PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 104
oceny
8,8 10 1 381104
7,3 26
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Temat zbiorczy o njusach ze świata dotyczących serialu GoT.. tak, serialu, więc prosiłbym bez spoilerów <można byłoby komentować wszelakie informacje jak wywiady, ciekawostki, o produkcji, itp.itd. w jednym temacie - nie wiem, może to tylko ja, ale czasami nawet i o takich nic-nie-znaczących rzeczach chciałoby się porozmawiać z innymi fanami, zamiast napisać tylko komentarz pod njusem na FuWU, w dodatku zazwyczaj opóźnionym niż zapodany na forum przez fana xP>. Co do trailerów/filmików zza kulis to raczej temat nie od tego, tutaj można byłoby porozmawiać o 'duperelach' ; ]
Np. można zapodać linka do strony, na której poczytamy o danym 'njusie' co by później móc go skomentować tutaj, podzielić się refleksjami, może pogadać, itp.itd.. a jeśli już ktoś przeczytał np. wywiad, mógłby napisać, czy wart czytania lub przytoczyć najważniejszą jego zdaniem informację, itp. itd.

---

Kopiuje z poprzedniego tematu:
Odnośnie odcinka nr5 <albo takie, w których wspomina się sceny z tego odcinka>:
- Pedro Pascal dla GQ:
http://www.gq.com/blogs/the-feed/2014/05/game-of-thrones-pri...
Fajny wywiad, ale warte odnotowania jest to, co mówi o 'walce' widocznej już w trailerach, jak i to:
"David and Dan, in their adaptation, still refuse to completely betray the books, but they keep surprises hidden."
Ciekawe.

- Liam Cunnigham dla Access Hollywood:
http://www.accesshollywood.com/game-of-thrones-liam-cunningh...
Fajnie mówi o pracy z Markiem Gatissem:
“He’s a fantastic actor. … So to be in a scene with him was an absolute joy, an absolutely a privilege.”
xD

- Alik Sakharov o odcinku nr 6:
http://winteriscoming.net/2014/05/12/director-alik-sakharov-...
WARTO przeczytać choćby tylko to, co przytoczyli na WiCnet.
W skrócie najlepsze fragmenty pokazujące, ze znają się <albo Sakharov zna się> na kręceniu odcinków:
"Speaking with Peter, we talk about nuance and controlling his emotions. If he were to show right off the bat that he’s bothered by this trial, then it would diminish the ending, which the scene has set up."
Doprawdy miał racje, nie wyobrażam sobie tego inaczej : )
Trochę SPOILEROWO:
"Varys says “Sadly my lord, I never forget a thing.” There is a setup there that perhaps Varys could help his friend in the future."
Aaaaha!

O Ramsay'u:
"He is the master of manipulation."

O scenie z Fetorem w wannie:
"Theon and he knows which buttons to push. Here for the first time, he’s being kind to him. Viewers will go “what is this guy thinking? Is he going to hurt him?” The actor who plays Ramsay is a very strong actor and Alfie is an equal match. They are wonderful together. They have such chemistry in the frame you really feel it. When they look at one another – or if they don’t – you go “oof!” You feel it. It goes right into the core."
Biorąc pod uwagę parę komentarzy w temacie o odcinku - rzeczywiście tak było! xD

- oglądalność z odcinkiem nr 6 troszkę spadła, ale dalej wysoka:
http://tvbythenumbers.zap2it.com/2014/05/13/sunday-cable-rat...
Pewnie przy finalnych odcinkach, a z pewnością przy 9-tym <bo statystyczny widz uznaje to za 'muszę zobaczyć'> padnie nowy rekord : >

- Nikolaj Coster Walday w Making GoT:
http://winteriscoming.net/2014/05/13/nikolaj-coster-waldau-j...
Zajebiście rozumie swoja postać, bez wątpienia, najlepsze wg mnie:
"I think that meeting Brienne has made him reconnect to that core of himself."
O czym dużo książkowców zapomina ; )

"Jaime’s whole life has been planned out so he could be close to Cersei. Now he’s coming to the realization that the love he thought they had didn’t exist."
hehe xd

- Sybil Kekilli o Shae, odcinek nr 6:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/sibel-kekilli-shae-taki...
Eh te uzasadnienia aktorski.. w sumie co się dziwić, D&D zrobili co zrobili, choć podoba mi się to, że powiedziała, że Lannisterowie ją złapali i jaki miała wybór: albo zeznawać przeciwko Tyrionowi albo umrzeć. Wybrała więc ‘zemstę’.... szkoda, że w serialu póki co ani widu ani słychu tego tłumaczenia, ale jest jeszcze nadzieja : )


Odnośnie nadchodzących odcinków/sezonu nr5:
- wygląda na to, ze już rozpoczęły się powoli praca nad s5, a głownie chodzi o poszukiwanie lokalizacji:
http://winteriscoming.net/2014/05/11/location-scouting-game-...
Mam nadzieje, ze to jeszcze nie jest Dorne, chociaż czytając komentarze tam doszedłem do wniosku, ze wszystkiego można się spodziewać, nawet Wodnych Ogrodów.. xd

- info o czerwcowych odcinkach GoT:
http://winteriscoming.net/2014/05/13/hbo-releases-details-ju...

Episode #38: “The Mountain and the Viper”
SUNDAY, JUNE 1 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Unexpected visitors arrive in Mole’s Town; Littlefinger’s motives are questioned; Ramsay tries to prove himself to his father; Tyrion’s fate is decided.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Alex Graves.

Episode #39: “The Watchers on the Wall”
SUNDAY, JUNE 8 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Jon Snow and the Night’s Watch face a big challenge.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Neil Marshall.

Episode #40: “The Children”
SUNDAY, JUNE 15 (9:00-10:00 p.m. ET/PT)
Circumstances change after an unexpected arrival from north of the Wall; Dany must face harsh realities; Bran learns more about his destiny; Tyrion sees the truth about his situation.
Written by David Benioff & D. B. Weiss; directed by Alex Graves.

Przyznam, ze można wyciągnąć tutaj parę rzeczy, zwłaszcza jeśli czytało się PLiO <SPOILERY KSIĄŻKOWE>:
- zdanie "Tyrion’s fate is decided." na końcu sugeruje, ze tak się skończy odcinek nr 8, czyli tak, jak niektórzy sadzili, tj. przy czytaniu książek tez czytelnik miał wrażenie, ze los Tyriona przesądzony;
- od odcinka nr 8 wątek Sansy rusza na całego z UdW;
- odcinek nr 9 potwierdzony, że tylko o bitwie o Mur <jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości>, tym samym widzowie będą musieli dalej być trzymani w niepewności o losie Tyriona, genialne;


Inne:
- Ponoć okładka „The World of Ice & Fire” Martina:
http://ic.pics.livejournal.com/grrm/7059164/203837/203837_or...

- Kolejne piwo:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/brewery-ommegang-announ...

- Martin u Conana:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/george-r-r-martin-talks...
W sumie jak tam podsumowali: pisze w DOS? WoW

- warto posłuchać, Cogmana, odpowiada na m.in. pytania fanów z WiCnet:
http://winteriscoming.net/2014/05/14/game-owns-bryan-cogman-...
Co ciekawe:
- scena w Twierdzy Crastera z odcinka 4-tego była najtrudniejsza do napisania i BARDZO ocenzurowana <czyli jak kiedyś ktoś z ekipy wspominał, że ocenzurowano bardzo pewną scenę, to najpewniej chodziło o tą>;
- odcinek 6 był o rodzinie Lannister, ze sceną procesu uwypuklającą relacje między bohaterami;
- akcja w Dreadfort miała być dłuższa, zwłaszcza z atakiem Żelaznych Ludzi, ale edytowano i jest krótka <np. wydaje mi się, że mogła być akcja, gdzie Żelaźni-randomy wpadają do komnaty, gdzie Ramsay uprawia barabara z Myranda, i stąd był topless i we krwi itp.>. CO CIEKAWE, Yara MIAŁA UCIEC kiedy UCIEKŁA! Jak mówi, będzie musiała „z tym żyć”, tj. że uciekła, czyli wychodzi to tak: może to być wykorzystane w scenie, bez spoilerów, z wieca jako kontrargument pewnego pana, albo jeśli Żelaźni zostaną wycięci to i tak pojawi się wiadomo przy kim <widz dowiaduje się, że jeśli troskliwą siostrą w tych scenach tak czy siak>; aha, fajnie ktoś podsumował scenę z psami, z czym się zgadzam:
„Everybody makes a deal about Yara and her three Ironmen taking off because of the dogs,… when I look at the way the scene is filmed, it looks as if the Iron Islanders were ready to kill all the dogs and Ramsay too, from the last look on her face , she left in disgust not for fear of dogs.”
- Martin NALEGAŁ, aby w serialu pokazano i wyjaśniono Ibank dokładniej;
- oryginalnie pierwszą scenę odcinka nr 6 miała być scena ze smokiem;
- aktor od Barristana jest WIELKIM fanem książek : )
- Syrio Forel JEST MARTWY! POTWIERDZENIE!?
- scena z Hizdahrem wzorowana była <albo pisana pod wpływem inspiracji, coś w ten deseń> „Antygoną”-interesujące;
- Cersei dobierała świadków, nie Tywin;
- każdy sezon jest kręcony jako 10-godzinny film <co było wiadome od dawna>. Reszta sezonu to „roller-coaster”;
- nie może mówić o postaciach, które zostały wycięte bo ciągle jest szansa, że mogą się jeszcze pojawić;

Cogman w moich oczach plusuje, potrafi docenić fandom i brać udział w czymś takim. To się chwali! : )

fune

Popatrzyłem sobie na temat, kiedy rok temat założyłem z 'koniec' w tytule i tam użyłem tych słów 'radujmy się'.. xP Swoją drogą czytając tamtejsze posty zauważyłem, że był to temat 'beta' lub 'demo' obecnego tematu z njusami, hahaha xD

"Jasne, że pojawiły się seriale na zachwycającym widzów poziomie, co sezon tak się zdarza, ale wątpię, żeby było ich aż 14."
To prawda, ale wiadomo jak to jest z krytykami.. ja mam niskie mniemanie o większości więc nie zdziwiłbym się, że powybierali sobie 'swoje' seriale, np. da się zauważyć 'Gotham' w różnych nominacjach do różnych nagród jako jedną z perełek krytyków - fakt, ostatnie odcinki mi się podobały ale początek był słaby, i to MOCNO, i jestem tym faktem bardzo zaskoczony.. TAKI serial nie zasługuje nawet na nominację, szczerze powiedziawszy, a na pewno nie w tym roku. Tak więc wybranie więcej niż 14 serialu raczej wchodzi w grę xd

ocenił(a) serial na 10
fune

"GoT nominowane chyba z przyzwyczajenia"

No chyba jednak nie, bo sezon drugi i trzeci miały nominacje do Globów w liczbie zero.

matiiii

Fajne fotki http://aleseriale.pl/gid,15444,img,411041,fototemat.html

sts111

No fajne, zwłaszcza że pojawiło sie parę nowych (w sensie, że wcześniej ich nie widziałam:D). Ale szkoda, że nie dali więcej z Pascalem i Leną, uwielbiam ich zdjęcia. A wracając do tych z linka, to na jednym Robb i Jon wyglądają razem tak, że faktycznie mogłabym kupić, że są braćmi. Czy tam kuzynami :)

fune

Mnie się najbardziej podobała Lena w wazie :). A Kit na zdjęciu ze słuchawkami miał minę jak cierpiący spaniel, którego wiozą na wizytę do weterynarza. Co do duetu Pedro/Lena zgadzam się plus mam wrażenie, że ona na niego leci i to bynajmniej nie zawodowo (nie żebym się jej szczególnie dziwiła ;))

sts111

Haha, pamiętam jak widziałem to zdjęcie po raz pierwszy z Pascalem i Ho-cośtam grającego Górę - niezła różnica budowy ciała :D

matiiii

Fakt, acz na korzyść Pedra, przynajmniej jak dla mnie. Ha coś tam jest przerażający, nie chciałabym takiego faceta. Brrr (i tu się otrzepałam z przerażeniem/wstrętem)

sts111

Nie no, nie dziwię się mu się, w końcu 'strong manem' był czy jest - nie umniejszam mu tego, co wypracował (ale Wy dzierlatki musicie skomentować, no xP). Natomiast Pascal pokazuje, jak zwykły facet przy takim kolesiu takiej budowy ciała w zasadzie wygląda i chyba to jest właśnie dla mnie śmieszne :D Choć akurat ten strong man ma dobrą budowę, niektórzy są po prostu 'otyli'..

btw. stska, gdybyś miała tak 'przerażającego' faceta i poszłabyś np. do galerii czy szła przez miasto to każdy by ustępował drogi.. popatrz, same plusy xDXD

matiiii

Mnie i tak ustępują ;D. Nie żebym była postury podobnej do tego pana (takoż i aparycję mam przyjemniejszą dla oka), ale ma się tą charyzmę ;)). Nie, nie mężczyzna w zwykłych rozmiarach jest ok (tzn. np. takie powiedzmy 1.85 i niezła klata i w ogóle ;)). Po co mam straszyć przechodniów. Plus jakbym się tak w nocy obudziła i zobaczyła takiego "mena" obok to zanim doszłabym do siebie zawał murowany.

sts111

"Nie, nie mężczyzna w zwykłych rozmiarach jest ok (tzn. np. takie powiedzmy 1.85 i niezła klata i w ogóle ;))"
Te wygórowania kobiece.. niby wszystko w zwykłych rozmiarach ale już klata musi być niezła, haha :D

"Plus jakbym się tak w nocy obudziła i zobaczyła takiego "mena" obok to zanim doszłabym do siebie zawał murowany."
Nie przesadzaj - ile miałabyś do przytulania.. xP

matiiii

Brrr (i znowu się otrzepałam), żadnego przytulania. Ja sobie nawet nie chce tego wyobrażać. Ciekawe jaka laska poleciałaby na takiego gościa. Kulturystka? ;) . Poza tym nie przypominam sobie, że Góra miał jakąś kobietę. Oczywiście nie licząc tych gwałconych nieszczęśnic.

sts111

Nie przesadzajmy - podejrzewam, że jest wiele pań, które chciałyby mieć takiego 'misiaka'. Może po prostu do nich nie należysz xP
Góra z sagi to co innego :D Gwoli ścisłości pisałem tylko o aktorze/kulturyście, nic ponadto.. stsko xd

matiiii

Wiem, że pisałeś o aktorze :). Zdecydowanie nie należę. Ciekawe co sądzi na ten temat Fune.

sts111

Ok, nie należysz, nie należysz, niech Ci będzie.. xP
Haha, też jestem tego ciekaw - poznamy prawdziwe oblicze fune i 'czy lubi misiaka' :D

matiiii

Wow, dokopałam się :D Oj nie wiem, czy tak zdradzać prywatne me oblicze na forum :D Fune jedynie uchyli rąbek, że generalnie nie leci na wygląd (choć ma swoje słabości), a na mózg i poczucie humoru. Miała zresztą do czynienia z mężczyznami, którzy wyróżniali się swą przystojnością dużo powyżej przeciętnej, w pakiecie z niezwykłym urokiem osobistym, i okazywało się to ich jedyną zaletą.
Aczkolwiek przyznaje bez bicia, że preferuje szyję między głową i karkiem niż sam kark pod głową.

fune

"Aczkolwiek przyznaje bez bicia, że preferuje szyję między głową i karkiem niż sam kark pod głową."
piękne i także się pod tym podpisuję ;D

sts111

+2 hahaha :D

matiiii

-Filmik HBO "End-of-Year" o serialach jak zwykle oprócz podsumowania prezentuje 'smaczki' o nadchodzącym roku serialowym tej stacji. I tak, pierwsze 5 SEKUND z s5 pojawia się w tym klipie:
http://winteriscoming.net/2014/12/21/hbo-end-year-video-contains-glimpses-season -5/
Jeśli ktoś nie chce oglądać całości to GoT sceny zaczynają się na 1:37:
- Cersei chodzi po ogrodzie
- Jon i Olly/Olek w dziale treningowym xd
- nowy imedż Tyriona :D:D
- Arya gdzieś tam w Braavos

- Wyciekły foty z planu z nowym kostiumem Aryi:
http://winteriscoming.net/2014/12/18/arya-starks-season-5-costume-unveiled/
No no, na pierwszy rzut oka podoba mi się.. 'inność' tego stroju względem widzianych do tej pory w Westeros. W sumie zawsze wyobrażałem sobie to jakoś po włosku z tym Braavos a tutaj nawet rękawiczki.. :D (nawet jeśli rozejdzie się o robotę Aryi to jednak fajnie xd)

- Martin o decyzji Sony o wycofaniu filmu 'The interview' z kin:
http://winteriscoming.net/2014/12/19/george-r-r-martin-offers-to-screen-the-inte rview/
Cytat Martina mówi sam za siebie, uwielbiam jego teksty xP

"It’s a good thing these guys weren’t around when Charlie Chaplin made THE GREAT DICTATOR. If Kim Jong-Un scares them, Adolf Hitler would have had them shitting in their smallclothes."
Hahahah xD

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Mogliby jakiegos trailera wypuscic

matiiii

- Mark Gatiss w i o s5:
http://winteriscoming.net/2014/12/23/mark-gatiss-hints-role-season-5/
Jak to z nim bywa bardziej wymijająco aniżeli cokolwiek konkretnego. Fakty natomiast są takie, że wystąpi w jednym odcinku s5 (jak w s4) i kręcił sceny w miejscu, które w serialu zwie się Braavos. Teraz to mnie ciekawi po kiego scena z Nestorisem i w jakim celu BEZ Stannisa?!
Na WiC doszukują się drugiego dna w wypowiedzi Gatissa i że jak zwykle uprawia trolololo wzorem Mofata ale stawiam, że nie kryje się tutaj nic ponad suche fakty :)

- ciekawe przyrównanie smoków, np. Smauga z Balerionem czy Drogonem:
http://winteriscoming.net/2014/12/22/see-game-thrones-dragons-balerion-drogon-ma tch-smaug/
Muszę przyznać, że jestem zaskoczony wielkością Drogona z s4 w porównaniu do Smauga :O Natomiast Balerion.. klasa sama w sobie, Smaug się chowa xP (tak Tolkienowo-Martinowo :D)

btw. na WiC pisali o 'Marco Polo' stacji Netflix jako ich 'Grze o tron' i mam pytanie jeśli ktoś ogląda (cenię sobie Netflixa za udane produkcje serialowe ale jakoś nie mam chęci zaczynać nowy serial): dobra produkcja jak narazie? Opinie z tego co widzę są chyba podzielone.

ocenił(a) serial na 9
matiiii

<Muszę przyznać, że jestem zaskoczony wielkością Drogona z s4 w porównaniu do Smauga :O>

Śmiać mi się chce z tego "między-sezonowego" dorastania smoków. Między sezonami jest maksymalnie miesiąc różnicy w serialowym timeline. Mogliby to zrobić płynniej i subtelniej, ale co ja wiem o smoczej genetyce ;)

Chciałem się jeszcze zapytać - będą jakieś zmiany aktorów (w sensie, tych już obsadzonych w poprzednich sezonach) ?

PieczykM

Jasne, że by mogli, ale wiadomo, że jadą po bandzie, jak ze wszystkim, ale już nie będę się czepiać :P
Myrcella będzie miała nowe lico, a szkoda. Ale przynajmniej nie będzie nowego ser Denysa Mallistera, chociaż to raczej i tak mało widzów go pewnie kojarzy. A tak w ogóle kogo zabraknie, a kto będzie w kolejnym sezonie, to dla Ciebie spoiler?

ocenił(a) serial na 9
fune

Myrcella, hmm ciekawe.

<A tak w ogóle kogo zabraknie, a kto będzie w kolejnym sezonie, to dla Ciebie spoiler?>

Tak, proszę nie ujawniać szczegółów. Wolę aby B&W zawiedli* mnie w kolejności jakiej sobie to zaplanowali ;)


*Chociaż przypuszczam, że za mocno narzekać nie będę :)

PieczykM

http://metrouk2.files.wordpress.com/2014/07/game-of-thrones-season-5-cast-nell-t iger-free-myrcella-baratheon.png?w=768&amp;h=426&amp;crop=1
A co do drugiego akapitu to mam bardziej na myśli postaci, które dotąd w serialu widzieliśmy, a nie te nowe, ale spoko :) Ty nigdy ne narzekasz :P

ocenił(a) serial na 9
fune

Aaa teraz rozumiem. Wolałbym też tego nie wiedzieć ;)

<Ty nigdy nie narzekasz :P>

Tak piszesz, bo nie widziałaś mnie podczas czytania Świata Lodu i Ognia ;) Miałem ochotę podłożyć tekst pod ten filmik ze sfrustrowanym Hitlerem. Było blisko :)

PieczykM

Tu komentarz Aimee https://vine.co/v/M0LJpJpgQ3I ...
O_O a dlaczegóż to?

ocenił(a) serial na 9
fune

Link mi nie działa.

A dlatego ponieważ nie wiem dla kogo ta książka jest. Masa błędów i niedomówień. Od głupotek np. tekst z tyłu okładki "..od Ery Herosów...", a w rzeczywistości historia w książce napisana jest od ery świtu. To bardziej błędny opis, w sumie drobnostka, ale... weźmy mapę str 5. "Znany świat" i brak jednego KONTYNENTU, który mimo, że nie pojawił się w sadze, to w oficjalnym wydaniu map uniwersum istnieje. Pomijam już fakt, że w książce mapka jest malutka, mogłaby być na te dwie strony. Wydarzenia są pisane z perspektywy maestra. Pomysł fajny, ale ograniczony do POV-a jednego człowieka, który nie raz i nie dwa wprowadza czytelnika w błąd, bo jak się siedzi w cytadeli i się przeczyta stary zwój, w którym pisze, że nie widziano olbrzymów od x lat, to musi być prawda. A my po zaliczeniu książki wiemy, że olbrzymy mają się dobrze, są wegetarianami i alkoholikami. Ogólnie tego dużo, nie będę się produkował, szkoda koloru moich włosów.
To nie tak, że książka jest do niczego, ale jest trochę za mało nowych informacji. To w zasadzie zubożała wersja wiki na papierze. Co z tego, że obrazki bardzo ładne, skoro ok. 50% z nich to artworki walające się w internecie od nawet kilku lat (sporo z nich pojawiło się w naszym quizie ;). Chętnych do popisania się umiejętnościami rysownika na pewno nie brakowało, ale prościej i taniej było skorzystać z gotowców.
Pięknie to stoi na półce, co ważniejsze wydarzenia są ładnie opisane, ale to skok na kasę i tyle. Piszę to z perspektywy kogoś, kto czytał wcześniej dużo o historii i geografii Pieśni. Gdybym oceniał z perspektywy osoby "nowej" w tym uniwersum 9+/10. A tak 7 (naciągane;)

PieczykM

Taa, zauważyłam, że jakoś mi łeb podzielił go na wersy, dlatego od razu zamieniłam, ale zapewne byłeś już wtedy na etapie odpisywania, więc jak teraz klikniesz to będzie git :)
(oczywiście kropki nie wchodzą w skład linka;)
No trzeba brać poprawkę na to, że pisania jest z subiektywnego punktu widzenia/wiedzy i specjalnie na konkretne zamówienie, więc siłą rzeczy będą pewne nieścisłości/zmiany co do naszej perspektywy. Dlatego moim zdaniem pozycja ta wymaga pewnej wiedzy od czytelnika tak, by potrafił odróżnić plewy od ziaren.
A myślisz, że każdy maester ma słuszną wiedzę na temat olbrzymów? Tym bardziej, że wedle ogólnego pojęcia wszelkie tego typu sprawy ograniczały się do bajania starych ludzi bądź dziwaków typu Jojen. Nie jestem pewna, ale chyba nawet maester Luwin był sceptyczny do tego typu spraw.
A co do niedbalstwa samego wydawcy to cóż, już coś o tym wspominałam przy innych aspektach, so... I naprawdę nie rozumiem, czemu nie zatrudnią jakiś sagowych geeków do korekty.

ocenił(a) serial na 9
fune

Wiem, wiem - trzeba brać poprawkę na punkt widzenia, ale czy kompendium wiedzy nie powinno zawierać... no wiedzy, tj. prawdy. Takich ograniczeń z powodu wersji pov jest w książce kilkanaście. Mi się to nie podoba. Jest klimatyczne, ale wolałbym już suchy, ale rzetelny opis.
Mówię Ci (czekaj, czekaj, raczej "piszę", ale to ma dziwny wydźwięk;), gdybyśmy my - quizowicze, dostali propozycję stworzenia takiej książki, w oparciu o otrzymane i istniejące materiały - na pewno nie zrobilibyśmy tego gorzej :)

PS. Dobrze chociaż, że dostałem ładne i ciekawe drzewko pokoleniowe Starków. Zadziałało jak rumianek ;)

PieczykM

Ale wtedy to by była zupełnie inna książka ;) Ja tam się cieszę, że dostałam książkę nie tyle o sadze co wyjętą z niej dosłownie i to jeszcze napisaną dla mego króla :D
Liczę, że na tyle kumata jestem, że będę umiała oddzielić fakty od przypuszczeń i specjalnych fałszów :D
Tak jak np. czytając POVy danych postaci, widzę, że przedstawiają dane zdarzenie swymi subiektywnymi oczyma, przez co mamy zafałszowany bardziej lub mniej przedstawiany obraz ;)
Tak że nie tyle należy podchodzić do tego jak do kompendium wiedzy, a raczej jako dodatku do istniejących POVów, z tym że bardziej rozbudowanego i bez dialogów :) Pomyśl, że wyciągnąłeś księgę ze stołecznej biblioteki i po prostu zanurz się w lekturze :)

Co do drugiego, gdyby chodziło o przygotowanie kompendium wiedzy właśnie czy wyszczególnienie różnych powiązań to bez dwóch zdań, to chyba oczywiste :D

fune

A mnie się marzy papierowe wydanie wszystkich edycji naszego quizroomu i z to z ilustracjami. Żadnej korekty, wszystkie posty jak leci, włącznie z dygresjami i wzajemnymi docinkami :). Na ładnym papierze i w twardej oprawie. A co.
Generalnie popieram Pani podejście do "Świata", sama go w ten sposób potraktowałam.

PieczykM

No proszę, ile się człowiek musi namęczyć, żeby trafić na posta w którym Szanowny Pan dzieli się swoimi wrażeniami z lektury. A jak prosiłam o takowe w quizroomie, to "ani widu ani słychu" :((( (i jeszcze łzy do kolekcji).

ocenił(a) serial na 9
sts111

A przepraszam bardzo :) Miałem opisać wrażenia, ale nie lubię narzekać i chciałem trochę zaczekać aby ochłonąć ;)

I wcale się Szanowna Pani nie namęczyła, skoro odwiedza ten temat regularnie ;)

PieczykM

Czy wy towarzyszu nie wiecie jak męczące jest szukanie postów na łebie po zmianie szaty? Owszem temat odwiedzam, ale dyskutuje głównie z panem M. i panią F. i cudem - powtarzam - cudem odnalazłam pańskiego posta.
A tak na poważnie, jestem zaskoczona Twoją oceną, wydawało mi się, że będzie Ci się podobać. Osobiście jestem zadowolona, że wszystko mam w jednym miejscu, a nie rozwleczone gdzieś po necie i w obcych językach :)

sts111

Fakt, nowe 'powiadamianie o nowych postach' jest katorgą :/ (tak wyżalam swe żale ponownie xd)

ocenił(a) serial na 9
sts111

Mi się podoba, ale liczyłem na trochę więcej nowości. Ta książka to pójście na łatwiznę. wystarczyło przepisać to co było w sieci, z drobnymi zmianami kosmetycznymi, plus dodać małą szczyptę nowości i voila.
To, że narzekam, nie znaczy, że książka jest zła. Chciałem więcej.
I tak przeczytałem ją już ze 3 razy ;)

PieczykM

"To, że narzekam, nie znaczy, że książka jest zła. Chciałem więcej.
I tak przeczytałem ją już ze 3 razy ;)"
:D

PieczykM

"Śmiać mi się chce z tego "między-sezonowego" dorastania smoków. Między sezonami jest maksymalnie miesiąc różnicy w serialowym timeline. Mogliby to zrobić płynniej i subtelniej, ale co ja wiem o smoczej genetyce ;)"
Na szczęście etap wyśmiewania dorastania smoków mam już za sobą xP A poważniej, tłumaczę sobie to odcinaniem kosztów w produkcji smoków w cgi, mianowicie: jeśli zrobią jednej wielkości model smoków na sezon wyjdzie taniej niż robienie różnej wielkości smoków w trakcie sezonu (za każdym razem pewnie dodatkowe koszta). Więc pewnie przyjęli, że z sezonu na sezon (niezależnie ile czasu mija i jak głupie się to wydaje) smoki będą większe, i większe, jeden raz na początku sezonu aż do jego końca. Nic na to chyba nie poradzimy bo pozostaje jeszcze niesamowita animacja tychże modeli smoków, którą my widzowie się delektujemy - w sumie coś za coś.. ;)

ocenił(a) serial na 9
matiiii

Czyli to ten sam worek (budżet), do którego my - zaślepieni fani wrzucamy większość niedoróbek ;) A tak na poważnie - nie przeszkadzają mi te smocze, nagłe zmiany. Ładne są i jest git :)

PieczykM

Pieczyku, wytłumacz mi to pierwsze zdanie bo nie załapałem puenty xP

ocenił(a) serial na 9
matiiii

To pewnie moja wina, na fw jestem z doskoku i staram się jak najszybciej wszystko ogarnąć ;)

Chodziło mi o to, że my fani, sporą część niedoróbek łączymy z budżetem serialu. Tym samym możemy jakoś z tym żyć ;)

PieczykM

Haha, nie da się ukryć, nie da się ukryć :D

ocenił(a) serial na 10
matiiii

Wiadomo może kiedy ma się pojawić zwiastun 5 sezonu?

kacperowski20

Na WiCnet stawiają na połowę stycznia 2015, podobnie jak coś rok temu z s4 trailerem (chodzi oczywiście o full trailer, jakiś dłuższy a nie żadne teasery). Biorąc pod uwagę, że rok temu było nie więcej 'teaseru' w ich (HBO) corocznym filmiku podsumowującym też tak obstawiam (z drugiej strony zdjęcia trwały znacznie dłużej niż rok temu i to argument za tym, że trailer pojawi się w drugiej połowie stycznia :D).

ocenił(a) serial na 10
matiiii

No to super.Już niedługo :) Żelaźni ludzie ponoć mają być? Marzy mi się tylko by w 5 sezonie pojawiła się Kamienne serce :D

ocenił(a) serial na 10
kacperowski20

Nawet na to nie licz wykasowali tą postać

ocenił(a) serial na 10
TyrionLanister

Nie powiedzieli tego wprost przecież.No chyba że dysponujesz takim linkiem gdzie tak mówią.

kacperowski20

jest informacja że Michelle Fairley nie pojawi się w 5 sezonie co zapewnia prawie na 100% że nie pojawi się i postać stoneheart (info było podawane przez aktorkę w jakimś wywiadzie, ale nie chce mi się teraz szukać.)

ocenił(a) serial na 10
Laurenor

Szkoda,nie rozumiem ich decyzji :( W takim razie dokąd zmierza wątek Brienne? Nie będzie Bractwa?

kacperowski20

Równie dobrze może właśnie nie być, a wątek Brienne pozostanie fanfikiem. Ew., taka teoria serialowa, pozostaje na wolności Blackfish i on może przejąc schedę po LS w Bractwie (fakt, nie będzie to tak MOCNE jak rozwiązanie książkowe ale jeśli mają zamiar postąpić, bez spoilerów, z Brienne w sposób książkowy to musi nastąpić zmiana postaci w danym wątku, w tym przypadku w Bractwie). W sumie dochodzi jeszcze Sansa.. coraz więcej fanfików się szykuje.. xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones