PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645872}

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
7,5 15 538
ocen
7,5 10 1 15538
Wspaniałe stulecie
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie

Zakładam temat na wszelkie dyskusje o serialu, gdzie będą jawne spoilery. Można pytać, dyskutować, co tam chcecie ;)

ocenił(a) serial na 9
avosette

Była dla niej zla chociażby po tym jak Hurrem napisała Sulejmanowi ez jej zgody że jest w ciąży, a niedawno za to że jej powiedziała o Izabelli w pałacyku myśliwskim że to Ibrahim ja tam ma dla siebie ( wtedy jeszcze nie wiedziala co i jak) i Hatice wściekala się na Ibrahima.
Validem z Ibrahimem bedzie knula? uuu to się bedzie działo.
A swoja droga on mnie też juz drażni, a najbardziej nie lubię jak wyszczerza te swoje kły pytając np "kim jesteś" jak kogoś przesłuchiwał

KatrinM

Też coraz mniej lubię Ibrahima.Zwłaszcza po tym,jak przyczynił się do śmierci Leona.Wkurza mnie,że Hurrem zatruła tę jego księgę,nie domyślając się,że będzie dotykać później swoją żonę,dziecko etc.Czy dziecko Hatice i Ibrahima umrze?Hatice wpadnie pewnie w depresję,obwini o wszystko rzeźby w ogrodzie,odsunie się od Ibrahima,a ten będzie mieć romans z Nigar? A Bali Bey będzie z tą całą Armin?

ocenił(a) serial na 9
avosette

Głupio z tym jego notatnikiem, nie wiem co ta Hurre myślała, że wystarczy że powie żeby nikt nie dotykał dziecka prócz Hatice?
Dziecko niestety umrze,ale tak jak ktoś pisał wygląda bardziej że umarło we śnie gdy Hatice zasnęła razem z nim w łóżku gdy go karmiła. Fakt zbzikuje potem, wygarnie też Ibrahimowi (min o rzeźby) a ten skorzysta z okazji gdy Hatice nie bedzie jakis zcas w pałacu

ocenił(a) serial na 9
KatrinM

Bali Bay i Armin,ech, nie nacieszą się długo sobą, dotarłam do tych odcinków. Nawet wezmą ślub ale niestety jedna noc i tyle razem,ponieważ Armin była chora. A on taki wierny kochany czuwał przy niej.

ocenił(a) serial na 10
avosette

Myślę, że Księżniczka na serio się zakochała w Sulejmanie. Widać to np. gdy płynie na łódź. Niestety ucieczka w której pomogła jej Hurrem zakończy się fiaskiem. Gdy Izabella z powrotem trafia do pałacyku myśliwskiego widać, że cieszy się iż została złapana i że znów zobaczy Sulejmana... niedługo po tym trafia do haremu...

ocenił(a) serial na 9
Orchidea__00

Bardzo proszę o link gdzie Ty to oglądasz-nie mogę się naszukać a jak ktoś mi poda link to tam już albo nie działa ( głos lub obraz) albo znikają odcinki. Bardzo proszę.BZ

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Mam takie pytania:

Czy ta księżniczka to coś poważnego czy niekoniecznie?
W których odcinkach Hurrem została zmieniona? Bo jest teraz 15 odc 2 serii i Hurrem jest chyba taka jak zawsze aby taka może okrąglejsza na buzi i z zezem :P

ocenił(a) serial na 10
asiulka026

Ostatni odcinek z oryginalną Hurrem Sultana to odcinek setny oryginalnej numeracji! Biorąc pod uwagę ciecia TVP1 to jeszcze troszkę odcinkow zostało do "oglądnięcia". Nowa Hurrem jest już w odcinku sto trzecim o ile dobrze pamiętam.

ocenił(a) serial na 10
Gulsonowa

Jak i dlaczego zginie Nigar Kalfa? To moja ulubiona postać i szkoda że umrze :(((((((

ocenił(a) serial na 10
adam2002_filmweb

Nigar Kalfa popełni samobójstwo rzucając się w przepaść powód: urodzi dziecko które jej zabiorą, bedzie chciała je odzyskać niestety z marnym skutkiem.

ocenił(a) serial na 10
Orchidea__00

Ale jak oglądałem odcinek, zanim Nigar rzuciła się w przepaść to najpierw trzymała jakieś dziecko a później je komuś oddała a potem skoczyła. To było jej dziecko? Mówiła do niej Esma chyba...

ocenił(a) serial na 10
adam2002_filmweb

To nie było dziecko Nigar tylko dziecko Mihrimah. W porwaniu dziecka pomogła Hatice Sultana, która wprowadziła Nigar Kalfa do pałacu. Nigar porwała dziecko Mihrimah by zemścić się na Hurrem Sultana.

ocenił(a) serial na 10
Orchidea__00

Aha. Dzięki.

ocenił(a) serial na 9
Orchidea__00

To one aż tak bardzo będą się nienawidzieć i Hatice I Hurrem i jeszcze Nigar-to straszne.

ocenił(a) serial na 10
Gulsonowa

Wspaniałe stulecie OGROMNIE mi się podoba i oglądam go w TVP 1. Czy zna ktoś może podobne książki? Byłbym wdzięczny za tytuły! :)

ocenił(a) serial na 5
adam2002_filmweb

Może "Ostatni Harem" Petera Prange? Z książek tylko to przychodzi mi do głowy.

ocenił(a) serial na 10
Kandara

Może być ciekawa. Dziękuję :)

ocenił(a) serial na 10
adam2002_filmweb

Ostatni Harem - Prange Peter;
Księżniczka - Sasson Jean;
Z miłości do syna - Sasson Jean;
Filary ziemi - Follett Ken;
Królewskie romanse - Carroll Leslie;
Szczególnie polecam Spalona żywcem - Souad
Na mojej liście wartych przeczytania są też: Wstyd - Athwal Sarbjit Kaur oraz Droga przez piekło - Fayza D, Djenane Kareh Tager... niestety tych 2 ostatnich jeszcze nie zagarnęłam do mojej biblioteki...

ocenił(a) serial na 10
Orchidea__00

Dzięki :D

ocenił(a) serial na 10
Gulsonowa

Który z dotychczas widzianych scen była dla Was najsmutniejsza?

ocenił(a) serial na 9
Orchidea__00

Dla mnie śmierć i pogrzeb Armin :( biedny Bali Bay

ocenił(a) serial na 10
KatrinM

To ona umrze ?!

ocenił(a) serial na 9
adam2002_filmweb

No niestety :( w mieście będzie panowała choroba na która i ona umrze :(

ocenił(a) serial na 9
KatrinM

Do tej pory biorąc pod uwagę TVP1 dla mnie też była to najsmutniejsza scena; zarówno ślubu jak i pogrzebu,PZD.

ocenił(a) serial na 10
Orchidea__00

Śmierć Nigar.Oglądałem na yt :(

ocenił(a) serial na 5
Orchidea__00

Śmierć i pogrzeb Mustafy, nawet nie wiem czemu.

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Pytanie
Czy mi sie zdaje czy w późniejszych odcinkach podmienili tego kolesia co grał Gritttiego? bo pojawia się Gritti al einny aktor a oglądam z napisami, tam nie wszystko dobrze tlumacza więc nie wiem czy to ten sam

ocenił(a) serial na 10
KatrinM

Tak. Kilka postaci jest podmienionych w tym Alvise Gritti....

ocenił(a) serial na 10
Orchidea__00

Powiedzcie mi w ktorym odcinku mniej więcej umrze Sułtanka matka? I kiedy bedzie koronacja Hurrem?Bo juz sie tego nie moge doczekac:/ I czy jeszcze kiedykolwiek Mahidevran bedzie blizej sułtana?Bo tak naprawde to ona walczy z Hurrem ale nie ma juz po co,bo sułtan traktuej ja jak powietrze:)

nataladg

Również jestem ciekawa..

nataladg

Jestem na 45 odcinku i jak na razie Mahidevran jest coraz dalej od sułtana. Nawet na dłuższy czas wyjedzie z pałacu. Postawi się sułtanowi, będzie chciała żeby ją uwolnił, ale nic nie zyska. Nienawiść do Hurrem będzie się pogłębiać. Sułtanka matka chce doprowadzic do smierci Hurrem. Ona stoi po stronie Mahidevran. Nie podoba się jej też to, że Hurrem ma takie względy. Poza tym przeczyta pamiętnik Leona i dowie się co między nimi było. I będzie myslała, że Hurrem zdradziła sułtana. Będzie próbowała wyjawić to sułtanowi. Nawet urzadzi pułapkę, żeby sama Hurrem się przyznała. A wcześniej będzie się jej chciała pozbyć. Hurrem po części sama jest sobie winna, bo też jest mściwa. Nawet jak już zostanie żoną sułtana, to nie odpuszcza. Np Ibrahim będzie chciał puścić wszystko w niepamięc co zaszło między nimi, ale ona nie. Chociaż wyjawi mu kto go chciał zgładzic podczas gdy ona brała ślub z sułatnem. Ale tylko dlatego, żeby jej nie podejrzewano ( bo to akurat nie ona, chociaż tez chciała, ale to odwołała ) Hurrem po koronacji ( ok 41/42 odc) jeszcze bardziej zadziera nosa. Chce przebić sułtankę matkę swoją pozycją. Traktuje je wyniośle, bo jak powiedziała, chce zeby czuli sie jak ona, na początku, gdy ją poniżali.

ocenił(a) serial na 10
Nika_1

Już dawno widziałam odcinki 41/42 i jakoś dziwnym trafem nie widziałam tam koronacji Hurrem. Tym bardziej iż ślub Hurrrem był dopiero w odcinku 42/43 a w koronie którą sama sobie zamówiła Hurrem, po raz pierwszy można ją zobaczyć dopiero w odcinku 44 podczas ślubu Nigar. Wprowadzanie w błąd chyba nie jest celem tego forum.

Orchidea__00

Nikogo nie wprowadzam w błąd. Jakbyś przeczytała moje inne posty to pisałam, że nie wiem dokładnie w którym jest ślub, więc nie powtarzam już tego w kazdym poscie. A nie chodziło mi o koronacje jaką masz na mysli, tylko w sensie, że została żoną sułtana i przedstawiona wszystkim ( ogłoszona). Poza tym nie podoba mi sie forma w jakiej to napisałaś, taka oskarżająca, a przecież mozna było zapytać czy się nie pomyliłam czasem albo co miałam na mysli. Oskarżanie mnie o celowe wprowadzanie w błąd jest śmieszne i dziecinne. Nie żyję tym serialem na co dzien i nie koduję co w którym odcinku się stało. po prostu streszczam fabułę.

Nika_1

Nie widać by post był napisany w wyraźnie niegrzecznym tonie. Moim zdaniem coś racji w tym jest. Od odcinka 45 do odcinka 41/42/43 jest już naprawdę niewiele więc, to ewidentnie Twój błąd jeśli określasz w którym odcinku była koronacja, a tak naprawdę nie masz pojęcia, czy też nie pamiętasz numeru odcinka w którym dana sytuacja miała miejsce.
Od jakiegoś czasu obserwuje post. Umieram z ciekawości przed kolejnym odcinkiem. A niesprawdzone czy też nierzetelne informacje nie pomagają w zaspokojeniu ciekawości.

ocenił(a) serial na 9
Orchidea__00

Dzięki :) bo nie bylam pewna a jednak :) a kto jeszcze prócz Hurrem później zostanie podmieniony? nie wiem czy coś mi nie umknęło :)

ocenił(a) serial na 10
Orchidea__00

I dlaczego sułtanka matka będzie knuła przeciw Hurrem? Przeciez do tej pory w miare się dogadują

ocenił(a) serial na 10
nataladg

Będzie knuła ponieważ zobaczy, że Hurrem za szybko i za wysoko się wspina jeśli chodzi o władzę... Mahidevran ma budować jakąś studnie i łaźnie, a Hurrem chce być lepsza i chce wybudować łaznie w mieście Mekka. Powie o tym Sułtance Valide ta każe jej wysłać list do chyba Kalifa z prośbą o pozwolenie. Niestety tego pozwolenie nie dostaje jako że jest niewolnicą. Valide chcąc podciąć skrzydła Hurrem, a spowodowała tylko to iż Hurrem nabrała więcej wiatru w te skrzydła... Następstwem tego jest uwolnienie Hurrem, a owe uwolnienie doprowadzi do ich ślubu...

ocenił(a) serial na 10
Orchidea__00

Kurcze szkoda,ze Hurrem będzie miała jeszcze jednego wroga w postaci matki sułtana:/ A jak sam sułtan bedzie się zapatrywał na podejscie jego matki do Hurrem? I kiedy mniej wiecej Valide umrze?

ocenił(a) serial na 10
nataladg

Hurrem od samego początku miała wroga w Valide. Jak to np. Vailide wysłała Mahidevran do sypialni sutana w świętą czwartkową noc, kiedy to sułtan powiedział Vailide, że nie luli być przymuszany do czegoś. I mniejwięcej takie nastawienie Sułtana do Vailide utrzyma się przez reszte filmu. Z biegiem czasu nienawiść Vailide do Hurrem będzie się powiększała proporcjonalnie do tego jak rośnie władza Hurrem. Vailide najwięcej straci w oczach Sułtana po tym jak będzie chciała udowodnić mu, że został zdradzony przez Hurrem. Zawoła ją na rozmowę podczas której będzie chciała by Hurrem przyznała się co łączyło ją z Leo ( za pomocą pamiętnika tego nie udowodni ponieważ Nigar ukryła pamiętnik Leo) Jednak Hurrem odkryje podstęp Valide i wyjdzie na to iż to Vailide próbowała oczernić ukochana kobietę Sułtana.
Vailide umiera na samym końcu odcinka 62 wg oryginalnej numeracji. Na dzień dzisiejszy w TVP1 leci odcinek 65 to jest druga godzina odcinka 32. Zatem o 15:50 Pierwsza godzina odcinka 33! Do śmierci Vailide pozostało jeszcze sporo do obejrzenia!

ocenił(a) serial na 10
Orchidea__00

Dzięki jestes wielka :) Ja lubię wiedzieć wszystko naprzód :)

ocenił(a) serial na 10
Orchidea__00

I o co chodzi z tym uwolnieniem?Kogo to bedzie pomysł?Sułtana?I w jakim celu?

ocenił(a) serial na 10
nataladg

Z tym uwolnieniem to jest tak, że Hurrem porwali i sprzedali do haremu zatem jest niewolnicą. Uwolnienie jako zwrócenie wolności! Napomkniała Sulejmanowi że jest smutna iż nie może wybudować łaźni w Mekce, ponieważ odpowiedziano jej iż jest niewolnicą, a nie wypada niewolnicy budować nic w świętym mieście. Powiedziała że to sprawiło jej przykrości i tak sobie lekką ręką Sułtan powiedział jej że ją UWALNIA. Hurrem tak serio nawet o to nie poprosiła! Jako wolna kobieta nie mogła mieć kontaktu fizycznego z mężczyzną, dlatego nie mogła przyjść do Sułtana jak ten jej rozkazał. Rozzłościła go tym tak mocno, że rozkazem Sułtana musiała wyjechać do innego pałacu co bardzo ucieszyło Valide i Mahidevran... następny spisek uknuty przez Vailide i Ibrahima sprawiły iż Sulejman podjął decyzje o poślubieniu Hurrem!

Orchidea__00

Orchidea__00 dzięki za info! zaspakajasz moją ciekawość a tu jeszcze tyle trzeba czekać żeby zobaczyć całość do końca serialu. Chyba się nie doczekam

ocenił(a) serial na 10
Orchidea__00

I chyba po tym jak Hurrem odmówiła sułtanowi nocy to on wziąl do siebie zawołał Mahidevran czy dobrze kojarze? Ale chyba do niczego miedzy nimi nie doszło?Tylko rozmawiali ?:P

nataladg

Czy Hurrem upokorzy jakoś tak dotkliwie Mahidevran ? Czy Hatidze wybaczy Ibrahimowi zdradę? Co zrobi Sułtan gdy dowie sie o zdradzie Ibrahima? I co jeszcze wydarzy sie ciekawego w serialu?

123Aleksandra123

Na pewno wiem,że sułtan w końcu zabije Ibrahima.

ocenił(a) serial na 9
avosette

i wcale mi go nie bedzie żal, tyle sytuacji gdzie go kłamał w zywe oczy zapewniając o swojej lojalności itp, chociaz już w tych odcinkach widac ze Sulejman nie zawsze do końca mu wierzy. Chociaż jak Ibraś prawie sie przekręca to Sulejman ma łzy w oczach,a ale gdyby wiedział ile razy ten go okłamal to by mu tak żal nie było. sama mnie zżera ciakawość jak to bedzie jak się Sulejman i Hatice dowiedzą.
A Matrakczego to mi żal :( biedny, najpierw musial zabić kobietę w której się zakochał a teraz miał szanse na dom i może chociazby przyjaźn a tu nic z tego :(

ocenił(a) serial na 9
Orchidea__00

Ja także bardzo dziękuję za tak rzeczowe i obrazowe wytłumaczenie-bardzo się ucieszyłam kiedy po miesięcznej nieobecności zobaczyłam tyle fajnych osób, które potrafią wszystko wyjaśnić. Ja ciągle na TVP1 jestem w tyle- w każdym poście proszę o link na serial. Może TY? będziesz tą osobą, która mi pomoże.
Jeszcze jedna rzecz-mamy odcinek 72 w telewizji. Kilka odcinków wstecz Hurrem idzie do sułtanki matki i mówi jej, że zawsze darzyła ją i Hatice wielkim szacunkiem, że tu w haremie znalazła rodzinę, że ją podziwia i że nigdy Valide Sułtan nie pomyślała ("obyś żyła Pani jak najdłużej") kto zajmie się tym wszystkim po jej śmierci i że nigdy nie była jej przychylna. Ja myślę, że od tego momentu już wyraźnie widać stosunki między obu paniami. Zresztą (jestem po stronie Hurrem) pierwszy raz -przynajmniej dla mnie mówiła bardzo rozsądnie i bez nerwów. I sułtanka matka długo myślała nad tym co powiedziała Hurrem ale widać teraz wyciągnęła według mnie mylne wnioski. Co o tym myślicie?BZ

ocenił(a) serial na 10
Eemilek7_2009

Ja mam link na odcinki po polsku online bez limitu i bez rejestracji. Z tym iż są to odcinki wstecz. znaczy się są to odcinki które już były w TVP1 nie ma tam odcinków następnych nie emitowanych jeszcze w TVP. Tylko jak podesłać Ci taki link?

ocenił(a) serial na 9
Orchidea__00

może podam skrzynkę mailową lub nr tel

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones