PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 914
ocen
6,5 10 1 158914
5,4 26
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Planowana na 2014 rok wersja "Godzilli" ma taki temat, wiec sądzę, że dla kolejnej odsłony Parku też przydałoby się
coś takiego, zwłaszcza, że zdjęcia zaczynają się mniej więcej za kwartał. Postanowiłem zebrać to, co wiadomo na co
najmniej 90% i umieścić tutaj. Proponuję wszelakie wieści kolejne również wpisywać tutaj, by nie robić rozgardiaszu
na forum.

Na dzień 22.12.2013 sytuacja przedstawia się następująco:
1. Fabuła filmu ma się toczyć 22 lata po części pierwszej. I to jest jedyna pewna wiadomość. Parę miesięcy temu
Colin Trevorov pokazał światu zdjęcie z adnotacją "Nublar", co pozwalałoby sądzić, że Isla Nublar będzie miejscem
akcji, jednak później scenariusz przeszedł radykalne zmiany, przez co nie jest pewne, czy miejsce akcji w dalszym
ciągu będzie takie samo jak w "jedynce".
2. Potwierdzonymi aktorami są: Bryce Dallas Howard (jako naukowiec), Ty Simpkins i Nick Robinson, a Chris Pratt
negocjuje rolę (prawdopodobnie wojskowego o nazwisku Owen). Nie wiadomo jak z aktorami z poprzednich części
(Laura Dern twierdzi, że nie wystąpi, Jeff Goldblum nastawiony jest entuzjastycznie, a Sam Neill neutralnie),
natomiast BD Wong (Dr Wu z "jedynki") napisał za pośrednictwem Tweetera zdanie, które można interpretować jako
"może, zobaczymy".
3. Dinozaury - temat tajny. Logo projektu to ponownie szkielet Tyranozaura, zatem jego obecność wydaje się bardzo
prawdopodobna. Paleontolog Jack Horner - konsultant filmu - zdradza, że pojawi się nowy dinozaur, przez którego
publiczność "narobi ze strachu". Co to ma być? Nie wiadomo, aczkolwiek na forach fanowskich spekuluje się o
Troodonie. Sporo ludzi chce też widzieć gady wodne (plezjozaury, ichtiozaury, mozazaury), ale naprawdę w tym
temacie nie można teraz stwierdzić zbyt wiele.
4. Kompozycja filmu ma być taka sama jak w trzech poprzednich częściach - te same motywy muzyczne, efekty
specjalne oraz klimat (to ostatnie akurat jest dyskusyjne, bo "jedynka" miała jednak inny klimat niż jej kontynuacje)
5. Zdjęcia rozpoczynają się na początku marca na Hawajach (Kauai)
6. Premiera to 12 czerwca 2015.
7. Phil Tippett - pracujący przy efektach z "jedynki" - został oficjalnie zaangażowany do pracy przy "czwórce".
8. "Świat Jurajski" będzie miał też najprawdopodobniej swój odpowiednik w parku tematycznym w Orlando na
Florydzie. Spekuluje się, że planowane tam atrakcje mogą w jakiś sposób nawiązywać do fabuły filmu.

W miarę procesu powstawania filmu zapraszam do dzielenia się kolejnymi wiadomościami.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Błe pierwszy news, który mi się nie spodobał. Świecące oczy u dinozaurów zalatują tandetą

ocenił(a) film na 8
chowder

Przypominam, że Velociraptory miały świecące oczy na zielono w drugiej części filmu, aż szkoda, że nie wykorzystano tych zielonych ślepiów w pozostałych częściach - graficznie nie wyglądało to najgorzej. http://stevemccutchen.files.wordpress.com/2009/06/velociraptor-the-lost-world.pn g

ocenił(a) film na 7
chowder

Nie bardzo wiedziałem jak przetłumaczyć słowo "glowing" - może nie tyle "świecący", co "jarzący się" ?

Cohonez

Jak dla mnie świecące oczy to fajny pomysł. Jest szansa na fajne nocne ujęcia.

Cohonez

do obsady filmu dołączył brian tee

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Wiem, że offtop ale to jest aktualnie najbardziej oblegany temat o parku jurajskim na fw. Oglądał ktoś dzisiaj rano na Universalu "The Lost World"? Wiecie czemu zostały wycięte między innymi sceny jak tyranozaury rozrywają na pół Eddiego albo gdy spod kłody wypływają strugi krwi po tym jak ten myśliwy został rozszarpany przez kompsognaty?

ocenił(a) film na 7
chowder

Nie oglądam TV, ale spróbuję odpowiedzieć:

Zgaduję, że pora emisji miała na to wpływ. Dawno temu widziałem "King Kong żyje" i na VHS była scena, gdy tytułowy bohater rozrywa/łamie człowieka wpół, a w TV (notabene niemieckiej :P ) tej sceny nie było. Jako ciekawostka dodam, że takie cenzurowania pojawiają się w różnych filmach: Scarface (podobno istnieje wersja bez przekleństw :D), Snakes in Plane, Die Hard 3.

Niech żyje internet :>

ocenił(a) film na 9
chowder

CO?! Pierwsze słyszę, by jakikolwiek film z tego uniwersum został jakkolwiek ocenzurowany. To w takim razie w jaki sposób zginął Eddie w tamtej wersji? Musieliby wyciąć całe ujęcie, które oprócz jego śmierci pokazuje także, jak Mercedes ML zjeżdża w przepaść. Serio, nie wyobrażam sobie tych scen uciętych tak, by nie naruszyć ciągłości filmu.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

W tv pokazali tylko jak tyranozaur trzyma Eddiego za nogę do góry nogami a potem pokazali od razu ujęcie jak Ian Malcom razem z tą rudą wiszą na linie i dalej jak te wszystkie samochody spadają w przepaść. Nawet było słychać że kawałek soundtracku też został wycięty przez to. Albo jak ten myśliwy został rozrywany przez kompsognaty to ucięli od razu po tym jak ich cała gromadka wskakuje za kłodę. Nie było ujęcia z wypływającą krwią na dole. Przy Eddim ja na początku myślałem, że to tylko moja wyobraźnia i że nie mogli zrobić czegoś tak chamskiego, ale przy ataku kompsognatów już byłem pewien. Byłem tak zły, że po raz pierwszy w życiu wyłączyłem JP jak akurat leciało w telewizji

ocenił(a) film na 9
chowder

Czyli tak, jak to sobie wyobrażałem. Amatorskie cięcie, gdzie nawet ścieżka dźwiękowa nie jest dobrze ułożona. Co za perfidia. I to jeszcze na kanale Universalu, głównego studia i dystrybutora odpowiedzialnego za całą trylogię... Jak można w taki sposób naruszać ciągłość filmu? Już bardziej sensowną cenzurą byłoby nakleić czarny kwadrat na Eddiego :P. Albo puszczać o normalnych porach wieczornych bez "konieczności" cenzury.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Również oglądałem tą wersję na universalu - masakra. Nie pokazali nawet kawałka wiszącej ręki na statku -.- Dobrze, że nie wycięli jeszcze tej sceny pod koniec, kiedy duży t-rex wziął za nogę tego przychlasta z in-genu (tam pojawia się KREW! )

ocenił(a) film na 7
krisuwisla

Tak generalnie to scena z tą ręką to jest chyba jedyny minus logiczny filmu i pozostałość po pierwotnym scenariuszu zarazem. Może to i dobrze ze ją wycięli, ale z drugiej strony zostaje dalej motyw z nie wiadomo jak zamordowana załogą statku :D

ocenił(a) film na 10
Cohonez

A kto w pierwotnej wersji miał ich wytłuc? Bo też tego nigdy nie ogarniałem jak oni zginęli na tym statku

ocenił(a) film na 7
chowder

Generalnie wygląda to tak: mamy statek niewiele większy od T-Rexa i kawałki ciał w miejscach, do których nie ma bata, żeby dinozaur ów dotarł. Z tego, co czytałem to w pierwotnej wersji scenariusza na statku miały znaleźć się jeszcze raptory, ale scenarzyści nie mieli logicznego pomysłu jak "zmieścić" i raptory i T-Rexa w San Diego, więc owe raptory zostały wykreślone (nawet nie kręcono scen z nimi). Po mojemu mogli zrobić motyw z książkowej jedynki, że raptory zostają zabite przez załogę, ale nie pracuję dla Spielberga to se mogę teraz gadać :)

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Co my tu mamy:

1. Wytwórnia Legendary zgodziła się wspomóc finansowo Jurassic World. Było już o tym wspomniane, ale teraz jest tego potwierdzenie.
http://variety.com/2014/film/news/legendary-backs-jurassic-world-signs-tv-deal-w ith-lorenzo-di-bonaventura-exclusive-1201172835/

2. Sam Neill, Jeff Goldblum i Laura Dern definitywnie nie wrócą w Jurassic World. Nawet nie proponowano im angażu.
http://www.ibtimes.co.uk/jurassic-world-sam-neill-says-he-was-not-offered-role-n ew-movie-1447350

3. Do obsady filmu dołączył Andy Buckley (The Office). Nieznana jest jak dotąd jego rola.
http://variety.com/2014/film/news/the-office-actor-andy-buckley-joins-jurassic-w orld-exclusive-1201173484/

Cohonez

Odkąd wiadomo, że BD Wong powróci, jakoś mniej szkoda mi braku tej trójki. Chociaż byłoby fajnie, gdyby ktoś z nich miał choćby cameo... Może chociaż o nich wspomną.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Kolejny dzień newsów:

Pojawił się wywiad z operatorem Johnem Schwartzmanem, w którym mówi nieco na temat tradycji kręcenia filmu na analogowej taśmie zamiast na nośniku cyfrowym, proporcjach obrazu oraz głębi widocznego krajobrazu. Ciekawe, jakie też pamiętne ujęcia dla nas szykuje. Tak, czy inaczej, nieobejrzenie tego filmu w IMAX będzie na pewno stratą. Zapowiada się bowiem naprawdę profesjonalnie.

http://www.jurassicworld.org/?id=143


Ponadto na facebookowej stronie tego serwisu z newsami do JW pojawił się dość tajemniczy wpis mówiący, że ekipa odpowiedzialna za serwis doszła do jakichś ekscytujących zdjęć, których nie mogą udostępnić: "We have received some amazing photos that we cannot share, but rest assured that Jurassic World is going to be incredible."

Ciekawe, o co może chodzić :/ ...

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=628450903909583&id=21498040525 6637

Raptosaur

Może zdobyli screenshoty renderingu tego nowego dinozaura, albo zdjęcia jego kukły?
Zdjęcia zapowiadają, że JW będzie "amazing". Więc myślę, że chodzi właśnie o pierwsze efekty specjalne.

ocenił(a) film na 9
1_2_filmweb

Bardzo prawdopodobne zważając na fakt, że ILM już dawno zaczęło prace nad cyfrowymi efektami specjalnymi. Co do kukły, to mam wątpliwości. Niby mają używać animatroniki, ale zapewne będzie to w bardzo ograniczonym stopniu i będą do tego wykorzystywane maszyny z poprzednich części, jako że na przygotowywanie nowych makiet jest już zdecydowanie za późno.

Raptosaur

Nic dziwnego, że nie mogą opublikować takich rzeczy - Trevorrow by ich zjadł.

Raptosaur

Mam nadzieję, że połączą CGi z animatroniką tak samo zręcznie, jak w JP3. Były tam sceny, jak komputerowy spinozaur łapał za szyję animatronicznego tyranozaura, a komputerowe raptory przechodziły obok tych robotycznych. Za każdym razem wyglądąło to tak niesamowicie realistycznie, że gdyby w materiale dodatkowm nie pokazali, które są które, nigdy bym nie zgadł.

ocenił(a) film na 10
1_2_filmweb

Tylko jednak żeby te efekty komputerowe były takie same jak w dwóch pierwszych częściach, bo w trzeciej jakoś nie czułem, że to są kilkutonowe zwierzęta

chowder

Mimo swoich rozlicznych wad trójka pozostanie moją ulubioną częścią trylogii - pomimo, że ma naciąganą fabułę, a klimat nie umywa się do jedynki, to z jakiegoś powodu mam do tej części największy sentyment. Dinozaury z trójki mają tę zaletę, że nie są już szare, jak te przedstawione w poprzednich częściach, tylko mają jakieś kolory - a udowodniono, że oczy dinozaurów bardzo dobrze rozróżniały kolory, więc ta wizja jest pewnie bliska rzeczywistości.

Oby tylko ten wręcz fotograficzny realizm ztrylogii udało się utrzymać w JW.


ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Możesz podać adres do tego facebookowego fanpage? Bo link podany wcześniej nie działa.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

To dokładnie tu:
https://www.facebook.com/pages/Jurassic-World/21498040525663 7

Filmweb jakoś zawsze dziwnie zapisuje te linki. Gdy wysyłam posta, wszystko jest dobrze, dopóki nie odświeżę strony. Jak coś będzie nie działało, usuwaj spacje z linków.

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

To faktycznie jakiś błąd po stronie Filmwebu. Poprawiam link w poście, a i tak po zapisaniu wskakuje spacja przed ostatnią liczbą w linku (czyli siódemką w tym przypadku). Z tym Filmwebem...

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Analogowa taśma jest o WIELE lepsza od nośników cyfrowych. Niestety, jest też o wiele droższa.

ocenił(a) film na 9
Daroo_3

Nie mówię, że nie :). Świetnie, że kręcą to w analogu. Tym bardziej, że w Polsce kina IMAX wciąż odtwarzają z analogowych kopii filmy, nie ucyfrowiono ich tak, jak multipleksy. Zamiast skompresowanych pikseli ujrzeć będzie można prawdziwy film.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Nie tylko świetnie, ale też są wyższej jakości. Miałem o tym wykłady, ale kurczę nie mogę znaleźć notetk z tego :/ A miałem tak ładnie rozpisane i mógłbym poszpanować wiedzą... Eh, może innym razem sie uda zabłysnąć ;)

Cohonez

Thomas Tull z Legendary Pictures zapewnia, że Jurassic World ma świetny scenariusz.

http://jurassicworld.org/?id=144#comments

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu będzie Michael Giacchino. Dla niewtajemniczonych - ten pan ma w swoim dorobku muzykę do między innymi:

a) filmy:
- Super 8
- Ratatuj
- Star Trek / Star Trek Into Darkness
- Odlot (tu zdobył Oscara)
- Cloverfield

b) seriale:
- Alias
- Fringe
- Lost

c) gry:
- seria Medal of Honor
- Warpath: Jurassic Park

Reasumując: nie jest to John Williams, ale swoje kompetencje ma :)

Cohonez

Oglądałem parę filmów z jego muzyką i jakoś nie zapadła mi ona w pamięć, ale - jak to powiedział Williams - dobra muzyka to taka, której w filmie się nie słyszy :) Reguła sprawdziła się przy soundtracku Jamesa Hornera do "Niesamowitego Spider-Mana". Przy pierwszym obejrzeniu nie zwróciłem uwagi na muzykę, ale gdy posłuchałem jej samej, okazała się wspaniała. Także teraz przesłucham sobie "na sucho" utwory Giacchino i sprawdzę.

Ale dobrze jest, widać, że się nie patyczkują, Oby oryginalne motywy Williamsa też się pojawiły.

ocenił(a) film na 10
1_2_filmweb

Heh tak samo u mnie, też oglądałem mnóstwo filmów z jego soundtrackiem i dopiero teraz "na sucho" jak przesłuchuje np muzykę z moich ukochanych Iniemamocnych to dostrzegam jaka ona była genialna

chowder

Przesłuchałem sobie parę utworów Giacchino... Oprócz oczywiście znakomitego i wzruszającego motywu z "Odlotu" (akurat on zapadł mi w pamięć po obejrzeniu filmu), wysłuchałem jeszcze "Roar!" z "Projekt" Monster" i "Letting go" z "Super 8" i jestem już pewien - wybrali odpowiedniego człowieka na odpowiednie stanowisko.

ocenił(a) film na 9
1_2_filmweb

Przesłuchaj jeszcze tego, polecam:

http://www.youtube.com/watch?v=IuKljksLJ9g&list=PL3962AA06A383D316

Jakość może nie jest zachwycająca. Sporo zmieszanych dźwięków z gry, itp. Niestety soundtrack ten nie wyszedł w edycji albumowej, są tylko te niechlujne ekstrakty z gry. Ale za to jakość samych kompozycji idealna moim zdaniem. Pasuje do klimatu gry, która swój charakter odziedziczyła po Zaginionym świecie.

Raptosaur

Bardzo ciekawe. Takie mroczne, rzeczywiście w stylu "The Lost World".

ocenił(a) film na 9
Cohonez

YES! Dawno z czegoś się tak nie cieszyłem :). Po Williamsie to jedyny słuszny wybór. Williams będzie zapracowany nad nowymi Star Warsami, więc Giacchino będzie świetnym zastępcą.

Pozwolę sobie uzupełnić listę gier na licencji The Lost World: Jurassic Park, do których komponował wcześniej:

1997 - The Lost World: Jurassic Park - platformówka na Play Station
1997 - Jurassic Park: Chaos Island - strategia na PC Windows
1999 - Warpath: Jurassic Park - dinozaurowa bijatyka na Play Station

Soundtrack do pierwszej gry z tej listy został także wydany jako album i zapisał się w historii gier jako pierwszy instrumentalny soundtrack skomponowany na potrzeby gry video. Moim zdaniem najciekawszy i najbardziej klimatyczny był soundtrack z Warpath. Szkoda, że nie został on wydany w edycji albumowej i w sieci można znaleźć co najwyżej słabej jakości ekstrakty bezpośrednio z gry, gdzie z muzyką są zmieszane jeszcze dźwięki otoczenia. Muzyka z Chaos Island była natomiast bardzo minimalistyczna z tego co pamiętam. Ale też nie przeszedłem tej gry całej dotąd więc nie mogę zbyt jednoznacznie stwierdzić na jej temat zbyt wiele.

Coraz lepiej się zapowiada to wszystko. Muzyka zrekompensuje miernotę tematyczną usłyszaną w Jurassic Park 3. Don Davis no more :) !

Raptosaur

Akurat według mnie JP3 miał najlepszą muzykę. Podoba mi się to, co Don Davis zrobił z kompozycjami Williamsa - tak je "podkręcił", uczynił jeszcze bardziej rozpoznawalnymi.

Ale JP3 to w ogóle ma u mnie zawsze plusy... To jest film mojego dzieciństwa... Tzn. cała seria nim jest, ale do "trójki" mam największy sentyment. Jego kampania reklamowa przypadła na moje bardzo wczesne dzieciństwo, nigdy nie zapomnę, jak bardzo się nim jarałem. I dla mnie zawsze będzie najlepszy. Jak mówię "Jurassic Park" to zawsze myślę najpierw "Jurassic Park III". Nie ujmując niczego poprzednim częściom, "trójka" to dla mnie coś szczególnego. I dlatego muzykę i sceny z tego filmu będę zawsze utożsamiał z Jurassic Parkiem.

Może to jest ten "guilty pleasure"?

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Facebookowy profil Reel Tours Hawaii opublikował zdjęcia... promu. Podobno nazywa się Navatek 1.

Link:

https://www.facebook.com/ReelToursHawaii?hc_location=timeline#

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Pojawiła się plotka z planu, która może okazać się spoilerem. Nie mam jak zasłonić, dlatego napiszę w zaowalowany sposób:
jedna z postaci utknęła w paszczy animatronicznego dinozaura, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Źródło? Jurassicpark.org

Dodajmy też, że wczoraj zakończyły się zdjęcia na Hawajach, teraz wszystko się przenosi do studia w Nowym Orleanie.

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Edycja: plotka o postaci uwięzionej w animatronicznym dinozaurze została zdementowana.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Frank Marshall na Twitterze potwierdził że to nieprawda. Swoją drogą historia tej plotki była i tak mocno naciągana.
https://twitter.com/LeDoctor/status/466375292840574976

Raptosaur

Czyba po tylu latach kręcenia filmów z animatronicznymi dinozaurami taki kuriozalny wypadek byłby mało prawdopodobny.

ocenił(a) film na 7
1_2_filmweb

Nie ryzykowaliby aktora - mają budżet, to zginąłby co najwyżej kaskader. Aczkolwiek - nie życzę :)

ocenił(a) film na 10
Cohonez

http://www.scified.com/site/jurassicworld/jurassic-world-isla-nublar-ferry-spott ed Statek wycieczkowy na planie. Mam nadzieję, że to oznacza obecność morskich gadów

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Obrodziło dziś:

1. Zdjecie kolejki. Aczkolwiek nie wiem, czy nie fake:

https://www.flickr.com/photos/baptistecoudert/13993736089/

Jako bonus: wszystkie pojazdy
https://www.flickr.com/photos/baptistecoudert/14190506054/in/photostream/

2. Irrfan Khan bardzo zadowolony, Thomas Tull wcale nie nieśmiało mówi o sequelach, a rekrutujący aktorów szukają "typów militarnych".

Źródło:
http://www.jurassicworld.org/?id=148#comments

Cohonez

Ale będzie rozwalania...
Dinozaury nie będą wiedziały, co brać.

Mogliby nas poczęstować jakimiś concept-artami scen z dinozaurami. W końcu na to wszyscy czekamy.
Sam wyobraziłem sobie już parę fajnych scen...

ocenił(a) film na 8
Cohonez

Czyli pewnie tym razem Park bedzie gotowy, ba pewnie bedzie funkcjonowal dla zwiedzajacych,ale jak to bywa, coś się zepsuje i dinusie poczują zew natury he he

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Tego posta proszę przeczytać do końca.

Portal JoBlo.com opublikował zarys fabuły i conieco o dinozaurach w Jurassic World. Ich zdaniem nie są to spoliery, a właściwie informacje wskazywane, a nie potwierdzane od dłuższego czasu.

To ja może wypiszę:
- Jurassic World to w pełni działający park z dinozaurami na Isla Nublar
- w owym parku są kolejki, sklepy, przejażdżki i hologramy pokazujące proces wytwarzania dinozaurów (rozszerzona wersja tego z "jedynki"), jest też "zoo dla maluchów"
- żeby dostać się do parku, należy wsiąść do promu z Florydy
- biznes się kręci, ale żeby przyciągnąć klientów postanawia się łączyć DNA dinozaurów z DNA innych dinozaurów/innych gatunków; dalszym krokiem jest połączenie DNA tyranozaura, raptora, węża i mątwy, co w efekcie prowadzi do stworzenia nowego "zwierzęcia", które rzecz jasna wydostaje się i terroryzuje ludzi na terenie parku. Podobno to o nim wypowiadał się paleontolog J. Horner
- w/w dinozaur ma mieć zaawansowane zdolności kamuflażowe (DNA mątwy, poza tym widzę tu aluzję do karnotaura z książki "The Lost World"), być inteligentny jak raptor, używać swojej szczęki jak wąż i generalnie rozwalać wszystko jak tyranozaur
- co do "złych" dinozaurów - może być ich więcej, ale nie wiadomo ile, za to w/w hybryda ma być przyczyną wszystkich złych wydarzeń
- w filmie ma być sporo walk między dinozaurami, ponieważ część ma być "zła", a część "dobra" (oswojona przez postać, w którą wciela się Chris Pratt) - wśród "dobrych" mają znaleźć się tyranozaur i raptory

Serwis Jurassicworld.org skomentował powyższe rewelacje w taki sposób:
- prom z Florydy - to wyspa znajduje się teraz na Atlantyku, a nie na Pacyfiku?
- oswojone dinozaury i łączenie różnych DNA - to elementy, które pojawiły się już w scenariuszu Jurassic Park 4 w 2004 roku

Podsumowując: opis pokrywa sie z plotką na temat fabuły, która wyciekła parę miesiecy temu. Ja jednak podchodziłbym do tego z bardzo dużą rezerwą.

Bibliografia:
http://www.jurassicworld.org/index.php?id=149#comments

ocenił(a) film na 7
Cohonez

PS. W samym artykule na JoBlo wspomniane jest, że to bardziej spekulacje wokół plotek, niż coś potwierdzonego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones