KONKURS

Meg Wolitzer - "Żona"

od 5 września 2018 do 18 września 2018
do wygrania: 3 egzemplarze książki "Żona" Meg Wolitzer.
Do księgarni trafiła właśnie powieść "Żona" autorstwa Meg Wolitzer. Jeśli lubicie twórczość tej pisarki lub dopiero chcielibyście się z nią zapoznać, koniecznie weźcie udział w naszym konkursie. Dla zwycięzców mamy trzy egzemplarze wspomnianej książki. Jedyne, co musicie zrobić, to udzielić odpowiedzi na pytanie zamieszczone poniżej. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy trzy najciekawsze. Nagrody powędrują w ręce ich autorów.

Kiedy kariera literacka Joego Castlemana sięga szczytu, jego małżeństwo zmierza ku końcowi. Po wielu latach żona pisarza, Joan, nie chce być już tylko żoną. Kiedyś poświęciła własną szansę na obiecującą karierę, by stanąć u jego boku, a raczej – w jego cieniu. Oferowane przez małżeństwo poczucie bezpieczeństwa, a także przekonanie o obowiązku wobec męża tłumiły pragnienie ucieczki z nieudanego związku. Przez lata Castlemanowie nauczyli się żyć nie ze sobą, ale obok siebie, tworząc sieć układów, pozorów i tajemnic, dzięki którym wyglądali na szczęśliwą parę, choć w rzeczywistości nigdy nią nie byli.

Meg Wolitzer kreśli niezwykłą opowieść o kobiecie, której życie zbiegło się z czasem istotnych przemian.

Przez mizoginistyczne lata 50., naznaczone jedynie powierzchownymi zmianami, po próg XXI wieku, oferujący wiele niedostępnych wcześniej możliwości. To historia walki o własny głos w świecie, który nie potrafi go wysłuchać i zrozumieć. To opis wyboistej drogi do autonomicznej tożsamości.

Na podstawie powieści nakręcono film z Glenn Close i Jonathanem Prycem w rolach głównych.
Konkurs zakończony! Zwycięzcy:
  • hehesiw
  • lysy_2
  • CarolAnne