Recenzje

Rocznik '76. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale psychologii, gdzie ukończył specjalizację z zakresu psychoterapii. Z Filmweb.pl związany niemalże od narodzin portalu, początkowo jako zwyczajny użytkownik. W redakcji od 2007 roku. Obecnie zajmuje stanowisko zastępcy redaktora naczelnego.
 • Love Me Tender (recenzja filmu Piękny kraj)
  Piękny kraj

  Love Me Tender

  "Piękny kraj" chwyta za serce, wzrusza i rozgrzewa wiarą w prawdziwą więź, która łączy bliski i obcych sobie ludzi. Jest to możliwe, ponieważ reżyser znalazł sposób, by proces, który rozgrywa się...)
  Marcin Pietrzyk
 • Szlachetny zabójca (recenzja filmu Zabójczy Jacques)
  Zabójczy Jacques

  Szlachetny zabójca

  "Zabójczy Jacques" nie jest więc komedią, jakiej można się było spodziewać. Niemniej jednak pozostaje filmem zabawnym, idealnym na pochmurne popołudnie lub wieczór.)
  Marcin Pietrzyk
 • Domek dla lalek (recenzja filmu Tulipanowa gorączka)
  Tulipanowa gorączka

  Domek dla lalek

  Alicia Vikander w każdej sukni wygląda olśniewająco. Nie można też mieć zarzutów do pracy scenografów. Nie ważne, czy jesteśmy we wnętrzach, czy też oglądamy ulice miasta, iluzja jest perfekcyjna. Na...)
  Marcin Pietrzyk
 • Poza zasadą ksenofobii (recenzja filmu Konstytucja)
  Konstytucja

  Poza zasadą ksenofobii

  Siłą nowego filmu Grlicia są przede wszystkim wyraziste postacie pierwszego planu. Troje głównych bohaterów to żywe, interesujące jednostki, których biografie i cechy charakteru są stopniowo ujawniane...)
  Marcin Pietrzyk
 • Weganie i nicponie (recenzja filmu O czym szumi las)
  O czym szumi las

  Weganie i nicponie

  Norwegowie postanowili wrócić do korzeni bajek zwierzęcych i stworzyć historię, która zarazem bawi i edukuje. Oczywiście to, czy film przypadnie rodzicom do gustu, zależeć będzie w dużej mierze od...)
  Marcin Pietrzyk
 • Strach (recenzja filmu Odwet)
  Odwet

  Strach

  Yan England z całą premedytacją wykorzystuje formułę kina "od zera do bohatera", by opowiedzieć historię Tima. Jest bardzo wierny schematowi, począwszy od nakreślenia trudnej sytuacji chłopaka i...)
  Marcin Pietrzyk
 • Chęć szczera (recenzja filmu Agentka specjalnej troski)
  Agentka specjalnej troski

  Chęć szczera

  Gdy tylko Jo stawia pierwszy krok w siedzibie RAID-u, widzowie trafiają do komediowego raju. Boon sypie żartami jak nakręcony, a Pol i reszta obsady z entuzjazmem wcielają je w życie. Nie ma czasu na...)
  Marcin Pietrzyk
 • Londyńska baśń (recenzja filmu Zawsze jest czas na miłość)
  Zawsze jest czas na miłość

  Londyńska baśń

  "Zawsze jest czas na miłość" jestbaśnią, historią księżniczki i żebraka, którzy zakochali się w sobie wbrew wszystkiemu. Tyle tylko że zamiast do dzieci ta baśń skierowana jest do dorosłych. Stąd też...)
  Marcin Pietrzyk
 • Inwazja pożeraczy skarpet (recenzja filmu Niedoparki)
  Niedoparki

  Inwazja pożeraczy skarpet

  Przyjęta przez twórców technika w połączeniu z niebanalnym wyglądem samych stworków sprawia, że jest to mimo wszystko bardzo urocza i sympatyczna bajeczka. Niedoparki charakteryzują się niezwykle...)
  Marcin Pietrzyk
 • Na manowcach komedii (recenzja filmu Babskie wakacje)
  Babskie wakacje

  Na manowcach komedii

  Producenci filmu byli zdecydowanie bardziej zainteresowani skuszeniem widzów wizją niebanalnej komedii, niż spełnieniem tych obietnic. "Babskie wakacje" są jak kolorowe towary oferowane w programach...)
  Marcin Pietrzyk
 • Prawo do śmiechu (recenzja filmu Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film)
  Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film

  Prawo do śmiechu

  Film nieustannie zmienia się, co chwilę eksperymentując z tym, co i jak pokazać na dużym ekranie. Raz dominują slapstickowe gagi. Za chwilę twórcy wrzucają humor absurdalny.)
  Marcin Pietrzyk
 • Odpowiedzialnym być (recenzja filmu Czym chata bogata!)
  Czym chata bogata!

  Odpowiedzialnym być

  Twórcy z całkowitą bezwzględnością rozdzierają zasłonę obłudy i demagogii. Mocno dostaje się przede wszystkim lewicowym populistom. Fougerole i jego żona to weterani walki o lepsze jutro z lat 60. W...)
  Marcin Pietrzyk

Marcin Pietrzyk dla fwm Filmweb magazyn

Zobacz Magazyn
0525044c46eb8916c1c0503e1e98294b