Mroczne materie
od 6 sierpnia 2020 do 19 sierpnia 2020 konkurs zakończony
do wygrania: 2 płyty DVD z pierwszym sezonem serialu "Mroczne materie".
Już 12 sierpnia na DVD trafi pierwszy sezon serialu "Mroczne materie". Wszystkich miłośników tej produkcji zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Dla zwycięzców zabawy mam dwa egzemplarze serialu. Szansę na ich zdobycie mają wszystkie osoby, które udzielą odpowiedzi na pytanie zamieszczone obok. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy dwa najciekawsze. Nagrody powędrują do ich autorów.

Najnowszy serial HBO to produkcja dla całej rodziny, opowiadająca o osieroconej dziewczynce i jej niezwykłych perypetiach w świecie równoległym, gdzie dusze znajdują się poza ciałem i przybierają postać mówiących zwierząt. Przez osiem wciągających odcinków śledzimy losy Lyry (Dafne Keen), która jako dziecko została porzucona w oksfordzkim Kolegium Jordana. Poszukuje ona przygód poza wypełnionymi książkami salami uniwersytetu. Próbując odnaleźć zagubionego przyjaciela, trafia na ślad porywaczy dzieci. Rusza na niebezpieczną wyprawę, która zmieni jej życie.


Akcja serialu toczy się w świecie, w którym zwierzęta - odczuwające ludzkie emocje i mówiące ludzkim głosem - występują pod dwoma postaciami: dajmonów i pancernych niedźwiedzi. Każdy człowiek, który pojawia się w serialu ma swojego dajmona, który towarzyszy mu przez całe życie. Jego wygląd fizyczny odzwierciedla duszę i osobowość człowieka, którego jest częścią. Dajmony przyjmują postać zwierząt, ale mają ludzkie głosy i inteligencję. W dzieciństwie każdy dajmon może przybierać postać dowolnego stworzenia, ale w pewnej fazie dorastania przybiera jedną, ostateczną postać, która odzwierciedla charakter związanej z nim osoby.