PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645872}

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
7,5 15 532
oceny
7,5 10 1 15532
Wspaniałe stulecie
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie

Zakładam temat na wszelkie dyskusje o serialu, gdzie będą jawne spoilery. Można pytać, dyskutować, co tam chcecie ;)

ocenił(a) serial na 8
Gulsonowa

"Mam pytanie. pewnie nie powinnam się pytać, ale moja ciekawość bierze górę. A więc: czy Hatice dowie się o zdradzie Ibrahima i się z nim rozstanie oraz co się stanie z dzieckiem Nigar? Bo trafiłam na youtubie na filmik, w którym Nigar urodziła, a Hatice gdzieś zabrała to dziecko i nie chciała oddać czy coś. W każdym razie kalfa była zrozpaczona i ja tak samo, bo nie za bardzo wiem o co chodzi. Mam tylko kilka domysłów, bo po turecku rozumiem mniej więcej tyle co po chińsku, a strasznie mnie ciekawi ten wątek. W dodatku do tego momentu pozostało mi jeszcze kilkanaście odcinków...."



Tak, Hatice dowie się o zdradzie Ibrahima, chociaż do tego momentu jeszcze minie trochę. Generalnie ich związek będzie zdecydowanie inaczej wyglądać, ale dużo złego tam się będzie dziać i zmieni się atmosfera w ich pałacu. Ibrahim nie zapomni o jej słowach i do tego będzie wracać. Hatice-Ibrahim-Nigar + ciążą - akurat ten wątek rozkręca się dość wolno i przechodzi na sezon 3. Hatice zabierze dziecko (skorzysta z momentu, że Nigar straci przytomność i nie wie nic o tym co się stało) i wmówi Nigar, że maluszek nie żyje. Ibrahim nie uwierzy w to, że dziecko umarło i w końcu zarządzi przeszukanie grobu, który jest pusty. A sama dziewczynka pojawi się w sezonie 3, ale nie będę zdradzać szczegółów co i jak :3 Co do Hatice i Ibrahima, sułtanka będzie chciała rozwodu, ale do niego nie dojdzie (by nie dać wrogom satysfakcji i tak dalej).


ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

A jednak się dowie. Domyślałam się, ze tak będzie. Ależ to musiał być dla niej cios. Jednak podejrzewam, ze i tak trochę się do tego przyczyniła. Cóż, tak to bywa:)
Chyba będę musiała skończyć z przeglądaniem filmików na youtubie i różnych innych rzeczy na tumblrze. Za bardzo wciąga i potem trudno zaspokoić ciekawość:)
I mamy już dwa tematy:D

ocenił(a) serial na 8
Melanya

Taaaa, może by jeszcze założyć coś o postaciach na zasadzie dyskusje xD Trzy osoby piszą, a robi się ładniej tematycznie :P


Noooo przeglądanie filmików bywa okropne. Ja osobiście lubię spoilery, nie przeszkadzają mi, ale jak piszesz: za bardzo się w to człowiek wciąga, a jak nie może patrzeć regularnie i w miarę szybko nadrabiać, to szlag trafia :3 Ostatnio sobie weszłam na jednego bloga i pac - trafiłam na spoiler o zgonach w odcinku, którego jeszcze nie widziałam, bywa. Niby nic takiego ważnego tym razem, ale jednak xD

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Przenioslam sie tutaj do Pani -w swoim czasie udzielila mi Pani odpowiedzi-na innej stronie+dziekuje. Poznikaly mi litery. Odpisala mi Pani o skrotach w filmie+dlatego bardzo prosze o link na serial po rosyjsku lub z lektorem+prosze taki bez skrotow. Nie za bardzo moge z Panstwem dyskutowac poniewaz ogladam na TVP -wczoraj 41 odcinek-ogladam codziennie rano i o 15+tej.Wczoraj odcinek skonczyl sie tak_ Hirem -pisze fonicznie-idzie do Sulejmana z nozem, on pyta chcesz mnie zabic.Ona na to nie jestem taka jak Mahidebrand kazda twoja noc z inna mnie zabija.Rano -dziasiaj-tego nie bylo o Mahidebrand. Nie cierpie kiedy tak skracaja poniewaz to splyca serial i postacie. Dlatego zeby z z Panstwem dyskutowac prosze o ten link. Pamietacie Panstwo Dowton Abbey mial wrocic jesienia i co? Dziekuje Pani za info gdzie bedzie mozna rozne odcinki ogladac+ale nie mam TVP Historia itp+bede musiala zakupic. Pozdrawiam i jeszcze sie odezwe.

ocenił(a) serial na 8
Gulsonowa

Ibrahim dziecko z Niger kalfa? Z tą Niger, którą prawie udusił próbując się dowiedzieć kto chciał otruć Hürrem? No bez jaj. Przecież między nimi nie ma zadnej chemii. Jak to sie stanie?

ocenił(a) serial na 9
MsPrevail

Tak, dokładnie z tą Nigar kalfa. Ich wątek będzie się powoli rozwijał, ale chemia będzie. Bo Nigar to kobieta, z którą Ibrahim może być Ibrahimem, a nie tak jak z Hatice, przy której jest rabem służącym dynastii.

ocenił(a) serial na 8
Roksolana_13

Ech, to paskudne, chłopskie nasienie ;) Ta Nigar urodą do pięt nie dorasta Hatice. Moim zdaniem Hatice jest najładniejsza ze wszystkich aktorek w serialu. A według Was?

ocenił(a) serial na 9
MsPrevail

No nie mogę się z tym zgodzić. W ogóle, to ja właśnie Hatice uważam za jedną z tych mniej ładnych, a Nigar jest taka nietypowa, niby niezbyt ładna, a ma w sobie to coś, no i piękny uśmiech. Ale Ibrahim był z Nigar nie dla urody, a dlatego, że już nie mógł wytrzymać z Hatice, bo taka z niej histeryczka...
Moim zdaniem te najładniejsze to: Hurrem, Valide, Mahidevran, Victoria i Nigar. Jeszcze pojawią się inne, ale to już będzie widać: )

ocenił(a) serial na 8
MsPrevail

A mnie się Hatice podoba :) Chociaż Nigar też. Ale Hatice bardziej :D I to fakt, dużo ślicznych aktorek jeszcze w tym serialu będzie :D

MsPrevail

dużo pięknych kobiet w tym serialu, do pierwszej piątki dla mnie wchodzą
1. Hurrem
2. Nora- Mustafa się w niej zakochał, nadał jej inne imię, ale nie pamiętam.
3. Aybige
4. Nigar
5. Mahidevran

ocenił(a) serial na 9
otanek

Jak dla mnie Hurrem nie jest ładna, kwestia gustu. Mi się najbardziej podobała księżniczka Izabella.

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Witam, dzisiaj był odcinek bodajże 65 (2 seria odc. chyba 17) wątek jeszcze z księzniczką Fortuną. Hurrem prosiła Ibrahima by ten odesłał włoszkę do domu. Ten powiedział że przyprowadził tu księżniczkę tak samo jak przyprowadził i ją i jeżeli sułtan się zakocha czy jakoś tak to będzie wyłącznie jej wina. Hurrem na to odpowiedziała żeby pasza zapamiętał, że jeśli ona straci sułtana to i on go straci. O co dokładnie jej chodziło? O to, że doniesie sułtanowi że Ibrahim też robił różne świństwa? Poprzednie odcinki zdarzało mi się opuszczać i dokładnie nie wiem o co chodziło, więc chciałabym żeby jak ktoś byłby tak dobry i przybliżył mi odpowiedzi na takie pytania:
1.Dlaczego Hurrem tak nie lubi się z Ibrahimem?
2.Dlaczego Hatice jest zła na Hurrem?
3.Jakie świństwa wyrządził Ibrahim?\
4.O co chodziło ze śmiercią Leona? Kto go zabił? Dlaczego zginął?

asiulka026

Ibrahim bardzo dużo o nieJ wie i niepodoba mu się to że hürem chce być jedyna
2 hatice jest zła ponieważ hürem chciał się jej pozbyć
3 groził hürem ze powie o leonie i że zabija jej dzieci i ją oraz wiele więcej
4 Leon to były nażyczonu hürem (jeszcze z Ruś) i Ibrahim się o nim dowiedział i groził hürem ze powie o tym sułtanowi. Któregoś razu podstępem zwołał ich do jednego pomieszczenia i zostawił truciznę mówią ze tylko jedno może wyjść żywe :/ jak dla mnie to bezsensu B to była dawną miłość i nic ich już nielączyło no ale cóż
(Wybacz za bł3dy ale piszę z telefonu ;)

ocenił(a) serial na 9
bobpcio

Przepraszam ale oglądam tylko na TVP od 16 lub 18 odcinka i nie pamiętam żeby Hurrem chciała się pozbyć Hatice może później ale po co miałaby pozbyć się siostry sułtana? Nie rozumiem.

Eemilek7_2009

Sorka pomyliłem się chodziło o machidewran ;)

bobpcio

A hatice jeast na nią zła bo ta wciska nos w nie swoje sprawy i Miesza się do jej związki

ocenił(a) serial na 8
bobpcio

Koleżanki Sulejmano-maniaczki ;) czy pamięta któraś z was odcinek, w którym ruda i Leon jedzą to zatrute jedzenie? Bo to chyba jedyny odcinek, którego nie widziałam i mam taką lukę. Dziękuję :-)

ocenił(a) serial na 8
Gulsonowa

Serial liczy sobie łącznie 139 odcinków i już jutro nadany zostanie ostatni z nich. Od kilku tygodni można oglądać też prawie godzinne filmy z planu. Seria nazywa się Muhteşem Yüzyıl: Gizli Dünya. Poruszane są różne tematy, od kostiumów po sceny batalistyczne, castingi etc. Dużo spoilerów dla całej serii, ale całość bardzo ciekawa. Oglądam to w języku rosyjskim, więc co nieco rozumiem.

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Witam! Jeszcze raz Panią proszę o link na serial po rosyjsku lub z lektorem-ale taki bez skrótów.Będę bardzo wdzięczna.
Pamiętam, że gdzieś napisała Pani, że Hurrem urodzi 3 synów. Oczywiście tak się stało. Jestem przy 53 odcinku / TVP/ Sulejman wraca z Budy. Gdzie mogę oglądać te ww. przez Panią godzinne filmy z planu. Pisze Pani też o ostatnim odcinku ale gdzie..........
Bardzo proszę o odpowiedź i czekam z niecierpliwością.
Tak jak Panie pisały nastąpił u mnie kryzys i w pewnej chwili zaczęło mnie to wszystko nudzić ale już minęło.
Trochę mnie śmieszy, że kiedy pokazują Mahidevran ona w 99% siedzi na poduchach a to w pałacu a to w ogrodzie. Dla takiej aktorki siedzenie i robienie min-a tak było przez ostatnich 6 odcinków to jednak ciężka rola.
Muszę też napisać, że przez przypadek wchodząc "na" obsadę weszłam coraz głębiej i głębiej prawdopodobnie na jej stronę, albo jest tak popularna w Turcji albo jest modelką- bardzo dużo zdjęć w różnych pięknych sukniach, zdjęć z planu a także prywatnych także ślubnych. Zobaczyłam jak piękna jest to kobieta czego w serialu nie widzę /są takie ujęcia ale raczej rzadko/ i w pewnym momencie po jakiś 20 minutach wyskoczyła mi wiadomość z pytaniem czy chce wstąpić do jej fan klubu,Napisałam nie i wtedy kolejna wiadomość-zdjęcia jeśli chcę dalej oglądać są płatne. Co Panie na to?
Wracając do tych zdjęć z różnych gali gdzie występuje Nur czyli Mahidevran, Hatice i Hurrem. To ta ostatnia wygląda przy Nur jak sierotka Marysia. To Nur prywatnie -tak wynika ze zdjęć jest gwiazdą. Hurrem - aktorka ją grająca jest gorzej lub skromniej ubrana od obu ww. aktorek i zawsze z boku lub z tyłu.
Rozbawiło mnie to trochę bo to właśnie ona odbierała nagrodę o której któraś z Pań pisała.
Ale wracając do serialu po wydarzeniach w Paryżu chyba tego serialu nie będą tak promować i zechcą go jak najszybciej skończyć.
Jak Panie liczą sezony bo w TVP nie ma o tym mowy-ile sezon ma odcinków.
Bardzo proszę Panią Gulsonową o odpowiedź o link na ww serial i filmy z planu.
I jeśli można to pytam także co z Izabelą Fortuną czy spotka się z Sulejmanem?
Czy nadal będziemy oglądać Bali Beya- niezwykle mnie zainteresowała jako mężczyzna i czy Ibrahim będzie miał w nim wroga.
Czekam na odpowiedź i POZDRAWIAM.


ocenił(a) serial na 9
Eemilek7_2009

Czytam i czytam i w ogóle nie ma poruszanego wątku księżniczki Izabeli, którą bardzo lubię. Jak to z nią się dalej dzieje? Aktualnie w polskiej telewizji jest 63/64 odcinek czyli 2 seria. Czy trafi do haremu? Co się będzie działo?

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Czy mogłaby Pani podać namiary na te filmy -to bardzo ciekawe.Oglądałam gdzieś pałac sułtana i biżuterię którą robił. Byłabym bardzo wdzięczna-chociaż chyba Pani już tutaj nie zagląda? A ma Pani tyle wiadomości, przecież serial turecki serial i tak piękna historia o miłości sprawia że chciałoby się poznać realia i rzeczy, które pozostały do dzisiaj. PZD

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Właśnie skończyłam 2 sezon i muszę przyznać, że podziwiam Hurrem i jej umiejętność dostawania tego, czego chce. Raz knuje intrygi, raz uśmiech się do sułtana:) A jak się gdzieś potknie, to się zawsze jakoś wykręci. Duża w tym zasługa ludzi, którzy dla niej pracują, szczególnie Gula. Bardzo szkoda, że wygnali go z pałacu. Ale wróci jeszcze?
Ogólnie bardzo dobrze oceniam ten sezon, tylko szkoda mi, że takich fajnych postaci już nie ma: Dayi, Valide czy Gula (choć jego sytuacja jest niepewna), za to taka Gulszach trzyma się znakomicie...
Posypały się sprawy Ibrahima i Nigar... A ja już naprawdę nie mogę pojąć, kogo naprawdę kochał Ibrahim (prócz samego siebie), bo najpierw zdradza Hatice dla Nigar, potem rzuca tę drugą i wraca do pierwszej. I za każdym razem mówi, że ta miłość to iluzja... W każdym razie mam nadzieję, że jego dziecko i Nigar przeżyją:)
A teraz, póki mam czas wezmę się za 3 sezon.
I wspomnę jeszcze o Mustafie. Kiedyś bardzo mi się nie podobał (mam na myśli wygląd), a teraz dopiero zauważyłam, jaki z niego przystojniak :D

ocenił(a) serial na 8
Roksolana_13

Ja też tak miałam z Mustafą ^^ w ogóle jego postać bardzo lubię, im dalej tym bardziej, ach...


Gul nie wróci niestety, a strasznie go lubiłam. Sceny z Sumbulem - mistrzostwo. A ich pożegnanie bezcenne :D

Też mi szkoda właśnie Daye i Valide, dobre, solidne postacie. Valide Sultan bardzo mi się podobała, dobrze rozpisana i zagrana rola. Jakoś tak wszystko na miejscu było dzięki niej, ale wzruszające miała odejście. W ogóle lubię symbolikę i pokazanie śmierci w tym serialu (sezon 4 w takie sceny obfituje i po prostu chusteczki w ruchu co kilka odcinków były).

I sama nie wiem do końca jak to jest z Ibrahimem. W trzecim sezonie będzie nieco krytycznie w jego związkach, ale ostatecznie jakby było dobrze z Hatice - w jakim stopniu? Trudno powiedzieć, bo on przede wszystkim kocha siebie i władzę, którą posiada :]

Wątek Nigar i jej dziecka będzie rozwinięty, Nigar jest cały sezon 3 i dobrze, lubię jej postać. Dziewczynka też jest urocza ^^

A Gulsah... i ją sprawiedliwość dopadnie w ciekawy sposób :P Hurrem będzie mieć jeszcze więcej momentów, ale wiadomo - doszła już do władzy, ma teraz jeszcze lepsze możliwości.

I pojawią się nowe postacie, na czele z Firuze Hatun, Sah Sultan i Rustemem, który zostanie do końca serialu (a którego wybitnie nie trawię, chociaż jest zagrany perfekcyjnie, brawa dla aktora).

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Gul nie wróci? Ni no, jaką szkoda, był taki zabawny, a sprzeczki z Sumbulem były niesamowite:)
Już zaczęłam trzeci sezon. Jest i Firuze, która niezbyt mi się podoba i Afife, której pojawienie się przyniesie dużo akcji i intryg, jak przypuszczam. I Rustema już widziałam, ale na razie nic do niego nie mam, ale wydaje mi się, że kiedyś czytałam gdzieś o tym, że Mihrimah wyszła za jakiegoś Rustema, więc to musi być on... Bardzo bym chciała, żeby wrócił Bali Bey, to nie tylko jedna z tych szlachetniejszych postaci, ale jednocześnie, jest również na kogo popatrzeć:D
I jakby tak popatrzeć na serial ze strony aktorskiej, to wszystkie postacie są bardzo dobrze zagrane. I te główne i drugoplanowe...
I jeszcze zauważyłam, że Ibrahim musi być wdzięczny Hurrem , bo jakby nie ona, jej władza i stanowisko, sam pewnie wszystko by stracił od momentu rozwodu z Hatice...
Mam jeszcze jedno pytanie, kto kogo W końcu przebije i okaże się lepszy, inteligentniejszy i wprawny: Hurrem czy koalicja Hatice i Afife, z Mahidevran i Gulfem? Bo ja szczerze kibicuję tej pierwszej:)

ocenił(a) serial na 8
Roksolana_13

Bali Bey wróci, na szczęście, ale w sumie nie podoba mi się to, że oczywiście wlepią mu wątek z Mihrimah, która się do niego przyklei (co było widać wcześniej). Ten problem z kobietami... z Aybige byli razem idealni (i szkoda mi było Armin) :(
Firuze jest ciekawą postacią, nie mogę powiedzieć, że ją lubię, ale stanowi wyzwanie, na plus :)
Afife w sumie będzie się wydawała Team Royal, ale ostatecznie na jej głowie jest harem i nie będzie przeciwko Hurrem.
Owszem, to ten Rustem - będzie pomagać Hurrem, więc zdobędzie wpływy - bey, pasza, mąż Mihrimah, ostatecznie w sezonie 4 zostanie wielkim wezyrem - krótka historia jak się wybić ;)
A to prawda - Ibrahim też ma szczęście, jeszcze trochę...
Ja Hurrem nie lubię, ale jej postać jej ciekawa i wiele z jej charakteru szanuję, w jej wojnie przeciwko Team Royal byłam neutralna z małym akcentem na rodzinkę jednak, ale oczywiście Hurrem ostatecznie wygra. Wiele osób dzięki niej polegnie, chociaż sama też słono zapłaci jakby nie było - takie gorzkie zwycięstwo trochę. Niby swego dopnie, ale nie do końca - ale bardziej w jej kierunku się to wszystko ułożyło.

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Bali Bey i Mihrimah? Jestem na nie. Do niego najbardziej pasowała Aybige, a Mihrimah ma przecież swojego Tyszly Dżyly (nie mam najmniejszego pojęcia, jak się to pisze, ale chodzi o tego poetę na usługach Mustafy)... W takim razie wysnuwam wniosek, że coś z nim nie wypali, skoro rzuci się na Malkocoglu:)
Właśnie zbliżam się do momentu śmierci Ibrahima. Był, jaki był, może miał więcej wad niż zalet, ale mimo wszystko, moim zdaniem, serial trochę straci wraz z jego odejściem...
I co z Sah Sultan? zostanie na dłużej? Bo jej postać zapowiada się ciekawie...

ocenił(a) serial na 8
Roksolana_13

Taşlıcalı Yahya Bey :D Lubię go w ogóle. I jego z Mihrimah też. A ona wiesz, ta obsesja z dzieciństwa, nie wiem, ja w ogóle jej nie lubię, chociaż się starałam. No ona go zaczepia i w ogóle, a on biedny uprzejmy, bo co ma robić i widać, że kiepsko się z tym czuje. Będzie w czarnej du... no :] No i nie wyjdzie z Yahyą, więc się rzuca na kolejnego, nagle tak o. Taka latawica trochę, w czwartym sezonie jeszcze dwaj jej w oko wpadło, ale w sumie co się dziwić, jak mąż taki nieurodziwy, stary i wredny :P Bali tylko do końca sezonu jest :( Ale będzie cały i zdrowy, bo w 4 sezonie o nim wspominają. Małe pocieszenie, bo oni z Aybige tak bardzo kochani byli. Po prostu idealna para, dobrych ludzi o złotych sercach. Nie umiem tego do dzisiaj przeboleć ;(

Ibrahim zostaje w serialu duchem, ale w sensie, że pojawia się jego głos w tle, jakby narratora. No i zapiski wciąż żywe ;) Po Ibrahimie Hatice zacznie świrować, więc akcja będzie dalej :D I brakuje go, ale potem w 4 sezonie są nowe postacie i jakoś tak się to zaciera, że aż tak nie czuć jego nieobecności, chociaż mnie osobiście go szkoda, bo bardzo charakterystyczna, świetnie zagrana i ciekawa postać.

Sah Sultan zostaje do samego końca tego sezonu i bardzo dobrze, lubię ją, bo jest inteligentna i trochę wnosi smaczku do życia haremu :D jedna z moich ulubionych postaci kobiecych zdecydowanie. Ciekawy charakter i dobrze zagrany.

Aaa, teraz pytanie ode mnie. Jak finalnie odbierasz Firuze?

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Ja zraziłam się do Mihrimah, kiedy ta była jeszcze dzieckiem. Pamiętasz pewnie akcje z połamaną koroną i to, jak bezczelnie zrzuciła winę na służącą, a potem na Mehmeta. Od tego czasu nie mam do niej zbyt wiele sympatii. A Firuze? No cóż, szczerze mówiąc, to od początku mi się nie spodobała, miała coś irytujące już w samym wyglądzie. Ale wtedy nadrabiała jeszcze charakterem, była dobra dla wszystkich, pomagała, jeśli mogła... Ale jak została faworytką, pojawiła się w niej taka zarozumiałość i pewność, że już ma sułtana w ręku. W moim odczuciu wszystkie jej słowa o miłości, były takie nieszczere, uważam, że nie tak kochała sułtana, jak chciała udowodnić swoją wyższość nad Hurrem i innymi. Nie wypiłaby trucizny. (A w ogóle, to co znaczył ten jej triumfalny uśmiech, kiedy przyjechali po nią Persowie?) A że okazało się, że jest księżniczką jakiejś wrogiej dynastii, to był dobry pretekst, żeby się jej w końcu pozbyć bez większych podejrzeń co do Hurrem. Dla mnie, to ta postać miała na celu pokazanie, że Hurrem jest i będzie gotowa na wszystko, aby pozbyć się rywalek, Hatice i spółka zrobi wszystko, aby dopiec Hurrem, a sułtan niepilnowany, jest po prostu kobieciarzem: )

ocenił(a) serial na 8
Roksolana_13

Wreszcie mnie ktoś zrozumiał. Ja nie wiem dlaczego wszyscy tak Mihrimah lubią :/ I aktorka też taka dziwna jest. Niby nie jest brzydka, ale jakaś krzywa, a to niby wielka piękność była... jakoś są dużo ładniejsze w tym serialu :P
Mnie postać Firuze bardzo interesowała, bo jednak nie była taką owieczką. Miała konkretny cel i potrafiła dopiec Hurrem, dobra przeciwniczka, więc mi się dobrze oglądało :D I też nie wiem do końca o co chodziło z tą końcówką z nią. Jakoś to niejasno wyszło. Swoją drogą i tak dla mnie najbardziej irytująca kobietą na romans to księżniczka Isabella Fortuna :] jak ja jej nie lubiłam, o matko i córko xD

Sułtan jeszcze sobie poromansuje :] i też się to źle skończy jak wiemy xD

Ale 3 sezon już mocno zmienił atmosferę. Same nerwowe sytuacje, poważniejsze rozgrywki, no i tak do końca. Trzeba przyznać, że poziom trzyma, chociaż jak dla mnie 4 sezon zaczął się tak jakoś nie wiem, nijako? Dalej jest lepiej. Za to 3 od początku do końca jest bardzo mocny. Meryem jest fantastyczna przez cały serial, ale w 3 jak gra już pewną siebie i swojej władzy sułtankę jest niesamowita. Ona nie gra Hurrem, ona nią jest!

No i cały czas jestem pod wrażeniem charakteryzacji. Halit naprawdę wygląda niesamowicie taki w czasie posunięty. Teraz zaglądam na Gem TV i tam oglądają końcówkę 4 sezonu, to tak sobie patrzę i porównuję i z tym młodym w 1 sezonie. Aż się człowiek czasem dziwi jak potrafią tak zmienić twarz :D

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Fakt, Mihrimah jakąś wielką pięknością nie jest i to dziwnie wygląda, jak mówią do niej, jakaż to ona piękna:)
Może postać Fizuze mi się niezbyt podobała, bo w sprawach miłosnych sułtana, zawsze stoję po stronie Hurrem i jej kibicuję. O tak, Meryem jest niesamowita. Jak piszesz, ona jest sułtaną i po prostu nie mogę sobie wyobrazić innej aktorki w tej roli... (A tak w ogóle, to gdzieś ktoś na forum pisał, że gra aktorów jest na żenującym poziomie, z czym się nie zgadzam:)
To sułtanowi jeszcze romansów się zechce? Ciekawe z jaką nową księżniczką?

Widziałam Halita w tej charakteryzacji, dobra robota, ale też uważam, że tą brodę, to by mu mogli skrócić:D

A na Isabellę, to ja patrzeć nie mogłam, na te wyłupiaste oczy i wydęte usta...

ocenił(a) serial na 8
Roksolana_13

Mamy podobne gusta :D

Meryem jest cudowna, właśnie im dalej tym lepiej (chociaż mnie od razu kupiła). I boleśnie się spada jak pojawia się Vahide, która nie jest złą aktorką, ale ona tylko gra Hurrem, Meryem nią jest, a to różnica. Ale po tych 10 odcinkach się człowiek przyzwyczaja. Mimo wszystko ja nie umiem przeboleć jej odejścia. Chciałam ją widzieć do końca, no ale... :(

Jeśli chodzi o sprawy sercowe Sulejmana <jak to brzmi!> ja też jestem za Hurrem, no ale w sumie co się dziwić, ma harem, może mieć jaką chce ;) A ta nowa to tak w sumie przypadkiem. Hurrem nie będzie mogła mieć dzieci, więc trzeba będzie się zabawić z inną i ta inną - służąca przyszłej Nurbanu Sultan - w sumie też z przyzwolenia Hurrem tam się dostanie (bo co ma zrobić), no ale... :D

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

I co z tego, że nie może mieć więcej dzieci? Przecież już urodziła pięcioro, w tym czterech sehzade. W ogóle mając czterech synów i wiedząc, że jeden z nich siądzie na tronie (Mustafe wykluczam, bo jego się pozbędzie), trzeba jednocześnie mieć świadomość, że troje z nich zginie (na rozkaz brata) i będzie się świadkiem śmierci własnych dzieci (jeśli się przedtem nie umrze, a Hurrem, jak wiem zmarła przed sułtanem). A czterej synowie i piąty dodatkowy, to chyba wystarczające zabezpieczenie dla dynastii :D

ocenił(a) serial na 8
Roksolana_13

Wiesz, im więcej tym lepiej xD Ale ta przynajmniej nie była taka, że się nią interesował jak Isabellą czy Firuze. I urodziła córkę, co ciekawe tę, którą historycznie dała mu Mahidevran.
W sumie to on miał ich ponad 10tkę, ale tak już mieli - płodzić i płodzić, bo cholera wie, co się stanie. I ok, niby wiedzieli o tym, że walka o tron będzie taka a nie inna, ale chyba chodziło bardziej o to, że ma się zostać ktoś, bo jakby tak jeden z drugim i trzecim chorował, albo na wojnie poległ? Będzie ich 5, 6 to może któryś wcześniej się nie wykończy xD Nie wiem, tak sobie to tłumaczę :D Ale to straszne właśnie jak potem oni ginęli :/

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Właśnie, a gdyby była taka sytuacja, że wszyscy sehzade się wykończą za życia sułtana, a biedny, zrozpaczony, stary sułtan nie będzie już w stanie spłodzić następnego potomka, to kto zasiądzie na tronie? Zacznie się rywalizacja między dziećmi sióstr sułtana czy jak?
Bo na przykład, Sulejman był jedynym synem i gdyby został zabity (choćby przez własnego ojca- akcja z kaftanem) to co by się stało z dynastią i Imperium?

ocenił(a) serial na 8
Roksolana_13

Ano i sytuacja dopiero byłaby ciekawa. Ale chyba byłoby tak, że gdyby jakiś syn z tych poległych zająłby jego miejsce (o ile taki byłby oczywiście). W serialu tak było, że jak Mustafa zginął, to chcieli jego syna wynieść na tron.
Ale powiedzmy, że nie ma takiej sytuacji. Synowie umierają bądź giną bez potomstwa męskiego, ojciec nie może sobie zapewnić kolejnego potomka i? I nie wiem, naprawdę nie wiem. Chyba zacznę grzebać w Internecie w tym temacie, bo teraz mnie to zainteresowało bardzo :D


P.S. Oglądam ten pierwszy sezon w tv i tak sobie myślę: dlaczego Valide Sultan tak ślicznie wygląda, jest ładnie czesana, ubierana, a Hurrem z 4 sezonu wygląda tak nieciekawie. I te suknie niemrawe na jedno kopyto, czeszą w prostego koka lub warkocz, taka ulizana... :/ Fatma Sultan za to wygląda ładnie, to uczeszą, to ubiorą pięknie... nawet kilka sukien od Hurrem 1-3 ma xD Nie wiem, jak już dali inną aktorkę to chociaż styl mogli zachować.

I jeszcze jedna myśl: zastanawiam się ile z wizji i scenariusza tej pani, która go pisała, Meral Okay zostało w dalszych sezonach. 1-2 są jej, a reszta innych osób. Ciekawe ile z jej pomysłów zostało jakoś w tych seriach, co zdążyła zrobić.

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Valide była piękną kobietą, zawsze wyglądała idealnie. Dla mnie to sama elegancja i klasa. Co do Hurrem w 4 sezonie, to jeszcze nie mogę oceniać, bo nie widziałam, ale już sam fakt tego, że to nie Meryem minusuje: )

ocenił(a) serial na 8
Roksolana_13

Ano dokładnie, taki majestat od niej bił. A Hurrem 2 niby taki sam wiek pi razy drzwi i ładnie wygląda tylko na zdjęciach promo. Cały czas tak samo. Smutne :(

ocenił(a) serial na 10
Gulsonowa

O ile dobrze wyczytałem, to aktorka która zastąpiła Meryem jest od niej 18 lat starsza :)

tupac1991

Jest przesunięcie czasowe, więc nie ma szoku. Ja tam nie mam z tym najmniejszego problemu.

ocenił(a) serial na 10
MariGold_fw

Oglądam równo z tym, co jest w tv, więc jeszcze nie mogę ocenić :) Od którego odcinka jest "nowa" Hurrem?

ocenił(a) serial na 9
Roksolana_13

Ale gdzie to Pani ogląda proszę o namiary.

ocenił(a) serial na 9
Eemilek7_2009

Ja oglądałam po ukraińsku (3 sezony), czwarty jest po rosyjsku
http://abur.tv/serialyonline/506260-velychne-stolittya-roksolana-1-sezon.html

ocenił(a) serial na 8
Gulsonowa

Mam pytanie dotyczące Gülnihal. Jak to się stało, że Sulejman nie dowiedział się, że to Hürrem odpowiada za poparzenia jej twarzy? Umknęło mi to całkowicie. A tak w ogóle to czy można gdzieś obejrzeć serial od 1 odcinka? Oczywiście po polsku, bo na vod.TVP są tylko te aktualne i w dodatku są szybko usuwane :/

ocenił(a) serial na 8
MsPrevail

Wydaje mi się, że ukryto to przed nim po prostu, żeby skandalu nie robić. Ale nie zwracałam na to uwagi.
Ale mogę pomóc z serialem, bo kilka osób polecało stronę: e(beznawiasu)filmy i widzę, że odcinki działają :)

ocenił(a) serial na 8
MsPrevail

Ja polecam odcinki na youtube z angielskimi napisami.

ocenił(a) serial na 10
Usako89

Dziewczyny ja jestem narazie na etapie pierwszych odcinków, powiedzcie mi w ktorym odcinku mniej wiecej oczyszczą Hurrem z zarzutów o morderstwo?

ocenił(a) serial na 10
nataladg

I jeszcze jedno-którą tak naprawdę wolał Sulejman? Hurrem czy Mehidevran?

ocenił(a) serial na 9
nataladg

Moim zdaniem Hurrem:)

ocenił(a) serial na 8
nataladg

Zdecydowanie Hurrem. Biedna Mahidevran przez cały serial robi za popychadło i popłakuje po kątach. Żal mi jej. Lubię Hurrem i kibicuję jej, ale Mahidevran uosabia dla mnie wszelkie nieszczęścia tego świata...

ocenił(a) serial na 9
Usako89

Tak, szkoda Mahidevran, ale po części to sama jest sobie winna, że tak się zmienił stosunek Sulejmana do niej. Ale też fakt, że trafiła na dobrą przeciwniczkę, z kim jak kim, ale z Hurrem nie warto zadzierać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones