Film

The Lost Valentine

2011 1 godz. 40 min.
7,6 14 072
oceny
7,6 10 14072
7 998
chce zobaczyć
{"id":"601098","linkUrl":"/film/Zaginiona+Walentynka-2011-601098","alt":"Zaginiona Walentynka","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/10/98/601098/7445327.2.jpg"}
Dziennikarka przygotowuje materiał o staruszce, która w każde Walentynki oczekuje swojego męża na stacji kolejowej. Właśnie tego dnia mężczyzna miał wrócić z wojny, a ona nie otrzymała oficjalnego potwierdzenia jego śmierci. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dziennikarka, Susan Allison (Jennifer Love Hewitt), pracuje nad materiałem o starszej kobiecie, Caroline Thomas (Betty White), której mąż zaginął podczas II wojny światowej. Co roku w dniu świętego Walentego Caroline przychodzi na stację kolejową w oczekiwaniu na powrót ukochanego. Susan postanawia odkryć, co przydarzyło się jej mężowi,Dziennikarka, Susan Allison (Jennifer Love Hewitt), pracuje nad materiałem o starszej kobiecie, Caroline Thomas (Betty White), której mąż zaginął podczas II wojny światowej. Co roku w dniu świętego Walentego Caroline przychodzi na stację kolejową w oczekiwaniu na powrót ukochanego. Susan postanawia odkryć, co przydarzyło się jej mężowi, Neilowi (Billy Magnussen), w filipińskiej dżungli i rozwiązać tajemnicę z przeszłości.

na podstawie
James Michael Pratt "The Lost Valentine" (powieść)
studio
Hallmark Hall of Fame Productions / Ridini Entertainment
data produkcji
2011
tytuł oryg.
The Lost Valentine
inne tytuły
Zaginiona Walentynka Polska
Więcej...
Amerykańskie flagi ukazane w scenach z II wojny światowej miały 50 gwiazdek. W tamtym okresie stany Alaska i Hawaje nie były jeszcze przydzielone do USA, a flaga zawierała 48 gwiazdek ułożonych w prostych rzędach i kolumnach.
W końcowej scenie retrospekcji bohaterowie tańczą w rytm piosenki "Dream a Little Dream of Me" w wersji Doris Day. Jednakże wokalistka wykonała ten utwór dopiero w 1957 roku, czyli co najmniej 13 lat po wydarzeniach z II wojny światowej ukazanych w filmie.
W scenach retrospekcji ukazano sporo zabytkowych samochodów. Podczas II wojny światowej benzyna była sprzedawana na kartki, a szybach powinny znajdować się naklejki z przydziałem paliwa. W filmie żaden z samochodów ich nie ma.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych