PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 104
oceny
8,8 10 1 381104
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Temat zbiorczy o njusach ze świata dotyczących serialu GoT.. tak, serialu, więc prosiłbym bez spoilerów <można byłoby komentować wszelakie informacje jak wywiady, ciekawostki, o produkcji, itp.itd. w jednym temacie - nie wiem, może to tylko ja, ale czasami nawet i o takich nic-nie-znaczących rzeczach chciałoby się porozmawiać z innymi fanami, zamiast napisać tylko komentarz pod njusem na FuWU, w dodatku zazwyczaj opóźnionym niż zapodany na forum przez fana xP>. Co do trailerów/filmików zza kulis to raczej temat nie od tego, tutaj można byłoby porozmawiać o 'duperelach' ; ]
Np. można zapodać linka do strony, na której poczytamy o danym 'njusie' co by później móc go skomentować tutaj, podzielić się refleksjami, może pogadać, itp.itd.. a jeśli już ktoś przeczytał np. wywiad, mógłby napisać, czy wart czytania lub przytoczyć najważniejszą jego zdaniem informację, itp. itd.

---

Kopiuje z poprzedniego tematu:
Odnośnie odcinka nr5 <albo takie, w których wspomina się sceny z tego odcinka>:
- Pedro Pascal dla GQ:
http://www.gq.com/blogs/the-feed/2014/05/game-of-thrones-pri...
Fajny wywiad, ale warte odnotowania jest to, co mówi o 'walce' widocznej już w trailerach, jak i to:
"David and Dan, in their adaptation, still refuse to completely betray the books, but they keep surprises hidden."
Ciekawe.

- Liam Cunnigham dla Access Hollywood:
http://www.accesshollywood.com/game-of-thrones-liam-cunningh...
Fajnie mówi o pracy z Markiem Gatissem:
“He’s a fantastic actor. … So to be in a scene with him was an absolute joy, an absolutely a privilege.”
xD

- Alik Sakharov o odcinku nr 6:
http://winteriscoming.net/2014/05/12/director-alik-sakharov-...
WARTO przeczytać choćby tylko to, co przytoczyli na WiCnet.
W skrócie najlepsze fragmenty pokazujące, ze znają się <albo Sakharov zna się> na kręceniu odcinków:
"Speaking with Peter, we talk about nuance and controlling his emotions. If he were to show right off the bat that he’s bothered by this trial, then it would diminish the ending, which the scene has set up."
Doprawdy miał racje, nie wyobrażam sobie tego inaczej : )
Trochę SPOILEROWO:
"Varys says “Sadly my lord, I never forget a thing.” There is a setup there that perhaps Varys could help his friend in the future."
Aaaaha!

O Ramsay'u:
"He is the master of manipulation."

O scenie z Fetorem w wannie:
"Theon and he knows which buttons to push. Here for the first time, he’s being kind to him. Viewers will go “what is this guy thinking? Is he going to hurt him?” The actor who plays Ramsay is a very strong actor and Alfie is an equal match. They are wonderful together. They have such chemistry in the frame you really feel it. When they look at one another – or if they don’t – you go “oof!” You feel it. It goes right into the core."
Biorąc pod uwagę parę komentarzy w temacie o odcinku - rzeczywiście tak było! xD

- oglądalność z odcinkiem nr 6 troszkę spadła, ale dalej wysoka:
http://tvbythenumbers.zap2it.com/2014/05/13/sunday-cable-rat...
Pewnie przy finalnych odcinkach, a z pewnością przy 9-tym <bo statystyczny widz uznaje to za 'muszę zobaczyć'> padnie nowy rekord : >

- Nikolaj Coster Walday w Making GoT:
http://winteriscoming.net/2014/05/13/nikolaj-coster-waldau-j...
Zajebiście rozumie swoja postać, bez wątpienia, najlepsze wg mnie:
"I think that meeting Brienne has made him reconnect to that core of himself."
O czym dużo książkowców zapomina ; )

"Jaime’s whole life has been planned out so he could be close to Cersei. Now he’s coming to the realization that the love he thought they had didn’t exist."
hehe xd

- Sybil Kekilli o Shae, odcinek nr 6:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/sibel-kekilli-shae-taki...
Eh te uzasadnienia aktorski.. w sumie co się dziwić, D&D zrobili co zrobili, choć podoba mi się to, że powiedziała, że Lannisterowie ją złapali i jaki miała wybór: albo zeznawać przeciwko Tyrionowi albo umrzeć. Wybrała więc ‘zemstę’.... szkoda, że w serialu póki co ani widu ani słychu tego tłumaczenia, ale jest jeszcze nadzieja : )


Odnośnie nadchodzących odcinków/sezonu nr5:
- wygląda na to, ze już rozpoczęły się powoli praca nad s5, a głownie chodzi o poszukiwanie lokalizacji:
http://winteriscoming.net/2014/05/11/location-scouting-game-...
Mam nadzieje, ze to jeszcze nie jest Dorne, chociaż czytając komentarze tam doszedłem do wniosku, ze wszystkiego można się spodziewać, nawet Wodnych Ogrodów.. xd

- info o czerwcowych odcinkach GoT:
http://winteriscoming.net/2014/05/13/hbo-releases-details-ju...

Episode #38: “The Mountain and the Viper”
SUNDAY, JUNE 1 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Unexpected visitors arrive in Mole’s Town; Littlefinger’s motives are questioned; Ramsay tries to prove himself to his father; Tyrion’s fate is decided.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Alex Graves.

Episode #39: “The Watchers on the Wall”
SUNDAY, JUNE 8 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Jon Snow and the Night’s Watch face a big challenge.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Neil Marshall.

Episode #40: “The Children”
SUNDAY, JUNE 15 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Circumstances change after an unexpected arrival from north of the Wall; Dany must face harsh realities; Bran learns more about his destiny; Tyrion sees the truth about his situation.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Alex Graves.

Przyznam, ze można wyciągnąć tutaj parę rzeczy, zwłaszcza jeśli czytało się PLiO <SPOILERY KSIĄŻKOWE>:
- zdanie "Tyrion’s fate is decided." na końcu sugeruje, ze tak się skończy odcinek nr 8, czyli tak, jak niektórzy sadzili, tj. przy czytaniu książek tez czytelnik miał wrażenie, ze los Tyriona przesądzony;
- od odcinka nr 8 wątek Sansy rusza na całego z UdW;
- odcinek nr 9 potwierdzony, że tylko o bitwie o Mur <jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości>, tym samym widzowie będą musieli dalej być trzymani w niepewności o losie Tyriona, genialne;


Inne:
- Ponoć okładka „The World of Ice & Fire” Martina:
http://ic.pics.livejournal.com/grrm/7059164/203837/203837_or...

- Kolejne piwo:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/brewery-ommegang-announ...

- Martin u Conana:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/george-r-r-martin-talks...
W sumie jak tam podsumowali: pisze w DOS? WoW

- warto posłuchać, Cogmana, odpowiada na m.in. pytania fanów z WiCnet:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/game-owns-bryan-cogman-...
Co ciekawe:
- scena w Twierdzy Crastera z odcinka 4-tego była najtrudniejsza do napisania i BARDZO ocenzurowana <czyli jak kiedyś ktoś z ekipy wspominał, że ocenzurowano bardzo pewną scenę, to najpewniej chodziło o tą>;
- odcinek 6 był o rodzinie Lannister, ze sceną procesu uwypuklającą relacje między bohaterami;
- akcja w Dreadfort miała być dłuższa, zwłaszcza z atakiem Żelaznych Ludzi, ale edytowano i jest krótka <np. wydaje mi się, że mogła być akcja, gdzie Żelaźni-randomy wpadają do komnaty, gdzie Ramsay uprawia barabara z Myranda, i stąd był topless i we krwi itp.>. CO CIEKAWE, Yara MIAŁA UCIEC kiedy UCIEKŁA! Jak mówi, będzie musiała „z tym żyć”, tj. że uciekła, czyli wychodzi to tak: może to być wykorzystane w scenie, bez spoilerów, z wieca jako kontrargument pewnego pana, albo jeśli Żelaźni zostaną wycięci to i tak pojawi się wiadomo przy kim <widz dowiaduje się, że jeśli troskliwą siostrą w tych scenach tak czy siak>; aha, fajnie ktoś podsumował scenę z psami, z czym się zgadzam:
„Everybody makes a deal about Yara and her three Ironmen taking off because of the dogs,… when I look at the way the scene is filmed, it looks as if the Iron Islanders were ready to kill all the dogs and Ramsay too, from the last look on her face , she left in disgust not for fear of dogs.”
- Martin NALEGAŁ, aby w serialu pokazano i wyjaśniono Ibank dokładniej;
- oryginalnie pierwszą scenę odcinka nr 6 miała być scena ze smokiem;
- aktor od Barristana jest WIELKIM fanem książek : )
- Syrio Forel JEST MARTWY! POTWIERDZENIE!?
- scena z Hizdahrem wzorowana była <albo pisana pod wpływem inspiracji, coś w ten deseń> „Antygoną”-interesujące;
- Cersei dobierała świadków, nie Tywin;
- każdy sezon jest kręcony jako 10-godzinny film <co było wiadome od dawna>. Reszta sezonu to „roller-coaster”;
- nie może mówić o postaciach, które zostały wycięte bo ciągle jest szansa, że mogą się jeszcze pojawić;

Cogman w moich oczach plusuje, potrafi docenić fandom i brać udział w czymś takim. To się chwali! : )

matiiii

Z drugiej strony fajnie, że bawią się fabułą. A co do Nikolaja to jest oryginalny, bo uważa się za spoilerowca czytelników, nie widzów jak to z Leną było, cokolwiek miał na myśli ;)

fune

Jeszcze się okaże, że spoiler oznaczał jakąś kaczkę w wątku Dorne..... xD

matiiii

Jaime dostanie kaczką w łeb.

fune

Hahaha, właśnie, a my rozkminiamy, że to jeden wielki spoiler :D

matiiii

Bądź też Doran otworzy przesyłkę z czaszką Gregora, a tam... tamtadam kaczka.
Zdecydowanie jedno jak i drugie byłoby kompletnym zaskoczeniem dla książkowców ;)

fune

Kurcze, no śmiech na sali (a Waldau zostałby okrzyknięty trollem wszech-czasów.. przynajmniej jeśli chodzi o GoT). Zastanawia mnie tylko po co akcentował 'spoiler książkowy'..

matiiii

Przepraszam, że nie na temat, ale za późno mi teraz myśleć, z czym to powiazać. Wiadomo, że Peter miał dużo wspólnego z angażem Leny, a tak sama zainteresowana wspomina, jak to ją zachęcał:
Headey also revealed how she first learned about the part. She was filming an indie comedy called Pete Smalls Is Dead that also happened to star one Peter Dinklage. Dinklage, being an obvious choice for the role of Tyrion, was reading the script for the Game of Thrones pilot on set. “He said, ‘It’s this f#cking great pilot—it’s insane!’” Headey remembered. “‘Right now I’m reading a scene where I get a blow job. And there’s incest, and you’d be my sister.’” How’s a girl to say no to that?
No i nie mogła :D A ja znów musiałam cenzurować.

fune

Zdecydowanie :D. Chociaż osobiście wolałabym nieco inną zachętę plus nazwiska partnerujących mi panów. W końcu nie z każdym można uprawiać incest, nawet fikcyjny ;)

sts111

Ale jedno trzeba przyznać: Lena poza planem jest totalnie szaloną kobietą xp

matiiii

Lena jest zajebista. I bardzo żywiołowa i z dystansem do siebie, Peter też nie gorszy, zresztą po tańcu z Nikolajem też widać, że wesoło tam muszą mieć na planie w związku z samą fabułą, szkoda że dostajemy z tego tylko kawałek bloopersów.

fune

Właśnie, ciekawe w ogóle w jaki sposób dobierają bloopersy do wydań dvd/br- to z s4 jest po prostu 'słabe' (przez słabe mam na myśli: no ile tego jest, ile? :( )

sts111

Cóż, zachęta była raczej z męskiego punktu widzenia. Do tego albo jeszcze nie zdawał sobie sprawy, albo nie chciał jej oświecać i skończył na "you'd be my sister" bez "z którą będą mnie łączyć nie najlepsze stosunki, zdecydowanie nie incest" ;)

fune

Haha, fakt, Lena pewnie to opatrzni zrozumiała :D

fune

A tegoż nie wiedziałem - hahaha xD Lena Headey naprawdę 'otwarta' na wyzwania :D

matiiii

To musiał być Peter rozczarowany, gdy odkrył, że Cersei nie z każdym bratem uprawia incest :D

fune

To też :D (tak to czytać posty od góry do dołu xp)

matiiii

A widzisz, ja przeważnie lecę od dołu :D

fune

Sprawdza się? xP To 'drzewko' na FW to jedno wielkie nieporozumienie, jeśli chodzi o 'fora'. Obecnie o powiadomieniach nawet nie wspomnę, bo to skandal (:D), że posty znikają, powiadomienia pojawiają się, ale posta nie ma i po jakimś czasie chyba dopiero się pojawia. Nie twierdzę, że zawsze ale obecnie zazwyczaj :/

matiiii

- nowy/stary teaser:
http://winteriscoming.net/2015/03/29/new-game-of-thrones-teaser-the-wheel-remixe d/
Ogólnie 'wheel' zostało wzięte na tapetę, parę nowych ujęć. Z WiCnet, co tam nowego zauważyli:

There are new shots of Hardhome
Tyrion looking ponderous
More Jorah in the pit
An extended scene of Jaime being attacked in Dorne
Another shot of Ramsey having sex. (ewww)]
Brienne and Pod being chased turns into Brienne fighting another knight on a horse in real life jousting
The last three scenes post Dragon fire are the same Margaery bursting into a room/Dornish knifespin/Hordhome battle shots we’ve seen before.

użytkownik usunięty
matiiii

Błagam, niech ona już skończy gadać o tym przeklętym "wheel". Czy komuś w ogóle podoba się ten słaby tekst, określany w komentarzach jako "cringe-worthy" (z czym się zgadzam)
Chcą z Daenerys zrobić nie wiadomo jakiego badassa, a wszyscy wiemy że na koniec sezonu nadal będzie siedziała w Essos i nie ma mowy o rozwalaniu czegokolwiek.
Poza tym dziwi mnie, że wymienia Starków, chyba kruki nie doleciały do zatoki. STARKOWIE NIE ŻYJĄ XDD

"Poza tym dziwi mnie, że wymienia Starków, chyba kruki nie doleciały do zatoki. STARKOWIE NIE ŻYJĄ XDD"
To prawda, jest niedoinformowana - ale kto miałby ją powiadamiać? Żyje w niewiedzy o Red Wedding, inaczej zamiast 'Stark' padło by nazwisko 'Frey' xp

użytkownik usunięty
matiiii

O Joffreyu szybko się dowiedziała, a przecież Krwawe gody to wydarzenie o którym powinno się słyszeć od Dorne aż po krainy wiecznej zimy.
Prędzej Bolton, w końcu Roose walczył przeciwko Targaryenom podczas buntu, co innego Frey, który jeszcze przekona Daenerys, że Freyowie od zawsze stoją po jej stronie, przecież specjalnie spóźnili się nad Trident, i w dodatku zabili syna psa uzurpatora :D
Dany nie ma powodów by uważać Freyów za wrogów, za KG? sama złamała prawo gościnności w Astaporze, co było jedną z jej najmądrzejszych decyzji.

Masz rację, kompletnie zapomniałem o wieściach o Joffrey'u - w takim razie o KG również winna wiedzieć. Teraz aż jestem ciekaw, w jakim kontekście mówi o 'wheel' bo gadanina o Starkach zdaje się będzie 'włożona na siłę' do tej wyliczanki tak specjalnie pod statystycznego widza.. bo przecież jak to nie wymienić Starków xD

"Prędzej Bolton, w końcu Roose walczył przeciwko Targaryenom podczas buntu, co innego Frey, który jeszcze przekona Daenerys, że Freyowie od zawsze stoją po jej stronie, przecież specjalnie spóźnili się nad Trident, i w dodatku zabili syna psa uzurpatora :D "
Hahaha :D

użytkownik usunięty
matiiii

Tak jak Cersei streściła poprzednie wydarzenia na początku 4 sezonu xD Ciekawe do kogo to mówi i w jakim kontekście, ktoś kto nie czytał książki może sobie pomyśleć, że scena na arenie to jeden z pierwszych odcinków jak to zwykle ma miejsce w zwiastunach, a później ruszy do Westeros rozwalać "wheel" :)

Racja :) A najśmieszniejsze, że widzowie doczekają się tego dopiero (i ewentualnie) w s6. D&D uprawiają trollolo poprzez trailery (albo HBO to robi, z 'sight' filmikami przyznali się, skubani).

matiiii

- Fotki raz jeszcze:
http://winteriscoming.net/2015/03/30/pictures-from-game-of-thrones-season-5-beve rly-hills-presser/

- Harington.. raz jeszcze:
http://winteriscoming.net/2015/03/30/kit-harington-talks-game-of-thrones-season- 5-his-hair-and-the-show-ending/
Nowy cytat (nowy, gdyż poprzedni już był zapodawany):
“The worlds colliding thing is very interesting. I mean, ours already did at the end of [Season] 4 with getting up to Castle Black and bumping into Jon Snow and all that… but, at the same time, on a positive note, Team Stannis is in probably the best position we’ve been in since we showed up on the show. We’ve got an army, we’ve had a bit of success and I think it’s time we made a play for King’s Landing.”
Podoba mi się to, co mówi :) Stannis i KP? Czemu nie.. po drodze zahaczy o WF :D

- Maisie Williams wystąpi gościnnie w 'Doctor Who':
winteriscoming.net/2015/03/30/maisie-williams-to-guest-star-on-doctor-who/

matiiii

Dobre te komentarze pod tymi fotami :D Zwłaszcza o Maisie i Nikolaju. Ale czemu Sophie znowu zrobiła sobie ten zaczes?! Kto jej wmówił, że jest jej w tym do twarzy :( A już tak ładnie wyglądała w Londynie.

Alfie Allen finds it funny that only men bring up the scene in Game of Thrones where his penis is cut off.
Jakoś mnie to wcale nie dziwi. Z tymi facetami.

At the Paris convention I decided to draw a penis being cut off with a pair of scissors on one autograph I was signing. They loved it.
Zainteresowani takim autografem? :D

A tu masz wyjaśnienie, skąd takie a nie inne stroje Cersei http://winteriscoming.net/wp-content/uploads/2011/04/726743_NB_01584.jpg Otóż świetnie urywają ciąże :D
This is also why Cersei’s costume design with the very wide sleeves was developed–so she could lift her arms just so and disguise her belly from the camera. Or, as you can see above, with well placed shawls.

SPOILER DLA NIESKALANYCH
"Podoba mi się to, co mówi :) Stannis i KP? Czemu nie.. po drodze zahaczy o WF :D"
A czy on wie, ekhem, że, jakby to powiedzieć, nie najlepiej będzie z jego kondycją zdrowotną, żeby nie powiedzieć życiową? Bo dziwie brzmi to 'we've got, we've had, we made" :D

I bardzo dobrze, niech występują, niech się rozwijają. Kit się zaczepia tu i tam, Richard Madden też (ten to w ogóle nad wyraz dobrze czuje sie w kostiumach:D), jak i Isaac (do tego z Kitem bardzo fajnie dubbingują), Sophie dostała teraz dużą szansę, no to najwyższy czas na Maise:)

fune

Pewnie jakaś stylistka czy kogo tam obecnie Sophie promuje swoją osobą, heh

Też mu się nie dziwię. I Facetom. Przecież to MOCNA rzecz.. xD

W serialu pewnie nie będzie nic z tych kondycji zdrowotnych, nie zrobią TAKIEJ zimy xP

Kit i Isaac fajnie dubbują? O jakie pozycje chodzi?

matiiii

- cóż, Nathalie Emmanuel o s5 i romansie Missandei z Szarym Robakiem:
http://winteriscoming.net/2015/03/30/nathanlie-emmanuel-missandei-on-season-5-gr ey-worm-and-being-mixed-race-in-hollywood/
Stało się! W zasadzie już oficjalnie można powiedzieć, że Missandei z Szarym Robakiem zaczną szaleć w tym sezonie.. i jeszcze fakt, że Nathalie awansowała do pełnoprawnej obsady aktorów wraz z tym sezonem w zasadzie mówi nam, że w tym sezonie ponarzekamy na pewien aspekt (nie będę ukrywał, ciekawi mnie co D&D wymyślili sobie w romansie eunucha z dzierlatką ale ponad ta małą ciekawostkę nie chce tego na dłużej oglądać.. Szary Robak must die! xP). Z njusa na WiCnet śmieszy mnie opinia piszącego, że tego nie było w książkach, D&D sobie to wymyślili, a on nie może się tego doczekać.. xD
Cytat:
“They definitely have an attraction, and it’s a very confusing one for the pair of them because they would have never even contemplated having feelings like these for another person in their previous lives, and now they’re free to do that. As people coming out of slavery and the hard lives that they’ve had, to have this beacon of tenderness and sweetness with another character is amazing”

- Aidan Gillen czyta 'Sztukę wojny' Sin Tzu:
http://winteriscoming.net/2015/03/30/aidan-gillen-to-narrate-new-art-of-war-audi obook/
Audiobook wychodzi dzisiaj. Co jak co, ale głos ma fenomenalny, nie dziwię się, że 'wygrał' angaż do tej roli (jeszcze pasowałby mi głos Charlesa Dance'a). Aktor od Varysa teoretycznie też by pasował ale jednak to chyba nie głos do takiego audiobooka (ale nie słyszałem jego modulacji głosu, ot znam go z GoT i pewnie jakichś drugoplanowych ról których przed GoT nie pamiętałem (dopiero na profilu aktora wiem, co z nim widziałem i wielkie niedowierzanie.. xp)).

matiiii

- w końcu online! Pełen artykuł EW, wywiady z aktorami, wszystko:
http://winteriscoming.net/2015/03/31/ews-two-hundred-and-forty-hours-in-westeros /
Warto poczytać, jak ktoś ma czas i umie/rozumie angielski. Z ważniejszych 'nowych' kwestii/ciekawostek:
- cały dialog Varysa z Tyrionem:
Tyrion: “A drunken dwarf will never be a savior of the Seven Kingdoms.”
Varys: “You have your father’s instincts for politics and you have compassion.”
Tyrion: “Compassion? I killed my lover with my bare hands and I shot my own father with a crossbow.”
Varys: “I never said you were perfect.”
Tyrion: “What is it you want, exactly?”
Varys: “Peace, prosperity. A land where the powerful do not prey on the powerless…a ruler loved by millions with a powerful army and the right family name.”
Tyrion: “Good luck finding him.”
Varys: “Who said anything about him?”
- atrakcja turystyczna Hiszpanii, Alcazar of Seville, została zamknięta na potrzeby kręcenia serialiu na prawie 2 tygodnie! (wprawdzie chyba było o tym wcześniej..);
- pierwszy raz potwierdzono, że Doran Martell w serialu jest na 'wózku inwalidzkim';
- kolejny, w zasadzie, tekst ze sceny Ellari i Dorana:
“Everywhere women tear their hair and men cry out in rage, the same question on every tongue: What will Doran DO!?” Ellaria yells. “What will the prince do to avenge his murdered brother?”
Ależ mi się podoba ta kwestia, żywcem wyjęta z książek (tyle, że włożona w usta Ellari); nie mogę doczekać się gry aktorskiej Indiry i nowego nabytku, Siddiga;
- jest o 'pewnej' scenie z Cersei na koniec sezonu;
- Lena Headey:
"“Sadly, she doesn’t really know much about their finances and political allies. She doesn’t care about that, she just has too much hatred for certain people, so she doesn’t help her cause and she invests in the wrong people.”
Lena wie, co mówi :)
- o Jaime'im w Dorne, Nikolai Coster Waldau:
“He’s grieving for his father, he has to deal with the consequences at the end of last season and just wants to make things right. I think there’s also a part of him that doesn’t mind getting out of town.”
Faktycznie, w s4 już nie było mowy o Jaime'im po fakcie zabicia Tywina przez Tyriona, kompletnie zapomniałem. Ale i tak jestem ciekaw.. DLACZEGO Dorne, nie Riverrun w serialu xP
- plotki o tym, co by zdjęcia do s5 trwały dłużej niż zakładał plan zostały potwierdzone;
- fajny cytat o kręceniu scen, które przyczyniły się do wydłużenia planu zdjęciowego w czasie:
"The team shot 202 days and delivered the completed episodes to HBO later than ever. A couple of action scenes were partly to blame. One was that Osuna arena fight, while another was a Northern battle that ranks as the most complicated, visual-effects-heavy sequence the show has yet put to film—17 days spent shooting one sequence. “We ran up against the absolute limit of how many days we can shoot in a year,” Weiss says. That’s why, when fans demand more episodes per year, the showrunners reply: “We can’t.”
- Jon i Melisandre, czyżby coś się szykowało? Harington: “I find it endlessly funny that he really fancies redheads.”
- duża część budżetu idzie na smoki. Żart na planie: “What do dragons eat?” “Money!”.
- Clarke o Daenerys:
“We haven’t seen a season like this for Daenerys since season 1. There are huge pitfalls for her."
Czyli tak jak mozna sie było spodziewac, wzorem z ksiązek.
- Bryan Cogman z 'sezonu na sezon':
“With each season, the stakes get higher and higher and the war gets bloodier and bloodier. We’re in season 5 and there’s an expectation for big events and consequences.”
- jeśli ktoś nie wiedział i nie czytał o odcinkach: prolog s5 zawiera retrospekcję Cersei;
- Lena miała scenę 'negliżu' (chyba wiadomo, o którą chodzi);
- Waldau poszedł na siłownię obok uniwersytetu w Hipszanii.. "it became crazy" (odnośnie fanów.. fanek);
- jest wzmianka, że obecnie odcinek GoT kosztuje 8 milionów dolarów (co ciekawe piszą, że na równi z 'Rome' od HBO i 'Marco Polo' od Netflixa);
- odnośnie tego wyżej, Harington mówi jak to w tym roku wyglądało:
"“Before, I’d hear, ‘Do we have the money to do that?’ and someone would say, ‘No,’ “This year it’s ‘Do we have the money to do that?’ and somebody would say, ‘Yeah.’ ”
:D
- Alfie Allen jak zwykle mówi o tym samym, o swojej przyjaźni z Rheonem, jak to ludzie niedowierzają itp. xP


- nowy klip od Canal+:
http://winteriscoming.net/2015/03/31/new-spanish-canal-video-features-new-footag e/
I nowe sceny :)

matiiii

- Helen Mirren chętnie wystąpiła by w GoT:
http://winteriscoming.net/2015/03/31/helen-mirren-would-like-to-be-on-game-of-th rones/
Ale numer :D Nie, żeby to miało nastąpić ale chciała by zagrać jakąś brutalną postać (i tutaj zastanawiam się.. ona czytała sagę bądź oglądała GoT.. czy jedzie na popularności serialu: 'jak wszyscy to wszyscy'? xP)

- wywiad z 2 z 3 bękarcic:
http://watchersonthewall.com/the-telegraph-interviews-jessica-henwick-and-rosabe ll-laurenti-sellers/
Sellers potwierdza, że Tyene jest najmłodszą z sióstr (jak mniemam tych 3.. lol), i potwierdza, że jest córką Ellari Sand. Co ciekawe mówi, że Nymeria jest córką jakiejś szlachcianki ze wschodu, która zginęła w walce/bitwie (a to ci ciekawie..).
Henwick opowiada, że Nymeria jest najbardziej wyrozumiałą z nich wszystkich, a Obara idzie po trupach do celu. Wszystkie 3 córki zostały wychowane w nienawidzeniu Lannisterów od małego (lol x2). Ponadto mówi, że niejako nie szanują księcia Dorana ponieważ:
“if he had gone [to the wedding] then [our father, Oberyn] wouldn’t have died.”

Kolejna z perełek: Henwick opowiada, że próbowano wciskać jej fałszywy bicz w scenach walki, ale odpowiedziała 'screw that' i używała prawdziwego. Jest bardzo pewna swoich zdolności (wow, powaga?).

Cytat na koniec o Dorne od Henwick:
“Women have equal rights and you don’t have to be married to someone to go to bed with them. It’s not a patriarchal society. Gender is a sliding scale. It’s interesting, it’s very different from anything we’ve seen. But of all the places I’ve seen on Game of Thrones, it’s the place that I’d want to live.”
Hehe, wykapane Dorne z sagi - rzeczywiście pod wieloma względami to powiew świeżości, taki jak Indira walnęła do Cersei w s4 na ślubie Joffa :D

matiiii

Cóż, nie widzę dla niej roli, więc może opiera się na samym serialu. Ale bardzo ją lubię, że tak przy okazji wsadzę prywatę.

Are the Sand Snakes out for revenge on one specific person or Lannisters in general?
Rosabell: All Lannisters.
Jessica: Annihilate all Lannisters. The kingdoms will be a better place without them. It’s very much like someone close to us has been taken away; how are we going to hurt them in the same way? Let’s take away someone close to them, and that’s the route that we take.

Tyriona do nich wysłać, Tyriona! :P A nie biednego Jaimiego...
I co w takim razie z Myrcellą, będącej czystej lannisterskiej krwi? Co prawda ona Baratheon (raczej nie powinny wiedzieć o roli Jaimiego w sprawie jej poczęcia), ale i tak wyszła z Cersei.

Co do Dorana to będzie trochę w nich też i Arianne, która (o ile pamiętam) miała spore do ojca pretensje o jego całą politykę wobec KP.
Generalnie uważają go za słabego władcę, jak i mają pretensje za samą śmierć ojca (jakby on sam się o to nie prosił i nie przegrał na własne życzenie), ale jednocześnie mówią:
Jessica: But despite that, in Dorne family is everything so it is important and we still have to get his approval.
Rosabell: And he is the Prince. We’re still below him.

Tell us a little bit about Dorne…
(...)
Rosabell: Women have equal rights and you don’t have to be married to someone to go to bed with them.

Znaczy się będzie seks! :D

I tak bym nie rozpoznała. Tego bicza. Ale szacun dla aktorki za bulwers.

użytkownik usunięty
fune

Dokładnie, chcą pomścić Oberyna, ale właściwie co? Sam zgłosił się na ochotnika, przegrał w honorowej walce, w dodatku oszukując z zatrutą włócznią.

Tym bardziej, że facet naprawdę jest chory i cierpi, gdzie dla niego taka podróż, w innym wypadku jestem przekonana, że by się wybrał do Królewskiej Przystani. A i tak nie zaszłaby korelacja, że by zginął (mogę się założyć, że by tak było), jak i też Oberyn miał taką naturę samospalającą, że prędzej czy później znalazłby inną okazję do popełnienia spektakularnego samobójstwa. Mogę sobie tylko wyobrazić, jak sie cieszył z decyzji Dorana, zresztą kto wie, czy i tak by nie pojechał z nim, jako osoba towarzysząca, wątpię, żeby nie skorzystał z takiej okazji. A na miejscu to nawet Doran by go nie odwiódł od tej walki. Walki, którą - jak wszyscy wiemy - spokojnie mógł wygrać.

fune

"Znaczy się będzie seks! :D"
No baa! :D

matiiii

- wykres 'kto przeżyje sagę':
http://winteriscoming.net/2015/03/31/who-will-survive-a-song-of-ice-and-fire-sta tistically-speaking/
Stworzony przez studentów Erin Price i Bernard Kahle wraz z profesorem od Computer Science Allenem Downey. Ciekawe podejść do tego w sposób naukowy.

matiiii

Wydaje mi się, że to zależy jednak od czegoś innego :D

ocenił(a) serial na 10
matiiii

NIC NIE ODCZYTALEM Z TEGO WYKRESU POMOZ MI

matiiii

Z wywiadu Kita dla Irish Examiner o czterech pokoleniach, które się przewinęły przez Mur.

But the Wall fortification was also the setting of real-life tragedy — Belfast actor JJ Murphy died after just a couple of days shooting as one of the Night’s Watch’s elders. “It was sad,” Harington says.

“He was in a scene in episode three, so I met him then. He was an old gent, but he was very excited being on set. We had a good chat. It was a day that Peter Vaughan [Maester Aemon Targaryen] was also on set — two legends of the acting world — and they sat and traded stories.

“We had a whole four generations of people there — we had Brenock [O’Connor], who was younger than us, then us young bucks, and then Owen [Teale] and Dominic [Carter] who are an older generation than us, and then we had JJ and Peter — it was a cross-section of the acting society there, which was wonderful to see. May he rest in peace. He was a lovely fellow.”

fune

Faktycznie, 4 pokolenia (trochę przesadza z różnicą między nim a O'Connorem ale pewnie rozchodzi się tylko o 'dziecko' a 'młody dorosły'), bo ci dalej wiekowo już faktycznie 'pokoleniowo'. Ciekawe, czy aktor który zmarł - wycięli te sceny czy będą mieć miejsce. Mówi parę dni więc mógł również zostać zastąpiony, a na końcu odcinka w napisach będzie 'dedicated to JJ Murphy'.

matiiii

SPOILER DLA WSZYSTKICH:

- nowy rozdział/część rozdziału Sansy z WoW:
http://winteriscoming.net/2015/04/02/martin-drops-new-the-winds-of-winter-chapte r-sansa/

matiiii

- dla fanów Sex Pistols.. i nie tylko:
http://winteriscoming.net/2015/04/02/game-thrones-musical-recaps-game-jones-root s/
Niektóre teksty bardzo dobre :D

matiiii

- pierwsze recki sezonu 5:
http://watchersonthewall.com/first-reviews-of-game-of-thrones-season-5/
Njus z linka będzie updejtowany :)

matiiii

- pierwsze recki sezonu 5:
http://watchersonthewall.com/first-reviews-of-game-of-thrones-season-5/
Njus z linka będzie updejtowany :)

matiiii

- pierwsze recki sezonu 5:
http://watchersonthewall.com/first-reviews-of-game-of-thrones-season-5/
Njus z linka będzie updejtowany :)

matiiii

- pierwsze recki sezonu 5:
http://watchersonthewall.com/first-reviews-of-game-of-thrones-season-5/
Njus z linka będzie updejtowany :)

matiiii

- pierwsze recki sezonu 5:
http://watchersonthewall.com/first-reviews-of-game-of-thrones-season-5/
Njus z linka będzie updejtowany :)

matiiii

- pierwsze recki sezonu 5:
http://watchersonthewall.com/first-reviews-of-game-of-thrones-season-5/
Njus z linka będzie updejtowany :)

matiiii

- pierwsze recki sezonu 5:
http://watchersonthewall.com/first-reviews-of-game-of-thrones-season-5/
Njus z linka będzie updejtowany :)

matiiii

- pierwsze recki sezonu 5:
http://watchersonthewall.com/first-reviews-of-game-of-thrones-season-5/
Njus z linka będzie updejtowany :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones