Recenzje

Rocznik '87. W Filmwebie od 2007 roku. Stały współpracownik Polskiego Radia i "Playboya", laureat III nagrody w konkursie im. Krzysztofa Mętraka. Po godzinach stawia pierwsze kroki w zawodzie scenarzysty. Jego ulubieni reżyserzy to Kieślowski (sprzed "Dekalogu"), Pasikowski i Apatow. Nigdy nie zmienia kanału, jeśli uda mu się trafić w telewizji na "Ojca chrzestnego". Wraz z żoną Joanną mieszka na Muranowie, więc ma blisko do jednego z najfajniejszych kin w stolicy.
 • Powrót taty (recenzja filmu Kingsman: Złoty krąg)
  Kingsman: Złoty krąg

  Powrót taty

  "Kingsman 2" to wciąż orzeźwiający koktajl przerysowanej, komiksowej akcji oraz absurdalnego, podszytego makabrą humoru. Inscenizacyjna brawura Vaughna daje o sobie znać już w otwierającej film scenie...)
  Łukasz Muszyński
 • Jia Nian Hua

  Zbrukane anioły

  Czasami można również odnieść wrażenie, że publicystyczne zacięcie reżyserki zniekształca jej spojrzenie na rzeczywistość. Słowem, za dużo tu czerni i bieli, a za mało szarości. Postacie dorosłych...)
  Łukasz Muszyński
 • Sweet Country

  Uciec, ale dokąd?

  Tę inspirowaną autentycznymi zdarzeniami historię reżyser Warwick Thornton wpisuje w gatunkowy wzorzec westernu. Są tu kowboje i bandyci, jest szeryf oraz czekająca na niego w saloonie piękność, z...)
  Łukasz Muszyński
 • Mother!

  U niej w domu

  "mother!"to być może jego najbardziej radykalne dzieło – surrealistyczny koktajl Polańskiego, von Triera i Bunuela. Trochę dreszczowiec, trochę baśń, przede wszystkim jednak autotematyczny utwór o...)
  Łukasz Muszyński
 • Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

  Sama przeciw wszystkim

  Nowe dzieło Martina McDonagha jest dokładnie tak samo dziwne jak jego tytuł. "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"? Brzmi jak zapis w księdze wieczystej, a nie nazwa filmu, którego nie możecie...)
  Łukasz Muszyński
 • W fajnej służbie Jej Królewskiej Mości (recenzja filmu Powiernik królowej)
  Powiernik królowej

  W fajnej służbie Jej Królewskiej...

  Wielka polityka i małe tęsknoty. Rozliczenie z kolonialną przeszłością Królestwa oraz słodko-gorzka opowieść o mankamentach życia na świeczniku. Zderzenie dwóch światów i refleksja (jakże aktualna!)...)
  Łukasz Muszyński
 • Suburbicon

  Grom w raju

  "Suburbicon" to opowieść ludziach podejmujących z głupoty i chciwości szereg nietrafionych decyzji. Ludziach zakładających sobie na szyję pętlę, która z minuty na minuty zaciska się. Bohaterowie...)
  Łukasz Muszyński
 • Our Souls at Night

  Sąsiedzka pomoc

  Jeśli wciąż nie udało wam się przekonać rodziców do założenia konta na Netfliksie, "Our Souls at Night" może okazać się argumentem rozstrzygającym dyskusję. To ten rodzaj kina, na którym dobrze będą...)
  Łukasz Muszyński
 • Kształt wody

  Frutti di amore

  Czego w tym filmie nie ma! "Piękna i Bestia" spotyka się ze szpiegowskim dreszczowcem, musical ze złotej ery Hollywoodu sąsiaduje z surrealistycznymi fantazjami w stylu Jean-Pierre'a Jeuneta, a...)
  Łukasz Muszyński
 • Pomniejszenie

  Małe tęsknoty

  "Downsizing" to"Kandyd" w rozmiarze "Kingsajz" przemierzający "Drogę do szczęścia". Ekscentryczny komediodramat, który w lekkim tonie mówi o sprawach wagi ciężkiej. Portretuje pełną podziałów Amerykę...)
  Łukasz Muszyński
 • Cierpienia młodego hipstera (recenzja filmu Synalek)
  Synalek

  Cierpienia młodego hipstera

  Forestier podśmiewa się z rodziców-helikopterów oraz ich wydelikaconego potomstwa, a także punktuje media społecznościowe jako źródło bolączek (ekshibicjonizm + postępujące dziecinnienie)...)
  Łukasz Muszyński
 • Mój ukochany wróg (recenzja filmu Bodyguard Zawodowiec)
  Bodyguard Zawodowiec

  Mój ukochany wróg

  Tęsknicie za czasami, gdy Bruce Willis miał czuprynę, a Eddie Murphy nie roztrwaniał talentu w familijnych szmirach? Z rozrzewnieniem wspominacie epokę przechodzonych kaset wideo oraz nagranych na...)
  Łukasz Muszyński

Łukasz Muszyński dla fwm Filmweb magazyn

Zobacz Magazyn
0525044c46eb8916c1c0503e1e98294b