PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645872}

Wspaniałe stulecie

Muhteşem Yüzyıl
7,5 15 538
ocen
7,5 10 1 15538
Wspaniałe stulecie
powrót do forum serialu Wspaniałe stulecie

Zakładam temat na wszelkie dyskusje o serialu, gdzie będą jawne spoilery. Można pytać, dyskutować, co tam chcecie ;)

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Kurcze ja jestem narazie na etapie ok 25 odcinka i tam sytuacja nie jest klarowna i ciągle się zmienia:) Ale ja tez wolę Hurrem. Pięknie do siebie pasują. Zdradzcie mi jak sułtan dowie się o tym,ze Hurrem nie podcieła gardła tej dziewczynie? :)

ocenił(a) serial na 9
nataladg

O tym czy sułtan się dowie zdecyduje rozgrywka między Hurrem i Ibrahimem. W ostateczności dogadają się (na jakiś czas oczywiście, bo nienawiść między nimi zostanie)- tak że Ibrahim powie sułtanowi prawdę. Ale nie będę więcej spoilerować: )

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Dzięki za informację :) Lubie wiedziec wczesniej choc troszke co sie bedzie dzialo :)

ocenił(a) serial na 10
nataladg

Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze dlaczego Sulejman odtrącił Hurrem przed tym jeszcze jak została oskarżona o morderstwo?! Bo nie kumam dlaczego on ją odrzucił:/ I kiedy w koncu znowu ją zaakceptuje?

ocenił(a) serial na 10
nataladg

Chyba,ze jak nie chcecie tu pisać to podam maila i mi napiszecie?:) bo ciekawość mnie zżera:(

nataladg

To było chyba tak ,że kłóciła się z Mahidevran na jego oczach. Wiesz jak to ona, wychwalała się ,że jest najlepsza i w ogóle więc on się wściekł ,no bo w końcu Mahidevran to jego żona. O to chodziło?

ocenił(a) serial na 8
nataladg

Eeee, temat na spoilery, można pisać ;) Ale i tak ostrzegę:

SPOILER

Przed tym tak, straciła w jego oczach, bo nie szanowała Mahidevran. Jakby nie było, to matka jego syna, więc samo oskarżenie (i co z tego, że kiedyś sama nie była uczciwa), do tego bezpodstawne w tej chwili, musiało zaboleć.


A morderstwo: przede wszystkim: wszyscy słyszeli jak Hürrem groziła Ayşe. Padły słowa, że ją zabije.To musiało dojść do jego uszy, a przecież z nią nikt nie był tamtej nocy, wygnała Gülnihal i Esmy też nie było wtedy; nikt nie mógł dać jej alibi. Póki sprawa się nie wyjaśni, sułtan nie może być na to ślepy, ale chce wierzyć w jej niewinność, przecież widać, że nie jest mu łatwo i sam nie może się z tym pogodzić :)


A jeśli to też nie o to chodzi, to nie wiem, uściślij dokładnie który moment, pomożemy :) P.S. z nimi zawsze będzie tak, że raz lepiej, raz gorzej - uroki posiadania wielu kobiet, zazdrość itd. :)

ocenił(a) serial na 8
Usako89

Wielu nie lubi Mahidevran, ale ja ją nawet rozumiem i szanuję (szczególnie w sezonie 4). Od początku popełniła kilka fatalnych błędów, ale jak jej nie rozumieć, gdy straciła ukochanego... To z rozpaczy, kilka sytuacji to błędy - głupie, kilka decyzji z zemsty (musiała jakoś odpowiadać na ciosy). Miała wszystko, potem został jej tylko syn.

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

I właśnie o to chodzi. Hurrem jak to określiła Hatice "zapomniała, że jest tylko niewolnicą w tym haremie" rudowłosy diabełek chce za wszelką cenę mieć wszystko i nie dopuścić żadnej innej kobiety do sułtana. Sułtan raczej ją i kocha, dlatego wybacza jej te różne grubiańskie zachowania. Jednak bądźmy szczerzy - gdyby Hurrem nie była taka natarczywa, sułtan prędzej czy później traktował by ją jak Mahidevran (matka moich synów, czasem spytam się jak się czuje)

asiulka026

o czym miałbym rozmawiać z posiadaczem intelektu odpowiedzialnego za tak szczylowatą listę, hę?

ocenił(a) serial na 9
czosnako

Jakoś nie do końca zrozumiałam.

asiulka026

o czym miałbym rozmawiać z posiadaczem umysłu odpowiedzialnego za tak szczylową i infantylną listę, hę?

asiulka026

o czym miałbym rozmawiać z posiadaczem umysłu odpowiedzialnego za tak szczylową i infantylną listę?

asiulka026

o czym miałbym rozmawiać z posiadaczem umysłu odpowiedzialnego za tak infantylną listę, hę?

ocenił(a) serial na 9
czosnako

jaką listę?

ocenił(a) serial na 8
nataladg

Hürrem. Tak wynika z faktów historycznych.

Gulsonowa

Mam pytanie dotyczące Gulnihal i Sumbula. Jestem dopiero na 29 odcinku i widzę ,że między nimi coś jest. Mam rację? Będą jakieś głębsze relacje?

ocenił(a) serial na 8
Miki_shiroi

Witaj :) To raczej szacunek i przyjaźń, on dostrzega jej dobre serce, a ona jest wdzięczna za pomoc i zrozumienie. Poza tym nic nie będzie. Sumbul będzie miał swoje momenty emocjonalne, ale dopiero w 4 sezonie. Nie chcę wiele spoilerować jednak :)

ocenił(a) serial na 10
Gulsonowa

Dzieki za odpowiedz:-) masakra jaki ten sultan to kobieciarz!powiedz mi jeszcze po obejrzeniu wszystkich serii czy byla jakas kobieta w zyciu sultana,ktora byla tak wazna dla niego jak Hurrem? I jeszcze jedno,kim jest ten malarz Leon chyba, ktory szuka Hurrem?

ocenił(a) serial na 8
nataladg

Leo (oryginalna pisownia, u nas zrobi Leona, ale na jedno wychodzi) jest miłością Aleksandry z rodzinnej wioski. Pojawił się w pierwszym odcinku, w scenie poprzedzającej napaść Tatarów i porwanie dziewczyny. Gdyby nie porwanie, zapewne zostałaby jego żoną. Hürrem cały czas była przekonana, że on nie żyje, tak jak i reszta jej bliskich. Oczywiście do spotkania dojdzie :) Resztę przemilczę, bo ten wątek będzie bardzo ciekawy. Mnie ogromnie pochłonął. Jeden z lepszych w tym sezonie.

I już odpowiadam na temat Sulejmana. Według mnie nie. Owszem, każdy sezon przynosi jakiś wątek z nową kobietą (początek każdego sezonu w sumie, nie wiem jak będzie emitowany serial dalej, czy będą teraz dzielone odcinki, czy nie, ale mniej więcej w 54 - licząc tak, jak jest teraz, na pół - pojawia się pewna nieznajoma na horyzoncie). Dla mnie to tak zawsze było: znudził się, to szuka przygody i denerwuje Hürrem. Czasem ona się prosi o to swoim zachowaniem, czasem ktoś taką podsuwa rudej na złość. W 3 sezonie jest troszkę inna sytuacja - ale bez spoilerów, bo wątek jak dla mnie świetny. Pani z sezonu 2 mnie irytowała jak chyba nikt :D Ale miłość zwycięży. Co by złego nie było, to i tak sułtan i jego rudowłosa ukochana to przezwyciężą (a trudnych sytuacji - do tego bardzo różnych, co istotne - jest mnóstwo) :)

ocenił(a) serial na 10
Gulsonowa

Dzięki za odpowiedz:) To dobrze,bo co by nie mówić o Hurrem to i tak ją bardzo lubię.Ja myslałam tez ze ten Leo umarł. Ciekawe jak Hurrem na niego zareaguje :) A powiedz mi jeszcze czy Mahidevran sie będzie liczyła dla sułtana czy to będą tylko rozgrywki pomiędzy Hurrem a innymi pannami?

ocenił(a) serial na 8
nataladg

Ja Hürrem nie lubię jako tako, ale szanuję wiele z jej decyzji i cech charakteru. Na pewno w wielu przypadkach jestem za nią, ale w równie wielu jestem przeciwko.Tak czy inaczej postać szalenie ciekawa i intrygująca, dlatego nie mogę powiedzieć, że jestem na nie :)

Mahidevran pójdzie po rozum do głowy i widząc, że nie odzyska sułtana, będzie wspierać syna i na nim się skupi :) Już w drugim sezonie to będzie widoczne. Z resztą z czasem i tak zmieni się jej nastawienie do Sulejmana. Bo umówmy się - nie będzie widzieć wszystkiego, co ukochana Hürrem robi za jego plecami ;)

I śmiało, pytaj. Kilka osób jest, które widziały wiele, więc jak są pytania to można pytać. To akurat bardzo miłe, gdy ludzie chcą dyskutować i omawiać problemy :)

ocenił(a) serial na 9
Gulsonowa

Dokładnie. Chętnie podyskutujemy o serialu też z innymi osobami:)

ocenił(a) serial na 9
Roksolana_13

Witam znowu, najbardziej podoba mi się jako aktorka i charakterologicznie ujmując- sułtanka matka i osoba której nie umiem nazwać pierwsza z faworyt, sułtanka?-zawsze /a oglądam na TVP/ przy Hatice. Kiedy Hatice zwraca uwagę Hurrem, że jest tylko matką książąt a potem w pałacowym korytarzu właśnie do tej sułtanki mówi "każdy powinien znać swoje miejsce" kamera pada na jej twarz i widać jej smutek-z wcześniejszych odcinków wiadomo że miała z Sulejmanem syna, który zmarł Sulejman docenia jej charakter; dobroć i szczerość. Kiedy Hatice mówi ww. słowa nawet się nie domyśla że tak rani bliską sobie osobę. Aktorka grająca tę rolę w serialu nie jest może z tych najładniejszych, ale charakter ją wyróżnia. Zawsze byłam po stronie Hurrem, ale kiedy zatruwa pamiętnik Ibrahima coś się zmieniło. Ja wiem, że sytuacja czyni ją taką ale..Z tego co czytam Panie jesteście daleko przede mną i raczej nie jestem partnerem do dyskusji . Teraz wiedząc, że aktorka grająca Hurrem zostanie zmieniona jest mi żal. Generalnie Nie lubię seriali gdzie zmienia się obsadę i gdybym wiedziła wcześniej prawdopodobnie bym nie oglądała go. Szkoda. Ciekawe dlaczego do tego doszło.
Aktorka grająca Izabellę Fortunę śmieszy mnie i momentami /przy małym makijażu/ jest brzydka. A jej strój np. do jazdy konnej jeszcze ją szpeci.
Przed wyprawą na Węgry kiedy Sulejman mówi Ibrahimowi jak bardzo kocha Hurrem i że każdy niezależnie od pozycji zapłaci za zamach na nią i stwierdza "wiemy i ty i ja kto to był" nastepnie przed zamachem na niego na Węgrzech pyta po co ww. była w jego pałacu /gdy zginął Leo/ myślałam, że Ibrahim zrozumie, co łączy Hurrem i sułtana i zmieni do niej stosunek. Przecież na Węgrzech Sulejman prawie nie odzywał się do Ibrahima-prywatnie prawie go nie dostrzegał. Ale Ibrahim zna charakter Sulejmana-wie jak jest on zmienny w sprawach kobiet i dlatego chociaż go to niepokoi wciąż stoi po stronie Mahidevran. Dlaczego on tak nienawidzi Hurrem? Czy coś mi umknęło? BZ

ocenił(a) serial na 10
Gulsonowa

Powiem Ci,ze ja lubie wiedziec wczesniej co sie bedzie dzialo :) Moze nie wszystko ze szczegółami ale tak mniej więcej:) Mam jeszcze pytanka:D

-Czy Sułtan dowie się,ze Leo to dawna miłosc Hurrem i będzie choc troche zazdrosny? :D(bo zawsze ona jest o niego zazdrosna hehe)
-Czy matka sułtana kiedys polubi Hurrem?
- Czy będzie w serialu ślub sułtana z Hurrem?

ocenił(a) serial na 9
nataladg

1) Gdyby sułtan się dowiedział, Hurrem byłaby skończona, ale nie, nie dowie się, choć wszyscy wrogowie Hurrem będą próbowali mu o tym powiedzieć- Valide, Ibrahim... Tylko same słowa nie wystarczą, trzeba dowodu i ten dowód będzie krążył po pałacu aż... ale nie będę więcej spoilerować.
2) Valide będzie jeszcze dużo razy próbowała pozbyć się Hurrem, czasami będą okresy spokoju, ale nigdy jedna drugiej nie będzie ufać i nie znajdą wspólnego języka.
3) Tak:)

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Kurde szkoda,ze matka sułtana nigdy rudej nie zaakceptuje :) Wkurza mnie troche ten sułtan,ze jest takim kobieciarzem ! :D Tak mi się razem podobają,z Mahidevran to nie jest to samo :) A tą Sadke wyrzucą czy zabiją jak się dowiedzą,ze zabila tą Ayise? Dowiedzą się tez ze chciala zabic sułtana?

ocenił(a) serial na 9
nataladg

Pogodzi się, że jest taka Hurrem i że być musi, ale szczególnie lubić jej nie będzie. Cóż, sułtan jest przede wszystkim facetem z ogromną władzą i może robić co mu się żywnie podoba, a i tak nikt nie będzie mógł nic za bardzo powiedzieć.
Bardzo dużo chcesz wiedzieć:) powiem tylko, że Sadeka podejmie próbę zabicia Sulejmana , ale największego bólu zada tym temu, który ją kocha... i więcej nic nie powiem, bo będzie później nieciekawie: )

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Buu:( Okej juz niedlugo pewnie z tą sadką sie sprawa rozwiąze :) Wiadomo,ze sułtan robi co chce i nikt mu nie podskoczy :) Wątek z tym Leo pewnie bedzie ciekawy :) Dobranoc fanki WS :)

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Dziewczyny powiedzcie mi,bo teraz jestem na etapie gdzie Hurrem i Hatice się bardzo lubią. Ale chyba nie będzie tak do końca?I Hurrem jest w 3 ciązy- będzie chłopak tak? :)

ocenił(a) serial na 9
nataladg

O nie, nie będzie tak do końca, przeciwnie staną wielkimi wrogami. I tak, będzie chłopiec (przyszły sułtan), bo Hurrem miała tylko jedną córkę: )

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Kurcze ale bedzie dziwnie jak one beda wrogami:-) i powoedzcie mi do ktorego odcinka hurrem gra ta aktorka niemiecka?nie wyobrazam sobie innej aktorki w roli hurrem:-( a sultan jeszcze kiedys bedzie wolal mahidevran?

ocenił(a) serial na 9
nataladg

Jeszcze nie doszłam do momentu zmiany aktorki, ale to będzie gdzieś ok. 100 odcinka. I też nie wyobrażam sobie, żeby Hurrem grał ktoś inny...
Sułtan wolał Mahidevran? Już nigdy w życiu:)

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Kurde jak ja lubię postać Hurrem :)Jak obejrze odcinek to siedzi mi ona w głowie przez pół dnia :D Czytałam gdzieś o życiu sulejmana i pisało,ze sulejman zabije Mustafę, ciekawer czy to będzie w filmie,bo narazie to on Mustafę uwielbia:)

ocenił(a) serial na 10
nataladg

I kiedy wreszcie mahidevran da sobie spokoj z dokuczaniem Hurrem bo juz mnie ona denerwuje ;/

ocenił(a) serial na 9
Roksolana_13

Chyba coś Ci się pomyliło :) Hurrem będzie miała 5 dzieci. 4 synów i jedną córkę. Sułtanem zostanie Selim, syn Hurrem a nie syn HAtice

ocenił(a) serial na 9
hurrem_sultan

Sorry to mi się pomieszało :) Za szybko przeczytałam i myślałam że chodzi Ci o syna HAtice. A swoją drogą to ciekawe czemu Hurrem nie będzie miała więcej dzieci, bo po Selimie ma mieć jeszcze dwóch synów a później już nic, a przecież cały czas będzie z sułtanem....

ocenił(a) serial na 7
Roksolana_13

A możesz mi napisać czy oni ją w końcu zdemaskują i stracą? W sensie Victorię; mi strasznie działa na nerwy jej niby "uroda" bo jak dla mnie to wygląda jak wsiowy chłopak, choć ją rozumiem, że chce pomscić męża.

ocenił(a) serial na 9
Maly_debil

Nie, nie zdemaskują jej. Sama się ujawni, gdy zaatakuje Sulejmana. Ale, jak łatwo przewidzieć, jej misja się nie uda i przypłaci za to życiem.

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Nigar będzie knułą przeciwko Hurrem?

ocenił(a) serial na 9
nataladg

Nigar po kolei będzie knuła przeciwko wszystkim, zawsze w swoim interesie. Raz służy dla Hurrem, raz dla Mahidevran, innym razem ma wykonań polecenie Ibrahima (zazwyczaj coś przeciwko Hurrem) i tak cały czas. Więc na Nigar nie można do końca polegać. To postać, która chodzi po linii ognia, lawiruje między śmiertelnymi wrogami, którzy raz po raz grożą jej, że ją zniszczą w razie gdyby ich zdradziła. A ona zawsze jakoś się wykręca... Niesamowicie zręczna i inteligentna kobieta...

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Kurcze a tak ją lubiłąm :/ Pasowałą mi do Hurrem:/ A zrobi coś,ze Hurrem bedzie przez nią cierpiała?

ocenił(a) serial na 9
nataladg

O tak, Hurrem będzie miała przez nią problemy, ale jak to Hurrem wybrnie z tego jakoś...

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Ale Nigar bardzo zaszkodzi Hurrem? Bo kurde zawsze była za nią

ocenił(a) serial na 9
nataladg

Aż tak bardzo to nie, po pewnym czasie i po pewnych wydarzeniach Hurrem po prostu straci do niej zaufanie i będzie z nią ostrożna, nigdy nie będzie jej do końca wierzyć... W pewnym momencie Nigar stanie się nawet argumentem Hurrem w walce z Ibrahimem, ale to w dalszych odcinkach:)

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

A powiedz mi jeszcze kochana w ktorym mniej wiecej odcinku jest slub Hurrem i Sultana?:-)

ocenił(a) serial na 9
nataladg

Gdzieś w środku drugiego sezonu, już nawet dokładnie nie pamiętam... Dość dawno oglądałam. W każdym razie ich ślub wywoła wiele emocji:)

ocenił(a) serial na 10
Roksolana_13

Już nie mogę się doczekać :)

ocenił(a) serial na 9
Roksolana_13

Ja mam pytanie i nie wiem jak wytrzymam do piątku-odcinek, który przed chwilą obejrzałam kończy się pocałunkiem Sulejmana z Izabelą a Hurrem odchodzi od zmysłów.
Proszę niech ktoś odpowie-nie mogę się doczekać-czy Sulejman szybko "wyleczy" się z Izabelli. Naprawdę teraz współczuję Hurrem.
Ani odejść bo gdzie... a zostać i patrzeć na to a na dodatek Mahidevran i jej docinki. Chyba tylko się zabić.
Niech ktoś napisze co będzie. PROSZĘ

ocenił(a) serial na 9
Eemilek7_2009

oczywiście jest piątek a nie mogę doczekać się poniedziałku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones