PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659055}

Wikingowie

Vikings
8,4 174 002
oceny
8,4 10 1 174002
6,8 8
ocen krytyków
Wikingowie
powrót do forum serialu Wikingowie

Może i Rollo wygląda jak dziwka, wg kryteriów Wikingów, ale jednak Paryż obronił....prawdziwym zwycięzcą okazał się jednak król/cesarz Franków, który - kogo miał przerżnąć -przerżnął (przepraszam za kolokwializm), kogo miał zabić - zabił, inwestycja w zięcia Wikinga okazała się udana - bo i wnuk/wnuczka w drodze i córeczka zadowolona, a zięć przy okazji obronił mu koronę i głowę. HAIL ROLLO!! Przeskok czasowy -> Aslaug pije - to się zdarza, Ragnar przeszedł chyba jakiś detox, bo fizycznie wygląda lepiej pomimo upływu lat, choć psychicznie....no cóż....Mali Ragnarsonowie są już w wieku poborowym - więc tata może dać się spokojnie zabić w Anglii w next sezonie - to szaleństwo w oczach pełzającego Ivara...miodzio....Bjorn marzy o swej wyprawie na Morze Śródziemne, a pomoże mu nieoceniony i uroczy FLOKI :D........

ocenił(a) serial na 9
Gryzio_2

Gdzieś tutaj czytałem, że scenarzyści nie uśmiercą tak szybko Ragnara i chyba po tym zwiastunie nowego sezonu mają rację. Motyw najazdu młodych Lothbroków będzie o tą osadę zamiast o śmierć Ragnara bo jak sami widzicie nigdzie na polu walki nie ma nawet pokazanego króla wikingów.

ocenił(a) serial na 10
Gryzio_2

a ja mam pytanie czy oni naprawde pozegnali lagerte w tak mierno ;/

Gryzio_2

Świetny odcinek, chyba najlepszy w 4 sezonie.

MagicTranceSessionTV

Zgadzam się że odcinek najlepszy w sezonie, ale biorąc pod uwagę jakość 4 sezonu to w sumie żadne osiągnięcie ;)

Gryzio_2

4 sezon na razie najlepszy. Wreszcie nie tylko Wikingowie myślą i potrafią walczyć. Często nie dało się oglądać scen walk z wcześniejszych sezonów tak były jednostronne, nierealistyczne

ocenił(a) serial na 9
Gryzio_2

To, że Lagherta nie zginęła w tym odcinku to dla mnie minus.
Moim zdaniem w 5 sezonie Ivara (główna postać) będzie grał Rhys-Meyers. Póki co zagra go (w młodocianym wieku) Andersen. Katheryn-Winnick jest zbyt ładna żeby udało się ją postarzyć o 30-40 lat w stosunku do Rhysa-Meyersa więc podejrzewam, że jej udział w serialu skończy się w 4 sezonie, teraz był dobry moment i aż dziwne, że nie zginęła.

Tak samo na minus aktorzy grający synów Ragnara czyli chłopięta z sarnimi oczami, Bjorn jest już wystarczająco spedalony a teraz dostaliśmy następnych.

Ogólnie od pewnego momentu to już jest coś a'la Gra o Tron, Camelot albo The 100, , zalatuje tandetą. Pierwsze sezony były najlepsze i oglądało się to z przyjemnością. W odcinkach 11-20 będziemy mieli pewnie Anglię i śmierć Ragnara a potem lekki przeskok w czasie i 5 sezon z "zemstą synów Ragnara" i Ivarem jako liderem.

ocenił(a) serial na 4
Tadinho

To, że Lagherta nie zginęła w tym odcinku to dla mnie minus.
XXXXXXXXXX
Lagertha ma swój fanatyczny Fan-Club - więc jest NIE DO "utłuczenia" - dożyje do końca serialu, "a nawet jeden dzień dłużej" ;-)

Katheryn-Winnick jest zbyt ładna żeby udało się ją postarzyć o 30-40 lat w stosunku do Rhysa-Meyersa więc
XXXXXXXXXXX
więc jej nie postarzą wcale - Lagertha dla fan-clubu musi rządzić, sprawnie zabijać i być atrakcyjną seksualnie...
a w kwestii technicznej - to łatwo jest postarzyć (nawet bardzo) człowieka (patrz film "Gwiezdny pył" ("Stardust")
starych aktorów/aktorki nie daje się bardzo odmłodzić...

--------------------
LISTA 30 ostatnio dyskutowanych wątków ("tematów") na jednej stronie
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion?plusMinus=false

Tadinho

Masz rację, Rhys-Meyers i aktor grający Ivara są bardzo podobni. Poza tym napady szału Ivara z zajawki przyszłego sezonu są bardzo podobne do napadów szału Henryka VIII z Tudorów. No i młodociany Rhys-Meyers świetnie zagrał zimnego i diabolicznie inteligentnego psychopatę w ekranizacji Gormenghast BBC. To może być prawda i całkiem mi się podoba takie obsadzenie tej postaci. Tylko niech im na Boga dadzą coś porządnego do grania i ciekawą inteligentna historię.

Zgadzam się do pozostałych synów Ragnara i Aslaug. Tak się cieszyłam że dostaniemy w końcu 3 nowe, ciekawe, pełnokrwiste postacie, a tu takie rozczarowanie póki co. Silni w gębie i w rozmowie między sobą aż się wyrywają do zabicia ojca (to było dla mnie wielkie WTF - nie znając pełnej sytuacji politycznej, jego motywów? no i jest to w końcu ich ojciec i król). A przy Ragnarze to już ciepłe kluchy. Jak można tak marnować potencjał serialu i postaci. Chyba że tych 3 to ma być kontrast dla Bjorna i Ivara. Ale wolałabym żeby byli ciekawi sami w sobie a nie tylko wyblakłym tłem dla innych

burberry

Jeżeli to prawda, że R-M ma zagrać dorosłego Ivara, to będzie to bardzo wiernie oddana zmiana chłopca w mężczyznę- oni są baaaardzo podobni.
Pytanie tylko, czy R-M wyszedł na prostą na tyle, żeby wrócić do grania?:/

burberry

No i tu może być problem dla serialu - wczesniej był tylko Ragnar gwiazdą, czasem przyćmioną przez Rollo czy Flokiego

Teraz za dużo synów :-) by wykreować 1 lub 2 genialne postacie trzeba będzie okroić czas antenowy dla pozostałych...

troche szkoda

dotik84

No właśnie ja jakoś podświadomie myślałam, że każdy z Ragnarowych synów będzie ciekawą na swój sposób postacią (np. na podstawie cech dzieciaków dotąd pokazanych w serialu: Ubbe - umysł + moralność i opanowanie, Hvitserk - bitny zabijaka, Sigurd - obserwator i spryciarz, biorący sprawy w swoje ręce) a do tego będą młodzi i pełni werwy i będą roznosić serial. Każdy miałby swoją małą częśc serialu a widzowie już by zdecydowali komu kibicować. Ale się na to nie zapowiada :/

burberry

Ale oni w sumie jakieś 10 minut byli może na ekranie!:)
Oprócz Ivara, który zrobił wrażenie chyba na każdym, to na razie za mało mieli "czasu antenowego", żeby się wykazać.
Dajmy im szansę:)

Kasss1711

no ale przez te 10 minut jak ich widzimy to bredzą jak potłuczeni i chcą ojca zabijać. :D a jak już go widza we własnej osobie, to im miękną rury i zapominają języka w gębie. poza tym, czysto 'wizualnie' mało są charyzmatyczni. To już Aslaug i Lagherta robią pod tym względem większe wrażenie niż oni - twarde babki z charterem (można je lubić lub nie, ale wrażenie robią, są dostojne i wyraziste). No ale dobra, już nie marudzę i dam ragnarowym gimbusom szansę ;)

burberry

Dzięki:)

https://cdn.meme.am/instances/52463935.jpg

Kasss1711

haha :D

burberry

Hirst zaprzeczył, że Jonathan Rhys Meyers ma zagrać dorosłego Ivara.

karola_korys

Bo pewnie nadal pije:/ na grzyba taki aktor, niech najpierw zaliczy odwyk...

Kasss1711

nie no, zagrać zagra, ale nie Ivara :) ale fakt, jego ekscesy alkoholowe niosą się szerokim echem w środowisku, dla mnie to i tak mniejsze zło, niż jak by miał sobie herę aplikować :D

karola_korys

Na planie przeszedłby na magiczne grzybki pani Chinki;)

ocenił(a) serial na 7
Tadinho

nowi synowie Ragnara - normalnie smętne typki, żal patrzeć. Może Aslaug zadawała się z tamtejszym listonoszem?
Bo nie wierzę żeby toRagnar czy Harbard był ojcem tych kołków :p

mateusztt

Ragnar tyle się nastarał żeby mieć tych synów, rozstał się z miłością życia przez to, a tu takie kołki póki co ;)

ocenił(a) serial na 4
Tadinho

o 30-40 lat w stosunku do Rhysa-Meyersa
XXXXXXXXXXX
w uzupełnieniu do tego, co napisałem poprzednio...
Jonathan Rhys Meyers ma 38 lat - ale młodo wygląda
http://www.filmweb.pl/person/Jonathan+Rhys+Meyers-138194
spokojnie może zagrać kogoś, kto ma 20+ lat...
dla serialowej Lagerthy będzie przeskok czasowy 10-12 lat - ale nic się nie zestarzeje - jak do tej pory nic się nie zestarzała...
John Rhys-Davies - ma podobne nazwisko, ale 71 lat... :-)

--------------------
LISTA 30 ostatnio dyskutowanych wątków ("tematów") na jednej stronie
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion?plusMinus=false
i kolejne 30 wątków ("tematów")...
http://www.filmweb.pl/serial/Wikingowie-2013-659055/discussion?plusMinus=false&p age=2

ocenił(a) serial na 9
Gryzio_2

w życiu nie widziałam tak zaj*bistego serialu, który został tak zje*ny. Przepraszam za przekleństwa, ale po prostu szczena mi opadła po tym odcinku. JAK MOŻNA!!!!

ocenił(a) serial na 8
Gryzio_2

Od początku czwartego sezonu serial przestawał mi się podobać ale czekałam do końca no i muszę przyznać - przestał mi się podobać. Ponad pół sezonu zapchanego Chinką, zaćpanego Ragnara, niepotrzebne wątki z Wessexu, które nie wniosły nic, Aslaug puszczająca się z Harbardem, Aslaug drąca mordę, bo Harbard niechcący zapładnia pół Kattegadu, Ragnar zabija swojego jedynego dilera, detox Ragnara, soft mma w wykonaniu Ragnara i Rollo, ŻYJĄCA Aslaug (nic mnie tak nie zdenerwowało), zniknięcie Ragnara, dorosłe wypuszczki Ragnara, które wyglądają zniewieściale (ale Ivar na plus), powrót Ragnara :D
Podoba mi się Ivar. Gdy widziałam jak traktuje go Aslaug pomyślałam, że do kalectwa fizycznego dojdzie kalectwo psychiczne ale jest w porządku, na pierwszy rzut oka. Chyba jako jedyny myśli strategicznie i logicznie, jakkolwiek. I ten jego błysk szaleństwa w oczach! Z wielką chęcią obejrzę jego wyczyny w dalszych odcinkach.

Bluestorm

Genialne streszczenie I części IV sezonu!:D

ocenił(a) serial na 6
Bluestorm

Oglądaliśmy dwa różne seriale czy przewijałeś Wessex?
Wyspom nie poświęcono znowu wiele czasu, głównie tyle aby zarysować tło na potrzeby następnej części sezonu IV, który skupi się właśnie na walkach o panowanie w Brytanii. Z najważniejszych - wiemy, że Wessex wchłonęło Mercję, relacje króla Egberta z Aellą natomiast uległy pogorszeniu.

Oprócz tego najlepsza walka sezonu!

`

ocenił(a) serial na 8
Martin von Carstein

Jeśli mam być szczera, to cały ten wątek Wessexu na spokojnie można by było wrzucić w jeden odcinek i to by starczyło. Osobiście zawsze lubiłam samą wzmiankę o Wessexie, po prostu mnie interesowała fabuła i dane scenki ale to co zrobili w tym sezonie to koszmar... Doskonale wiem po co były te wszystkie wtrącenia, niemniej połowa z tego naprawdę była jako zapychacz. Jedyne o co mi chodzi. Cały ten sezon taki był. Rozumiem odcinek, dwa - to się zdarza zazwyczaj ale ponad połowa sezonu to lekkie przegięcie (nie licząc kolejnych dziesięciu odcinków).

Bluestorm

a może warto założyć, że właśnie wątek z Wessex był pokazany w konkretny sposób, z jakiegoś powodu? Z tego co widać na zwiastunie 2 części to Wikingowie znowu połączą swoje losy z tymi terenami. Jeśli tego miało nie być, albo Ragnara ćpającego, to co miało być?

ocenił(a) serial na 6
Bluestorm

Ja oglądam właściwie dla Wessex i Francji oraz losów tamtejszych bohaterów, zatem znudzony nie byłem. Mogłem odetchnąć od Kattegatu.

Poza tym skoro synowie Ragnara mieli swoje młodzieńcze wprowadzenia to tym bardziej Alfred I Wielki (w drugim sezonie młodzieniec) na coś takiego zasługuje. Tym bardziej iż ta postać będzie w kolejnym sezonie głównym antagonistą Wikingów.

Martin von Carstein

właśnie jestem po lekturze rozmowy z Hirstem i on wyjaśnia poniekąd jakie były założenia i jak to ma się do tego co będzie, bo to co będzie jest ściśle związane z zajawkami z Anglii, więc proponuję przestać psioczyć, link do wywiadu gdzieś na końcu tematu.

karola_korys

proponuję przestać psioczyć tym wyżej :)

ocenił(a) serial na 10
Gryzio_2

Odcinek powinien się nazywać american drim, tfu - the vikings dream hahahha Zwłaszcza po tej gadce "weźcie się w garść!" "był człowiekiem z marzeniami chciał sławy" "płynąć do ułudy? jasne!" itd. i ta muzyczka jak z holyłódzkiego kina familijnego czy innych takich sieczek oh ach

ocenił(a) serial na 6
Gryzio_2

Fenomenalny odcinek, który pod koniec nieco kuleje przez przeskok czasowy i wprowadzenie nowych aktorów - są bardzo młodzi, zapewne niewyrobieni zatem drugi sezon może kuleć o ile nie pełzać niczym Ivar.

ocenił(a) serial na 10
Gryzio_2

To tak... słaby sezon ale nie najgorszy. Ragnar nie pokonał brata bo był słaby fizycznie. Uzależnienie robi swoje i po to była chinka. Synowie zniewieściali? No nie lepiej jak młodociany Bjorn też nie wyglądał rozrósł się jak wydoroślał. Ivar szaleniec którego chcieli zabić, chuchali dmuchali ale widać że ma łep i będzie kombinować. A co do króla i rodzeństwa myślę że na swój sposób byli potrzebni by aby jakoś rozsądnie zabić grubego i mieć uzasadnienie. A po pewnym czasie ich usunąć żeby sami nie byli zagrożeniem. Mam nadzieje że rozbujają to w następnych odcinkach bo potencjał jest nadal.

ocenił(a) serial na 10
Terza

Skoro nogi do luftu, to moce w łeb inwestował. Matka tak go mądrze programowala.

ocenił(a) serial na 10
Korekta

Grubi czy karłowaci czy chromi są kreowani na mozgowcow...

Korekta

I Floki

ocenił(a) serial na 7
Gryzio_2

Powinni uhonorować jakoś Lagerthę zdecydowanie. no bo AR5GH, najlepsza i najważniejsza postać żeńska w tym serialu, która była w nim od samiutkiego początku, a teraz ani nie pokazali jednoznacznie jej śmierci, ani nawet nie raczyli stwierdzić, że nie żyje.

Nekori

Bo żyje ;) I zrobi zamęt w kolejnej częsci ;)

Nekori

Takie tam typowe zagranie na koniec sezonu bądź mid-season finale aby widz zastanawiał się a dostał potwierdzenie w następnym odcinku (lub jeszcze następnym, ale takowe nastąpi). :)

Gryzio_2

Bardzo dobry mid-season finale. W sumie najlepszy odcinek sezonu na chwilę obecną, czekać tylko teraz na part 2.

Najbardziej podobało mi się rozwiązania batalii Ragnar i spółka vs Rollo i ekipa :D Autentycznie oglądając jak się aktorzy i większa część statystów naparzają nie wiedziałem, czy Rollo aby mi tutaj nie umrze. Uff, na szczęście pokuszono się o 'remisowe' zagranie, a w zasadzie wygraną Rollo. Bardzo przypadło mi to wszystko do gustu, emocji nie brakowało. Ragnar, ponieważ pozwolono sobie go nieco spieprzyć musiał w sumie przegrać.. ale i tak ładnie się to wszystko prezentowało (w zamian Ragnar miał uber tekst na początku starcia z Rollo). I ten powrót zwycięzcy do Paryża.. świetne! <3 Zaskoczył mnie też cesarz, skubaniec na swoim terenie dorównuje najlepszym :p

Przeskok czasowy: wreszcie ładnie było widać, że mamy przeskok czasowy. Scena z Bjornem, który kuca ma znacznie dłuższego i od razu wiadomo, że 'parę lat' minęło (swoją drogą miałem tylko jedne skojarzenia: biały khal Drogo xD). A następnie jeszcze dorzucono dialog z kolesiem, że 'syn' Ragnara, Magnus, ma 12 lat - i wszystko jasne :) Nowe pokolenie wikingów, tj. synowie Ragnara na plus - w sumie na pierwszy rzut oka casting udany (rozpoznałem już poznanych (tych prominentów :p) synów bez najmniejszego problemu więc sądzę, że ładnie się z castingiem wstrzelili). Jeśli miałbym wybierać najlepszych: rzecz jasna Ivar (aktor ma taki nikczemny uśmiech) i Ubbe, ale Sigurda też da się zauważyć. I powrót Ragnara do metropolii, lol - szkoda, że nie pokusili sie o lepszą charakteryzację, ponieważ przeskok w ogóle nie wpłynął na wizerunek Ragnara (już lepiej postąpiono z Flokim - ogolili mu łeb, dodali dłuższą brodę i widać, że to nie ten Floki.. dopóki się nie odezwie :D).

ocenił(a) serial na 9
Gryzio_2

Odcinek mierny, ale prawie 250 postów w 48h nastukane:)

demona_

o powiedźcie mi, Bjorn miał dziecko, zginęło przez to że królowa (druga) żona Ragnara miała je w dupie, i co ? jakiś watek czy po prostu o tym zapominamy ?

ocenił(a) serial na 10
1necki

ano

Gryzio_2

Mam takie pytanie: ile lat może mieć aktualnie Ragnar? (albo o ile lat przesunęła się akcja od 1 sezonu, do 4?)

ocenił(a) serial na 9
johnykosbe

zapewne około 50ciu - 50ciu paru

ocenił(a) serial na 9
Gryzio_2

Ja bym obstawiała mniej. Kiedyś ktoś na forum pisał, że Lagherta i Ragnar mieli po naście lat, gdy urodził się Bjorn.

demona_

Serio???o.0
Też bym obstawiała 5 dyszek...

ocenił(a) serial na 6
Kasss1711

Należy pamiętać o jednym : w tamtych czasach dziewczyna 13-letnia była już gotowa do małżeństwa. Chłopak 16-ście lat był już wojownikiem. Dobry siepacz, mózgowiec mógł jako 18 latek prowadzić cała zgraję do walki.

dead70

Hmmmmmmmmmmmmmm...pewno masz rację.
Teraz to trzynastolatki nie potrafią buta zawiązać, jak nie przeczytajo w srajfonie jak to zrobić;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones