PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=369170}

Terminator: Kroniki Sary Connor

Terminator: The Sarah Connor Chronicles
7,0 12 173
oceny
7,0 10 1 12173
Terminator: Kroniki Sary Connor
powrót do forum serialu Terminator: Kroniki Sary Connor

Witam w nowym temacie , tym razem widać światełko w tunelu (sprawa praw i planowane filmy) , pewnie wszystko będzie jasne zanim skończymy temat ;)
tradycyjnie : Viva la Resistance !

Filmwebowy ruch oporu proszony jest o zameldowanie się w temacie , mam nadzieje że zobaczymy również zaginionych w akcji ;)

Mq112358

Zboczeniec :P

Mq112358

czy ja tam dobrze widzę Wade'a z HoD?

ocenił(a) serial na 9
_Anika_

chyba dobrze widzisz ;)

Mq112358

A kto to? :P
I co to WoD? :P

ocenił(a) serial na 9
The_Answer_

Hart od Dixie :>

ocenił(a) serial na 10
Bartek2

@Bartek, obejrzałem ten trailer i też mam mieszane uczucia. Przede wszystkim film wygląda na dość mroczny, a nie jest to gatunek filmów który lubię, choć ten mógłbym obejrzeć ze względu na Summer. Zastanawiam się jednak, czy na podstawie trailera można to nazwać erotykiem ?
Podobała mi się natomiast scena od ok. 1,05 do ok. 1.15 w której Summer spogląda na partnera wzrokiem, który można uznać jako "OCENA ZAGROŻENIA" a następnie odchodzi dość charakterystycznym krokiem ;)

jacekjan

"scena od ok. 1,05 do ok. 1.15" - to samo o niej pomyślałem :P W sumie w "Help for the Holidays" (przynajmniej w trailerze) też można się dopatrzeć sporo zachowań w stylu Cameron.

ocenił(a) serial na 10
Bartek2

Powiem szczerze, że nie bardzo spodobała mi się Summer w roli elfa. Zdecydowanie wolę jej mechaniczne wcielenie ;)

jacekjan

Mnie się ta rola podoba. Fajnie wygląda z takimi uszami :) No ale jako Cameron i tak była the best. Nie podoba mi się za to kompletnie "Inside the box". W moim odczuciu taka rola i dialogi całkowicie nie pasują do jej stylu, no ale niech se tam robi co chce. Może wyjdzie to jej na korzyść.

ocenił(a) serial na 10
Mq112358

@Answer:
Co do tego traileru Człowieka ze Stali, to ja dalej jestem na nie, uważam, że film będzie do bani, a sam Superman jest po prostu przypałowy i nigdy się do niego nie przekonam ;P Za to ten film może być naprawdę dobry:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2vKz7WnU83E

Prezentuje się całkiem, całkiem ^^

ocenił(a) serial na 9
Hostile

lol , film o mecha ;D wygląda spoko.

Hostile

Wow, wygląda super. Coś jakby nowego, bo mechów jeszcze w kinach ostatnio nie było.

Hostile

Też przecież pisałem że Supermana nie lubię :P Ale nie nie uważam że ten film będzie do bani, dwa nazwiska: Nolan i Snyder mnie przekonują że będzie co najmniej dobrze, a może być świetnie ^^

A to co ty wrzuciłeś to tak średnio, dla efektów obejrze bo lubię takie filmy, ale dla mnie za bardzo wieje tym czego nie cierpię: japońskimi kreskówkami :P

Mq112358

Mid season finale Arrow, pomimo kilku niedociągnięć na które całkiem przymykam oko, bardzo mi się podobał. No i może w końcu Olivier zyska przydomek Green Arrow - tak jak być powinno. VD takie sobie, w sumie to tylko Klaus trzymał ten odcinek. Czekam aż w następnym wrócą Pierwotni. A ta cala April to ja nie wiem po co w ogóle istnieje w tym serialu. No naprawdę nie wiem. What's the point? A Shane jest creepy!

ocenił(a) serial na 9
_Anika_

ja jeszcze nie widziałem nowych epków :)
Za to nadrobiłem trochę Doctora Who , jestem już po tym jak się okazało kim jest naprawde River ;)

Mq112358

to kim naprawdę jest River to moim zdaniem był straszny zawód...

ocenił(a) serial na 9
_Anika_

hehe no trochę tak ;) Jestem już na na bieżąco z Doktorkiem , odcinki w nowym sezonie całkiem niezłe :)

Mq112358

Mój nowy obrazek z Blendera zrobiony na podstawie tutorialu w celu zapoznania się z kilkoma nowymi technikami:

http://imageshack.us/f/401/korytarz.png/

Czas tworzenia sceny to ok. 5 dni, a czas renderowania na moim 6-letnim laptopie to 11 godzin, podczas gdy na współczesnej karcie graficznej pokroju GeForce GTX 560 zajęłoby ok. 8 minut.... Muszę się w końcu zdecydować na kupno jakiegoś blaszaka.

ocenił(a) serial na 10
Bartek2

Korytarz sprawia dość futurystyczne wrażenie :)

jacekjan

Inspirowane Gwiezdnymi Wojnami ale zrobione bardziej na brudno, żeby sprawiało wrażenie jakiegoś statku przemysłowego.

Mq112358

Ciekawy artykuł o tym kiedy prawdopodobnie powstanie coś w stylu Skynetu: http://www.dobreprogramy.pl/Prorok-sztucznych-inteligencji-Ray-Kurzweil-dolacza- do-Google.-Osobliwosc-wyjdzie-z-Mountain-View,Aktualnosc,38092.html
Jeśli przewidywania się sprawdzą to być może ok 2045 roku pojawi się pierwsza maszyna inteligentniejsza od człowieka, a także powstanie osobliwość technologiczna. Mnie się wydaje, że to jednak trochę za wcześnie na takie rzeczy, ale na pewno sporo inteligentnych i ciekawych rzeczy się do tego czasu pokaże.

ocenił(a) serial na 10
Bartek2

Niezależnie od cywilnych rozwiązań, na pewno amerykańscy wojskowi inżynierowie również pracują nad sztuczną inteligencją. I to raczej oni stworzą Skynet. Problem w tym, że możemy się o tym dowiedzieć, jak już będzie za późno ;)

Mq112358

"Bogowie muszą być szaleni" ( http://www.filmweb.pl/film/Bogowie+musz%C4%85+by%C4%87+szaleni-1980-31299 ) - chyba najlepszy i najśmieszniejszy film na świecie. Polecam! :) Najlepsze zaczyna się gdzieś po 30 minutach od rozpoczęcia, ale lepiej nie przewijać tam od razu.

Mq112358

cisza i spokój...
właśnie skończyłem Sword art online, polecam :)
http://www.anime-shinden.info/18917-sword-art-online-online.html

ocenił(a) serial na 9
Trzynastek

o to już koniec ? zostało mi połowa do obejrzenia :P
no ostatnio troche ciszy na forum ale bywa ;)

ocenił(a) serial na 10
Trzynastek

Moim zdaniem jest to najbardziej infantylne i przereklamowane anime tego sezonu, czyli bida z nędzą ;P Ale mojemu 12-letniemu bratu się podoba ;P


Lepiej oglądać Psycho-Pass ;P

ocenił(a) serial na 10
Mq112358

Życzę Wam wszystkim zdrowych, pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkiego dobrego !
Życzę również aby w przyszłym roku pod choinką znalazła się płyta DVD z dalszym ciągiem Kronik - w końcu trzeba mieć jakieś marzenia ;)

jacekjan

Ode mnie również wszystkiego najlepszego, smacznego karpia i mile spędzonej Wigilii.
Marzeniami żyć trzeba. Te które się da próbować realizować, a na resztę mieć nadzieję i czekać, aż kiedyś się spełnią. Taka płyta byłaby super prezentem.

ocenił(a) serial na 9
jacekjan

wesołych !

jacekjan

Sory że tak póżno i dopiero teraz :P Ale wesołych świąt. ^^

ocenił(a) serial na 9
Mq112358

wow Bartek oglądał SAO , z anime to jednak jest kilka lepszych tytułów żeby wkręcić się w te klimaty , choćby taki Steins;Gate ;D

Mq112358

Może też zobaczę. To SAO miało bardzo ciekawą koncepcję, stąd moja dość wysoka ocena, ale strasznie marnowali potencjał tego pomysłu w wielu miejscach. W każdym bądź razie potrafiło też zaciekawić. Nie rozumiałem też wielu ekspresji emocji bohaterów np. podają sobie ręce, żeby się przywitać po czym jedna z postaci zaczyna wariować, krzyczeć, a za chwilę znów zachowuje się normalnie.

ocenił(a) serial na 10
Bartek2

Sword Art Online moim zdaniem położyła ogólna tępota fabularna oraz infantylność bohaterów, sam pomysł może i był ciekawy, ale został przerobiony na typowego głupawego shounena dla małolatów ;P O ile fabuła rozgrywająca się podczas gry SAO jako tako trzymała się jeszcze kupy (poza rwaniem wątków i przeskakiwaniem między odległymi w czasie wydarzeniami), to już w Alfheim poleciała na łeb, na szyję, gubiąc po drodzę sens i logikę ;P Ale seria ponoć świetnie się sprzedała i zapewne nakręcą drugą serię (bo jeszcze dwie gry zostały im do zekranizowania, GGO i UW ;P) ;P

Myślę, że Tobie z racji twoich zamiłowań do sci-fi i techniki bardziej by się spodobały inne animce, jak np. Ghost in the Shell: SAC, wspomniane Steins;Gate, może Haruhi Suzumiya lub lecące obecnie Psycho-Pass. Niosą one przede wszystkim o wiele ciekawszą fabułę oraz zauważalnie mniejszą dawkę debilizmu ;P

Hostile

<mlaska> wymaganie od tego anime rozbudowanej i głębokiej fabuły same w sobie jest tępotą, dla mnie to anime było przerywnikiem między: Tietze/Schenk, a Horowitzem < if you know what i mean ;x>

ocenił(a) serial na 10
Trzynastek

No dobra, ale rozbudowanej fabuły nie można wymagać od serii, które niosą w zamian inne wartości. Tymczasem tutaj wszystko leży: fabuła - beznadziejna, walka - beznadziejna, bohaterowie - beznadziejni, itd... Jedynie do oprawy nie można się zbytnio przyczepić, chociaż i ona jest dla mnie trochę zbyt infantylna ;P Więc czym tu się w ogóle zachwycać? ;P

Jak mówiłem, są lepsze serie ;P

ocenił(a) serial na 9
Hostile

Są lepsze , zdecydowanie . Mimo wszystko ta też mi się całkiem podoba ze względu na pomysł . Widziałem gorsze z lepszymi recenzjami ;>

ocenił(a) serial na 9
Mq112358

No i skończyłem , całościowo sprawia dobre wrażenie . W swojej kategorii dobre , ocenę zawyżyłem bo widzę że wiele osób strasznie ją zaniża ;>

Hostile

Steins;Gate, Ghost in the Shell: SAC, Haruhi Suzumiya, Psycho-Pass => zapisałem na liście. Dzięki za tytuły ;) Przydałoby się więcej świąt na oglądanie :)

ocenił(a) serial na 9
Bartek2

hehe dokładnie ;) Mnie ostatnio wzieło na chińskie filmy ;)

Mq112358

Fajnie, strona dotycząca Kronik Sary Connor, temat tez, dotyczacy kronik.
A tu o wszystkich serialach tylko nie o kronikach, mało jeszcze jak ktos sie odezwie to zbesztają

ocenił(a) serial na 9
akiun

Hi
Pokaż gdzie kto kogo zbeształ :)
Zarzuć jakiś temat kronikowy to chętnie pogadamy .

ocenił(a) serial na 10
akiun

Cóż, powiedzmy sobie szczerze, ciężko gadać o tym samym serialu non-stop przez cztery lata od jego premiery ;P Kroniki znamy już od podszewki, więc gadamy też o innych filmach i serialach ;P Ale tak, jak wspomniał kolega wyżej, nie ośmielilibyśmy się zbesztać kogoś, kto chciałby z nami o Kronikach pogadać (no chyba, że ten ktoś ośmieliłby się bez wyraźnego powodu zbesztać Kroniki, wtedy nie podarujemy ;P).

Chcesz pisać coś o Kronikach, to pisz ;P

Mq112358

Ciekawy artykuł i wynalazek: http://www.dobreprogramy.pl/Kolejny-krok-w-strone-sztucznego-mozgu-neurony-na-me mrystorach,Aktualnosc,38250.html
Niby chipy z wielkimi macierzami elementów emulujących neurony istnieją już od dawna, ale być może nowy sposób ich wytwarzania okaże się lepszy. Jak tylko inżynierom z Blue Brain Project uda się odtworzyć strukturę mózgu ssaka to na pewno przyda im się taki sprzęt.

ocenił(a) serial na 9
Bartek2

Bartek a jak myślisz kiedy doczekamy takich bajerów do grania jak w SAO czy też Caprice ? ;D

Mq112358

W takiej formie jak w SAO to myślę, że nigdy się nie doczekamy, ale ostatnio (chyba dzięki Google'owi przede wszystkim) dużo firm zaczęło eksperymentować z rozszerzoną rzeczywistością i coraz częściej słyszy się o okularach w stylu Google Glass czy też wyświetlaczami, które można umieszczać na szkłach kontaktowych. Problem jest jednak z tym, że ludzkie oko nie jest przystosowane do patrzenia z bliska. Jeśli rozwiążą ten problem to może coś ruszy. Microsoft ma już zdaje się prototyp (albo przynajmniej patent) urządzenia, które wiesza się u sufitu. Po włączeniu gry analizuje ono geometrię pokoju, w którym znajduje się gracz, a następnie przy użyciu projektorów wyświetla wokół niego obraz przetworzony tak, żeby meble i inne obiekty go nie zniekształcały. Dawno temu było też coś takiego jak hełmy wirtualne. Skoro wrócili to tak starego wynalazku jak okulary 3D to hełmy też pewnie kiedyś też się znowu pojawią. Ogólnie firmy związane z grami próbują teraz wynaleźć coraz to bardziej innowacyjne kontrolery gier.

Skoro już taka tematyka, w jakie dobre gry MMORPG typu Free to Play graliście? Moja pierwsza w jaką grałem to Mu Online. Kiedyś prawie wszyscy znajomi w to grali :) Później jakoś popularne na podwórku zrobiło się KAL Online. Na studiach pograło się zaś trochę w 9Dragons i nawet fajne to było, tylko trochę żmudnie rozwijało się postać. Było częste bieganie przez kilka krain z buta, żeby wykonać jakieś zadanie. Innej metody transportu nie zdołałem odkryć chociaż pewnie istnieje. LOL to coś zupełnie innego chociaż ciekawe nawet, ale ostatnio strasznie ciężko wygospodarować ok. godzinę ciągłego wolnego czasu na partię, a za wylogowanie w czasie gry są kary. Niedawno brat doradził, żebym założył sobie konto na World of Tanks, bo jakiś darmowy czołg z okazji Świąt dają i może się kiedyś przyda, ale w samą grę jeszcze nie grałem.

ocenił(a) serial na 9
Bartek2

szkoda , byłoby ciekawie ;) Niestety trochę czasu minie zanim nawet te urządzenia o których piszesz będą dostępne jak i również na kieszeń przeciętnego gracza . Pozostaje liczyć na jakiś gigantyczny skok technologiczny hehe choć z drugiej strony jak sobie przypomnę co było dostępne 20 lat temu to pozwala mi na to patrzeć na przyszłość z pewną dozą optymizmu :>

W MMORPG praktycznie nie grałem , nie licząc krótkich epizodów. Ogame pare lat mi zajeło ale to nie stricte to . LOL to też nie ta bajka ale zjadacz czasu bardzo przyjemny , większość meczy mam po 20 -30 minut wiec nie jest tak źle ;)
O Wota to uderz do 13 , on jest tego maniakiem :P Bezskutecznie mnie namawia do gry w to już chyba z pół roku , to jednak zdecydowanie nie moje klimaty ;>

Właśnie skończyłem 20 epek SAO , trochę się zdziwiłem z tą druga grą hehe

Mq112358

Chociaż z drugiej strony ludzie z uszkodzeniami kręgosłupa lub pozbawieni kończyn mogą obsługiwać komputer za pomocą myśli i technologia taka powoli bo powoli, ale się rozwija. Trzeba się jednak długo uczyć jej używania. Umiarkowanie ciężkie w wykonaniu Nerve Geara byłoby pewnie kontrolowanie paraliżu sennego, a najtrudniejsze to przekazanie do mózgu takiego ogromu informacji o grze. No ale jeśli wprowadzą ten program do edukacji: http://www.dobreprogramy.pl/Pisanie-kodu-zamiast-nauki-Officea-w-szkole-podstawo wej,Aktualnosc,38278.html to może coś ruszy z kopyta. W każdym razie na pewno przybędzie więcej dziwnych ludzi :P

W SAO ta druga gra mniej mi się podobała przez te wróżki i większą cukierkowość no i już nie było tak dużych emocji. W końcu jak ktoś zginął to nic się mu nie działo :P Ciekawsze wątki (chociaż mało ich było) działy się w realnym świecie. W każdym razie zakończenie nawet było niezłe. Twórca tej gry w porównaniu z drugim czarnym charakterem zaczął być nawet lubiany.

Bartek2

Z ciekawości przeglądnąłem teraz jakie inne produkty wydał producent 9Dragons. Scarlet Legacy wygląda dość ciekawie: http://mmorpg24.net/readarticle.php?article_id=610 Trzeba będzie kiedyś potestować.

Bartek2

Bartek... zapraszam do grania w WoT, tyle że dojście do przeciętnego poziomu umiejętności wymaga trochę czasu - plusem jest że mecz trwa od 5-10 min :) wiec może Ci pasować ( o ile nie zraża Cię ulepszanie czołgów niż fikcyjnych kolorowych postaci)

ocenił(a) serial na 9
Trzynastek

wot ssie ;>

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones