film

Latający mnich i tajemnica da Vinci

Legenda o lietajúcom Cypriánovi
2010
1 godz. 48 min.
5,7 1 457
ocen
5,7 10 1 1457
Widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka rzuca zupełnie nowe światło na historię człowieka, który posiadł niezwykłą wiedzę, wykraczającą poza horyzonty ówczesnych... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Latający mnich i tajemnica da Vinci zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Latający mnich i tajemnica da Vinci
Zwiastun nr 1 21:20
XVIII wiek, słowackie Pieniny przy dzisiejszej granicy z Polską. W ukrytym w górach i owianym mrocznymi legendami Czerwonym Klasztorze pustelniczy żywot wiodą mnisi kamedulscy, nieświadomi dramatycznych zmian, jakie przeżywa targana wojnami i rewolucjami Europa. Pewnego dnia u wrót klasztoru odnajdują zakrwawionego, bezimiennego mężczyznę. Ratują półżywego nieznajomego, a z czasem postanawiają przyjąć go w swoje szeregi, nadając mu przydomek Cyprian. Wiele lat później tajemniczy zakonnik noszący to imię wsławi się wielkimi odkryciami z dziedziny medycyny i alchemii, a także wynalezieniem machiny, która pozwoliła mu wzbić się w niebo! 2011-07-19T11:51:14 https://fwcdn.pl/webv/54/82/25482/mnich.25482.4.jpg https://fwcdn.pl/video/618819/latajacy_720p.mp4

Widowiskowa koprodukcja polsko-słowacka rzuca zupełnie nowe światło na historię człowieka, który posiadł niezwykłą wiedzę, wykraczającą poza horyzonty ówczesnych uczonych. XVIII wiek, słowackie Pieniny przy dzisiejszej granicy z Polską. W ukrytym w górach i owianym mrocznymi legendami Czerwonym Klasztorze pustelniczy żywot wiodą mnisiWidowiskowa koprodukcja polsko-słowacka rzuca zupełnie nowe światło na historię człowieka, który posiadł niezwykłą wiedzę, wykraczającą poza horyzonty ówczesnych uczonych. XVIII wiek, słowackie Pieniny przy dzisiejszej granicy z Polską. W ukrytym w górach i owianym mrocznymi legendami Czerwonym Klasztorze pustelniczy żywot wiodą mnisi kamedulscy, nieświadomi dramatycznych zmian, jakie przeżywa targana wojnami i rewolucjami Europa. Pewnego dnia u wrót klasztoru odnajdują zakrwawionego, bezimiennego mężczyznę. Ratują półżywego nieznajomego, a z czasem postanawiają przyjąć go w swoje szeregi, nadając mu przydomek Cyprian. Wiele lat później tajemniczy zakonnik noszący to imię wsławi się wielkimi odkryciami z dziedziny medycyny i alchemii, a także wynalezieniem machiny, która pozwoliła mu wzbić się w niebo!   Charyzmatyczny, zauważony w hollywoodzkich hitach "Za linią wroga" i "Hannibal. Po drugiej stronie maski" słowacki gwiazdor Marko Igonda ukazuje nieznane oblicze legendarnego Cypriana, którego enigmatyczne pojawienie w Czerwonym Klasztorze było dopiero początkiem historii wyzwolenia od grzechów namiętnej i krwawej przeszłości. Klucz do zagadki brata Cypriana skrywają barwni bohaterowie, których zagrali polscy aktorzy.

dystrybucja
Kino Świat
studio
Magic Seven Slovakia / Pleograf / Polski Instytut Sztuki Filmowej (finansowanie)
tytuł oryg.
Legenda o lietajúcom Cypriánovi
inne tytuły
Film kręcono w Czerwonym Klasztorze, Hronským Beňadiku, Novej Bystricy, Leśnicy, Ludrovej, Pienińskim Parku Narodowym, Wysokich Tatrach, Nitrze (Słowacja) oraz w Pieninach i Niedzicy (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Mocne 3/10

  rado12349 ocenił(a) film na 3

  praktycznie brak fabuły
  zero napięcia
  średnia gra aktorska

  1
  • Film nie jest słaby,ale brak mu jakiejś iskry,która by rozpaliła tą historię i porwała widza.Na plus ciekawsza druga część filmu,oraz bardzo dobre takie "ponure" zdjęcia w tym klasztorze budujące nastrój filmu.Główny minus to film długimi momentami niestety zwyczajnie... więcej

   1
   • Smutny i bardzo nudny... czekasz i czekasz aż ... no właśnie... małe zaskoczenie na koniec i mnóstwo napisów końcowych.

   • Gratulacje dla tlumaczacego tytuł.... Film monotonny, rozgrywa się wolnym rytmem. Jednak ciekawie nagrany. Punkt wyżej za muzykę.

    • Vinci dodany chyba dla efektu marketingowego, a tajemnica inna była.
     Przez 40 min. film usypiający jak organowa ścieżka dźwiękowa, potem przyspiesza do tempa mnicha wracającego z nieszporów.
     Obejrzałem z ciekawości, bo wcześniej zwiedziłem Czerwony Klasztor, gdzie film był kręcony.
     Film na 5... więcej