Festiwal Muzyki Filmowej
od 16 maja 2022 do 19 maja 2022 konkurs zakończony
do wygrania: 2 podwójne zaproszenia na Festiwal Muzyki Filmowej.
Już 23 maja w Krakowie rozpocznie się Festiwal Muzyki Filmowej. Dla naszych użytkowników mamy dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Aby mieć szansę na ich zdobycie, należy udzielić odpowiedzi na jedno pytanie konkursowe. Spośród nadesłanych zgłoszeń, wybierzemy dwa najciekawsze. Każda z nagrodzonych osób otrzyma podwójne zaproszenia na cztery koncerty odbywające się w ramach festiwalu.

FMF4Kids: Jak wytresować smoka – Live in Concert
Finałowy wieczór 15. FMF będzie prawdziwą wisienką na festiwalowym torcie – upłynie pod znakiem projekcji pierwszej części kultowego filmu animowanego Jak wytresować smoka z muzyką na żywo. Film, którego akcja rozgrywa się w świecie wikingów i dzikich smoków, został nominowany m.in. do Oscara, nagród Złotego Globu i BAFTA.

The Music of John Powell
Po dwóch latach pandemii usłyszymy w ICE Kraków długo wyczekiwany monograficzny przegląd twórczości Johna Powella. Kompozytor nie będzie wyłącznie odbiorcą koncertu, lecz wcieli się w rolę gospodarza wieczoru, komentującego wydarzenia i opowiadającego anegdoty związane z wykonywanymi utworami.

Słowińska | AUKSO | Konieczny
Koncert Słowińska I AUKSO I Konieczny to hołd dla Zygmunta Koniecznego - twórcy gatunku polskiej piosenki literackiej, a także wybitnego krakowskiego kompozytora muzyki filmowej. Konieczny jest twórcą muzyki do ponad stu filmów fabularnych, telewizyjnych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Komponował do dzieł takich reżyserów, jak Jan Jakub Kolski, Andrzej Wajda czy Tadeusz Konwicki. Za swoją pracę został trzykrotnie nagrodzony zarówno Polską Nagrodą Filmową, jak i nagrodą Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Composers4Ukraine
Mierzymy się z jednym z najtrudniejszych momentów w naszej współczesnej historii. Wierzymy, że obowiązkiem festiwalu jest docenienie i podkreślenie zarówno ukraińskiego heroizmu, jak i ogromnej bezinteresownej pomocy ludzi z całego świata. Chcemy to zrobić ramię w ramię z naszymi partnerami, tworząc wspólne i mocne oświadczenie kompozytorów muzyki filmowej.


W Polsce przebywa ponad dwa miliony uchodźców, wśród nich wielu artystów, m.in. muzyków z Kijowa, Lwowa czy Charkowa, którzy również szukają miejsca do pracy. Dlatego chór i orkiestra, które wystąpią podczas koncertu, będą tworzone między innymi przez ukraińskich muzyków. Wykonają oni utwory, które skomponują lub zadedykują specjalnie na tę okazję związani z FMF kompozytorzy m.in. John Williams, Howard Shore, Lolita Ritmanis, Laura Karpman, Elliot Goldenthal, Diego Navarro, Trevor Morris, Don Davis, Craig Armstrong, Stephen Warbeck, Dirk Brossé, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Benjamin Wallfisch i Michael Giacchino.

Szczegółowe infromacje na temat festiwalu znajdziecie na stronie: http://fmf.fm