Prawdziwy HIT w rankingu oszczędności. Zyskaj 3,8% w skali roku

Najwięksi eksperci i finansowi ninja twierdzą, że warto oszczędzać. Niektórzy uważają, że finansów domowych i umiejętności budżetowych powinno uczyć się od najmłodszych lat. Ale my zgadzamy się z ekspertami, którzy przekonują, że NA OSZCZEDZANIE NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO! Co wiecej, należy korzystać z ofert, które przebijają inne na rynku, aby zapewnić sobie i najblizszym lepszą przyszłość! Zarówno Ty, jak i oni jesteście tego warci!

Zrób pierwszy krok i przeanalizuj domowy budżet!

Budżety każdego gospodarstwa domowego, obojętnie czy to singla, czy wieloosobowej rodziny, przypominają finanse przedsiębiorstwa. Są w nim wpływy i zobowiązania. To co zasila budżet zazwyczaj pochodzi z zarobków, spadków, nadwyżek finansowych. To co z niego wypływa to wydatki bieżące, jednorazowe, inne. Zdzarzają się zakupy dóbr trwałego użytku czy inwestowanie w przyszłość. O ile wydatki bieżące: na utrzymanie, mieszkanie i media w skali miesiąca nie przekraczają zazwyczaj uzyskiwanych w tym czasie dochodów, o tyle te dodatkowe zwykle są wyższe od jednorazowej pensji. By je sfinalizować, musimy mieć albo zgromadzone odpowiednio nadwyżki finansowe, albo zmuszeni jesteśmy sięgać po kredyt czy pożyczkę. Każde z tych rozwiązań wiążę się jednak z dodatkowymi kosztami.

Zrób drugi krok i pomyśl o oszczędzaniu!

Oszczędzanie zawsze jest dobre. Zarówno wtedy, gdy oszczędzamy na jednorazowe zakupy, odległą przyszłość, czy inwestycję. Z odpowiednim planem oszczędzania, każde takie przedsięwzięcie będzie łatwiejsze do zrealizowania, ponieważ zgromadzimy na to środki. Zresztą podobnie postępują firmy. Na planowane większe wydatki gromadzą odpowiednio wcześniej środki, odkładając część bieżących wpływów. Oczywiście dziś już nawet mikrofirma nie odkłada takiej nadwyżki do firmowego sejfu, ale trzyma je na koncie w banku.

Zrób trzeci krok i sprawdź co mozesz zyskać!

Dobrze by było, abyś uświadomił sobie, że pieniądz ma swoją cenę! I w rzeczywistości odbiega ona od wartości nominału. Gdy jest pożyczony, wartość tę należy pomniejszyć o koszt pożyczki. Gdy stanowi nadwyżkę, wartość ta od nominału będzie wyższa tylko wtedy, gdy pozwolimy gotówce pracować. Możemy wpłacić środki na oprocentowane konto lub założyć lokatę. Wtedy po okreslonym czasie oszczędzania możemy liczyć na zyski. Gdy pieniądz schowamy do portfela czy szuflady nie zyskamy nic.

Zrób czwarty krok i zacznij oszczędzać, ponieważ oszczędzanie to hit tej zimy!

Przykładem dynamicznego, podwyższajšcego wartość gotówki i stwarzającego wiele możliwości sposobu jest oszczędzanie na Lokacie HIT w Idea Banku! Co ważne, lokatę można założyć przez Internet, wypełniając odpowiedni formularz (w czasie tego procesu trzeba mieć pod ręką dowód osobisty). Założenie lokaty nastąpi po wpłacie gotówki na podany numer konta, który zostanie przesłany na nasz adres e-mail po poprawnym wypełnieniu formularza.

Zrób piaty krok i ciesz się zyskiem 3,8% w skali roku!

Przelicz ile możesz zyskać! W aktualnej ofercie Idea Banku pieniądze na Lokacie HIT są oprocentowane na wyjątkowo korzystnych warunkach 3,80% w skali roku! Lokatę zakładasz na 3 miesiące, ale masz możliwość jej zerwania w każdym momencie z zachowaniem dotychczas naliczonych odsetek. Lokata HIT przeznaczona jest dla nowych klientów banku. Natomiast dla obecnych klientów, posiadających już konto w Idea Banku, oferowana jest Lokata HIT Plus, którą założysz na 3 miesiące również z możliwością zerwania bez utraty odsetek. Warunkiem jest wpłacenie na lokatę nowych środków. Na Lokatę HIT, jak i Lokatę HIT Plus można wpłacać kwoty od 500 zł, aż do 1 miliona zł. Twoje środki zgromadzone na dowolnej lokacie w Idea Banku są w pełni bezpieczne. Wypłatę kapitału z odsetkami zawsze zapewnia Bakowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości 100 tys. euro, a więc prawie pół miliona złotych.