Nie wiesz co obejrzeć?
Masz ochotę na coś ciekawego, ale nie wiesz na co?
A może po prostu nie wiesz co Ci się spodoba?
Losuj
Określ kryteria

Co prezentuje sekcja VOD na Filmwebie?

To, co znajdziesz w tej sekcji, zależy przede wszystkim od Twoich preferencji, strona została bowiem zaprojektowana z myślą o indywidualnych potrzebach każdego użytkownika. Wybierając swoje ulubione VOD, znajdziesz tu informacje o produkcjach dostępnych w ofertach interesujących Cię serwisów. Dzięki funkcji tylko "Chcę zobaczyć" bez trudu wyszukasz produkcje, na które czekasz, a zaznaczając opcję "Ukryj obejrzane", odfiltrujesz pozycje, do których obecnie nie chcesz wracać.

Sekcja została podzielona na pięć zakładek.

Popularne – znajdziesz tu produkcje, które wzbudzają największe zainteresowanie użytkowników Filmwebu. Każdego dnia na liście pojawiają się nowe pozycje. To najlepsze miejsce, by sprawdzić, które tytuły cieszą się obecnie największą popularnością.

Nowe – to lista bieżących premier; dzięki niej dowiesz się, jakie tytuły trafiają do oferty dostawców VOD każdego dnia.

Najlepsze – w tym miejscu dowiesz się, które produkcje dostępne na VOD są obecnie najlepiej oceniane. Znajdziesz tu zarówno oceny społeczności Filmwebu, jak i opinie uznanych krytyków. Jeśli jesteś zalogowanym użytkownikiem, poznasz również oceny swoich znajomych.

Wkrótce – zawiera informacje o produkcjach, które niebawem mają trafić do oferty serwisów VOD.

Darmowe – dzięki tej liście dowiesz się, które produkcje można obejrzeć legalnie i bez żadnych opłat. Korzystając z dostępnych filtrów oraz opcji sortowania, znajdziesz tytuły odpowiadające Twoim aktualnym potrzebom.

Jeśli szukasz czegoś do obejrzenia, ale nie możesz zdecydować się na konkretny tytuł, sekcja VOD zawiera również narzędzie, które podpowie, co warto aktualnie obejrzeć. Możesz zdać się na ślepy los lub zdefiniować kryteria, które musi spełniać poszukiwana produkcja.

Jakie VOD-y zawiera porównywarka Filmwebu?

W sekcji VOD znajdziesz informacje na temat oferty następujących serwisów: Netflix, HBO Max, Canal+ Online, Disney+, Premiery Canal+, Player, TVP VOD, Amazon Prime Video, SkyShowtime, Viaplay, Chili, Play Now, Apple TV (iTunes), Polsat Box Go, Loomi, Apple TV+, VOD.MDAG, Pięć Smaków, Nowe Horyzonty VOD, Pod Baranami, MOJEeKINO, Ninateka, Cineman, VOD.pl, Entclick, Play Kraków, Katoflix, Outfilm, 35mm.online, WFDiF, PlayStation Plus Video Pass, DAFilms.

Czym jest Disney+?

Disney + to serwis streamingowy należący do korporacji The Walt Disney Company założonej przez braci Roya i Walta Disneya, który w Polsce dostępny jest od 14 czerwca 2022 roku. Oferuje możliwość nielimitowanego oglądania filmów i seriali z biblioteki platformy. Dostęp do usługi wymagania wykupienia subskrypcji.

Jedno konto daje możliwość utworzenia maksymalnie siedmiu profili użytkowników i jednoczesne oglądanie na czterech różnych urządzeniach. Ciekawą funkcją jest również GroupWatch, umożliwiająca wspólne oglądanie online maksymalnie sześciu osobom.

Co można oglądać na Disney+?

Znaczną część oferty platformy stanowią produkcje wytwórni Disney. Wśród nich znaleźć można kultowe serie, takie jak Star Wars czy filmy i seriale Marvela i Star, a także uwielbiane animacje studia Pixar. Wiele z nich to niedostępne nigdzie indziej produkcje oryginalne, np. Obi-Wan Kenobi, The Mandalorian, Loki czy Moon Knight. Oprócz tego oferta zawiera największe hity wytwórni 20th Century Studios oraz popularne seriale stacji FOX, np. The Walking Dead. Miłośnicy produkcji dokumentalnych znajdą w ofercie platformy również produkcje stacji National Geographic.

Ile kosztuje Disney Plus? Ceny pakietów i okres próbny

Użytkownicy platformy mogą skorzystać z dwóch wariantów abonamentowych:

  • Miesięczna subskrypcja w cenie 28,99 PLN;
  • Roczna subskrypcja w cenie 289,90 PLN.

Niezależnie od wybranego wariantu użytkownik otrzymuje nielimitowany dostęp do całej biblioteki platformy w maksymalnej jakości 4K UHD z Dolby Vision i Dolby Atmos, możliwość jednoczesnego oglądania na czterech różnych urządzeniach oraz nieograniczonego pobierania produkcji na maksymalnie dziesięć urządzeń, by móc oglądać je w trybie offline.

Obecnie platforma nie oferuje darmowego okresu próbnego.

Jak i gdzie mogę oglądać zawartość Disney Plus?

Z platformy można korzystać na stronie disneyplus.com lub w aplikacji dostępnej na następujących urządzeniach:

  • Urządzenia mobilne z systemami Android, iOS oraz iPad OS;
  • Tablety Amazon Fire;
  • Komputery i tablety z systemem Windows 10 lub 11;
  • Telewizory Hisense, LG z systemem WebOS, Panasonic oraz Samsung z systemem Tizen;
  • Telewizory i przystawki z systemami Android TV oraz Apple TV;
  • Konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox 360, Xbox One, Xbox Series X i S.

Jak pobrać aplikację Disney +?

Wersja na urządzenia z systemem Android dostępna jest w sklepie Google Play.

Wersję na urządzenia z systemami iOS, iPad OS i Apple TV można pobrać ze sklepu App Store.

Jak założyć konto na Disney +?

Wejdź na stronę www.disneyplus.com i wybierz Zarejestruj się teraz. Wprowadź swój adres mailowy i kliknij kontynuuj. Zapoznaj się z treścią umowy i zaakceptuje jej postanowienia. Wprowadź wybrane hasło i ponownie kliknij kontynuuj. Wybierz rodzaj subskrypcji oraz metodę płatności. Podaj dane niezbędne do dokonania płatności i wybierz “Zapłać i subskrybuj”.

Jak anulować członkostwo?

Aby zrezygnować z subskrypcji, przejdź na stronę www.disneyplus.com, zaloguj się na swoje konto, kliknij w ikonę profilu i wybierz Konto. W sekcji Subskrypcja wybierz “Anuluj subskrypcję”. W kolejnym kroku potwierdź swoją decyzję.

Czy serwis posiada treści przeznaczone dla dzieci (bajki, seriale animowane)?

Wytwórnia Disney znana jest z produkcji filmów i seriali przeznaczonych dla młodszych odbiorców, a także dziesiątek kultowych animacji. Wiele z nich znajduje się w ofercie serwisu, w tym tak popularne tytuły jak: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Kraina lodu, Zwierzogród, Ralph Demolka, Kopciuszek czy Mulan. Dodatkowo ofertę uzupełniają produkcje studia Pixar, takie jak seria Auta, Gdzie jest Nemo? Iniemamocni, Potwory i spółka, Coco lub Toy Story.

Platforma zawiera narzędzia kontroli rodzicielskiej, w tym możliwości utworzenia odrębnego profilu dla dziecka, zawierającego dostęp tylko do wybranych treści.