scouting-game-...
Mam nadzieje, ze to jeszcze nie jest Dorne, chociaż czytając komentarze tam doszedłem do wniosku, ze wszystkiego można się spodziewać, nawet Wodnych Ogrodów.. xd

- info o czerwcowych odcinkach GoT:
http://winteriscoming.net/2014/05/13/hbo-releases-details-ju...

Episode #38: “The Mountain and the Viper”
SUNDAY, JUNE 1 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Unexpected visitors arrive in Mole’s Town; Littlefinger’s motives are questioned; Ramsay tries to prove himself to his father; Tyrion’s fate is decided.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Alex Graves.

Episode #39: “The Watchers on the Wall”
SUNDAY, JUNE 8 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Jon Snow and the Night’s Watch face a big challenge.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Neil Marshall.

Episode #40: “The Children”
SUNDAY, JUNE 15 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Circumstances change after an unexpected arrival from north of the Wall; Dany must face harsh realities; Bran learns more about his destiny; Tyrion sees the truth about his situation.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Alex Graves.

Przyznam, ze można wyciągnąć tutaj parę rzeczy, zwłaszcza jeśli czytało się PLiO <SPOILERY KSIĄŻKOWE>:
- zdanie "Tyrion’s fate is decided." na końcu sugeruje, ze tak się skończy odcinek nr 8, czyli tak, jak niektórzy sadzili, tj. przy czytaniu książek tez czytelnik miał wrażenie, ze los Tyriona przesądzony;
- od odcinka nr 8 wątek Sansy rusza na całego z UdW;
- odcinek nr 9 potwierdzony, że tylko o bitwie o Mur <jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości>, tym samym widzowie będą musieli dalej być trzymani w niepewności o losie Tyriona, genialne;


Inne:
- Ponoć okładka „The World of Ice & Fire” Martina:
http://ic.pics.livejournal.com/grrm/7059164/203837/203837_or...

- Kolejne piwo:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/brewery-ommegang-announ...

- Martin u Conana:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/george-r-r-martin-talks...
W sumie jak tam podsumowali: pisze w DOS? WoW

- warto posłuchać, Cogmana, odpowiada na m.in. pytania fanów z WiCnet:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/game-owns-bryan-cogman-...
Co ciekawe:
- scena w Twierdzy Crastera z odcinka 4-tego była najtrudniejsza do napisania i BARDZO ocenzurowana <czyli jak kiedyś ktoś z ekipy wspominał, że ocenzurowano bardzo pewną scenę, to najpewniej chodziło o tą>;
- odcinek 6 był o rodzinie Lannister, ze sceną procesu uwypuklającą relacje między bohaterami;
- akcja w Dreadfort miała być dłuższa, zwłaszcza z atakiem Żelaznych Ludzi, ale edytowano i jest krótka <np. wydaje mi się, że mogła być akcja, gdzie Żelaźni-randomy wpadają do komnaty, gdzie Ramsay uprawia barabara z Myranda, i stąd był topless i we krwi itp.>. CO CIEKAWE, Yara MIAŁA UCIEC kiedy UCIEKŁA! Jak mówi, będzie musiała „z tym żyć”, tj. że uciekła, czyli wychodzi to tak: może to być wykorzystane w scenie, bez spoilerów, z wieca jako kontrargument pewnego pana, albo jeśli Żelaźni zostaną wycięci to i tak pojawi się wiadomo przy kim <widz dowiaduje się, że jeśli troskliwą siostrą w tych scenach tak czy siak>; aha, fajnie ktoś podsumował scenę z psami, z czym się zgadzam:
„Everybody makes a deal about Yara and her three Ironmen taking off because of the dogs,… when I look at the way the scene is filmed, it looks as if the Iron Islanders were ready to kill all the dogs and Ramsay too, from the last look on her face , she left in disgust not for fear of dogs.”
- Martin NALEGAŁ, aby w serialu pokazano i wyjaśniono Ibank dokładniej;
- oryginalnie pierwszą scenę odcinka nr 6 miała być scena ze smokiem;
- aktor od Barristana jest WIELKIM fanem książek : )
- Syrio Forel JEST MARTWY! POTWIERDZENIE!?
- scena z Hizdahrem wzorowana była <albo pisana pod wpływem inspiracji, coś w ten deseń> „Antygoną”-interesujące;
- Cersei dobierała świadków, nie Tywin;
- każdy sezon jest kręcony jako 10-godzinny film <co było wiadome od dawna>. Reszta sezonu to „roller-coaster”;
- nie może mówić o postaciach, które zostały wycięte bo ciągle jest szansa, że mogą się jeszcze pojawić;

Cogman w moich oczach plusuje, potrafi docenić fandom i brać udział w czymś takim. To się chwali! : )

matiiii

Nie wiem jak oni ucharakteryzują te bollywódzkie piękności, ale cienko to widzę. Natomiast bollywódzki Jon Snow przypomina w porywach oryginał ;). Tylko co zrobią ze scenami erotycznymi?

sts111

Pewnie jakoś podpasują pod tamtejsze 'standardy' - z pewnością będą jakieś wymuszone zmiany co by nikt się tam nie obrażał.. xD

matiiii

Tak, ale będą musieli naprawdę bardzo wymuszać :D. Takie sceny Tyriona z Shae np. No chyba, że będą śpiewać o seksie i sugestywnie tańczyć ;). Obejrzałabym sobie ze dwa odcinki z czystej ciekawości.

sts111

W sumie też z ciekawości obejrzę z odcinek.. to raczej nie moje klimaty ale jako fan sagi/serialu pasuje zobaczyć co wymodzili (tańczenie mnie rozwaliło, no tak! :D)

matiiii

- raczej potwierdzenie, że Emilia Clarke już się nie rozbierze:
http://winteriscoming.net/2015/03/27/emilia-clarke-talks-game-of-thrones-a-list- and-nudity/
Czyli reguła 'co drugi sezon' najwidoczniej odpada :(

- już wiemy, dlaczego królowa Elżbieta II nie zasiadła na żelaznym tronie:
http://watchersonthewall.com/why-queen-elizabeth-didnt-take-the-iron-throne-and- more-game-of-thrones-interview-and-casting-details/
Powód jest prosty:
“Apparently the Queen of England is not allowed to sit on a foreign throne. This is an esoteric rule we didn’t know about until that moment.”

- ponieważ w tą niedzielę finał TWD, nawet Martin ma coś do powiedzenia w sprawie ewentualnej zombiekalipsy:
http://winteriscoming.net/2015/03/26/george-r-r-martin-give-survival-tips-for-th e-zombie-apocalypse/
Przyznam, że spodobało mi się jego podejście :D

matiiii

- nowe fotki i filmik z.. canal+:
http://watchersonthewall.com/kit-harington-on-castle-blacks-generational-gap-and -a-new-glimpse-of-dorne/
Dorne :D Pewien użytkownik w komentarzach zapodał interesujące cytaty, kopiuj-wklej:

Emilia Clarke: “This season we are going to see a lot of new things, a lot of more shocking moments, there is going to be a lot more kind of those big red wedding style moments this season.”

Carice Van Houten: “It looked good for us at the end of season four, we have captured Mance Rayder, we saved Jon Snow, now we are stronger, more possitive to take action, we have an army so we can go south and take the throne.”

Jessica Henwick: “My character is Nymeria Sand, she is the middle daughter, well she is the second one of the sand snakes but if we talk about our trio I am the middle one. I myself am the middle child in my family so I have been able to use my own experience to understand some thing of her character.”

Rosabell Laurenti: “I play the role of the youngest one, in the show I am Oberyn and Ellaria’s daughter.”

Iain Glen: “I am worried because she doesn’t have my advice.”

Nathalie Emmanuel: “Personally, I think she has become a very good friend for Daenerys. Her Queen has a lot of worries but I also think she worries for her and is very supportive. I think both support each other.”

Iain Glen: “He goes into a very very dynamic and difficult journey on his own. is also a very physicall season for him too, with a lot of fighting like all those sequences we did in Spain, we really loved filming there, we filmed some fantastic sequences there.”

Sophie Turner: “She is the eldest Stark now, she is the key to the north and she has to be there to reunite with her younger brothers. I mean, if they are still alive. She just have to stay alive for them.”

Kit Harington: “We leave Jon Snow at the end of last season defending the Wall, against all odds. He thought he was looking death in the face and he survived. He certanly didn’t expect to be around this seson, he didn’t expect to be back at Castle black. We find him trying to negociate with Stannis and his army and he has to play politician really, with Stannis.”

Alex Sidding: “I play Doran Martell who is the heir of the family that rules Dorne. On a simple way he is my bodyguard but.. I spend a lot of time alone and he is the only person there with me.”

Deobia Oparei: “I play Areo Hotah, he is this fearsome warrior, captain who looks after the prince but he is also, if you like, the chief police of House Martell of Dorne.”

Alfie Allen: “In this season if you like, Theon is not as alone as in previous seasons. I guess you may kind of see the hint towars Stockholm Syndrome, that is something we always had a feeling was there but in this season there are definitely some messed up kind of tender moments between Theon and Ramsay.”

“I think is sort of a theme of season five how a lot of characters take paths that they have never taken before. We are going to see characters meeting that didn’t have any dialogue with each other before.”

Deobia Oparei: “This season we are getting into this multicultural land. I think that’s something great we contribute to Game of Thrones.”

Emilia Clarke: “Yes you are going to see Dragons, there is going to be a lot of Dragons this season.”

Wszystkie wypowiedzi mi się podobają i nastawiają optymistycznie na nowy sezon. Rozwalił mnie Ian Glen z wypowiedzią, że 'nie ma go aby służy jej radą' xD Interesująca jest też wypowiedź Clarke, że w nowym sezonie jest wiele 'momentów Red Wedding'.

użytkownik usunięty
matiiii

Ciekawe co Kit ma na myśli z tym Stannisem.

Odniosłem wrażenie, że to 'really' odnosi się do jakiejś ironii, jak np. "Snow będzie bawił się w polityka ze Stannisem.. poważnie, ze Stannisem?", coś jakby sugerował, że trafiła kosa na kamień :D

matiiii

Przede wszystkim będzie dużo smoków :))

sts111

Chyba tyle kręcili te sceny na arenie Daznaka że 'niebieski/zielony ekran' dał się jej we znaki niż ostatnie sezony :D

matiiii

A widziałeś jaki Drogon wypasiony? Bo te dwa biedaki to chyba dalej gniją w lochach. A jak wiadomo smokom to nie służy :(

sts111

Biedne, chyba dlatego w trailerach je nie pokazali co by szok u widza wywołać JAK wygląda Drogon na wolności a jak smoki w niewoli :(

:D

matiiii

Aha, i tak pełzają biedne po glebie skute łańcuchami a Drogon sobie lata i pręży skrzydła nad Tyrionem :(. Mam nadzieję, że się jakoś wymkną, bo one akurat były w miarę spokojne a oberwały za braciszka.

sts111

Prawda :( A w trailerach jedynie pokazali, że Dany je odwiedza.. ale bali się pokazać same smoki z obawy przed animalsami :(

matiiii

Czy tylko ja mam wrażenie, że oni przed każdym sezonem mówią to samo? Będzie brutalnie, będą nowe rzeczy, nowe ścieżki dla postaci, niespodziewane spotkania i będzie szok (z tym, że teraz mają jakoby na to zbiorczą nazwę własną - "momenty Red Wedding")? :D

fune

No ja przy pierwszej wzmiance o D&D (czy to o Martinie mówiącym o D&D, że brutalniejsi) od razu napisałem, że zaczynają się powtarzać co sezon :D

matiiii

Ma się ten szacunek dla tronu, choćby fikcyjnego :D Nie mam do niego prawa to nie mam. A może się bała, że ją Lena zadźga :D

fune

Nie no, Lena, D&D i reszta wyglądają nader poważnie - chyba rispekt czuli przed królową xP Natomiast jestem zaskoczony, JAK do swojej służby podchodzi sama królowa - fikcyjny nie-fikcyjny, ona nie usiądzie.. no bez przesady! :D

matiiii

Wiesz, dla nas tron to abstrakcja, dla niej codzienny kawałek chleba ;) Inaczej mówiąc, siedzenie ma znaczenie :D A tak poważnie mówiąc to mi się wydaje, że ona nie chciała, żeby robić potem szopkę, ona i żelazny tron, pełno by się pojawiło na ten temat memów itp., a ona raczej jest tradycjonalistką i traktuje te sprawy z pełną powagą i wymaga szacunku, również do przedmiotów czy insygniów. I tak trochę wyluzowała na starość ;)

fune

Prawda, plus pewnie wcześniej doradcy omówili kwestię ew. siadania na tronie (królowo, te memy! xD)

ocenił(a) serial na 9
matiiii

Mam nadzieję, że nikt tego jeszcze nie widział. Game of Thrones remixed - dawno się tak nie uśmiałem, po prostu coś niesamowitego.
www.youtube.com/watch?v=tr2QahUX4nA&list=LLrbkUbYMoEIBD-JsnrC-EuQ&index

Tern18

Pozwolę sobie wkleić do innego tematu :D

użytkownik usunięty
matiiii

http://www.youtube.com/watch?v=ZMjgH8rwfZI

W 18 sekundzie widać, że będzie walka z Innymi.

Czyli w trailerach trollolo - niby walka z Dzikimi a wróg mojego wroga jest moim przyjacielem - czyli tak Jon Snow zwerbuje Dzikich do NS (nie licząc pewnie dobitków Mance'a, w końcu Tormund widać, że walczy z Dzikimi).

użytkownik usunięty
matiiii

Ponoć (uprzedzam, że to może być SPOILER) Tormund odda życie w walce z Innymi, żeby Jon mógł uciec.

Niewykluczone, D&D są ponoć brutalniejsi niż Martin, zwłaszcza w tym sezonie.

matiiii

Że się powtórzę, ponoć? 0_0 :D

fune

Ponoć, jakoś specjalnie nie zauważyłem xP

matiiii

Że się ponownie powtórzę - nie zauważyłeś zadźgania przez dedeków ciężarnej, uduszenia lannsterskiego randoma, uśmiercenia przez szkieletory Jojena, zabicia przyjaciół Jona Snow ze Straży, czy skręcenia karku Locke'owi przez Brana? :P

fune

Toś im wyliczyła :D

sts111

Że o wrobieniu biednego Hodora w zabójstwo nie wspomnę ;)

fune

Kurna, tego nie pamiętam :((

sts111

No w sensie, że to jego łapkami ten kark lockeowy ;)

fune

Aa no tak.

sts111

Oszczędził też Martin Rodrikowi topora w rękach Theona, a Joffrey nie lał dziwek ani do nich nie strzelał z kuszy ;)

fune

Trzeba wziąć pod uwagę miliony postaci dwudziestego planu uśmierconych przez G. G. Martina, które nie pojawiły się w serialu.

Gandalf_Szary

To Ty myślisz, że na dwudziestym planie swego serialu dedeki nie zabijają na prawo i lewo?

użytkownik usunięty
fune

Dokładnie, jeszcze dodam tego dzieciaka, którego ojca zabiła Ygritte, a później Thennowie zjedli jego rodziców xd Też dość brutalne.

Dodam jeszcze, może nie akurat aż tak brutalne, ale wpisujące się w zabójczą konwencję, ukatrupienie Karla przez craterową żonkę.
Ogólnie to nie rozumiem ogólnie panującej tendencji, tworzone są memy na temat Martina, kiedy to serial w ogóle mu nie ustępuje, a wręcz przeciwnie i to od kiedy tylko zaczął zbaczać z kanonicznej ścieżki, tj. od drugiego sezonu.

fune

Nieeeee, funeeeeee! Jak mogłaś mi to zrobić, żyłem w niewiedzy! :D:D Pan Światła Ci tego nie wybaczy! xP

A tak poważnie: fakt, w s5 podtrzymają passe.

matiiii

Pan Światła to utorował Ci drogę do prawdy ;)

fune

Niech będzie i tak ;)

matiiii

- Martin nie napisze również scenariusza do odcinka w sezonie 6:
winteriscoming.net/2015/03/28/george-r-r-martin-wont-write-an-episode-for-season -6-either/

matiiii

I bardzo dobrze.

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Szczególnie warty odnotowania jest ten fragment wypowiedzi Martina:

"With David Benioff, D.B. Weiss, and Bryan Cogman on board, the scriptwriting chores for season six should be well covered"

potas13

Odnoszę wrażenie, że D&D nie potrzebują odcinka Martina bo i po co.. ewentualnie rozchodzi się o to o czym gdzieś wcześniej była mowa: Martin tak zaabsorbowany jest pracą nad WoW, że nie chce tracić czasu nawet na scenariusze odcinków GoT. S6 akurat byłoby nie po drodze bo pewnie na dniach musiałby zacząć pisać a tak poświęci czas na WoW (tak jak te konwenty), a ponieważ myślę sobie, że WoW zostanie wydane lekko przed s6 to akurat wszystko pasuje: nie dla scenariusza w s6.

matiiii

Chyba nie było (ciężko ogarnąć ostatnio, bo wiele postów łeb pokazuje, przynajmniej mi, z dużym opóźnieniem)
Filmik (bardzo przyjemny, nie powiem) w sumie dla fanek, ale to na końcu to trollowanie w stylu Leny czy coś więcej? :D http://winteriscoming.net/2015/03/28/game-of-thrones-hbo-nordics-qa-with-nikolaj -coster-waldau/

fune

Jak dla mnie: trollolo, tak jak z LS przy s4.

matiiii

Ale doceń inwencję, załatwił sobie łabędzia :D Tzn gęś. O imieniu kaczka.

fune

Inwencję już doceniałem przy serduchu z kamieni, a wyszło jak wyszło :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones