Nieciekawe lesbijki

"Tachibana-kan to Lie Angle" to bardzo krótkie anime z prostą jak strzała fabułą, o ile w ogóle mogę powiedzieć, że jest tu jakakolwiek historia. Opowiada o 15-letniej dziewczynie imieniem Hanabi Natsuno, która wprowadziła się do domu pełnego innych kobiet. Już na samym początku nasza bohaterka zostaje przez nie obmacana i przekonuje się, że mieszkanie tu będzie bardzo ciekawym zadaniem. Gdzieś w trakcie wplata się mały wątek miłosny, który według mnie był słaby.

Po tym anime dużo się nie spodziewałam i słusznie. Czego można oczekiwać, widząc serię z 12 odcinkami trwającymi po 3 minuty? Nic z niego nie zapada w pamięć i nie ma chociażby morału. Nawet nie mamy okazji polubić jakiejkolwiek postaci, ponieważ nie są one w żaden sposób przedstawione, a ich osobowości niewiele się od siebie różnią. Właściwie to nawet mnie irytowały. Raczej jest to taka mała, jednorazowa rozrywka dla fana animowanych, dużych, kobiecych piersi i yuri, czyli gatunku anime, w którym jest bądź są wątki miłosne między osobami płci żeńskiej. Szkoda, że twórcy nie zdecydowali się trochę bardziej zainwestować w tę fabułę, którą można streścić jednym zdaniem bez przecinków, i te postacie, które są płaskie, a jedyne, co mają w sobie niepłaskiego, to piersi. Właściwie są to rysowane postacie 2D, więc nawet piersi są płaskie. Jedynym powodem, dla którego obejrzałam "Tachibana-kan To Lie Angle" do końca, było to, że jest krótkie i szkoda mi było nie dokończyć, skoro już wytrwałam pierwszy odcinek.

Kreska, czyli styl narysowania postaci niczym się nie wyróżnia. Jest typowa dla anime i nie wnosi nic nowego w tym gatunku, ale ładna. Mam dużo więcej do napisania o muzyce. Może i pamiętam tylko tą grającą na napisach końcowych, tak zwanym endingu, ale wystarczyło, by wzbudzić we mnie mieszane uczucia. Mianowicie jest to metalowa piosenka z ostrym brzmieniem o tytule "Motto, Nee Motto" japońskiego girlsbandu Erabareshi. Bardzo mi się ten utwór podoba i jestem fanką tego gatunku, jednak sądzę, że definitywnie nie pasował do klimatu anime. Lepiej komponowałaby się jakaś łagodniejsza i spokojniejsza piosenka.

Jeśli szukasz czegoś bardzo krótkiego, okrojonego, wręcz ubogiego i z klejącymi się do siebie, napalonymi, cycatymi dziewczynkami, to anime jest dla ciebie. To jedyne, co ta seria ma do zaoferowania. Jestem przekonana, że nigdy do niej ponownie nie powrócę.

Moja ocena serialu:
29.05.2018 - 100 pkt! 13.06.2018 - 209 pkt! 16.07.2018 - 311 pkt! 26.08.2018 - 402 pkt! 25.09.2018 - 500 pkt! 26.10.2018 - 600 pkt! 12.12.2018 - 706 pkt! 30.12.2018 - 807 pkt! 02.02.2019 - 904... przejdź do profilu