PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 463
oceny
2,8 10 1 35463
2,5 4
oceny krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

Stary wątek się wyczerpał , więc zakładam nowy.

ocenił(a) serial na 10
_wiiktoria

Fajnie by było, gdyby do Stowarzyszenia "Droga Słońca" zapisał się dr Koziełło-Kozłowski,
i ewentualnie psychoterapeuta jeszcze też hehe ;D

hehe123

Ja akurat za wątkami Tadeusza i Anny nie przepadam, ale jakby był poważny to czemu nie. dziś te tablety tak przewidywalne, może komuś się to podoba, ale cóż :)

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

Tadeusz i Anna są w miare śmieszni. Mnie drażni Agnieszka Lubicz! Postać (jak i aktorka) jest beznadziejna

ocenił(a) serial na 6
_wiiktoria

Oj, nie zgodzę się z tym. Według mnie Paulina Holtz to dobra aktorka, jako jedna z niewielu wiarygodnie odgrywa swoją postać. Potrafi pokazać emocje, na przykład we wczorajszym odcinku podczas wzruszenia się. Sama postać też jest prowadzona konsekwentnie jako ekolożka, wegetarianka, a prywatnie kochająca matka z zasadami.

ocenił(a) serial na 10
elmoo_filmweb

Szanuje Twoją opinie, jednak nadal uważam,że jest irytująca, tak jak Zyta i cała jej rodzina

ocenił(a) serial na 6
_wiiktoria

Rozumiem. :) Mnie na przykład niemiłosiernie denerwuje Darek i jego sposób mówienia.

_wiiktoria

Anna i Tadeusz odpowiadają w serialu generalnie za lekkie wątki- to dobrzy aktorzy, choć wątki te czasem są głupie, Anna jest fajna jak w coś się angażuje, ale bardziej na poważnie-ale to wina scenarzystów.

Co do Agi -ostatnio mnie też denerwuje, ale jako tako mi nie przeszkadza.

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

rozczarował mnie wątek choroby Pawła, niby sie coś dzieje,a niby nie

_wiiktoria

Akurat wg mnie ten wątek średnio potrzebny i nie lubię takich za bardzo , wyjazd do Szwajcarii i Barbara może coś namiesza.

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

Akurat właśnie Tadeusza przydałoby się trochę rozkręcić...
Najlepiej odpowiednim Stowarzyszeniem... Akurat jest okazja.

hehe123

Teraz już raczej za późno, bo wątek się kończy, ale jakiś poważny wątek im by się przydał-może jakiś błąd lekarski, jakaś stracona ciąża?

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

Stracona ciąża już była i niestety znowu musze powiedzieć,że nudna. Uwielbiam Klan i oglądam od lat,ale troche sie wypalił, kiedyś ciągle coś sie działo,a teraz nawet jak juz jest jakaś akcja to nie jest zbyt ciekawa

_wiiktoria

W tym serialu prawie wszystko już było:P To prawda , że wiele rzeczy możnaby zrobić lepiej i inaczej, ale ja tam nie narzekam -bo aż tak się nie przejmuje takim serialem.

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

O tak! Na przykład spotkanie integracyjne z Leader'em Stowarzyszenia "Droga Słońca" można by zorganizować w Topolinie...

hehe123

Ma być podróż balonem proponuje utratę kontroli nad balonem i zaginięcie Anny i Tadeusza gdzieś w lasach koło Topolina:)

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

Dziś było powiedziane, że balony "nie wiadomo gdzie lądują".

hehe123

Więc pasuje:) Ale w Klanie to raczej bez takich historii :)

ocenił(a) serial na 3
wiatriwoda

Lasy koło Topolina to nie dżungla amazońska, znaleźliby się w ciągu godziny, góra dwóch.

MarinaSamira

Jakby balon spadł mogliby być ranni , więc niekoniecznie.

ocenił(a) serial na 6
_wiiktoria

Ja z kolei zauważyłem, że ostatnio bardzo dużo się dzieje. Sekta, ciąża Bożenki, choroba Pawła i ślub z Wigą, problemy w związku Agnieszki i Janusza. Tak jakby scenarzyści przeczuwali, że nadchodzi koniec Klanu i chcą jak najlepiej wykorzystać ten czas. :)

ocenił(a) serial na 10
elmoo_filmweb

może i coś tam sie dzieje,ale nadal nie jest zbyt ciekawie i ekscytująco

ocenił(a) serial na 4
_wiiktoria

No niestety jest jak zwykle, więcej gadania o akcji niż samej akcji.
Ostatnio najbardziej emocjonująca scena to było chyba zalanie wodą telefonu :D

ocenił(a) serial na 10
andre_

oo tak, Jacek dobrze przeprowadził tą akcje

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

Pasowałby na "LEADER'a".
Błędy lekarskie są nudne.

_wiiktoria

To prawda, choć bywało gorzej;) Wiadomo, że fajerwerków nie może być non stop , ale czarnego charakteru brakuje. Daniel mało się pojawia więc jakby go nie było.

wiatriwoda

Dziś niestety nie wile się działo :p Korbas , Poldek-to nudziarze jakich mało podobnie ich wątek, tylko pozostaje czekać na 4 maja i akcję z GSG.:)

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

A którego słynnego polskiego aktora widziałbyś w roli Leadera Stowarzyszenia "Droga Słońca"?

Ja uważam, że tę długo wyczekiwaną rolę perfekcyjnie zagrałby jedynie słynny polski aktor Michał Bajor...
http://www.filmweb.pl/person/Micha%C5%82+Bajor-469

ocenił(a) serial na 3
hehe123

Wątpię by tego Leadera pokazano - pewnie będzie rozmowa bohaterów na zewnątrz tego budynku i oni usłyszą padający strzał.

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

No to żeś się pomylił :) Był strzał, było jak zwykle groteskowo i żenująco ;)

ocenił(a) serial na 3
Lotta_Rosie

Jestem kobietą.

ocenił(a) serial na 1
MarinaSamira

Kurde, przepraszam :o
przecież nick nie pozostawia wątpliwości, mea culpa.

ocenił(a) serial na 3
Lotta_Rosie

Spoko, nie gniewam się.

ocenił(a) serial na 4
hehe123

Szef klubu PiS by się nadawał, taki demoniczny typ :D

ocenił(a) serial na 1
andre_

Moim zdaniem to alimenciarz bardziej przypomina jakiegoś sekciarza.

ocenił(a) serial na 4
theodorebagwell3

Kaczyński alimenciarz?

ocenił(a) serial na 1
andre_

Alimenciarz kijowski vel kitowski.

wiatriwoda

Odcinek dziś w sumie ważny kończy pewien okres wątku sekty i wyszedł nieźle, oczywiście scena strzału i szamotaniny winna być lepsza, ale wyszła nieźle, dobrze zagrała Beata, Ela , Jacek ,Małgosia nawet też no i Moni i Daniel, więc było OK. Było to zaskakujące , bo nikt nie podejrzewał , że taki będzie przebieg spotkania z GSG-który notabene zagrał całkiem , całkiem i z niezłym jak na Klan angielskim.

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

bardzo fajny odcinek, szkoda tylko,że to spotkanie i cała akcja nie trwały dłużej. Nie rozumiem dlaczego Daniel został aresztowany, przecież to nie on zabił, a policja nie miała nic na ''stowarzyszenie''

_wiiktoria

No próbował zabić GSG:p to wystarczy :) Ale fakt mogło być więcej .

ocenił(a) serial na 1
wiatriwoda

Właśnie. Nie zabił GSG tylko dlatego, że tamten chyba trochę znał się na samoobronie. Jedyne co, to nigdy nie widziałam żeby policja strzelała podejrzanemu w klatę piersiową :/ Powinien strzelać w ramię czy w nogę. Zakładam jednak, że scenarzyści kombinowali, żeby historia potoczyła się tak, żeby Daniel nie był zabójcą (za wysoki wyrok i ryzyko trzymania bohatera na długo w więzieniu, że to uniemożliwia ciągnięcie z nim ciekawych wątków, np. przemiany). GSG musiał jednak umrzeć, bo coś czuję, że cała ta sytuacja była w dużej mierze ustawką. Na końcu Daniel mówi, że jest naprawdę wolny, myślę, że GSG szantażował go i terroryzował psychicznie i emocjonalnie przez lata.
To może za mocne porównanie, ale to trochę tak, jak w filmie Dług. Tak jakby Daniel (mimo że zachowuje się jak niezły .uj), czuł podświadomie, że ten człowiek nigdy nie da mu spokoju i dlatego trzeba go zabić. No, chyba że jest taki wyrachowany i chciał zająć jego miejsce.

Lotta_Rosie

Trochę się to kupy nie trzyma. Nie to co Ty piszesz , ale co chyba wymyślili scenarzyści. Daniel niby wraca po to by zemścić się na sekcie, tworzy filie ,wszystko tu robi, nawet ludzi werbuje by ten GSG przyjechał i on go zabił-do tego momentu super jak na Klan. Ale czemu terroryzował matkę , robił te wszystkie akcje z rodziną, przecież mógł mieć 2 twarze.

ocenił(a) serial na 1
wiatriwoda

No właśnie też się nad tym zastanawiam. Podejrzewam, że mogą zrobić tak, że on teraz pójdzie do aresztu i będzie mu groziło więzienie za usiłowanie zabójstwa. Żeby ten wyrok złagodzić, albo go uniewinnić, matka będzie próbowała udowadniać, że jej syn był nieświadomy swojego czynu, bo ma wyprany mózg. Wtedy zaczną go badać psychologowie, zaproponują jakąś terapię i on zacznie wracać do siebie. Pewnie w sezonie po wakacjach przeprosi matkę za wszystko i przejdzie na dobrą stronę mocy :D Pewnie dziewczynę znajdzie itd. :P Właśnie dlatego GSG musiał zabić policjant. To oczywiście też pewnie pomoże Małgosi szybciej wymiksować się z seksty, bo przeżyła dziś doświadczenie graniczne. Postrzelenie zrobiłoby na niej pewnie trochę mniejsze wrażenie, niż zastrzelenie człowieka, choć też pewnie będzie trochę wracała do siebie. Scenarzyści chyba nie chcieli żeby Daniel miał wyrok zabójstwa, nawet nieumyślnego. Ogólnie ten gość, który gra Daniela jest przerażający. Zastanawiam się czy to takie świetne aktorstwo, czy kurde faktycznie po warunkach go obsadzono :D

Lotta_Rosie

Myślę , że to niezły aktor , a dodatkowo jego twarz , nawet jak nic nie mówi już wiele mówi :P Więc dobrze akurat go obsadzono i oby nie siedział w więzieniu za długo , bo to jedna z ciekawszych postaci w serialu. Dodatkowo jak nie przepadam za Moni-to dzięki niemu jej postać trochę się rozwinęła. No i Feli też nie był non stop takim przygłupkiem. Ciekawe czy Małgosia podupadnie psychicznie-pasowało by, dla większego realizmu.

ocenił(a) serial na 1
wiatriwoda

No, to byłaby masakra gdyby z dnia na dzień Małgosia stwierdziła, że ta sekta, to był kiepski pomysł i zaczęła chodzić na imprezy ze znajomymi i żyć jak normalna nastolatka. Z drugiej strony, w tej sekcie była uczona, że życie jest banalne i bezsensowne, a śmierć oczyszczająca i wyzwalająca. Patrząc w ten sposób, to zastrzelenie tego guru powinno wywołać w członkach sekty entuzjazm, w końcu śmierć ich jara :P To, że Małgosia wyszła zapłakana z tego spotkania dowodzi, że jeszcze nie jest stracona dla świata i to co zobaczyła było dla niej jak kubeł zimnej wody. Przekonała się, że gadanie o śmierci to jedno, a bycie świadkiem śmierci człowieka, to co innego. Generalnie to wydarzenie sprawia, że najciekawszy wątek tej serii Klanu się powoli domyka (mniej lub bardziej logicznie, bo i tak ładowanie kulki w klatkę piersiową człowieka, który przecież działał w samoobronie, jest dla mnie bardzo dziwne).

Lotta_Rosie

Na razie poszli w depresję Małgoni i Moni i nawet to ma jakieś ręce i nogi i te sceny wyszły spoko, ale było tego za mało, nic nie wyjaśniono co się stało z Danielem za to tyle czasu poświęcono na mega nudnych Grażę, Poldka i wycieczki-wątek nie na dziś.

ocenił(a) serial na 10
wiatriwoda

Nie pamiętacie może czy Małgosia była obecna na wigilii na Sadybie? bo mi sie wydaje,że tak, a przecież tam był wtedy Daniel

_wiiktoria

Daniel zostawił tylko prezenty na wycieraczce.

ocenił(a) serial na 4
Lotta_Rosie

Skąd tam wziął się nagle policjant? Z tego co kojarzę to ci sekciarze raczej z ulicy ludzi nie brali, trochę to trwało by się dostać do struktur.

ocenił(a) serial na 1
andre_

Może lepiej nie drążyć, bo wylezie mnóstwo nieścisłości :)

ocenił(a) serial na 6
andre_

Niekoniecznie, Feliks i Bogdan też bez problemu tam weszli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones