KONKURS

Ciemno, prawie noc

od 14 marca 2019 do 27 marca 2019
do wygrania: 4 egzemplarze książki "Ciemno, prawie noc".
Już 22 drugiego marca do polskich kin trafi ekranizacja bestsellerowej powieści Joanny Bator – "Ciemno, prawie noc". Nowe wydanie książki jest już dostępne w księgarniach. Możecie je także zdobyć w naszym konkursie, który przygotowaliśmy dla Was wspólnie z wydawnictwem Foksal. Aby mieć na to szansę, musicie jedynie udzielić odpowiedzi na pytanie zamieszczone poniżej. Nagrody trafią do autorów czterech najciekawszych zgłoszeń.

Reporterka Alicja Tabor po latach nieobecności wraca do Wałbrzycha, miasta, w którym się wychowywała. Nic nie jest tu tak, jak być powinno – od kilku miesięcy znikają dzieci, zwierzęta są mordowane, a mieszkańców opanowuje mesjanistyczno-narodowe szaleństwo. Z niejasnych powodów coraz więcej osób gromadzi się wokół samozwańczego przywódcy miasta, Jerzego Łabędzia, naśladowcy zmarłego proroka Jana Kołka, któremu, jak twierdzi, ukazała się przed laty wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Alicja pracuje nad reportażem o trójce zaginionych dzieci, szybko jednak okazuje się, że wraz z wyjaśnieniem tajemnicy zniknięcia Andżeliki, Kalinki i Patryka reporterka odkrywa nieznane, bolesne karty z własnej przeszłości.

Powrót do miasta dzieciństwa staje się więc dojmującym powrotem do dramatów własnej rodziny: samobójstwa zafascynowanej wałbrzyskimi legendami starszej siostry Ewy, nietypowej relacji z wciąż nieobecnym ojcem i wreszcie przedwczesnej śmierci obojga rodziców. Osobiste rozliczenie z rodzinnymi tajemnicami, przekazywaną z pokolenia na pokolenie traumą i niejasnościami powojennego okresu przesiedleń, wypędzeń i ucieczek pozwala Alicji odkryć nową własną tożsamość.
Konkurs zakończony!
Rozstrzygnięcie wkrótce!