film

Zaginiona Walentynka

The Lost Valentine
2011
1h 40m
7,6 14 217
ocen
7,6 10 1 14217
Dziennikarka przygotowuje materiał o staruszce, która w każde Walentynki oczekuje swojego męża na stacji kolejowej. Właśnie tego dnia mężczyzna miał wrócić z wojny, a ona nie otrzymała oficjalnego potwierdzenia jego śmierci. Zobacz pełny opis
Zaginiona Walentynka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Dziennikarka, Susan Allison (Jennifer Love Hewitt), pracuje nad materiałem o starszej kobiecie, Caroline Thomas (Betty White), której mąż zaginął podczas II wojny światowej. Co roku w dniu świętego Walentego Caroline przychodzi na stację kolejową w oczekiwaniu na powrót ukochanego. Susan postanawia odkryć, co przydarzyło się jej mężowi,Dziennikarka, Susan Allison (Jennifer Love Hewitt), pracuje nad materiałem o starszej kobiecie, Caroline Thomas (Betty White), której mąż zaginął podczas II wojny światowej. Co roku w dniu świętego Walentego Caroline przychodzi na stację kolejową w oczekiwaniu na powrót ukochanego. Susan postanawia odkryć, co przydarzyło się jej mężowi, Neilowi (Billy Magnussen), w filipińskiej dżungli i rozwiązać tajemnicę z przeszłości.

na podstawie
studio
Hallmark Hall of Fame Productions / Ridini Entertainment
tytuł oryg.
The Lost Valentine
inne tytuły
Amerykańskie flagi ukazane w scenach z II wojny światowej miały 50 gwiazdek. W tamtym okresie stany Alaska i Hawaje nie były jeszcze przydzielone do USA, a flaga zawierała 48 gwiazdek ułożonych w prostych rzędach i kolumnach.
W końcowej scenie retrospekcji bohaterowie tańczą w rytm piosenki "Dream a Little Dream of Me" w wersji Doris Day. Jednakże wokalistka wykonała ten utwór dopiero w 1957 roku, czyli co najmniej 13 lat po wydarzeniach z II wojny światowej ukazanych w filmie.
W scenach retrospekcji ukazano sporo zabytkowych samochodów. Podczas II wojny światowej benzyna była sprzedawana na kartki, a szybach powinny znajdować się naklejki z przydziałem paliwa. W filmie żaden z samochodów ich nie ma.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Cudowny

ocenił(a) film na 10

W życiu na żadnym filmie nie płakałam tak jak na tym.

Bardzo wzruszający

ocenił(a) film na 8

Przepłakałam cały film... Polecam, jeśli ktoś lubi płakać

W tym filmie zachwyciło mnie tylko wspomnienie i obraz ukazany oczami Caroline, piękne sceny, wręcz cudowne. I na tym bym zakończyła jednak, scenarzyści chcieli jeszcze bardziej ubogacić film, więc wpletli kolejny wątek miłosny. Susan i Luke. I to mi się nie podobało, taki typowy scenariusz, można się było tego...

Nieczęsto płaczę na filmach, ten mnie rozwalił. Piękny film, trafiłam na niego przez przypadek bardzo mi się spodobał. O dziwo mojemu chłopakowi też, chociaż woli "gangsterki". Polecam

Moim zdaniem film na poziomie "Pamiętnika" - cudowny, wzruszający, z idealnymi aktorami oraz z bardzo ciekawą i wciągającą fabułą.
Naprawdę polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones