PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645872}

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
7,5 15 538
ocen
7,5 10 1 15538
Wspaniałe stulecie
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie

Zakładam temat na wszelkie dyskusje o serialu, gdzie będą jawne spoilery. Można pytać, dyskutować, co tam chcecie ;)

ocenił(a) serial na 9
Eemilek7_2009

Nigdzie nie mogę znaleźć tego serialu-a to to co już widziałam a to nic nie widać. Na efilmach nie znalazłam. Może ktoś wie-nie skracany.

ocenił(a) serial na 9
Eemilek7_2009

O dziwo, to Sulejman nie bardzo będzie rozpaczał po Izabeli, bo ta wkrótce zniknie, Hurrem się o to postara. Moim zdaniem była dla niego tylko zabawką, o tak, zdobyć i tyle...

ocenił(a) serial na 7
Roksolana_13

a kiedy mniej więcej można się tego spodziewać? :D

ocenił(a) serial na 9
Maly_debil

Koniec pierwszego sezonu, tutaj to będzie chyba 50 odc.

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Powiedz nam jezzcze cos ciekawego hihi:)

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Jest taka scena chyba koronacji Hurrem i wtedy za nią idzie ta służąca Mahidevran...dlaczego? Zmieniła komu beedzie słuzyc?!

ocenił(a) serial na 9
nataladg

Mahidevran ją wygnała za jakiś błąd (już nie pamiętam dokładnie), a ona miała cenne informacje, więc w zamian za ochronę wyjawiła je Hurrem.

Roksolana_13

Powiesz mi co się stało z Gülnihal ? bo z tego co widzę na yt po scenie w której Sumbul ją karmi i obiecuje dowiedzieć się kto ją zranił dziewczyna się już nie pojawia

ocenił(a) serial na 9
marekwyszosiat

Zdaje się, że wydano ją za mąż. Już więcej jej nie będzie.

Roksolana_13

Dzięki. Trochę szkoda :)

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Kurde powiem,ze to jest dla mnie mega dziwne,bo własnie jestem na etapie kiedy ona chce zabić Hurrem a wielbi Mahidevran:) Chciałabym juz obejrzeć koronacje Hurrem :)

Gulsonowa

Witam
mam tylko jedno pytanie w jaki sposób zmienili aktorke grającą hurrem wysłali ją w jakąś podróż czy tak po prostu z odcinka na odcinek podstawili inną?

ocenił(a) serial na 9
wiwus

Ja też jestem ciekawa, ale chyba zrobią to z odcinka na odcinek. Bardziej mnie ciekawi jaki był tego powód; decyzja aktorki czy drugiej strony. Może ktoś napisze. Proszę.

ocenił(a) serial na 10
Eemilek7_2009

Aktorka wdała się w romans z jakimś biznesmenem tureckim, wyszła chyba dzidzia, a on ją rzucił i ociekła do Niemiec, bo jest Niemką. Zostawiła produkcję z dnia na dzień no i niestety musieli zmienić Hurrem. Ale pierwsza aktorka po prostu była Hurrem, a druga ją tylko grała.

Gulsonowa

Ludzie ! Jak można ekscytować się takim g.ó.w.ne.m.?

ocenił(a) serial na 9
paul619

Dlaczego tak piszesz. Skoro Ciebie to nie interesuje to po co to czytasz. I to wyrażenie.Nawet niepoprawnie napisane.
G.Ł.U.P.O.T.A.

Gulsonowa

Mam pytanie co stało się z Gülnihal bo tym jak prawie zginęła się nie pojawia? Czy jeszcze się pojawi?

ocenił(a) serial na 7
bodzio19957

było tylko powiedziane, że Valide ją odesłała za mąż. Więcej nie była nawet wspominana.

Gulsonowa

oglądam serial z mamą ale obie patrzymy raczej tak trzy po trzy przy obiedzie itp. obie jednak bardzo serial lubimy, ja niestety nie widziałam wszystkich odcinków także nie do końca rozumiem co się dzieje.
mam kilka pytań dotyczących fabuły może ktoś z was jest w stanie mi rozjaśnić dziejące się obecnie wątki
zaznaczę że oglądam na tvp i teraz serial jest momencie gdy pojawiła się księżniczka hiszpańska izabela

moje pytania bieżące
1. słyszę wyraźnie że ibrahim rozmawia z księżniczką po hiszpańsku ale skąd on niby zna hiszpański, wydawało mi się że on jest włochem ?
2. dlaczego w ogóle ibrahim z sulejmanem ukryli tę izabelę w jakimś mniejszym pałacu ? czemu nie odeślą jej po prostu do domu żądając pieniędzy od rodziny czy coś ?

i dalsze ogólnorozwojowe:
1. dlaczego ibrahim nie lubi hurrem ? wiem, że nie przepadali za sobą od początku, ale od jakiegoś czasu to normalnie wojna
2. dlaczego hatice nie lubi hurrem ? wcześniej się lubiły, a ostatnio kojarzę sytuację gdy hatice nakrzyczała na hurrem że jest z królewskiego rodu a ta druga nie, i od tamtej pory nagle się nienawidzą ?
3. dlaczego wszyscy byli wcześniej w innym pałacu (nie w topkapi tylko gdzieś indziej) ?
4. co takiego knuła nigar z mahidevran ? do tej pory myslalam że nigar knuła z ibrahimem, ale niedawno hurrem powiedziala do nigar że ta knuła z mahidevran, o co chodzi ?


jeśli ktoś może mi rozjaśnić powyższe tematy to bardzo poproszę :)

z góry dzięki

ocenił(a) serial na 9
IzaSowa

Witam znowu, najbardziej podoba mi się jako aktorka i charakterologicznie ujmując- sułtanka matka i osoba której nie umiem nazwać pierwsza z faworyt, sułtanka?-zawsze /a oglądam na TVP/ przy Hatice. Kiedy Hatice zwraca uwagę Hurrem, że jest tylko matką książąt a potem w pałacowym korytarzu właśnie do tej sułtanki mówi "każdy powinien znać swoje miejsce" kamera pada na jej twarz i widać jej smutek-z wcześniejszych odcinków wiadomo że miała z Sulejmanem syna, który zmarł Sulejman docenia jej charakter; dobroć i szczerość. Kiedy Hatice mówi ww. słowa nawet się nie domyśla że tak rani bliską sobie osobę. Aktorka grająca tę rolę w serialu nie jest może z tych najładniejszych, ale charakter ją wyróżnia. Zawsze byłam po stronie Hurrem, ale kiedy zatruwa pamiętnik Ibrahima coś się zmieniło. Ja wiem, że sytuacja czyni ją taką ale..Z tego co czytam Panie jesteście daleko przede mną i raczej nie jestem partnerem do dyskusji . Teraz wiedząc, że aktorka grająca Hurrem zostanie zmieniona jest mi żal. Generalnie Nie lubię seriali gdzie zmienia się obsadę i gdybym wiedziła wcześniej prawdopodobnie bym nie oglądała go. Szkoda. Ciekawe dlaczego do tego doszło.
Aktorka grająca Izabellę Fortunę śmieszy mnie i momentami /przy małym makijażu/ jest brzydka. A jej strój np. do jazdy konnej jeszcze ją szpeci.
Przed wyprawą na Węgry kiedy Sulejman mówi Ibrahimowi jak bardzo kocha Hurrem i że każdy niezależnie od pozycji zapłaci za zamach na nią i stwierdza "wiemy i ty i ja kto to był" nastepnie przed zamachem na niego na Węgrzech pyta po co ww. była w jego pałacu /gdy zginął Leo/ myślałam, że Ibrahim zrozumie, co łączy Hurrem i sułtana i zmieni do niej stosunek. Przecież na Węgrzech Sulejman prawie nie odzywał się do Ibrahima-prywatnie prawie go nie dostrzegał. Ale Ibrahim zna charakter Sulejmana-wie jak jest on zmienny w sprawach kobiet i dlatego chociaż go to niepokoi wciąż stoi po stronie Mahidevran. Dlaczego on tak nienawidzi Hurrem? Czy coś mi umknęło?
Dodałam ten tekst tutaj, ponieważ nie wiedziałam że jest druga strona.
Proszę może ktoś odpowie na pytania IzaSowy i moje. Pozdrawiam.BZ

ocenił(a) serial na 9
Eemilek7_2009

Jeszcze jedna sprawa;
dlaczego Hurrem, która ma już 3 synów /pokazują tylko2-czy coś mi umknęło?/ zachowuje się czasami jakby dopiero co pojawiła się w pałacu-nie zna zwyczajów, nie wie co do kogo się mówi, co jej wolno, jak się zachować w stosunku do sułtanki matki, jaka jest jej pozycja, gdzie są pałace itd-wiele można wytłumaczyć jej charakterem ale chyba nie wszystko.
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam BZ

ocenił(a) serial na 9
Eemilek7_2009

Chodzi Ci o Gulfem-pierwszą żonę Sulejmana.

ocenił(a) serial na 9
KatrinM

Dokładnie bardzo dziękuję.BZ

ocenił(a) serial na 10
KatrinM

Gülfem Sultana nie była pierwszą żona Sulejmana tylko drugą! Wg filmu odtrącił ją po śmierci ich dziecka. Trzecią była Mâhidevrân Sultana, czwartą żoną i ukuchonaną kobietą Sulejmana była Hurrem Sultana.

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Zanim do tego dobrnę po turecku to mnie pewnie ciekawość zje :)

Czy dziecko Inrahima umrze przez tą truciznę? czy na Ibrahima też ona przejdzie? bo on jeszcze sporo będzie żył z tego co kojarzę.

KatrinM

Też jestem ciekawa jak to bedzie z dzieckiem Ibrahima. I czy Hatice bedzie miala jeszzcze dzieci?

Tupulka

Co się stanie z tą księżniczką Isabellą?Nie doszłam jeszcze do tego momentu a jestem mega ciekawa

ocenił(a) serial na 9
kajka_26

z tego co na razie widzialam będzie w haremie ale pewna nie jetem, kojarze tylko że myła się w pałacowym hamamie

KatrinM

Mam do Was takie pytanie czy wiecie czemu w serialu nie uwzględniono pierwszej żony Sulejmana Fulane Hatun oraz jego dzieci z Mahidevran Ahmeda oraz Raziye tylko samego Mustafę.I pytanie do osób które juz obejrzały cały serial,niestety oglądam go po turecku ponieważ nie rozumiem niektórych wątków co niósł Sumbul w ostatnim odcinku czy to był pamiętnik Hurrem i o czym rozmawiała Mihrimah z Mahidevran?Z góry dziękuję za odpowiedź.

ocenił(a) serial na 9
Tupulka

Ibrahim ma chyba 2 w sumie no i to z Nigar. Gdzies mi tak przemknęło jak na yt oglądalam urywki.

ocenił(a) serial na 8
Gulsonowa

Człowiek z natury jest niecierpliwy ;) Trochę podpatrzyłam na youtubie :D Powiedzcie proszę, czy zbliża się już koniec Ibrahima? Bo widziałam na yt fragment, w którym on leży w trumnie a Hatice szaleje. Według historii Hatice żyła 42-44 lata więc czyżby dni Ibrasia były policzone? I stwierdzam, że charakteryzatorzy fatalnie postarzyli bohaterów. Nigar - masakra, Sulejman - porażka, łysiejącemu Ibrahimowi nagle na starość urosła bujna czupryna :P, a kobieta grająca starszą Hurrem ... daruję sobie komentarz ;) Chyba tylko Matrakci Nasuh nie stracił przystojności ;)

ocenił(a) serial na 9
MsPrevail

Do tego jeszcze nie dobrnełam więc nie wiem. Z tego co dziewczyny pisały to w tym co na tvp leci jeszcze trochę pozyje, bo jeszcze te jego bliźniaki dość duże widziałamw urywkach na yt.

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Co do postarzania to fakt z niektórymi im nie poszło,no a zmiana Hurrem to serio wielka strata dla serialu, nie mogę się napatrzeć ba to jak ona gra, świetna jest. I podoba mi się Sulejman jak jest grany zwłaszcza w scenach gdy jest taki poważny...ten jego wzrok,.jak dla mnie niejeden aktorzyna z wielkich produkcji amerykańskich nie potrafi tak grać.

Gulsonowa

1.Kiedy się rozwiąże sytuacja z księżniczką Izabelą? Drażni mnie ten wątek.Czy i kiedy Hurrem się dowie,że księżniczka została porwana do celów politycznych? Bo w następnym odcinku ma trafić do haremu sułtana..
2.W którym sezonie jest ślub Hurrem z Sulejmanem?

ocenił(a) serial na 10
avosette

Księżniczka Izabela długo nie pozostanie w haremie. Hurrem Sultana o to zadba.
Ślub Będzie w sezonie 2 niestety nie wiem jak wygląda numeracja w wersji polskojęzycznej.
Oryginalne odcinku z zaślubinami Hurrem z Sulejmanem to końcówka 42 i początek 43 odcinka

Orchidea__00

Ale wyda się,że jest ona tam w celach politycznych poniekąd,a nie,że sułtan ją sobie upatrzył i wziął jako niewolnicę?Bo cały harem łącznie z Mahidevran tak myśli i to mnie drażni.Chciałabym,żeby Hurrem już utarła im wszystkim nosa.Możesz nakreślić co się wydarzy,jak Izabela zamieszka w haremie?

avosette

Izabella trafi do haremu chyba na złość Hurrem. Tak mi się wydaje, że Sulejman specjalnie to zrobi. Zostanie jedną z faworytek. No i oczywiście Izabella spędzi noc z Sulejmanem. Na polecenie Hurrem będą probowali ją otruć a potem zniknie. Tylko dokładnie nie wiem gdzie, bo ogladam po rosyjsku i nie wszystko rozumiem. No, a dopiero potem bedzie sie dzialo między innymi między Valide a Hurrem i Sulejmanem. I podoba mi się scena ze slubem Sulejmana i Hurrem.

ocenił(a) serial na 10
avosette

Sulejman przypadkiem usłyszał rozmowę, a raczej kłótnię pomiędzy Hurrem a Izabellą. Pierw chciał zareagować, ale wysłuchał kłótni do końca i odszedł coś szepcząc do ucha ibrahamowi. Usłyszał że Izabella się w nim zakochała i że jeśli będzie musiała walczyć z Hurem o Sulejmana to ona podejmie te walke. Po tym incydencie Izabella trafiła do haremu, a później na "złota drogę"! Coraz częściej Sulejman będzie z Izabella, a Hurrem szaleje z zazdrości. I takim oto sposobem Izabela uzyskała śmiertelnego wroga. Aż pewnego dnia wierni słudzy Hurrem likwidują Izabellę. Poniekąd jest w to powiązany Ibrahim, który chce zaszkodzić Hurrem. W tej całej sytuacji Nigar zdradza sułtankę po raz drugi, a dzięki Gul Aga ratuje swoją skórę i przy okazji skórę Hurrem. Nie wiem czy podawać więcej szczegółów, bo nie będzie co oglądać...

Orchidea__00

Izabella została otruta czy ją gdzies wywieźli?

ocenił(a) serial na 10
Nika_1

Nie było pokazane czy ja tak naprawdę zabili. To dość skaplikowane sceny! Ibrahim chciał zaszkodzić Hurrem i dał Nigar truciznę by Nigar pomogła Hurrem pozbyć się Izabeli. Wymyśliły iż pozbędą się jej za pomocą panującej epidemii. Z izolatki służąca Hurrem wykradła husteczkę "zaplutą" krwią i dalszą część miała zrobić Nigar. Ale Nigar spaliła chusteczkę i przyniosła Izabeli posiłek z trucizną, którą dostała od Ibrahima. Jedzenie zjadła służąca. Wydało się iż Nigar znów zdradziła Hurrem. Poźniej pokazano martwą służącą i jeszcze żywą Izabelle w pralni gdzie rozmówiła się z nią Hurrem, która powiedziała Izabelli, że też zginie! Rano już nie ma ani Izabelli, ani służącej ani ich rzeczy...

Orchidea__00

No własnie i nie wiadomo czy ją zabili czy wywieźli. Ale pewnie to 1.

Orchidea__00

A ta Izabella faktycznie się zakochała w Sulejmanie czy tylko tak gada Hurrem,myśląc,że jak się z sułtanem księżniczka prześpi,to ją wypuści?
Przez ile odcinków będzie w tym haremie? Jakoś nie lubię,kiedy dzieje się nie po myśli rudej,stąd mam nadzieję,że Hurrem szybko wróci do łask sułtana.A Hatice będzie coraz gorsza dla Hurrem?

avosette

Po zamieszkaniu w haremie Izabella myślała, ze zamieszka w komnatach Sulejmana razem z nim. Ale ją wyśmieją. Może go i kocha albo raczej wydaje się jej, ze jako księżniczka może więcej. Rywalizacje widać miedzy Hurrem a Izabellą. Tez mnie ten wątek denerwował i taka bezczelność Izabelli. Po wspólnej nocy Hurrem szybko się jej pozbędzie. Nie pamiętam dokładnie ale chyba w kolejnym odcinku ( tym prawie dwugodzinnym ), tylko nie wiem który to będzie w TVP.

Nika_1

To dobrze,że Izabela szybko zniknie,wyjątkowo drażni mnie ten wątek. Dziwne właśnie te odcinki.Wersja oryginalna 2 godziny,a u nas pewnie zrobią z tego 2-3 odcinki.Założę się,że nasza wersja jest trochę przycięta,chociaż jak się ogląda,to wydaje się,że wszystko ma ręce i nogi.W Polsce odcinki dłuższe niż godzinę by nie przeszły,tak mi się wydaje,żeby codziennie oglądać np.1.5 godzinne epizody od poniedziałku do piątku przez cały rok.
Myślałam,że Hatice jako jedyna będzie po stronie Hurrem,a tu widać,nawet gorsza od Mahidevran,bo ta tak po prawdzie ma powody,żeby nie cierpieć Hurrem,ale Hatice? Ibrahim też zaczyna się pysznić i zjadać wszystkie rozumy,władza nieco uderza mu do głowy.A sułtanka matka zacznie bardziej okazywać niechęć Hurrem,będą knuć z Hatice?

avosette

Hatice będzie zmienna co do Hurrem. Knuć nie będzie ale czasem będzie bardziej zła na nią a czasem przyjazna dla niej. A matka będzie knuć z Ibrahimem, i to jak.

Nika_1

A Mahidevran da sobie spokój z knuciem? Chociaż i tak się już uspokoiła po tej akcji z próbą zabicia Hurrem przez Gulsah i zajęła się Mustafą.Szkoda,że sułtanka matka będzie nadal przeciwko.Jakoś mi się zdawało,że z biegiem czasu zaczęła Hurrem trochę lubić,a tu widać,że toleruje ją tylko ze względu na dzieci.A jak będzie ze ślubem?Sułtan sam do tego dojdzie,czy Hurrem to na nim wymusi?

avosette

Zanim dojdzie do ślubu, sułtan da jej wolność. Potem Hurrem odmówi sułtanowi wspólnej nocy, bo jako kobieta wolna popełniłaby grzech. Sułtan się wścieknie bo poczuje się zmuszany do ślubu i odeśle ja z pałacu razem z córką. Oczywiście ucieszy to bardzo Mahidevran i Validem. Gdy zachoruje Mihrimach, sułtan je odwiedzi ale tylko z tego powodu i dalej będzie niedostepny dla Hurrem. Sułtanka matka będzie sie bała żeby Hurrem nie wróciła do pałacu i zacznie knuć z Ibrahimem. Na skutek tej intrygi coś sie wydarzy, ale nie będe zdradzac co, wtedy sułtan sam dojdzie do tego, że nie może zyc bez Hurrem. I postanowi że zostanie jego żoną ale jej nie powie, do konca czyli do samego slubu nie będzie wiedziała o tym. A mahidevran będzie coraz bardziej zazdrosna i będzie buntowac Hatice.

ocenił(a) serial na 9
Nika_1

No to mnie teraz zabiłaś.Czemu nie zdradzisz?mnie tu cyba zje zanim d tego dobrnę ogladając i tak już na yt a nie mam za bardzo czasu :(
No to nieźle się porobi a myślałam że ten ślub to tak za niedlugo i bez żadnych takich historii.

KatrinM

Nie chcę do końca zdradzać, bo nie bedzie niespodzianki :) ale napisze tylko, że niebezpiecznie się zrobi dla Hurrem. To będzie w którymś z odcinków chyba od 39 do 41, tych dwugodzinnych. No i wróci sprawa zeszytu (pamietnika Leona), który dostanie się w łapy matki, oczywiście dzięki Mahidevran i w związku z tym dojdzie do konfrontacji między matką a Hurrem a w ukryciu będzie się przyglądał sułtan. Cały czas napięcie i żadnego luzu, nawet po ślubie.

ocenił(a) serial na 9
Nika_1

Dzięki :) no to niedługo do tego dobrnę bo oglądam właśnie 38 :)
Matka i Hurrem to już nieźle z sobą walczą :) przynajmniej jest ciekawie :) i tak sie dziwię ze ruda zawsze z wszystkiego wybrnie:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones