Niesłusznie oskarżony o pedofilię. Aktor z "Gry o tron" pozywa Los Angeles

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nies%C5%82usznie+oskar%C5%BCony+o+pedofili%C4%99.+Joseph+Gatt%2C+aktor+z+%22Gry+o+tron%22+i+%22Thora%22%2C+pozywa+Los+Angeles-154906
Niesłusznie oskarżony o pedofilię. Aktor z "Gry o tron" pozywa Los Angeles
źródło: Getty Images
autor: Paul Archuleta
Dwa lata temu Joseph Gatt został aresztowany pod zarzutem pedofilii. Sześć tygodni temu kalifornijski sąd oddalił oskarżenie z braku dostatecznych dowodów (sprawa może jednak wrócić na wokandę, jeśli prokuratura znajdzie nowe dowody). W tym tygodniu Joseph Gatt pozwał miasto Los Angeles, policję oraz prokuraturę okręgową za zniszczenie mu kariery.

Joseph Gatt domaga się 40 milionów dolarów za złamanie mu karieryPrzypomnijmy, Joseph Gatt został aresztowany, a potem postawiono mu zarzut kontaktu z nieletnią osobą. Gatt jednak nie stanie przed sądem, a oskarżenie prokuratury zostało oddalone przez sąd.

Teraz prawnicy aktora twierdzą, że policja i prokuratura złamały jego prawa obywatelskie. Podkreślają, że śledztwo było źle prowadzone. Policja nie sprawdziła nawet rzekomych dowodów 16-latki, którą adwokaci Gatta określają jako fankę mającą obsesję na punkcie aktora, która stworzyła fałszywe wiadomości rzekomo wysyłane przez aktora. Prawnicy Gatta twierdzą również, że zastępczyni prokuratora okręgowego naciskała na oskarżenie aktora powodowana osobistą animozją.

Joseph Gatt w serialu "Gra o tron"

W oficjalnym komunikacie prawników Gatta czytamy:

Pozwani, stosując groźby, zastraszanie i przymus, bez dowodów i uzasadnionej podstawy poddali Gatta - odnoszącego sukcesy aktora, mającego na swoim koncie liczne role filmowe i telewizyjne, w tym w serialach "Gra o tron" i "Banshee" - całkowicie bezpodstawnemu aresztowaniu, przetrzymywaniu, bezprawnemu przeszukaniu i zajęciu mienia, jak również prowadzeniu śledztwa w złej wierze, w czasie którego sugerowano, że Gatt rzekomo prowadził elektroniczną komunikację o charakterze seksualnym z osobą niepełnoletnią.

Działania pozwanych opierały się wyłącznie na niepotwierdzonych słowach mającej wówczas 16-lat fanki Gatta, która miała obsesję na punkcie aktora i która będzie w pozwie nazywana Jane Done, by chronić jej tożsamość, gdyż w czasie wydarzeń była nieletnią, a w obecnym postępowaniu nie jest stroną.

Gatt nie znał jej i nigdy nie spotkał jej osobiście. Pozwani nie zadali sobie trudu, by ją przesłuchać i sprawdzić wiarygodność posiadanych dowodów przez rok po tym, jak aresztowali Gatta i publicznie napiętnowali go jako seryjnego pedofila.


Gatt twierdzi, że przez sprawę stracił agenta, został zwolniony z dwóch projektów, do których otrzymał już angaż oraz usunięto go z projektów, do których nagrał już materiał. Dlatego też domaga się odszkodowania w wysokości 40 milionów dolarów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones