film

Sieci popołudnia

Meshes of the Afternoon
1943
14m
7,8 3 062
oceny
7,8 10 1 3062
7,8 9
ocen krytyków
Kobieta zasypia po powrocie do domu. Granica pomiędzy jawą i snem zostaje zatarta. Zobacz pełny opis
Sieci popołudnia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

7 wspaniałych
Pętle czasowe
Jakie filmy najciekawiej wykorzystały motyw pętli czasowej? Które filmowe podróże w czasie skończyły się tym, że bohaterowie gonili swój własny ogon, utykając w temporalnych zawirowaniach? Oglądamy takie filmy jak m.in. "Powrót do przyszłości II", "Zagubiona autostrada" i "Dzień świstaka". Przed Wami najlepsze filmowe pętle czasowe. Wybiera Jakub Popielecki.  2016-10-30T09:08:40 https://fwcdn.pl/webv/09/71/40971/a1.40971.4.jpg

Samotny kwiat leżący na pustym podjeździe, spadający klucz, otwarte drzwi, nóż w bochenku chleba - to nieskładne obrazki, które ujrzała kobieta wchodząc do domu. Ona drzemie i prawdopodobnie śni. Widzi zakapturzoną postać. Nóż jest na schodach, potem w jej łóżku. A potem ów tajemniczy człowiek kładzie kwiat na jej łóżku i znika. KobietaSamotny kwiat leżący na pustym podjeździe, spadający klucz, otwarte drzwi, nóż w bochenku chleba - to nieskładne obrazki, które ujrzała kobieta wchodząc do domu. Ona drzemie i prawdopodobnie śni. Widzi zakapturzoną postać. Nóż jest na schodach, potem w jej łóżku. A potem ów tajemniczy człowiek kładzie kwiat na jej łóżku i znika. Kobieta widzi jak dzieje się to po raz kolejny. Znów drzemie, tym razem na krześle. Budzi się i widzi mężczyznę wchodzącego po schodach, trzymającego kwiat, kładącego go na łóżku. Czy ta przypominająca sen sekwencja zdarzeń może skończyć się szczęśliwie? Lustro pęka, mężczyzna znów wkracza do domu. Czy ją znajdzie?

Zdjęcia do filmu kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Nikt nie wie co to znaczy "senny klimat" dopóki tego nie obejrzy.

Prawdziwie senne, kalifornijskie popołudnie. Film o mieszanu się rzeczywistości, linii czasowych światów. Zastanawia mnie ten czarny telefon- David Lynch w swoich filmowych wizjach wykorzystuje wielokrotnie podobne aparaty telefoniczne.

http://www.artluk.com/eart.php?id=50

Polecam przeczytać po seansie!

zobacz: http://www.youtube.com/watch?v=YPi9i3gfSAM&feature=related

ocenił(a) film na 10

Autentyczne arcydzieło audiowizualne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones