Cristian Nemescu 

7,5
2 oceny pracy reżysera
Cristian Nemescu, reżyser i scenarzysta, był jednym z najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia rumuńskich filmowców. W 2003 roku ukończył studia na Narodowym Uniwesytecie Sztuki Teatralnej i Filmowej w Bukareszcie. Jego filmy były nagradzane na wielu festiwalach filmowych na całym świecie, głównie w kategorii filmu krótkometrażowego. Kręcenie jego pierwszego pełnometrażowego filmu "California Dreamin'" przerwała tragiczna śmierć reżysera. Nemescu zginął w sierpniu 2006 roku w wypadku samochodowym. Film "California Dreamin'" pomimo wszystko został jednak zmontowany przez jego najbliższych współpracowników na bazie zapisków samego reżysera.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 31 marca 1979

data śmierci: 24 sierpnia 2006

miejsce urodzenia: Bukareszt, Rumunia

Maria Dinulescu rumuńska aktorka młodego pokolenia, była zdecydowaną faworytką reżysera, zagrała ona m.in. w filmie krótkometrażowym "Opowieści z klatki C" oraz główną rolę kobiecą w jedynym jego pełnometrażowym filmie "California Dreamin"
Nemescu zginął w wypadku samochodowym w Bukareszcie, w tym samym wypadku zginął jadący z reżyserem dźwiękowiec Andrei Toncu.
Wypadek w którym zginął reżyser wraz ze swoim współpracownikiem spowodował Brytyjczyk, który, przekraczając dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się na czerwonym świetle
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

kojarzy mi się z Kusturicą. Taka trochę rumuńska jego wersja - ale nie kopia, bo z własnym charakterem. Wrzucał on do swoich filmów mniej więcej takie same składniki, czyli opierał się na specyficznych kontrastach. Tak więc historie tworzył słodko-gorzkie, gdzie dziecięca niewinność kolidowała z...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones