Dublerka
od 9 lipca 2020 do 11 sierpnia 2020 konkurs zakończony
do wygrania: 3 egzemplarze książki "Dublerka".
Wspólnie z wydawnictwem Albatros zapraszamy do udziału w konkursie związanym z powieścią "Dublerka", która 29 lipca trafiła do polskich księgarni. Dla naszych użytkowników mamy trzy egzemplarze książki. Aby mieć szansę na ich zdobycie, musicie udzielić odpowiedzi na pytanie widoczne obok. Nagrody powędrują do autorów najciekawszych zgłoszeń.

Takiego projektu jeszcze nie było! B.A. Paris, Sophie Hannah, Clare Mackintosh i Holly Brown stworzyły thriller psychologiczny rozpisany na cztery głosy, gratkę dla fanów klasycznych kryminałów Agathy Christie i serialu HBO Wielkie kłamstewka.

Powieść DUBLERKA została stworzona z myślą o słuchaniu jej w odcinkach. Cztery postacie, cztery równoprawne narratorki i tajemnica, która z odcinka na odcinek zyskuje więcej mroku…

Pomysłodawcą tego powieściowego przedsięwzięcia jest brytyjska platforma audio- i e-booków Serial Box, słynąca z odważnych projektów, do których chętnie zaprasza popularnych i nagradzanych pisarzy (i pisarki). Jeden z autorów wymyśla historię i dobiera zespół pisarski, z którym pracuje na zasadzie tworzenia scenariusza: rozpisując na tablicy fabułę, akcję i postacie.

Z burzy mózgów doświadczonych autorów wyłania się historia, w której można odnaleźć to, co czytelnicy kochają najbardziej – nietuzinkowe pomysły, oszałamiające zwroty akcji, głębokie charaktery postacie i fantastyczny styl pisarski.

Choć autorki nie znały się wcześniej, szybko złapały nić porozumienia i – jak wspomina B.A. Paris – praca szybko stała się prawdziwą przyjemnością. Doceniły to rzesze słuchaczy, których przybywało z odcinka na odcinek. Nie było więc zaskoczeniem, że powieść, która latem 2019 roku ukazywała się w odcinkach na platformie Serial Box, już w sierpniu 2019 roku została wydana w całości nakładem wydawnictwa Hodder & Stoughton. Teraz trafia w ręce – i na słuchawki – polskich czytelników.